Skoči na vsebino

MOTO oprema GP, SS...


Vojč

Priporočene objave

Js mam jakno za podoben denar, oz tud cirka 250€.. Zdej kako te zaščiti pred padcem nevem, lahko bi bila bolj udobna (ščitniki), ampak drugalče pa je super, ne prepiha nikjer, priročna je, pa če daš ščitnike vn jo lahko maš še za kaj drugega kot motor.. Čeprav zdej so neki popusti za kombinezone k so po 300€ (kaka je kvaliteta nevem), tk da se ti splača verjetno raje kombinezon vzet..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem se niti slucajno ne morem strinjati, cordura ima bistveno manj scitnikov in s tem tvegas vecje poskodbe + vecje odrgnine. Sploh te pa lahko slece pri padcu s corduro ker ponavadi ni zadrge med hlacami in jakno.

To, da ni zadrge med jakno in hlačami pa ne bo držalo. Zadrgo imajo vse jakne katere sem do sedaj videl, tudi tiste za 100€. Pravtako imajo dandanes skoraj vse jakne CE ščitnike na komolcih in ramenih, ter nekatere tudi na hrbtu in prsih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

padel s corduro (low side) pri hirosti okrog 80 km/h. Jakna in hlače z majhnimi odrgninami (še vedno oboje nosim, popravilo ni bilo potrebno), jaz brez praskice. Ščitniki so enako kvalitetni kot v mojem dainese lederju, hrbteničnik nosim posebej. Je pa res, da sem nosim Spoolovo jakno in hlače v vrednosti 550 € in ne robo najnižje vrednosti.

Upam si trditi celo, da kakšna Rukka zagotavlja še bistveno večjo varnost. Vsekakor ob normalni cestni vožnji pri varnosti ni razlike (ne pozabimo, da so bolj pomembni faktorji čelada, škornji in rokavice)

Pomoje drži tista stara: kolko para toliko muzike.

Če pa hoče kdo biti road racer ali pa obiskovati dirkališča, potem pa tukaj ni debate.

lp,

Videl, ko je tip padel pri pospesevanju iz ovinka pri cca 60kmh.. Motor je spodneslo in oba sta se oddrsala cez cesto na pesek. Dainese cordura hlace strgane, tako da mu je bilo boksarce fajn videt ven. Takrat mi je dalo mislit, ce je pri 60kmh tako.. Seveda pa ne trdim, da se to vedno dogaja pri corduri, mogce je bil to le nesrecen primer, ampak vseeno.

Cez usnje ga ni :D

Pa imam tudi sam cordura jakno zraven kombinezona.. Ampak se ne pocutim varnega, sem na zalost videl ze precej padcev in cordura je bila vedno vsaj malo strgana ali prezgana, medtem ko so usnjeni kombinezoni ponavadi malo podrgnjeni in to je to :)

No vsakemu svoje, nekomomu pac tekstil odgovarja bolj, konec koncev vsak ve zase kaj je najbolje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Soliden dvodelni usnjeni kombinezon se trenutno da dobit že za 199,95€... Tsti našitki pa se dajo odstranit v 1/2 ure. :whistle:

Preden začne kdo čivkat in žvrgolet o (ne)kvaliteti - ProBiker kombinezon imam dve-tri sezone, preizkusil sem ga tudi s padcem na stezi in se obnese super.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdejle v kratkem verjetno še js nabavim enega.. ampakk tole za 200.e se mi res zdi mal skeptično, raje dam malo več pa sem ziher? Ampak spet ne preveč :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdejle v kratkem verjetno še js nabavim enega.. ampakk tole za 200.e se mi res zdi mal skeptično, raje dam malo več pa sem ziher? Ampak spet ne preveč :whistle:

Če ti je prepoceni, ga kupi pri meni za 350€...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vanuci ni neka priznana firma, vendar je za svojo ceno odličen. Razmerje cena/kvaliteta je zadovoljivo. Kolega je kombinezon "preizkusil" z drsenjem po cesti in je nalogo zaščite opravil odlično.

Tako da, za nekoga ki ni zahteven, ki ne ve točno kaj bi rad (pride z leti motoriziranja, ko vidiš kaj ti paše in kaj ne), kateremu se ne daje enkrat več denarja za neko znano znamko, za vsakdanjo uporabo, se mi zdi ok nakup.

Vsekakor boljše bilo kakšen kombinezon, kot pa navadne kavbojke in jakna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest mam za svojo yamaho R6 jakno alpinestars RC-1 pa je uredu dost kvalitetna skratka super je zanjo sem pa drugače odštel približno 450 €

drugače pa imaš tukaj link kjer prodajajo opremo alpinestars

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje najdu sm si jakno in to od Dainese znamke.Mal sm gledu po netiu in na Baragovi je ena trgovinca z motorji in oblačili Dainese.Jakna mi je ko ulita,slikce pridejo.Je pa iz textila kombinezon pa še pride,ko bo motor :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!