Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Priporočene objave

Drži in tu pridemo do težave, da je @skuterist v tej tabeli zapisal porabo za Nexusa 500 orjaških 6,2l na sto prevoženih. Vsi, s katerimi sem se že dosedaj vozil, pa ste se lahko sami prepričali, da sem sam najmanjkrat na pumpi, ergo 6,2l/100km v tabeli je napačen podatek!

Podatek je bil "prepisan" iz revij kjer so "mopede" testirali. To sem tudi navedel. Dejansko prihaja do razlik v porabi, predvsem zaradi načina vožnje, meni je Aprilia porabila med 4-4,5l na sto prevoženih. Agregat pa je identičen 460ccm piaggio.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem, pač le opozarjam, da podatek ni točen oz. je zavajajoč. O:-)

:topic: kaj je zadnje dni mrzlo! Danes sem šel na izpit za voditelja čolnov v zimski moto opremi in mi ni bilo čisto nič toplo, prej obratno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ful bi rad sse malo zapeljal z tem Nexusom,da vidim ,akak je vožnja.Sam imam CBr 600 rr,sam mal razmišljam,da bi prodau in si kupil tega nexusa,vse to pa zaradi praktičnosti.Je kak iz Lj.ali okolice,ki bi biu voljan se dobiti z menoj,da si ogledam zadevco v živo?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, ja, tavelzega bom grizu, slabih 160 km. Štrika ne rabim bi mi pa prav prišel kdo za vlakeca, da se za njem pelem v zavetrju :naughty:

ne, ne, saj ni panike, smo dobro pripravljeni pa še to bo moja že peta Franja, tako, da ne pričakujem težav. Da le ne zataji oprema, ostalo bomo že kako.

Upam pa, da se res vidimo kje na trasi, bom čekiral če kje vidim kako TDM-ko.

@Drejči kako je šlo na Franji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da le ne zataji oprema, ostalo bomo že kako.

@Drejči kako je šlo na Franji?

:whistle: zadnja je spustila nekaj km pred Škofjo Loko. Hvala bogu za tehnično pomoč! Noge pa so zdržale. Se mi zdi, da sem vidil @Jetmen-a, a nisem ziher. Vsa pohvala organizaciji :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:whistle: zadnja je spustila nekaj km pred Škofjo Loko. Hvala bogu za tehnično pomoč! Noge pa so zdržale. Se mi zdi, da sem vidil @Jetmen-a, a nisem ziher. Vsa pohvala organizaciji :worship:

Ja @Jetman je bil, se je dobro nastavljal fotografom (glej sliko) :naughty: .

Sem pa opazil da je bil zraven eden na Hexagonu, to pomeni da bi lahko naslednje leto šli tudi mi :hmm: .

Bi imeli lep izlet pa še za @Drejči-ja bi lahko navijali oziroma mu delali zavetrje :naughty:

post-4877-1213619219_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Franja z eno besedo: fenomenalno. B)

ma ja, z motorja verjamem, da je tak. s kolesom pa letos ne bi šel, me ne nesejo noge tak daleč :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdrav vsem!

Kupujem novega (rabljenega) maxija. Dolgo sem se spogledoval z malaguti spidermax-om, ampak kot kaže bom do dopusta (10.7.) težko uredil uvoz iz italije. zato sem se odločil za nakup v Slo. s punco se odpravljava na dopust v turčijo (najprej s trajektom iz benetk do grčije), zato sem se po dolgem razmisleku in najdenih informacijah odločil za burgmana 650 AN (pot bo trajala 14 dni, cca 4000 km poti). V radomljah v moto-raju sem gledal enega uvoženega iz italije, ki je tudi na avto net (l.2004, 12 300 km, cena je 4.500 eur). Ena stvar ki me bega je ta, da ne vem, ali je motor povsem OK. Namreč, servisna knjižica iz IT, ki mi jo je prodajalec pokazal, je 'skoraj' očitno ponarejena. Sicer ga nisem probal. Zmotla me je tudi podrsana plastika na robu zadnje leve stopalke, pri čemer siva plastika pod njo ni niti malo poškodovana (verjetno je bila zamenjana). Bojim se torej, da z motorjem nekaj ne štima oz. je bil 'na tleh'. Gume so za zamenjat, sploh zadnja je čist zlizana, ne vem pa, če so original. Ali mislite, da se original lahko zližejo v teh 12.300 km? Upam tudi, da števc ni prevrten. Na avto net se namreč prodaja kar nekaj burgmanov 650 letnik 2003/04 s kilometražo okoli 12-14 tisoč in zelo težko verjamem, da si folk kupuje tak skuter za v štacuno in na leto naredi 2-3tisoč km (sam sem lani s 150 kubično hondo pantheon naredil v pol leta 4.000 km). Ali imate kak nasvet, kako bi lahko (strokovno) preveril, ali je omenjeni motor OK? Sam sem namreč bolj laik, ne bi pa rad kupil mačka v žaklju, ker 4.500 EUR je zame dostojen zalogaj.. Še najbolj bi bil vesel, če bi mi kdo priskočil na pomoč - plačam dnevnico!!

Poznavalce burgmanov pa bi naslovil še z enim vprašanjem - ali se letnik 2003 v čem razlikuje od 2004 ali gre v obeh primerih za K3? (638 ccm, 238 kg, 55 KM) Na moto.i* sem namreč zasledil, da naj bi imel model 02/03 650 ccm in 270 kg - m***.i*/ catalogo/ catalogo02.asp?EMACROMODELLO= 102103&EMARCA= Suzuki (brez zvezdic in presledkov seveda)

Tretje, bolj kot ne alternativno vprašanje pa je za tiste, ki delate z vašimi maxiskuterji v dvoje + prtljaga tudi do 500 km na dan - ali je enovaljni atlantic ali X9 primeren za take daljše poti? ALternativa namreč je, da si umislim skuter iz omenjene dvojice, čeprav se še vedno najbolj nagibam k močnejšemu in suverenejšemu burgmanu.

V naprej se vam zahvaljujem za vaše namige in morebitno pomoč. Lep pozdrav,

p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem!

Kupujem novega (rabljenega) maxija. Dolgo sem se spogledoval z malaguti spidermax-om, ampak kot kaže bom do dopusta (10.7.) težko uredil uvoz iz italije. zato sem se odločil za nakup v Slo. s punco se odpravljava na dopust v turčijo (najprej s trajektom iz benetk do grčije), zato sem se po dolgem razmisleku in najdenih informacijah odločil za burgmana 650 AN (pot bo trajala 14 dni, cca 4000 km poti). V radomljah v moto-raju sem gledal enega uvoženega iz italije, ki je tudi na avto net (l.2004, 12 300 km, cena je 4.500 eur). Ena stvar ki me bega je ta, da ne vem, ali je motor povsem OK. Namreč, servisna knjižica iz IT, ki mi jo je prodajalec pokazal, je 'skoraj' očitno ponarejena. Sicer ga nisem probal. Zmotla me je tudi podrsana plastika na robu zadnje leve stopalke, pri čemer siva plastika pod njo ni niti malo poškodovana (verjetno je bila zamenjana). Bojim se torej, da z motorjem nekaj ne štima oz. je bil 'na tleh'. Gume so za zamenjat, sploh zadnja je čist zlizana, ne vem pa, če so original. Ali mislite, da se original lahko zližejo v teh 12.300 km? Upam tudi, da števc ni prevrten. Na avto net se namreč prodaja kar nekaj burgmanov 650 letnik 2003/04 s kilometražo okoli 12-14 tisoč in zelo težko verjamem, da si folk kupuje tak skuter za v štacuno in na leto naredi 2-3tisoč km (sam sem lani s 150 kubično hondo pantheon naredil v pol leta 4.000 km). Ali imate kak nasvet, kako bi lahko (strokovno) preveril, ali je omenjeni motor OK? Sam sem namreč bolj laik, ne bi pa rad kupil mačka v žaklju, ker 4.500 EUR je zame dostojen zalogaj.. Še najbolj bi bil vesel, če bi mi kdo priskočil na pomoč - plačam dnevnico!!

Poznavalce burgmanov pa bi naslovil še z enim vprašanjem - ali se letnik 2003 v čem razlikuje od 2004 ali gre v obeh primerih za K3? (638 ccm, 238 kg, 55 KM) Na moto.i* sem namreč zasledil, da naj bi imel model 02/03 650 ccm in 270 kg - m***.i*/ catalogo/ catalogo02.asp?EMACROMODELLO= 102103&EMARCA= Suzuki (brez zvezdic in presledkov seveda)

Tretje, bolj kot ne alternativno vprašanje pa je za tiste, ki delate z vašimi maxiskuterji v dvoje + prtljaga tudi do 500 km na dan - ali je enovaljni atlantic ali X9 primeren za take daljše poti? ALternativa namreč je, da si umislim skuter iz omenjene dvojice, čeprav se še vedno najbolj nagibam k močnejšemu in suverenejšemu burgmanu.

V naprej se vam zahvaljujem za vaše namige in morebitno pomoč. Lep pozdrav,

p

Guma se lahko zliže tudi pri 8000km. Če je motor iz ITA potem sigurno niso delali samo 4000km na leto. Glede samega burgmana ti svetujem da še malo pobrskaš po cyberscooter glede testov in same razlike pri modelih.

Drugače pa se dogovori za testno vožnjo, ter pojdi k prodajalcu suzukijev da ti pogleda motor.

Zahtevaj garancijo npr. 6 mesecev ali 5000km.

Če rabiš primerjalni test v nemščini(Burgman, X9, Atlantic, T-max) mi pošlji PM. Sam mislim da bi Tudi X9 in Atlantic odgovarjala zahtevam, vendar za veliko km v dvoje se pač pozna malo več moči. Če obdržiš Phateona za v mesto, potem bo Burgman za "daljša" potovanja verjetno boljši od Italjanske dvojice (osebno mnenje), čeprav sta atlantic in X9 "prava" potovalna maxija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zahtevaj garancijo npr. 6 mesecev ali 5000km.

Te garancije so zelo relativna stvar. Omejene so namreč samo na agregat in nič druga, kolikor mi je bilo enkrat pojasnjeno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te garancije so zelo relativna stvar. Omejene so namreč samo na agregat in nič druga, kolikor mi je bilo enkrat pojasnjeno...

Saj zame je to glavno. Kaj pa je lahko hujšega, kot če crkne mašina ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem!

...Namreč, servisna knjižica iz IT, ki mi jo je prodajalec pokazal, je 'skoraj' očitno ponarejena. Sicer ga nisem probal. Zmotla me je tudi podrsana plastika na robu zadnje leve stopalke, pri čemer siva plastika pod njo ni niti malo poškodovana (verjetno je bila zamenjana). Bojim se torej, da z motorjem nekaj ne štima oz. je bil 'na tleh'. ...

Će vidiš očitne pomanjkljivosti na skuterju, samo stran od njega. Išči kaj drugega, primerno ohranjenega in vzdrževanega za njegovo starost oz. kilometrino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guma se lahko zliže tudi pri 8000km. Če je motor iz ITA potem sigurno niso delali samo 4000km na leto. Glede samega burgmana ti svetujem da še malo pobrskaš po cyberscooter glede testov in same razlike pri modelih.

Drugače pa se dogovori za testno vožnjo, ter pojdi k prodajalcu suzukijev da ti pogleda motor.

Zahtevaj garancijo npr. 6 mesecev ali 5000km.

Če rabiš primerjalni test v nemščini(Burgman, X9, Atlantic, T-max) mi pošlji PM. Sam mislim da bi Tudi X9 in Atlantic odgovarjala zahtevam, vendar za veliko km v dvoje se pač pozna malo več moči. Če obdržiš Phateona za v mesto, potem bo Burgman za "daljša" potovanja verjetno boljši od Italjanske dvojice (osebno mnenje), čeprav sta atlantic in X9 "prava" potovalna maxija.

Skuterist, jetman in ostali, najlepša hvala za vaše komentarje in namige. Taka pomoč je najbolj hvaležna. Verjetno je res za pustit na miru. Sicer pa dajo garancijo samo za 1000 km. Nič, iščemo dalje:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za lastnike Excitingov (vidim, da nas je zdaj že kar nekaj tukaj):

Kakšna je vaša poraba, če daste nanj sopotnico in kovček?

Mene je 5,2 l kar malce presenetilo ta vikend, čeprav sva vmes zlezla na Boč... konec koncev je vso pot nazaj dol motor bil v prostem teku in kolikor je popil v tistih 4 km gor, bi moral spravit not na poti nazaj dol...

Drugače pa mi pije (cca. polovica mestne vožnje) okoli 4,7 l.

LP,

Matic

da ne bom kake krive vere širil okoli. Kot kaže, sva takrat res izbirala neke bolj "čudne" relacije. Zadnje čase sem prevozil isto turo v dolžini 640 km sam in v paru. Ko sem bil na mopedu sam, je pil cca. 4.3 l/100 km, v paru in z osebno prtljago za oba pa 4,67 l/100 km. To se pa že precej lažje bere...

Me prav zanima kaka bo poraba, ko greva na dopust polno obtežena še s šotorom itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne bom kake krive vere širil okoli. Kot kaže, sva takrat res izbirala neke bolj "čudne" relacije. Zadnje čase sem prevozil isto turo v dolžini 640 km sam in v paru. Ko sem bil na mopedu sam, je pil cca. 4.3 l/100 km, v paru in z osebno prtljago za oba pa 4,67 l/100 km. To se pa že precej lažje bere...

Me prav zanima kaka bo poraba, ko greva na dopust polno obtežena še s šotorom itd.

moj pa pokuri dober liter manj.

zadnja dva tanka točno 3.17 litra.

drugače od 3.2- 3.6 litra. izogibam se petrolovih pump,

ker z drugimi bencini več prevozim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3,17 litra na 100Km z 400 kubičnežem? Sam imam 125 4taktneža x8 in sem prepričan da mi več spije, iz centra lj do cerknice

čez ig, rakitno za 5 evrov petrolovega bencina, pa še nisem na rezervi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

125ccm je potrebno dosti bolj gnati, da se pelješ s sprejemljivo hitrostjo. 400 ccm ima že dovolj navora, da s počasno vožnjo porabi le malo goriva. Tudi moj 900 ccm sigurno porabi manj goriva kot tvoj 125ccm pri enaki hitrosti, sicer pa imam kompletno povprečno porabo goriva 4,84 l/100 km, povprečna hitrost na daljših vožnjah 74,5 km/h.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh jaz sem pa mislil da manjša kot je kubatura manjša je poraba.Lastnik je trdil da je z umirjeno in tekočo vožnjo poraba okoli treh litrov in pol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sej je možno. Ampak se boš moral vozi 60 km/h, ne 100, čeprav kakšni ekstremi šparovci agregati od Piaggia niso, porabo pa imajo vseeno zmerno.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ogled postavljam zgodovino porabe mojega bivšega Piaggio X9 250 Evolution, l.2004

post-6014-1215177784_thumb.jpg

post-6014-1215177817_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav zanimivo je gledat padanje in rast cene litra bencina :) Kot, da gre za neki srčni utrip... aritmijo recimo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, da se vam še jaz pridružim! Pred nekaj dnevi sem kupil rabljeno Aprilio Atlantic500,letnik 2002, sicer pred kakšnim letom pripeljana iz Italije. Imel naj bi 17.000 km, prav tako naj bi bile gume, ki so zelo solidno ohranjene, še original!? :unsure:

P.S.: Pozna kdo kakšnega dobrega serviserja v okolico Lj, da malo prečekira stvar?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... aritmijo recimo :D

Ja, ampak zdaj je tale aritmija že malo huda... da ne bo že kar infarkt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam :D Ker nimam več financ za zdravljenje teh "aritmij" se bom po novem spet nekaj časa vozil z kolesom. Še dobro, da mi motor ne porabi dosti (zadnja poraba 5,5l kljub športni vožnji).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!