Skoči na vsebino

Motodrom - dirkališče v Sloveniji


vrho1679

Priporočene objave

Jst sm pa od enga tuki na forumu slišu da naj bi se začelo gradit pravo dirkališče v sloveniji in sicer nekje v bližini lendave...informacije pa so baje tud kr dost zanesljive...upajmo da res ane :)

post-10671-1198080723_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v prsi me zebe :)

No, ja, ni treba vsega govort... B)

Ok, se umikam, nimam nič pametnega za napisat okol drkališča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm pa od enga tuki na forumu slišu da naj bi se začelo gradit pravo dirkališče v sloveniji in sicer nekje v bližini lendave...

kakor vem so ideje bile, finance oz. material tudi ne bi bil problem O:-) zataknilo se je že pri administraciji in tako so strici dvignili roke od projekta :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm pa od enga tuki na forumu slišu da naj bi se začelo gradit pravo dirkališče v sloveniji in sicer nekje v bližini lendave...informacije pa so baje tud kr dost zanesljive...upajmo da res ane :)

post-10671-1198080723_thumb.jpg

Pa ne nam samo lušte delat pol pa spet nič

Tudi v Ptuju (Hajdoše) se že kar dolgo govori, da bodo zaprli staro kart progo in v bližini naredili eno precej večjo,

a nič več ne verjamem preden ne vidim. :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni res. piste so zgrajene. tako da z gledišča nekega nemotorista pač nimamo kaj jamrat. Voznja po gmajni je prepovedana. :)

Itak da je res, tiste piste so namenjene mogoče maksimalno 5% motoristov, oziroma eni zelo specifični skupini v tem primeru Supermoto, katero nikakor in nikoli ne moreš posplošit na vse motoriste. Zato sem tudi dal primerjavo s 4x4 vozili in offroadom med avtomobilisti, ker je takih avtomobilistov med populacijo podobno malo kot voznikov Supermotardov med nami. In kar vedel sem, da se boš obregnila ob nedovoljenost vožnje po gmajni.. Tu se čisto strinjam, je prepovedana. Ampak ni bilo to bistvo mojega posta, hotel sem ti le prikazat s primerom, da je posplošitev, da imamo motoristi piste pač nesmiselna. Piste ima neka majhna in zelo specifična skupina motoristov in tu se konča.

ne govori kaj bi "moji" sosedovi mulci in kaj ne. polovico svojega časa prezivijo treningih šole vožnje braneta kuzmiča voznje (to je en tak zelo kulski stirc kot brane legan, sam da se vozi okoli avtomobilom). in več ga bi. vse to zaradi veselja do avtošporta.

motocikel, tak kot si ga kupil, si kupil po lastni izbiri. ne rabiš ga za dnevno migracijo in ne rabiš ga za prezivetje. zato ne vleči neumnih vzporednic.

in, ja piligon bi rešeil mariskateri probmel na cesti - pa naj gre za avtomobile ali motocikle. Pa vendar vse to jemljete narobe. piste so. vozite se po njih in nehajte cvilit.

enduraši, ki se zakonsko niti ne smejo vozit nikjer razen po asfaltu, cvilijo pol manj kot asfaltarji...in se pač vozijo.

Sosedovi mulci so očitno nedpovprečno zgledni mladeniči.. Bil namreč velikokrat na Brnčičevi in Rudniku na teh eventih.. Vem tudi kdo je Brane Kuzmič in strinjam se da je kulski stric.. Ampak večina folka, ki se ukvarjajo oz so se ukvarjali s temi ilegalnimi dragi na Brnčičevi in Rudniku bi še vedno zbrali raje to varianto tudi če bi jim poligon pret bajto zgradili :) Dejstvo je, da nek poligon varne vožnje ne more zadostiti potrebam mladih želnjih hitrosti in adrenalina kakor bi lahko neko dirkališče. Vsekakor se pa strinjam, da je tudi tak poligon več kot potreben in upam, da se bo čimveč mladih odpravilo tja.. Hočem le povedat, da je škoda, da če se že dela eno tako stvar, da se ne naredi nekega kompromisa, ki bi zadovoljil več potreb in širšo populacijo. Prepričan sem, da bi se v poligon zlahka dalo integrirat tudi neko dirkališče, kjer bi se mladi lahko veliko bolj izživeli kakor pri vožnji okrog količkov. To je dejstvo. In dirkališče itak ne bi bilo samo za motoriste, ampak bi se tam lahko vozili in trenirali popolnoma vsi, tudi najbolj razširjena skupina - avtomobilisti, vključno s sosedovimi mulci, tudi tistimi manj zglednimi, ki jih treningi varne vožnje zanimajo malce manj kot dirkanje. Takih je med mojimi poznanstvi namreč veliko več :D

In še enkrat, primerne piste trenutno ni, žal. Oz pogojno je primeren Raceland, hvalabogu vsaj to, preteklo sezono smo postali kar redni obiskovalci in mislim da bo tudi to tako.

In ja enduraši se ne smejo vozit pa se.. Ampak oni imajo "poligon" v vsaki gmajni, le legalno niso gor.. Če bi bila pista, kjer sicer ne bi bilo dovoljeno vozit, pa bi bila relativno velika šansa, da ne bo noben težil tudi če se, verjemi da ne bi cvilil, ampak bi pač šel tja in se vozil. Če že delamo takšne primerjave.

LP

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne govori kaj bi "moji" sosedovi mulci in kaj ne. polovico svojega časa prezivijo treningih šole vožnje braneta kuzmiča voznje (to je en tak zelo kulski stirc kot brane legan, sam da se vozi okoli avtomobilom). in več ga bi. vse to zaradi veselja do avtošporta.

Ti pa imaš res 'posebne' sosedove mulce... Za 4 dni Kuzmičevega tečaja porabijo polovico svojega časa? :hmm:

motocikel, tak kot si ga kupil, si kupil po lastni izbiri. ne rabiš ga za dnevno migracijo in ne rabiš ga za prezivetje. zato ne vleči neumnih vzporednic.

Ne govori, kaj jaz rabim za dnevno migracijo in za preživetje. Dirkališče je že ena taka stvar, ki mi pomaga pri slednjem... :P

in, ja piligon bi rešeil mariskateri probmel na cesti - pa naj gre za avtomobile ali motocikle. Pa vendar vse to jemljete narobe. piste so. vozite se po njih in nehajte cvilit.

enduraši, ki se zakonsko niti ne smejo vozit nikjer razen po asfaltu, cvilijo pol manj kot asfaltarji...in se pač vozijo.

Kaj si že rekla prej o neumnih vzporednicah?

Enduraši torej ne cvilijo ampak se pač vozijo - tudi kjer se ne smejo.... In s tem so 'kao' dober vzor? :slap:

Kolikor vem, precej 'cestakov' nič ne cvili, ampak se pač vozi (kot da bi bili na dirkališču). Zaradi teh potem cviliš ti, pa 'tvoje' sosedove babice, pa Brane Kuzmič, pa prometni minister, v končni fazi pa vsi udeleženci v prometu, ker bodo spet podvojili kazni, ki bodo 'kao' rešile vse težave prometa... :headbang:

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm pa od enga tuki na forumu slišu da naj bi se začelo gradit pravo dirkališče v sloveniji in sicer nekje v bližini lendave...informacije pa so baje tud kr dost zanesljive...upajmo da res ane :)

post-10671-1198080723_thumb.jpg

Vse lepo in fajn, samo do Lendave je predaleč... :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti pa imaš res 'posebne' sosedove mulce... Za 4 dni Kuzmičevega tečaja porabijo polovico svojega časa? :hmm:

Ne govori, kaj jaz rabim za dnevno migracijo in za preživetje. Dirkališče je že ena taka stvar, ki mi pomaga pri slednjem... :P

Kaj si že rekla prej o neumnih vzporednicah?

Enduraši torej ne cvilijo ampak se pač vozijo - tudi kjer se ne smejo.... In s tem so 'kao' dober vzor? :slap:

Kolikor vem, precej 'cestakov' nič ne cvili, ampak se pač vozi (kot da bi bili na dirkališču). Zaradi teh potem cviliš ti, pa 'tvoje' sosedove babice, pa Brane Kuzmič, pa prometni minister, v končni fazi pa vsi udeleženci v prometu, ker bodo spet podvojili kazni, ki bodo 'kao' rešile vse težave prometa... :headbang:

D.

za dnevno migracijo rabiš avto, vlak ali avtobus. dirkališče bi ti pri tem pomalgalo le, če bi se na njem vozil z avtomobilom. in ne govori neumnosti, da ti motor pomoga pri dnevni migraciji, ker je to prisiljena in zlagana nebuloza. lahko jo pa še naprej rineš, a pri utrjevanju argumenta zakaj pod nujno rabimo še eno pisto, ker imaš ti pač ss motor, ne bo pomagala.

in brez dvoma imaš umazane misli. Enduraši se vozijo na dirkah na hrvaškem. asfaltarji pa po tistih pistah ki jih pač imamo mi in naši sosedje.

in lej - do lendave je predaleč. za štajerce je predaleč Obala. Za Ljubljančane pa vse kar ni takoj za vogalom. pisto torej v vsako slovensko vas. tako, ki bo samo za ss motocikle.

vse tvoje podrkavanje z mano za tvoj prav ne bo prav nič spremenilo dejstva, da atomobilisti rabijo poligon in da motoristi že imamo dve pisti. kupi supermoto, vozi se po racelandu in vse tvoje tezave bodo rešene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak da je res, tiste piste so namenjene mogoče maksimalno 5% motoristov, oziroma eni zelo specifični skupini v tem primeru Supermoto, katero nikakor in nikoli ne moreš posplošit na vse motoriste. ......

In ja enduraši se ne smejo vozit pa se.. Ampak oni imajo "poligon" v vsaki gmajni, le legalno niso gor.. Če bi bila pista, kjer sicer ne bi bilo dovoljeno vozit, pa bi bila relativno velika šansa, da ne bo noben težil tudi če se, verjemi da ne bi cvilil, ampak bi pač šel tja in se vozil. Če že delamo takšne primerjave.

LP

objektivno gledano pač nima veze zakaj si se odločil za SS. to je tvoj problem. na voljo imaš supermoto. to je nekako tako kot če bi nekdo cvilil da so ljubljanske ulice preozke za njegovega H1 in da je svet zato ne fer.

seveda ne menim, da slo absolutno ne rabi ene dostojne ss piste. daleč od tega. Le menim, da se določena četica slo SS motoristov preveč in prepogosto meče na zobe ob vsaki omembi take ali drugačne piste ter naokoli opleta z napačnimi argumenti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...nekateri nehite živet v oblakih, da bo pista pripomogla k manjšem številu nesreč na naših cestah.

Primer:

- Grobnik: gas po pisti, ko pridejo dol z piste, gas po cesti

- ex Mobikrog: enaka stvar, le druga lokacija, s tem da so tukaj extremi bili še večji.

Samo promil je takšnih v Sloveniji, ki motorje pripeljejo na prikolici ali pa se z njimi odpeljejo koliko toliko po omejitvah.

PS.: Itak da sem za pisto :grim

PSS.: 100000000x premleta tema.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse tvoje podrkavanje z mano za tvoj prav ne bo prav nič spremenilo dejstva, da atomobilisti rabijo poligon in da motoristi že imamo dve pisti. kupi supermoto, vozi se po racelandu in vse tvoje tezave bodo rešene.

Huh, koliko pist imajo potem avtomobilisti, če bomo tako gledali.. Sploh če štejemo razne proge za avtocross in podobne pizdarije.. Ja vem, to nima veliko s klasičnim avtomobilizmom, tako kot supermoto ne z običajnim motociklizmom, pa niso mišljeni tu SSi, ampak vse ostalo kar se uporablja za vožnjo po cesti in ne specifično za dirkanje, čemur je SM namreč namenjen. Pravi SM itak niso mišljeni za neko furanje po cestah, ker mašine pri taki uporabi, pri monotoni vožnji brez obremenitve trpijo, sploh pri hitrejši vožnji v obratih in ga slej ko prej zjebeš.

objektivno gledano pač nima veze zakaj si se odločil za SS. to je tvoj problem. na voljo imaš supermoto. to je nekako tako kot če bi nekdo cvilil da so ljubljanske ulice preozke za njegovega H1 in da je svet zato ne fer.

seveda ne menim, da slo absolutno ne rabi ene dostojne ss piste. daleč od tega. Le menim, da se določena četica slo SS motoristov preveč in prepogosto meče na zobe ob vsaki omembi take ali drugačne piste ter naokoli opleta z napačnimi argumenti.

Mi je prav žal ampak na pistah ala Novi Marof, Grobnik, ipd se vidi prav vse segmente motociklov od SSov, sport touring, naked, cestni enduro, supermoto.. Edino hard endura pa chopperjev še nisem zasledil. In mislim, da mi bo mariskdo pritrdil da pista ni želja le četice SS motoristov, ampak tudi mnogih ostalih.

In nehaj že enkrat tu mešat supermoto, ki sploh ni namenjen temu, za kar si večina folka kupi motor. Motor si večino motoristov kupiš primarno za vozit se, delat turce, it na kakšen izlet s kolegi in ne za dirkat. Nas je pa seveda mnogo takih, ki ob tem radi na enem primernem mestu še sprostimo adrenalin in si ob tem naberemo še nujno potrebne izkušnje za preživetje v prometu. Supermotard je pa primarno namenjen dirkanju in ne furanju. In če par % motoristov uporablja supermoto približke za klasično furanje, to vsekakor ni odraz cele populacije.

Toliko o napačnih argumentih.. Ena banalna primerjava.. Imaš smučišče, kjer folk lahko smuča, borda, se sanka ipd ampak je brez snega.. In imaš zraven skakalnico, kjer lahko delajo salte akrobatski smučarji, ki sicer so smučarji ampak jih je zelo malo. Ker ima smučišče samo en top za sneg zasnežuje samo skakalnico.. Ker se vsi ostali pritožujejo, da nimajo kje smučat, deskat, se sankat, jim upravljalci enostavno "argumentirano" odgovorijo, zakaj pa ste si kupili navadne smučke/bord/sanke, kupte si akrobatske, pa boste imeli prostor zase. Tako nekako (seveda z malce pretiravanja in banalnosti) je primerjati SM in piste za SM z ostalim motociklizmom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...nekateri nehite živet v oblakih, da bo pista pripomogla k manjšem številu nesreč na naših cestah.

Primer:

- Grobnik: gas po pisti, ko pridejo dol z piste, gas po cesti

- ex Mobikrog: enaka stvar, le druga lokacija, s tem da so tukaj extremi bili še večji.

Samo promil je takšnih v Sloveniji, ki motorje pripeljejo na prikolici ali pa se z njimi odpeljejo koliko toliko po omejitvah.

PS.: Itak da sem za pisto :grim

PSS.: 100000000x premleta tema.

Jaz pa mislim, da bi pripomogla. Vsaj če sodim po sebi sem imel vsakič ko sem prišel z Grobnika, Mobikroga ali Racelanda bistveno manjšo željo naganjat se po ridah ali kjerkoli drugje. Govorim sicer zase, ampak mislim, da nisem edini tak.. Plus to, da na pisti pridobiš določene izkušnje, ki ti na cesti lahko v kritični situaciji pomagajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...nekateri nehite živet v oblakih, da bo pista pripomogla k manjšem številu nesreč na naših cestah.

Primer:

- Grobnik: gas po pisti, ko pridejo dol z piste, gas po cesti

- ex Mobikrog: enaka stvar, le druga lokacija, s tem da so tukaj extremi bili še večji.

Kdor ga je podil po pisti, kot se zagre.... je bil prekleto zmatran in se mu ni dal še po cesti gont :grrr

Če je bil pa samo za ograjo in sline cedil: ja, potem pa na cesto kazat, kaki frajer je... to pa ni dobr :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa mislim, da bi pripomogla. Vsaj če sodim po sebi sem imel vsakič ko sem prišel z Grobnika, Mobikroga ali Racelanda bistveno manjšo željo naganjat se po ridah ali kjerkoli drugje. Govorim sicer zase, ampak mislim, da nisem edini tak.. Plus to, da na pisti pridobiš določene izkušnje, ki ti na cesti lahko v kritični situaciji pomagajo.

Kdor ga je podil po pisti, kot se zagre.... je bil prekleto zmatran in se mu ni dal še po cesti gont :grrr

Če je bil pa samo za ograjo in sline cedil: ja, potem pa na cesto kazat, kaki frajer je... to pa ni dobr :grrr

Se strinjam...še presedat se mi ni dalo več... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor ga je podil po pisti, kot se zagre.... je bil prekleto zmatran in se mu ni dal še po cesti gont :grrr

Če je bil pa samo za ograjo in sline cedil: ja, potem pa na cesto kazat, kaki frajer je... to pa ni dobr :grrr

S tem se strinjam, samo če smo realni, takšnih je bore malo.

Zdej si pa zamisli, če bi imeli super truper pisto, koliko bi bilo takšnih ki bi bili za ograjo in si cedili sline ??? ;) Veliko več, kot tistih na pisti.

Začaran krog. Nobena pista ne bo pripomorala k zmanjšanju sranja na cestah, dokler se ne bo izboljšala kultura voznikov.

over&out

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi 50 motoristov, ki bi mogoče 1x tedensko prihajali na pisto pa, sorry, se ne splača.

in zakaj je potli Panonija razprodana do leta 2010 :? in zakaj je tudi Grobniški "makedam" pretežno zaseden :rolleyes: ??? Ne vem no, je treba upoštevati tudi klube iz sosednjih držav, ne samo internetne motoriste :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo pa dala tistim, ki jim je mar, priložnost, da se zdivjajo in pridobivajo izkušnje pri vožnji na meji v kontroliranih okoliščinah. Tudi to nekaj šteje mar ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor si večino motoristov kupiš primarno za vozit se, delat turce, it na kakšen izlet s kolegi in ne za dirkat.

zakaj pa potlej rabijo pisto? :fredy:

napisala sem da nisem proti pisti. Napisala sem celo da sem za pisto. napisala pa sem tudi, da če želiš peljat po pisti imaš pri nas na razpolago SM - amaterski sm ima ravno toliko veze z dirkanjem kot amaterski SS. vsi pač ne boste beno štern, aleš hlad in uroš nastran. tako kot nihče od vas ni berto camlek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj pa potlej rabijo pisto? :fredy:

Je napisano v naslednjem stavku objave, ki si jo citirala:

Motor si večino motoristov kupiš primarno za vozit se, delat turce, it na kakšen izlet s kolegi in ne za dirkat. Nas je pa seveda mnogo takih, ki ob tem radi na enem primernem mestu še sprostimo adrenalin in si ob tem naberemo še nujno potrebne izkušnje za preživetje v prometu.

Ne vem zakaj jemlješ stvari iz konteksta :fredy:

napisala sem da nisem proti pisti. Napisala sem celo da sem za pisto. napisala pa sem tudi, da če želiš peljat po pisti imaš pri nas na razpolago SM - amaterski sm ima ravno toliko veze z dirkanjem kot amaterski SS. vsi pač ne boste beno štern, aleš hlad in uroš nastran. tako kot nihče od vas ni berto camlek.

Ja ma jaz se ne ukvarjam z dirkanjem. Jaz sem primarno ljubitelj dvokolesnikov, ki se rad z njimi vozi, ob tem si pa včasih zaželi tudi kakšen obisk piste iz že prej navedenih razlogov.

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

napisala sem da nisem proti pisti. Napisala sem celo da sem za pisto.

Lepo, da se vsaj tu strinjava ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

procentualno morda, ker moja ljuba mati zagotovo ne bo šla na pisto. Pa moj oce tudi ne. Bo sel pa sosedov mulo, pa njegov brat, pa mulo down the street pa njegovi kolegi ki se sicer drajsajo bo brnčičevi...avtomobilistov je pač toliko več. pika.

interes je

in motoristi si čisto nič bolj ne zaslužimo piste. nekaj jih celo imamo - doma. imamo raceland. nekaj se dogaja z mobikrogom. imamo

šli bodo, točno tisti kateri bodo morali opraviti tečaj vožnje v roku 1-2 let po opravljanju vozniškega ispita.

Berite zakone ljudje!

Hamdala agar!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupite si krosače. :P

Kros proga za vsakim voglom, brezpotij pa tudi ne manjka. Adrenalina ni pa nič manj kot na asfaltu. :grim

Saj asfalta je dosti tudi okoli vogalof. :fredy: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!