Skoči na vsebino

Slovenski vojaki grejo v Irak


Lobo

Priporočene objave

... Plačani pa niso nič hudo bolje kot civili iz državne uprave, ki delajo v Bruslju, diplomatskih predstavništvih itn.

Veš

tole pa ni dobra primerjava .. tisti v Bruslju so morali še predno so dobili tam delovna mesta trdo delati med študijem .. med vojaki pa ni preveč takih, ki bi se taga dovolj zgodaj zavedli in so bili v šolah v glavnem tko-tko .. in niso naredili že v rani mladosti kaj prav posebnega za svoje bodoče delovno mesto.

Vsekakor

so pa oboji kar dobro plačani in nimajo kaj jamrat. Kakorkoli že - vsi vojaki imajo možnost izstopiti iz JNA (oops :blush: ) iz slovenske vojske sm misliw ... in ostati doma na toplem pri očkatih in mamicah - seveda brez plače.

:yes:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu se nekaj krešejo mnenja za in proti, v bistvu se pa kar grebejo, kdo bo šel dol...-ne gredo za mali denar. Vsak, ki je podpisal pogodbo za poklicnega vojaka, je vedel, kaj podpisuje. Kot bi nekdo stopil v službo za šoferja tovornjaka, nekaj časa vozil samo po mestu, ko pa bi moral na avtocesto pa v jok, kao tam pa gre hitro si lahko še kaj naredim... Hallo! Z vstopom v NATO pač pridejo take reči. Sploh pa se ne gredo dol borit.., saj tako kažejo reportaže pa TV. :blush: Pa vsi zadovoljni in polnih denarnic pridejo nazaj. BTW, imam dva znanca- bivša sodelavca, ki sta v poklicni vojski, ma jima ne manjka nič. za v tujino pa je ogromen interes, kar čakajo če bi imeli šanso iti- mastno plačano..

Mene osebno nič ne motijo mladci pustolovskega duha,ki si želijo it zaslužit v Irak.

Moti pa me, da jih vlada pošilja dol tudi v mojem imenu, kakor tudi v imenu vseh Slovencev. Mar nam niso ob reklami za referendum o NATU zatrjevali, da se naši vojaki ne bodo borili na tujih ozemljih za tuje cilje.

Kot kaže pa je vse bolj dejstvo, da je kompletna tuja vojska v Iraku okupatorska, saj niso našli nobene od "za svet pogubnih stvari", zaradi katerih so napadli Irak. Ni bilo kemičnih strupov, ni bilo drugih orožij za množično uničevanje. Zajeli so le enega starčka, resda diktatorja, vendar je pod demokratično in okupatorsko oblastjo več mrtvih na dan, kot pod prejšnjo njegovo diktatorsko....

Tako smatram, naj se mladci, ki hodijo služit tudi v mojem imenu v irak, raje vpišejo v Tujsko legijo. tudi plače tam so menda precej boljše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...naj se mladci, ki hodijo služit tudi v mojem imenu v irak, raje vpišejo v Tujsko legijo. tudi plače tam so menda precej boljše.

jaaaa, žee boljše .. ampak kaj, ko niso v slovenskih tolarjih ....

:lol1:

živela slovenija in njena politika

:yea1: :yea1: :yea1: :yea1: :yea1:

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marsikaj se dela v mojem imenu (oziroma imenu vseh državljanov), pa ni take panike. A niso sami podpisali pogodbe ob vstopu v poklicno vojsko, da bodo pripravljeni iti na tuje? A jim ni dana izbira, bodo šli ali ne? A se na referendumu nismo večinsko odločili za vstop v NATO? Mislim, da bolj slona delajo iz muhe... Tak je pač današnji sistem, kaj čemo. Titove neuvrščenosti ni več, pa naj se nam še tako milo dela ob misli na tiste čase. Ne vem, če še komu kot meni, ampak ko sem v tistih časih slišal Kesovijo s pesmijo ''Jugoslavijo''... Pa tisto ''Od Vardara pa do Triglava''. Ja, takrat smo izgleda bili bolj narodno zavedni, ali kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marsikaj se dela v mojem imenu (oziroma imenu vseh državljanov), ... Ja, takrat smo izgleda bili bolj narodno zavedni, ali kaj.

pa tis nš člowk

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš

tole pa ni dobra primerjava .. tisti v Bruslju so morali še predno so dobili tam delovna mesta trdo delati med študijem .. med vojaki pa ni preveč takih, ki bi se taga dovolj zgodaj zavedli in so bili v šolah v glavnem tko-tko .. in niso naredili že v rani mladosti kaj prav posebnega za svoje bodoče delovno mesto.

V Bruslju so delovna mesta za višje in nižje uradnike. Torej tudi za tiste s srednješolsko izobrazbo. To pa ima tudi večina poklicnih vojakov, ker je to do nedavnega bil pogoj za zaposlitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Bruslju so delovna mesta za višje in nižje uradnike. Torej tudi za tiste s srednješolsko izobrazbo. To pa ima tudi večina poklicnih vojakov, ker je to do nedavnega bil pogoj za zaposlitev.

.. in zakaj potem vojaki ne gredo raje delat v Bruselj?

:P

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

danes na Trenjih zanimiva debata:

Ponižane v službi domovine

Kdo šikanira ženske v slovenski vojski? "Na pogled zopet vinjeni vodnik mi je omejeval vožnjo s polaganjem bojevnika na glavo... Opravil je malo potrebo, pred očmi navzočih, na strehi kamiona....Ona je tekla, on pa je streljal za njenim hrbtom..." To je samo ena izpoved vojakinje, ki je zaradi spolnega nadlegovanja in ogrožanja življenja pripravljena tudi zapustiti vojsko. Krive in ožigosane so žrtve, ne krivci, ki se izživljajo. Še bolj nedopustno pa je, da si oči zatiskajo v vrhu vojske in obrambnega ministrstva. Koliko časa še? Pa vojska še zdaleč ni edini črni primer.

http://24ur.com/bin/etconf.php?section_id=14

mogoče to bolj vpliva na podobo vojske, kot pošiljanje vojakov po svetu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes na Trenjih zanimiva debata:

http://24ur.com/bin/etconf.php?section_id=14

mogoče to bolj vpliva na podobo vojske, kot pošiljanje vojakov po svetu?

Yesss,

malo gledow - slabo priravljeno - zelo slabo. Dejstva bodo ostala nespremnjena in te težave bodo vedno in powsod, v vseh vojskah sveta, kjer so v službi vojakinje. Kako boš pa ti mlademu juncu dopovedow, da ne sme mladi lušni punci pod kilo lest.

Verjetno

je napaka le v tem, da vojakinj ne opozorijo na morebitne tovrstne težave predno vstopijo v JNa -- ops :blush: SV.

BTV - v JNA so po pripovedovanju mojih takratnih znancev, ki so služili v kasarni na Dunajski, kjer sedaj stoji prominentno naselje Bežigrajski Dvor, dekleta imela iste težave z mladimi junci kot sedaj ..

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yesss,

malo gledow - slabo priravljeno - zelo slabo. Dejstva bodo ostala nespremnjena in te težave bodo vedno in powsod, v vseh vojskah sveta, kjer so v službi vojakinje. Kako boš pa ti mlademu juncu dopovedow, da ne sme mladi lušni punci pod kilo lest.

A sme to početi v civilu? A je to dovoljeno v drugih službah? A je posilstvo in spolno nadlegovanje zakonsko dovoljeno?

Odgovor na vse je - ne. In enako velja za vojsko. Če se takšno početje dokaže, je treba storilca obsoditi in kaznovati. To, da je to počel v uniformi ni noben izgovor. Ženske so in bodo prisotne vsepovsod, tudi v službah, ki veljajo za bolj moške. Z vsakim dnem bolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

A ti bi šel za majhen denar delati v tujino?

...

Plačani pa niso nič hudo bolje kot civili iz državne uprave, ki delajo v Bruslju, diplomatskih predstavništvih itn.

Slovenski vojaki dobro plačani

Slovenski vojaki na misiji zveze Nato ISAF v Afganistanu zaslužijo mnogo več kot njihovi kolegi doma. Tako znaša povprečna mesečna neto plača z vsemi dodatki za vojaka s V. stopnjo izobrazbe 3862 evrov (925.489 tolarjev), za podčastnika s činom vodnika 4200 evrov (1,006.488 tolarjev) in za častnika s činom majorja 5268 evrov (1,262.423 tolarjev). Od tega je polovica izplačana v tolarjih, polovica pa v evrih, so sporočili z obrambnega ministrstva.

Vojak s V. stopnjo izobrazbe na dolžnosti v Sloveniji ima osnovno bruto plačo za sistematizirano delovno mesto, brez dodatka na delovno dobo, plačo 196.319 tolarjev, podčastnik s činom vodnika 221. 962 tolarjev in častnik z majorskim činom 404.302 tolarja. Kot so še povedali, prikazovanje neto plače v Sloveniji ne bi bilo smiselno, ker je izplačilo odvisno od mnogih dejavnikov, denimo od števila vzdrževanih družinskih članov in od delovne dobe.

Vir: http://www.vecer.si/clanek2006100605116094

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po insiderskih informacijah menda eden ene ni po....l in je ratala zamera in cel hudič. Jaz ne vem in me tudi eno figo briga, ker menim, da mora profesionalni soldat prenesti in biti sposoben narediti vse, za javnost pa sploh ne sme obstajati! Zato jih plačujemo!

Da pa se sedaj češplice in marsikateri češplon rinejo nekam, kar ne prenesejo, mislijo kolk so frajerke in frajerji, potem pa pricmevkajo nazaj domovin na koncu celo na TV, je precej mimo.

Taki se morajo iz profesionalne vojske spucat! Pravi soldati so tisti, ki za denar nosijo jajca na prodaj kamor je treba. A pri nas imajo preveč vpliva v izvenvojaških sferah. Ni zrelo zavedanje, da so vojaki živi in plačani stroji za ubijanje ipd. na močni verigi civilnega nadzora!

Skratka opisno povedano, pittbulli, sposobni klati ali pa otroke reševati, ki pa ne smejo brez komande tudi malo povodca napeti in bog ne daj, da zacvilijo.

IMHO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...... A je to dovoljeno v drugih službah? A je posilstvo in spolno nadlegovanje zakonsko dovoljeno?

Odgovor na vse je - ne. In enako velja za vojsko. Če se takšno početje dokaže, je treba storilca obsoditi in kaznovati. To, da je to počel v uniformi ni noben izgovor.......

Jaz sem nekako naklonjen tudi odločbi, da pobijanje v uniformi ni noben izgovor.

Frišna generacija si očitno tako razlaga "Make love not war".........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strahotna bilanca vojne v Iraku

Zaradi vojne v Iraku je v tej državi od marca 2003 do junija letos umrlo 655.000 Iračanov ali eden na 40 prebivalcev, so v svoji študiji ocenili ameriški raziskovalci pod vodstvom Gilberta Burnhama iz Baltimora. Več kot 600.000 ljudi je bilo ubitih zaradi nasilja, od tega jih je približno polovica umrla zaradi strelnega orožja, je pokazala njihova raziskava. "Število ljudi, ki umirajo v Iraku, še naprej narašča. Delež smrtnih žrtev, pripisan koalicijskim silam, se je v letu 2006 zmanjšal, čeprav število smrtnih žrtev na splošno vsako leto narašča," so zapisali v študiji.

...

Več o tem: http://www.vecer.si/clanek2006101205118104

Del krivde za takšno stanje v Iraku bodo nosili tudi naši vojaki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v iraku je očitno tako, kot je bilo na divjem zahodu med kavbojci in indijanci. Nekoga ustreliš, pol greš pa na pijačo. Sam dokler se bodo ljudje razlikoval po veri in pripadnosti, tam mira še ne bo. In ker imajo nafto, se ostali mešajo (mešamo) v te njihove zadeve. Če pa ne bi imel nafte, pa še slišal ne bi za njih. (razen, če jih ne bi Drnovšek izbrskal, kot Dafur)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo ubija Iračane?

prosim za konkreten ogovor, dejstva... :rolleyes:

In kdo je prišel v Irak z namenom, da uvede red in demokracijo? Kdo je odstranil njihovo zakonito oblast in postavil svojo marionetno, ki še po treh letih vladanja ni sposobna vzpostaviti reda in miru? In kdo ropa iraška kulturna in rudna bogastva? Kdo je obtoževal Huseina, da ima zaprte ljudi brez obtožnice, možnosti kontakta z odvetniki, ... sam pa ima enake razmere na delčku Kube?

In ne pobijajo Iračanov le Iračani. Pobijajo jih tudi USA & co.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kdo je prišel v Irak z namenom, da uvede red in demokracijo? Kdo je odstranil njihovo zakonito oblast in postavil svojo marionetno, ki še po treh letih vladanja ni sposobna vzpostaviti reda in miru? In kdo ropa iraška kulturna in rudna bogastva? Kdo je obtoževal Huseina, da ima zaprte ljudi brez obtožnice, možnosti kontakta z odvetniki, ... sam pa ima enake razmere na delčku Kube?

In ne pobijajo Iračanov le Iračani. Pobijajo jih tudi USA & co.

Ni mi jasno, kaj imate vsi toliko čez Amere povedati?? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!