Skoči na vsebino

Slovenski vojaki grejo v Irak


Lobo

Priporočene objave

Še v sloveniji naj bi jih primankovalo pa jih posiljajo v druge drzave...

sramota...

Slovenski vojak-na slovensko zemljo!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja... nekaj jih naj tu postijo,da bom lahko mirno spal...

PS:če grejo z mopedi, se mogoče pridružim......post-6275-1137190656.gif

A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:BUA: :BUA: :BUA:

Skrajni cas da se vlada menja

Ja sej, obrambnega ministra mamo tut tazga, še govort ne zna. mene na Palčka Smuka spomina iz ene risanke :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj menite ali se bo zaradi slovenskih vojakov v Iraku povečala nevarnost terorističnih napadov na Slovenijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa zakaj ne prvošte enim štirim tipom da bi zaslužil cca eno Yamaho FZ6 na mesec. :angry2:

Definitivno bodo to prostovoljci, in verjemte, kandidatov je za en avtobus ziher.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me nič ne preseneča. a ste mogoče mislili, da se to ne bo zgodilo. :eek:

ja naši politiki ne vejo več kok bi ameriki v rit lezli :SS

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, zakaj pa ne bi šli?

Saj so se take in podobne zadeve že dogajale, skupek pa je pogojen še z vstopom v nato. Tudi...

Itak naj bi šli med musliče kot inštruktorji, za dobro plačo in kot prostovoljci.

b135.gifl28.gif

Saj so njihovi kolegi iz MNZ-ja tudi hodili - v BiH, na Kosovo, v Jordanijo in v Irak.a1356.gif

Naj gredo

afuck.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa zakaj ne prvošte enim štirim tipom da bi zaslužil cca eno Yamaho FZ6 na mesec. :angry2:

Definitivno bodo to prostovoljci, in verjemte, kandidatov je za en avtobus ziher.

Plača vojaka/podčastnika v Afganistanu je cca. 550-650kSIT. Kar je Afganistan že najvišja rizična stopnja ne bi smeli imeti v Iraku nič višjih plač. In ker gredo tja podčastniki je to sicer okvirni podatek pa vendar bolj točen od tvojega. Fazerca je še zmeraj 1600kSIT, ane.

Ja, zakaj pa ne bi šli?

Saj so se take in podobne zadeve že dogajale, skupek pa je pogojen še z vstopom v nato. Tudi...

Nič v zvezi z NATO zvezo, razen izsiljevanj nekaterih držav pred vstopom v NATO in sedaj, ni pogojeno. NATO odločitve dosega s konsenzom in je po tem bolj demokratična in istočasno manj ekspeditivna/učinkovita organizacija kot je to EU. Sicer je pa dobro, da je tako, glede na namen organizacije. Vsaka država se sama odloča kaj in kako. Lahko tudi podpre neko operacijo zavezništva in si vseeno pridrži pravico, da aktivno ne bo sodelovala v njej. Odločitev o napotitvi inštruktorjev seveda pripomore k NATO misiji usposabljanja nove Iraške vojske (vse skupaj cca. 200 pripadnikov iz zveze NATO). Ni pa to posledica nekega ukaza ali zahteve zveze NATO temveč posledica suverene odločitve slovenske vlade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plača vojaka/podčastnika v Afganistanu NI :( 500-600 k SIT, ampak je tolk v Bosni, ki je najmanj rizična.

Plača vojaka v Afganistanu je nad 850kSIT, podčastnika čez milijon, vodja kontingenta (npr. major B.C) je imel krepko nad 1.5M.

Moja služba je, ...da to vem.

In v Afganistan gredo kot inštruktorji, kar je v vojaških krogih bolj cenjeno ( beri plačano) kot kanon futer v BOV-ih, Hummerjih ipd....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni vedno govorijo neke imaginarne skupine kako moramo pomagat tem "revčkom" v tretjih državah!

A pomoč v obliki usposabljanja ne šteje?

A bi bilo bolje, da pošljemo par vreč krompirja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A da bi vprašali ,,vojake,, ali gredo prostovojlno, da ne rečem z veseljem (ni avanturizem samo vožnja z motorjem) ,konckoncev verjamem, da je to eden od razlogov, da so se odločili za ta pokic, se preiskusiti in izvežbati o temu kar počno...na pravem terenu...to pa ne? ...Mogoče bi se vaše iluzije o ubogih nabornikih, ki so prisiljeni početi, kar jim rečejo vodilni...zelo hitro razblinile.

(Skoraj) moj sosed je vojak, ki hodi na raznorazne misije (YU, Ciper... ) in vedno se prijavi na kakšno tako zadevo..in je razočaran če izpade...By the way...ima 4 otroke in ženo.... zaslužek je lep...in šel bi v Irak...a ne izpoljnjuje pogojev...

Meni je pa tudi všeč če vem, da me brani vojska, ki je zvežbana do te mere, da jo kliče tako velika/pomembna organizaija kot je NATO za inštrktorje....da izkušenj, ki si jih bodo tam pridobili ne omenjam...

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tedybear,

Ko se slišim s kolegom, ki je bil v Afganistanu, ti povem točno kakšno plačo je imel. V vsakem primeru govorimo večinoma o vojakih in podčastnikih. In nobeden od teh ni zasluži fazerce v enem mesecu.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A imamo tu na MS kakšnega poklicnega vojaka...ki bi povedal ali odhajajo s težkim srcem oz. kako to sploh izgleda...iz osebnega stališča?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Mogoče bi se vaše iluzije o ubogih nabornikih, ki so prisiljeni početi, kar jim rečejo vodilni...zelo hitro razblinile.

...

A niso naborništvo pri nas ukinili 2003 leta?

Torej več ni ubogih nabornikov. So samo prostovoljci ali bolje rečeno poklicni vojaki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj menite ali se bo zaradi slovenskih vojakov v Iraku povečala nevarnost terorističnih napadov na Slovenijo?

Definitivno. Nepotrebno izpostavljanje, po mojem... Itak pa so nas ameri izkljucili iz skupine drzav, ki so upravicene do poslov pri povojni obnovi Iraka, tako da res ne vidim smisla. No, razen lezenje v rit, seveda...

Hlapcevska vlada!!!!! :BUA: :BUA: :BUA: :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A imamo tu na MS kakšnega poklicnega vojaka...ki bi povedal ali odhajajo s težkim srcem oz. kako to sploh izgleda...iz osebnega stališča?

Prijateljev sin je vojak. Za mednarodne misije se vedno prijavi več prostovoljcev kot je potreba. Plače so namreč zelo lepe. Cifre so že bile napisane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A da bi vprašali ,,vojake,, ali gredo prostovojlno, da ne rečem z veseljem (ni avanturizem samo vožnja z motorjem) ,konckoncev verjamem, da je to eden od razlogov, da so se odločili za ta pokic, se preiskusiti in izvežbati o temu kar počno...na pravem terenu...to pa ne? ...Mogoče bi se vaše iluzije o ubogih nabornikih, ki so prisiljeni početi, kar jim rečejo vodilni...zelo hitro razblinile.

(Skoraj) moj sosed je vojak, ki hodi na raznorazne misije (YU, Ciper... ) in vedno se prijavi na kakšno tako zadevo..in je razočaran če izpade...By the way...ima 4 otroke in ženo.... zaslužek je lep...in šel bi v Irak...a ne izpoljnjuje pogojev...

Meni je pa tudi všeč če vem, da me brani vojska, ki je zvežbana do te mere, da jo kliče tako velika/pomembna organizaija kot je NATO za inštrktorje....da izkušenj, ki si jih bodo tam pridobili ne omenjam...

Tu ni vprasanje varnosti teh 4ih prostovoljcev (ki se seveda zavedajo rizika), ampak nacije kot celote! Ogrozili so NAŠO varnost!! :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A imamo tu na MS kakšnega poklicnega vojaka...ki bi povedal ali odhajajo s težkim srcem oz. kako to sploh izgleda...iz osebnega stališča?

Samoumevno je, da ti vsak lahko poda samo osebno stališče. Pa še tedaj mora paziti, da s komentiranjem česa drugega, ne bi kršil Zakona o obrambi.

Sam sem bil na dveh misijah, obakrat v BiH. Misija v BiH je, v zadnjih letih, precej manj "vroča" od te o katerih tukaj govorimo. Ko se odločam o odhodu, razmišljam predvsem o tem kaj bom pridobil: plača, izkušnje, status...glede na vložek: nevarnost, zahtevnost, pogoji dela, čas misije. Tu so potem še čisto osebne dileme - kako bo reagirala punca/fant ali mož/žena, kaj če pričakuješ otroka, a je ta misija kompatibilna z mojimi prepričanji, ali zaupam svojemu nadrejenemu in sodelavcem itn.

Na misijo se lahko prijaviš kot prostovoljec/-ka oz. si napoten/-a kadar gre tvoja enota ali kadar ocenijo, da te tam potrebujejo. Kdor je napoten z ukazom in se s tem ne strinja lahko še zmeraj odpove delovno razmerje.

Na vsaki takšni dolžnosti je najlažje, če doma vse urediš, vse lepo pozdraviš, poglihaš zamere, pripraviš oporoko in greš narediti to za kar si plačan. Ko enkrat greš je prepozno za razmišljanje o tem ali je to bila pametna odločitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!