Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Tomozuki

Priporočene objave

Obstajajo kakšni dodatki za Aprilio Sportcity 250IE, ne mislim na kufre, vetrno zaščito ipd, ampak bi rad bolj zaenkrat spremenil malo zunanjost. Zadnji podaljšek blatnika in tudi značko na sprednjem delu maske kjer piše 250ie sem že odstranil, rad bi še recimo spremenil ogledala in zamenjal lonec ter v reže namestil mrežico proti insektom ker se mi vse to lepi na hladilna rebra kar mi je za :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Greš na izlet v louis-a v Beljak in vzameš katalog. Dodatkov je mali miljon, pa tudi na kakšnih italijanskih straneh se da najti, predvsem ebay.it.

Louis ima pa naslov louis.at

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za lastnike Exctinigov 500: kdaj menjat jermen?

V navodilih piše samo preveriti pri 18.000 km in 36.000 km, kolikor sem na hitro pogledal. Nikjer ne piše kdaj ga menjat. Na pooblaščenem servisu pravijo, da se menja med 10 in 15 tisoč km. Moj je bil spomladi na servisu, ko je imel 13.000 km in so mi rekli, da je jermen kot nov, vem pa, da je v njem prvi jermen. Zdaj imam navoženih 20.000 km. Zaupam servisu, da ga vzamejo narazen in od oka ocenijo ali ga je potrebno menjati ali kar naročim jermen, da ga med servisom zamenjajo?

Hvala za pomoč!

LP,

Matic

Jaz sem zamenjal jermen in valčke pri 20000km.Je pa še uredu zaradi varnosti sem ga zamenjal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Buki je doma z dolenjskga konca, včasih je imel Excitinga 500, se pa že dlje časa ni oglasil na forumu. Ko sem jaz imel X9 250 sva se lepo vozil skupaj.

Evo mene.Nisem več z dolenske,preselil sem se na štajersko v Ptuj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo mene.Nisem več z dolenske,preselil sem se na štajersko v Ptuj.

No potem si pa ni problema s @Maticem7 se lahko v "živo" pogovorita okoli excitinga (glede na to da si z njim naredil že kar nekaj km) tudi on je namreč s Ptuja.

Za intermeco pa tole: S skuterjem do Kitajske, sem "slučajno" našel. Ni kaj fant si je omslil kar prijetno turo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstajajo kakšni dodatki za Aprilio Sportcity 250IE, ne mislim na kufre, vetrno zaščito ipd, ampak bi rad bolj zaenkrat spremenil malo zunanjost. Zadnji podaljšek blatnika in tudi značko na sprednjem delu maske kjer piše 250ie sem že odstranil, rad bi še recimo spremenil ogledala in zamenjal lonec ter v reže namestil mrežico proti insektom ker se mi vse to lepi na hladilna rebra kar mi je za :SS

Za malo bolj športne dodatke poglej tudi pri malossiju. Morda imajo kakšno športnejšo šipco, temno in nižjo, Akrapovič ima, če se ne motim, lonec, mrežice pa bodo z malo predelave tudi kakšne druge pasale :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za lonec sem se že odločil da bo "naše gore list", mrežice bom dal pod masko zaenkrat tako da osnovne reže še vedno ostanejo, kasneje jih lahko dam tudi na samo plastiko. Pa gume bo treba tudi menjat nujno če ne prej na koncu druge sezone. Za ostale stvari bo pa še treba malo pogledat kako pa kaj.

od Malossi za mojega se dobi:

VARIATOR MULTIVAR 2000

MAXI DELTA CLUTCH

TORQUE DRIVER

X KEVLAR belt for MAXI SCOOTER

6 HTRoll Ø 20x17 gr.156 za multivar 2000 ali HTRoll Ø 20,9x17 gr.11 valjčki za original variator

Popravljeno . Popravil Hornet
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Fantje, mi lahko pove kdo spletni naslov ali pa mail tiste slavne trgovine s Kymcovimi deli v Gradzu? Vsakič, ko kličem k nam, je jermen za par-10 EUR dražji, ko mi povejo "od oka", naročila pa še vedno zbirajo in še niso šli gor po robo, zato bi raje prej preveril v Gradcu, če se mi bolj splača it na izlet z mopedom do tja...

Hvala!

LP,

Matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, mi lahko pove kdo spletni naslov ali pa mail tiste slavne trgovine s Kymcovimi deli v Gradzu? Vsakič, ko kličem k nam, je jermen za par-10 EUR dražji, ko mi povejo "od oka", naročila pa še vedno zbirajo in še niso šli gor po robo, zato bi raje prej preveril v Gradcu, če se mi bolj splača it na izlet z mopedom do tja...

Hvala!

LP,

Matic

V Gradzu imaš dve, vendar mislim da te zanima tista v bližini Metroja :hmm: .

Link:roller-moped-shop.at

Drugače pa: kymco.at in poišči najbližjega.

P.S. mogoče grem v petek "gor"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Lep pozdrav vsem voznikom maxijev...

Najkasneje do pomladi imam namen maxija,kolikor berem to temo vidim da vas vecina priporoca burgmane,aprilijo...

Na avtonetu sem nasel enga jonwaya 250ccm prevozenih 600 kilometrov + 2 celadi... (1200€)

Ali bi ta motor bil za vstop v svet maxijev,al so to totalna jajca???

Ali je bolje se malo pocakati,in kupiti kaj bolj prevrjenega??

Hvala!

Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam bi sigurno raje počakal in kupil suzuki,yamaha,aprilia ne bi mel nekega korejca,ko se ti jezik zlomi preden odgovoriš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem voznikom maxijev...

Najkasneje do pomladi imam namen maxija,kolikor berem to temo vidim da vas vecina priporoca burgmane,aprilijo...

Na avtonetu sem nasel enga jonwaya 250ccm prevozenih 600 kilometrov + 2 celadi... (1200€)

Ali bi ta motor bil za vstop v svet maxijev,al so to totalna jajca???

Ali je bolje se malo pocakati,in kupiti kaj bolj prevrjenega??

Hvala!

Mare

Potem si tudi zasledil da načeloma vprašamo za kakšno vožnjo bo šlo in koliko $$$ je na razpolago. Pa tudi naši odgovori so Ti poznani.

Skratka bodi malo bolj konkreten :hmm: . Sam bi osebno dal raje kaj zraven ter kupil nekaj bolj "znanega"; vsaj zaradi servisev, dobavljivosti delov in navsezadnje zmogljivosti maxija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nakup maxija je se v zraku,pomladi ce se bom odlocu.

Cakam toplejse dni,pol pa izpit delat za motor.

Buđet pa rajs mal manj za prvi motor,pa mal vec za opremo(varnost je pomembna),se mi zdi neumno da pri nakupu avta gledam/gledamo na varnost pr opremi pa ljudje sparajo.

Sem bral to debato in sem se kar prevec ogrel za maxija,sem imel namen kupiti 50ccm sesalec...

Bi mi pa maxi prav prisel za skoke iz pisarne po ljubljani,in kot tu berem jim tudi kaksni daljsi izleti ne skodijo...

Ne znam linka nalimat,tko da ce se komu da naj nalima modrega jonwaya,600km prevozenih,250ccm,1200€ (Je na avtonetu) pa bomo mal pokomentiral...

Kaksne so kaj razlike med 250ccm,400,500.. Pospeski,poraba(mesto,relacija),cene servisa???

Rad bi zbral cimvec informacij preden se odlocim za delanje izpita in pa nakup maxija.

Hvala vsem za info!

Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Buđet pa rajs mal manj za prvi motor,pa mal vec za opremo(varnost je pomembna),se mi zdi neumno da pri nakupu avta gledam/gledamo na varnost pr opremi pa ljudje sparajo.

Bi mi pa maxi prav prisel za skoke iz pisarne po ljubljani,in kot tu berem jim tudi kaksni daljsi izleti ne skodijo...

Ne znam linka nalimat,tko da ce se komu da naj nalima modrega jonwaya,600km prevozenih,250ccm,1200€ (Je na avtonetu) pa bomo mal pokomentiral...

Kaksne so kaj razlike med 250ccm,400,500.. Pospeski,poraba(mesto,relacija),cene servisa???

Rad bi zbral cimvec informacij preden se odlocim za delanje izpita in pa nakup maxija.

Hvala vsem za info!

Mare

Linki s avtoneta ne delujejo :alien1:

Če boš šel parkrat na leto na izlet potem je 250ccm dovolj, za v mesto je bolj praktičen (čeprav se meni tudi 500tke ne zdijo nič bolj okorne). razlika med 250,400, 500 je v motorju (to Ti je menda jasno). So boljši za vožnjo v dvoje, zaradi zmogljivosti. Pri samih stroških ni velike razlike, s tem da večji malo več popijejo.

Pospeški so vsekakor boljši pri večjih, žal pa je tudi "nakupna" cena višja.

Prišparaj še nekaj $$$ do spomladi in potem kupi., čeprav pravi čas za nakup je sedajle.

Okoli omenjenega modela pa samo tole poglej si tehnične podatke in boš ugotovil da je na nivoju "boljših" 125 ccm modelov. Raje si poglej kakšno Hondo Foresight 250 ali Kymca Grand Dink oziroma B&W 250, ki sta le malenkostno dražja (seveda rabljena) a po moje dosti boljša.

Za kakšen 400 ali 500 ccm maxi pa boš "moral" odšteti vsaj 2500 EUR da dobiš kaj primernega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men osebno pa se med burman 250 in 400 ne zdi neke razlike v pospeških!Je pa res,da sem primerjal 400 l.99 proti 250 l.01.Gre pa bolj recimo T max500 ali silver wing 600 honda!Sam honda je okorna Tmax pa dost dražji!Kitajcev pa itak mislim,da ni kje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Kitajca odločen NE!

Raje si vzami čas za nakup, išči kakšno ugodno priložnost za nakup pravega maxija. Če misliš dati za maxija manj kot 2.000 €, poglej na avto,net za Yamaha Majesty 250, 1996-2003, nekje okrog leta 2000 je bil facelift, oblika je postala bolj moderna in je še zdaj vredu za pogledat. Od lastnikov imam same pohvalne besede. 20 KM, poraba manjša od 4 l/100 km, veliko prostora pod sedežem, dobra vetrna zaščita. Slaba stran so samo 12" kolesa in spredaj samo en zavorni disk, kar pa pri tej moči motorja ni velika težava, sploh če upoštevamo, da je imel T-Max 500 pred prenovo 2004 tudi samo en disk spredaj.

250 bo za začetek in pretežno solo vožnje dovolj, če pa že takoj misliš vozit sopotnico na izlete, ne boš smel biti razočaran nad prešibkim motorjem, čeprav sva midva z X9 250 šla do Budimpešte in takrat se mi je zdela vožnja povsem solidna, z lahkoto sem vozil skupaj z 500 ccm maxijem, razen avtoceste seveda.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nakup maxija je se v zraku,pomladi ce se bom odlocu.

Cakam toplejse dni,pol pa izpit delat za motor.

Buđet pa rajs mal manj za prvi motor,pa mal vec za opremo(varnost je pomembna),se mi zdi neumno da pri nakupu avta gledam/gledamo na varnost pr opremi pa ljudje sparajo.

Sem bral to debato in sem se kar prevec ogrel za maxija,sem imel namen kupiti 50ccm sesalec...

Bi mi pa maxi prav prisel za skoke iz pisarne po ljubljani,in kot tu berem jim tudi kaksni daljsi izleti ne skodijo...

Ne znam linka nalimat,tko da ce se komu da naj nalima modrega jonwaya,600km prevozenih,250ccm,1200€ (Je na avtonetu) pa bomo mal pokomentiral...

Kaksne so kaj razlike med 250ccm,400,500.. Pospeski,poraba(mesto,relacija),cene servisa???

Rad bi zbral cimvec informacij preden se odlocim za delanje izpita in pa nakup maxija.

Hvala vsem za info!

Mare

Daleč od Kitajca, če že kopuješ maxsija raje najdi nekaj med 400 in 500ccm,če se da pa le Japonca. Pazi pri nakupu kakšen motor boš kupil in kako je bil vzdrževan in če je bil iz uvoza. V zadnem času ko sem naredil prijateljem servis na uvoženih motorjih morem povedat da so zelo redki uredo. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daleč od Kitajca, če že kopuješ maxsija raje najdi nekaj med 400 in 500ccm,če se da pa le Japonca. Pazi pri nakupu kakšen motor boš kupil in kako je bil vzdrževan in če je bil iz uvoza. V zadnem času ko sem naredil prijateljem servis na uvoženih motorjih morem povedat da so zelo redki uredo. LP.

no sam imam 200 ccm, uvožen iz ITA pa je letošnjo sezono (10.000 km) delo brez problemov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sam imam 200 ccm, uvožen iz ITA pa je letošnjo sezono (10.000 km) delo brez problemov

Potem si pa med tistimi ki so imeli srečo pri naku, pravim pa da niso vsi v slabem stanju,večina pa je zato pa moraš imeti srečo. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK fantje,pl pravte da kitajca ne!?!

No skuter bi bil v glavnem za po ljubljani(z avtom je guzva) in pa kaksen izlet za vikende.

Tako da se mi zdi da je boljse mal mocnejsega vsaj 400ccm.

Bom redno spremljal avtonet in ko bom kaj konkretnega vedel se vam spet oglasim.

Lep pozdrav vsem in hvala za informacije! :worship:

Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi moje mnenje je tako, da če se le da, se kupi takoj 400 ali 500 kubičen maksi in potem veš, da si kupil najmočnejšega, ne pa, da se že čez pol leta sekiraš zakaj nisi dodal še nekaj malega zraven in namesto 250 vzel 500. Večjih od 500 pa ne bi kupoval, saj so za mestno vožnjo že preokorni (Burgman AN650, SilverWing, GP800).

Sam bi se kitajskih proizvajalcev izogibal, pa tudi nepreverjenih, iz Italije uvoženih, ne bi zlahka kupoval. Spremljaj avto(pika)net in čisto možno je, da kmalu urajmaš zelo ugoden maksi. Sam sem imel tu več sreče kot pameti :)

Kar pa se tiče izbire med italijanom in japoncem pa ne vem. Sam imam italijana, pa nimam nobenih težav, še za tisto "anomalijo" pri regulatorju sem sedaj ugotovil, da je kriv fuč akumulator (ena celica je šla rakom žvižgat) :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moje osebno mnenje iz izkušenj: daleč vstran od Yonway, Yiying itd. Sam sem ga imel več na servisu kot sem sedel na njem, na koncu pa so ga raje odkupili nazaj od mene, ker je bilo preveč problemov z mano in garancijo.

Kar se tiče kubature, pa sem zelo vesel, da sem poslušal Skuterista, ki mi je ob nakupu svetoval 400 ali 500 ccm. Letos sva mu z boljšo polovico na dopustu bila zelo hvaležna, da sva imela pod seboj malo več zaloge za udobno vožnjo nad 100 km/h, prehitevanja itd. pri polno naloženem motorju.

Veš kako sem jaz naredil? Šel sem se peljat s etm 500 ccm, ki ga imam zdaj, potem pa z X9 250 ccm. In takoj, ko je tamali prišel do 80 km/h, mi je bilo čisto vse jasno.

Vglavnem, res je tukaj zlata vrednen stavek: če finančno ne zmoreš zdaj, raje malce počakaj in kupi malce kasneje.

Popravljeno . Popravil Matic7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz ti svetujem vsaj 400 kubičnega, še raje pa 500.

Čeprav ima oče Yiyinga 150 (2 leti in pol let brez problemov), ti ga ne svetujem, kajti lepa vožnja je max. 75 km/h.(Končna 95 km/h) Da o vožnji o dveh ne govorim.

Po letu vožnje piaggiota 150ccm, sem kupil madisona 400, sedaj pa me je že zamikal burgman 650.

Nisem verjel, da bom tako "hitro" začel gledat za močnejšim motorjem.

Če bo boljša polovica pokazala kaj več navdušenja za vožnjo, ga bom prihodnje leto kupil.

Željo po motorjih sem imel vedno, samo zaradi slabe - nevarne izkušnje na cesti pri 17 - ih ( pri vespi spustila guma pri 100 km/h), se 10 let nisem usedel na motor.

Raje vzemi močnejši motor, da ga ne boš menjal že po enem letu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav zanimivo mi je čitat kako vsi pravite več,več,več...

Ko bi jz govoril za cestni motor!Pri skuterju pa se mi ne zdi tako!Seveda odvisno zakaj ga misliš imeti!Burgman 650 je res fini za vozit,"potovat".Sam je pa izredno okoren,težek in se mi ne zdi uporaben v mestu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav zanimivo mi je čitat kako vsi pravite več,več,več...

Ko bi jz govoril za cestni motor!Pri skuterju pa se mi ne zdi tako!Seveda odvisno zakaj ga misliš imeti!Burgman 650 je res fini za vozit,"potovat".Sam je pa izredno okoren,težek in se mi ne zdi uporaben v mestu!

Drži. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!