Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Priporočene objave

Oooo :( Pa plavi je bil tak lepi :D

A, jeb* ga, ga imaš vsaj v garaži. V nedeljo moraš naklepat vsaj 500 km, da daš čimprej prvi servis čez, potem pa teufel.gif

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po drugi strani pa fantje jaz ga IMAM :yea1: :kva2: . Po malih zapletih s dobavo je sedaj prišel svetlo srebrn.

Srebrn? Škoda, črn je prov lep...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oooo :( Pa plavi je bil tak lepi :D

A, jeb* ga, ga imaš vsaj v garaži. V nedeljo moraš naklepat vsaj 500 km, da daš čimprej prvi servis čez, potem pa teufel.gif

Srebrn? Škoda, črn je prov lep...

Zadeva zgleda takole: srebrn T-max

Črn se mi je zdel preveč "občutljiv" na umazanijo. Moder pa mi ni bil všeč.

Upam da bo v nedeljo vreme res suho, tako da bom lahko šel malo na okoli. Če mi usbe dobiti Matica7 jo bom mahnil proti Ptuju, s "tovarniško" :blush: predvideno hitrostjo za prvih 600km.

Valentin, kaj pa prvi vtisi :hmm: po popolni "predelavi"?

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zadnji številki Moto puls-a je objavljen test Yamahe T-max.

Imam doma, pa tudi test v Motoristu in MotoKlub-u. Čakam samo da ga testirajo še pri MotoSi (g.Gustinčič :naughty: ), me zanima kaj bodo napisali če ga dobijo v roke.

Sem včeraj naredil krog čez Pavličevo sedlo in nazaj čez Jezersko (žal ni uspel dogovor s Maticem7). V Kranju sem srečal modrega X9, Valentin a si bil Ti? Pelje se O.K. kaj več pa ne morem reči ker se držim navodila, da prvih 1000km ne smem "obremenjevati" motorja s več kot 4... obrati :devil: , tako da rabim družbo kakšnega 125ccm še za naslednjih 700km :blush: .

LP

P.S saj tudi kasneje lahko kakšen 125ccm predlaga vožnjo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:) zdaj ko je doma, a ni malce pozno za branje testov? Sej si kupil dobro robo no... ;)

Pa daj zvozi že čimprej še tistih nekaj kilometrov, da gremo lahko potem okrog prvega maja kam skupaj.

donsspetščije.press :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... V Kranju sem srečal modrega X9, Valentin a si bil Ti? ...

:grrr Valetin ima metalno črnega... X9, da ne bo pomote :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pelje se O.K. kaj več pa ne morem reči ker se držim navodila, da prvih 1000km ne smem "obremenjevati" motorja s več kot 4... obrati.

LP

Zdaj bi se pa mogoče lahko kosal s T-maxom - ko bo kakšna prilika lahko probava, skuterist... :P

Kot sem že napisal par postov nazaj, je bila razlika glede pospeškov že po menjavi variomata očitna.

No, Leo Vince je pa dodal še piko na i. Rekel bi, da je mašina šele sedaj zadihala, kot je treba.

Maksi je bolj živ tako na štartu, kot tudi kasneje med vožnjo. Prehitevanja tam okoli 100km/h so

sedaj res pravi užitek, skoraj bi lahko rekel, da so eksplozivna, vsaj proti tistim prej...

Zvok Leo Vinceja pri majhnih obratih ni nič posebnega, kar mi je čisto všeč. Je pa čisto druga pesem,

ko obrnem ročko za plin. Ko že po zvoku motorja občutim tistih tistih 500ccm po sedežem...

Prijetno me je presenetila tudi višja končna hitrost. Prej mi digitalni peakmeter ni prišel čez 172km, sedaj mi

je že nameril 179km. Pa mislim, da bi šlo še malo več, ker mi kazalca obratomerja še ni uspelo spraviti na rdeče polje.

Tako lahko na koncu rečem, da mi ni žal. Čeprav se 450€ za tako predelavo marsikomu ne bo zdelo malo...

post-1797-1208804620_thumb.jpg

post-1797-1208804628_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj bi se pa mogoče lahko kosal s T-maxom - ko bo kakšna prilika lahko probava, skuterist... :P

Mislim da je že v moji tabeli s podatki o maxijih razvidno da t-max niti nima tako "strašnih" pospeškov, kar potrjujeo tudi razni testi. Bolje pospešuje od 60 pa naprej, kar se kljub "omejitvi" s obrati čuti (saj sem ga pognal do 5... ).

Tudi jaz bi zaradi zvoka dal gor kaj drugega, vendar letos finance ne bodo dopuščale :devil: .

LP

P.S. a gremo kam za praznike, nekega "strašnega" interesa tule: maxi:01 ni zaznati :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem opazil, da mi po malem kaplja olje izpod mašine, sem danes odpeljal maksija na servis.

Mehanik je takoj ugotovil, da bo treba zamenjat tesnilo na pokrovu ventilov. Naročil sem mu naj potem zamenja še olje, oljni in zračni filter ter svečko. Zamenjal bo tudi ležaj na napenjalcu jermena in tudi ležaje za prvo kolo, ker so mi sumljivi.

Je bilo pa tole puščanje olja po eni strani dobro, ker je hkrati slučajno odkril tudi napako, zaradi katere mi pri prižganih lučeh skoraj ni polnilo akumulatorja. Vzrok so bile ene prešmelcane žice tam nekje okoli reglerja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem opazil, da mi po malem kaplja olje izpod mašine, sem danes odpeljal maksija na servis.

Mehanik je takoj ugotovil, da bo treba zamenjat tesnilo na pokrovu ventilov. Naročil sem mu naj potem zamenja še olje, oljni in zračni filter ter svečko. Zamenjal bo tudi ležaj na napenjalcu jermena in tudi ležaje za prvo kolo, ker so mi sumljivi.

Je bilo pa tole puščanje olja po eni strani dobro, ker je hkrati slučajno odkril tudi napako, zaradi katere mi pri prižganih lučeh skoraj ni polnilo akumulatorja. Vzrok so bile ene prešmelcane žice tam nekje okoli reglerja...

Valentin, glede na to da si iz mojega konca, kam voziš motor na servis (če ni skrivnost) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valentin, glede na to da si iz mojega konca, kam voziš motor na servis (če ni skrivnost) ?

Aja, iz mojga konca? No vidiš kako je fino, če v profilu napišeš kakšen podatek o sebi... :naughty:

Maksija pa vozim k enemu mehaniku v Gameljne. Telefonsko maš na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je bilo pa tole puščanje olja po eni strani dobro, ker je hkrati slučajno odkril tudi napako, zaradi katere mi pri prižganih lučeh skoraj ni polnilo akumulatorja. Vzrok so bile ene prešmelcane žice tam nekje okoli reglerja...

Ah, kako mi je to znano :) Sem mislil, da ima samo Kymco te težave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, iz mojga konca? No vidiš kako je fino, če v profilu napišeš kakšen podatek o sebi... :naughty:

Maksija pa vozim k enemu mehaniku v Gameljne. Telefonsko maš na PM.

Profil posodobljen... :rolleyes:

Hvala za cifro.

Jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Tudi jaz rabim sedaj novega serviserja, tako da bi te prosil za številko. Dosedaj sem vozil k Vombergerju, sedaj pa to ni več možno. Jutri je žal njegov pogreb.

Lep pozdrav Lado

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Tudi jaz rabim sedaj novega serviserja, tako da bi te prosil za številko. Dosedaj sem vozil k Vombergerju, sedaj pa to ni več možno. Jutri je žal njegov pogreb.

Lep pozdrav Lado

Slovenski motociklist umro nakon nesreće na Krku

Slovenski državljanin Branko Vomberger (50) koji je prošloga tjedna teško stradao u prometnoj nesreći na Krku, preminuo je u nedjelju oko 11.20 sati u Jedinici intenzivnog liječenja na Sušaku. Unatoč naporima liječnika, Slovenac je podlegao teškim ozljedama. Nesreća se dogodila na cesti između Malinske i Krka - javja Novi list

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem opazil, da mi po malem kaplja olje izpod mašine, sem danes odpeljal maksija na servis.

Mehanik je takoj ugotovil, da bo treba zamenjat tesnilo na pokrovu ventilov. Naročil sem mu naj potem zamenja še olje, oljni in zračni filter ter svečko. Zamenjal bo tudi ležaj na napenjalcu jermena in tudi ležaje za prvo kolo, ker so mi sumljivi.

Je bilo pa tole puščanje olja po eni strani dobro, ker je hkrati slučajno odkril tudi napako, zaradi katere mi pri prižganih lučeh skoraj ni polnilo akumulatorja. Vzrok so bile ene prešmelcane žice tam nekje okoli reglerja...

Bolj kot friziranje enocilindraša ti priporočam nabavo 2-cilindričnega maxija. X-9 in T-maxa je nemogoče primerjat, ker je pač T-max v vseh pogledih boljši in hitrejši maxiskuter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:) Prepozno.... Valentin je svojega X9 že spedenal z LeoVince 4Road in Malossi Multivar 2000 in je z rezultati zelo zadovoljen, je tako Valentin?

Popravljeno . Popravil Drejči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj kot friziranje enocilindraša ti priporočam nabavo 2-cilindričnega maxija. X-9 in T-maxa je nemogoče primerjat, ker je pač T-max v vseh pogledih boljši in hitrejši maxiskuter.

Nebi rekel da prav v vseh pogledih, vetrna zaščita je pri X9 boljša, pa tudi dve čeladi gresta pod sedež. Kot kaže je Valentin s uporabo "tuning" delov pridobil nekaj na odzivnosti motorja.

Vsak ima drugačen okus, zato se tule raje izognimo temi kaj je boljše :blush: .

Najbolje bi bilo da se čimvečkrat dobimo na kakšnem izletu in tam debatiramo o naših "mopedih".

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če ima kdo izkušnje z Yamahao X-max 250.Motorček mi je zelo padel v oči... se z njim da prevoziti tam okoli 500km na dan? Ne iščem ekstremnih zmogljivosti, ker imam te pri zdajšnem motorju in bi jih počasi zamenjal za lagodje in uživancijo...

Mi je pa skuterček zelo ušeč - predvsem v beli barvi :)

LP Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če ima kdo izkušnje z Yamahao X-max 250.Motorček mi je zelo padel v oči... se z njim da prevoziti tam okoli 500km na dan? Ne iščem ekstremnih zmogljivosti, ker imam te pri zdajšnem motorju in bi jih počasi zamenjal za lagodje in uživancijo...

Mi je pa skuterček zelo ušeč - predvsem v beli barvi :)

LP Hvala

kolega ga ima. enkrat sva zamenala za ene 20 km......

kar vredu zadeva....presenetu ogromen prtlažnik pod zicom...

imaš pa test v moto si, ko so ga primerjal z fazerko 600,

na nekaj 100 km turi(čez vršič)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se ga da mogoče kje probat... da vidm če je meni to sploh ušeč za pelajt..

Sem pa prebral test že ene trikrat :)

LP

Jaz pa sem ti hotel ponuditi primerjalni test med Leonardom 300, Beverlyem 250 in X-maxom 250 (žal v nemščini) :blush:. Za testno vožnjo pa povprašaj pri kakšnem Yamahinem prodajalcu, mogoče Ti bo uspelo :whistle: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se ga da mogoče kje probat... da vidm če je meni to sploh ušeč za pelajt..

Sem pa prebral test že ene trikrat :)

LP

Sem pozabil včeraj napisati :blush: v KMC-ju imajo testni center: KMC - testni motocikli

med njimi je tudi x-max 250, pokliči.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
:worship:

Mogoče bi napisal kje vLJ se dobimo in uro, tako bi lahko "Vabilo" natiskal in ga zataknil kakšnemu maxiju za steklo (saj jih je še dosti, pa niso tule zraven).

Opa! 16 maxijev! :worship:

Tisti, ki se boste pridružili glavni skupini, predlagam da mi na ZS pošljete telefonske in ko odrinemo iz Ljubljane oz. bomo blizu kraja vašega pridruženja, vam pošljem SMS. Sem pač Tušmobilovec in imam čist preveč vključenih SMS-jev, jih ne morem vseh ponucat sploh. :naughty:

Jetman, a ti nebi šel zraven? Saj te vzamemo, no. :winkiss:

@Drejči, mogoče bi pa Ti moral pobrati naše tel. številke in nas nato preko SMS-ov obveščati o vožnjah :whistle: , glede na to da si se pohvalil...(jaz sem se trudil preko PM-jev :blush: pa je kar trajalo predno sem vse obvestil)

Pa dajmo tole do konca predebatirat v moj maxiscooter, da ne "smetiva" te teme.

Ne vem če je tule bolje, pa naj bo tako. Ja, lahko mi pošljete GSM cifre, pa bom poslal SMS, ko bom kam šel oz. se bomo za kakšno skupno furo domenili. No problem .)

Zdej ko pa sem že tukaj, se lahko malce pohvalim?? :whistle:

.

.

.

.

Danes razbil prašička in si privoščil:

312957_black.jpg

alpinestars Bat pants

5076-2409-40.jpg

TCX Competizione S

img_0644.jpg

Berik 5888

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!