Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Priporočene objave

Jaz imam pa nov skuterček :D ....

ahh... ne, saj nimam. le časa sem imel preveč in sem ga polepil z belo samolepilno folijo. Od daleč še nekako zgleda, od blizu je pa bolj žalost. Pa nič zato, saj lahko dam dol in ponovim vajo in vaja dela mojstra. ;)

P.S.: na prvi slikci sem butl dal prst pred objektiv!

¸

Še lepši bi bil, če bi polepil še zadnji blatnik.

Popravljeno . Popravil Valentin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svetovna zadeva.

A zajla zelo trpi zaradi tega, če je napr. zategnjena par ur ? A je možno, da bi se sčasoma pretegnila zaradi tega in

posledično zmanjšala učinek zaviranja ?

LP

Če še ne veš na zavorah ni zajle ampak olje, zajle ima samo dve za plin. Tu se nima kaj vdat, samo čerljusti stisne in ploščice držijo kolut. L.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, a tale LeoVince 4Road, ki ga ima Valentin gor zgleda zelo civilno in nevpadljivo tako, da ne verjamem, da bi kak policist sploh porajtal, da ni original.

Drugo so tisti o katerih razmišlja Skuterist za svojega T-maxa in kakršne bi imel tudi sam, te so pa že "kr' strupeni" :naughty:

Popravljeno . Popravil Drejči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej Drejči, če ti bo uspel tole s samolepilno foljo, lahko odpreš sp in bom jst prva tvoja stranka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh... ja... tale moj prvi poizkus se mi ni ravno posrečil. Nexus je nehvaležen maneken :naughty: razgibanih oblin. Sem ga danes gledal in študiram, da če bi namesto enega velikega kosa folije uporabil več manjših, bi lažje pokril zadevo. Bo treba probat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem danes brskal po "Youtubu", ter našel par zvočnih posnetkov, vendar me še nobeden ni prav prepričal :blush: ,

arrow je sicer na "starem" Tmaxu, vendar mislim da ne more biti veliko razlike.

Suono Tmax 2008

:hmm: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega se je odločil, da bo naredil izpit za motor, pa me je prosil, da mu pomagam pri izbiri rabljenega maksija.

Najbolj je bil zagret za Aprilio Atlantik, ker jo ima en njegov žlahtnik. Pol sem mu pa našel tegale sprinta. On pa ne bodi len, včeraj dopoldne takoj pokliče in zgliha na 3500€. Vzela sva še preizkusne tablice in že sva se peljala z njegovim avtom v Rimske toplice. Kratka preizkusna vožnja ni pokazala, da bi bilo z maksijem kaj narobe, tako da sva imela posel sklenjen v 15 minutah. Mislim, da je bil nakup zelo ugoden, glede na letnik, ceno, ohranjenost, nove gume in samo 6000 prevoženih. Nazaj grede sem peljal na Hrastnik in potem čez Litijo proti Gorenjski... Maksi je zelo lepo vodljiv in stabilen na cesti, edino po zmogljivostih malo zaostaja za sorodniki iz Piaggia, čeprav ima isto mašino.

Tako, da bomo v našem krogu imeli kmalu novega maksiskuteraša. :rolleyes:

post-1797-1212570183_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Valentin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega se je odločil, da bo naredil izpit za motor, pa me je prosil, da mu pomagam pri izbiri rabljenega maksija.

Najbolj je bil zagret za Aprilio Atlantik, ker jo ima en njegov žlahtnik. Pol sem mu pa našel tegale sprinta. On pa ne bodi len, včeraj dopoldne takoj pokliče in zgliha na 3500€. Vzela sva še preizkusne tablice in že sva se peljala z njegovim avtom v Rimske toplice. Kratka preizkusna vožnja ni pokazala, da bi bilo z maksijem kaj narobe, tako da sva imela posel sklenjen v 15 minutah. Mislim, da je bil nakup zelo ugoden, glede na letnik, ceno, ohranjenost, nove gume in samo 6000 prevoženih. Nazaj grede sem peljal na Hrastnik in potem čez Litijo proti Gorenjski... Maksi je zelo lepo vodljiv in stabilen na cesti, edino po zmogljivostih malo zaostaja za sorodniki iz Piaggia, čeprav ima isto mašino.

Tako, da bomo v našem krogu imeli kmalu novega maksiskuteraša. :rolleyes:

Škoda da nisi prej povedal. Sem ga šel gledat za kolega cca 14 dni nazaj. Tehnično mu ni nič manjkalo, tudi popraskan ni, glede na to da je s ITA. Potreben je "poliranja" da dobi nazaj tapravi lesk.

Mene so zmotili kilometri, spredaj je imel originalno gumo s cca 2 mm profila zadaj pa že novo, glede na to da sem imel isti model skuterja s identičnimi gumami, mora biti število prevoženih km po MOJEM mnenju večje :hmm: . Sam sem gume menjal pri 15000km in na sprednji je bilo več profila. Ali je sedaj tudi spredaj nova?

Dejal je da o tem ne ve nič in ponudil 1000km garancije. Vse lepo in prav vendar v ITA s skuterjem ne naredijo 6000 km v dveh sezonah. Kljub vsemu pa je verjetno še dober nakup :) , saj je "motor" deloval BP, pa tudi peljal se je O.K. kot si sam dejal.

P.S. zanima me kaj je rekel za prasko zadaj na "pogonskem" delu ohišja

P.S. 2 tudi moj prijatelj je uspešno opravil A izpit, doma pa ima exciting 500 v modri barvi (saj se bo verjetno kaj predstavil B) )

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda da nisi prej povedal. Sem ga šel gledat za kolega cca 14 dni nazaj. Tehnično mu ni nič manjkalo, tudi popraskan ni, glede na to da je s ITA. Potreben je "poliranja" da dobi nazaj tapravi lesk.

Mene so zmotili kilometri, spredaj je imel originalno gumo s cca 2 mm profila zadaj pa že novo, glede na to da sem imel isti model skuterja s identičnimi gumami, mora biti število prevoženih km po MOJEM mnenju večje :hmm: . Sam sem gume menjal pri 15000km in na sprednji je bilo več profila. Ali je sedaj tudi spredaj nova?

Dejal je da o tem ne ve nič in ponudil 1000km garancije. Vse lepo in prav vendar v ITA s skuterjem ne naredijo 6000 km v dveh sezonah. Kljub vsemu pa je verjetno še dober nakup :) , saj je "motor" deloval BP, pa tudi peljal se je O.K. kot si sam dejal.

P.S. zanima me kaj je rekel za prasko zadaj na "pogonskem" delu ohišja

P.S. 2 tudi moj prijatelj je uspešno opravil A izpit, doma pa ima exciting 500 v modri barvi (saj se bo verjetno kaj predstavil B) )

Hmm, spredaj je bila sedaj tudi nova guma in po tem nisem mogel sklepat na prevožene, tudi ohranjen je zelo, deloval je BP, kot praviš tudi ti, tako da...

Tisto prasko sva pa očitno spregledala oba.

Sem mu pa že priporočil, da naj čimprej zamenja variator in auspuh, hehe... Iščeva pa kufr za zadej, tud kakšn rablen bi bil dober...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščeva pa kufr za zadej, tud kakšn rablen bi bil dober...

Jaz se poigravam z mislijo, da bi svojo 46 l Kappo zamenjal za večjega, če bi dobil ugodno ponudbo za svojega leto starega... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se poigravam z mislijo, da bi svojo 46 l Kappo zamenjal za večjega, če bi dobil ugodno ponudbo za svojega leto starega... :whistle:

Hm, no saj takga mam jz gor, pa sm čist zadovoln, ampak kolega prav da bi mogoče raj 52L ...

46L ma Vomberger tle v Kranju po 120€. Za vsak slučaj mi daj na PM, kolk češ za svojga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

mene pa zanima, kolk so kej gume za te potujoce banje? In kolk zdrzijo? Verjetn vsaj 10.000 km al?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

mene pa zanima, kolk so kej gume za te potujoce banje? In kolk zdrzijo? Verjetn vsaj 10.000 km al?

Na mojem X9 sem imel michelin, ki je prišla na novem. Zdržala je 10 000 km in lahko bi še en čas sam je že stara 4 leta pa sem zamenjal. Zdaj sem dal gor dunlop sx1, cena je 67 eur. Razlika je očitna saj na mokri cesti, zebrah in na spolzkem asfaltu na križiščih več ne zanaša zadnji konec. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje so Michelin Pilot Sport SC, komplet pride 206,68€; 95,69€ prednja in 110,99€ zadnja pri Španu in na zalogi.

Sedaj imam 10100km in je prednja že bolj boga tako, da je menjava neizbežna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ČE kdo ve mogoče za kak rabljen ali pa nov (po zmerni ceni) nosilec za kovček za Xcitinga 500 nej mi javi na ZS!

ON TOPIC: k se glih pogovarjate o gumah - men je original zadnja guma MAXXIS na Xcitingu zdržala 6500km in je bil sredina ponucana do platna. Sedaj pa mam gor Michelin Pilot pa bomo vidli kako bo z njo.

pa LP

Popravljeno . Popravil Johnny500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

mene pa zanima, kolk so kej gume za te potujoce banje? In kolk zdrzijo? Verjetn vsaj 10.000 km al?

japonske dunlopke, mislim da D 305 sem zamenjal pri 20.600 km

sedaj imam pilot sport, pa se zadnja nekam hitro nuca.

držijo pa kar dobro... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

mene pa zanima, kolk so kej gume za te potujoce banje? In kolk zdrzijo? Verjetn vsaj 10.000 km al?

Jaz sem Michelin Gold Standard zamenjal pri 15.000km.

Drugače pa sem našel eno lepo stran :blush:

uradna T-max stran (JP)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že lahko napišeš kakšne pluse in minuse glede na Aprilio Atlantic 500 Sprint :?

Težko bom jaz to napisal ker že tako Aprilije nisem izkoristil do "konca" :blush: .

Skratka po cca 3000km prevoženih kilometrih lahko rečem naslednje:

Poraba večja za cca 0.5-0.7 litra, pospeški do 60km/h po moje enaki, oziroma malekost slabši. Od 80-140 km/h po moji oceni dosti boljši. V hrib bolje vleče, motor tudi bolje "zavira", menjalnik kasneje "prestavi" v prosti tek. Vetrna zaščita po moje primerljiva, prtljažni prostor pri Tmaxu za malenkost večji, oziroma se ga da bolje izkoristiti. je manj občutljiv na veter, sploh ko pelješ za kakšnim tovornjakom ali avtobusom.

Zavore bolj agresivne, v zavojih bolj miren, predvsem na slabši cesti je občutna razlika (zopet osebno mišljenje).

Meje pa tako ne bom odkril :blush: , skratka @Zvoneta500, @Boyda35 in @Drejčija tudi sedaj ne bom dohajal. Pa tudi namen menjave ni bil v tej smeri B) , ampak mi je bil všeč že tastar in ....

Slabost je cena :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Skuterist:

Slabost je cena :headbang: :headbang:

Kaj zdaj butaš z glavo ob zid :? Glede na to, da si ga kupil, je očitno vreden svojega denarja, kajne? ;)

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pospeški do 60km/h po moje enaki, oziroma malekost slabši. Od 80-140 km/h po moji oceni dosti boljši.

Hehe, kaj čakaš, riskiraj še tistih par 100 € za Malossija in Akrapoviča ... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tej tabeli so zbrani podatki. Oba skuterja, ki ju omenjaš, imata enak agregat. V praksi je poraba večinoma od 4 do 5,5 l/100 km, odvisno od stila vožnje in obremenitve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tej tabeli so zbrani podatki. Oba skuterja, ki ju omenjaš, imata enak agregat. V praksi je poraba večinoma od 4 do 5,5 l/100 km, odvisno od stila vožnje in obremenitve.

Drži in tu pridemo do težave, da je @skuterist v tej tabeli zapisal porabo za Nexusa 500 orjaških 6,2l na sto prevoženih. Vsi, s katerimi sem se že dosedaj vozil, pa ste se lahko sami prepričali, da sem sam najmanjkrat na pumpi, ergo 6,2l/100km v tabeli je napačen podatek!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!