Skoči na vsebino

Slovenski vojaki grejo v Irak


Lobo

Priporočene objave

Kaj pa ekonomski vidik...kdo bo imel prednost pri izgradnji novega Iraka, ko bo enkrat situacija tako stabilna, da se bodo podjetja cufala kdo bo lahko delal?

Zakaj so Ameri in podoprniki napadli Irak je vsem jasno....zakaj pa mi nebi pomagali, da se končno odvlečejo od tam, da se začnejo zadeve normalizirati...in ja Husein je bil tiran in veramem, da je vladal z ustrahovanjem...zato mi njegov padca ni nič žal...res da je to sedaj edini izgovor, ko pač niso našli tistega kar so iskali...pa kaj čem...naredili so kar so...bi bil pa fajn, da se sranje neha in če lahko pristavimo svoj lonček (upam, da so tudi kakšni naši gospodarski interesi zadaj) nimam nič proti....nikakor pa ne bi nikogar silila tja...če si se prijavil prostovoljno...potem ,,ala ti vera,,..pojdi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se podpišem pod tole :OK:

kar je je in zakaj ne bi še mi mel kej od tega :closedeyes:

za moralne pomisleke tu ni in ne sme biti prostora

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem nikakor ni v tem, da gre par vojakov dol. konec koncev gredo pomagat iračanom in ni nič bolj "negativno" kot naša prisotnost v afganistanu, saj naši fantje tam obvladajo posel in ljudje (domorodci) so jim naklonjeni, varnostno nismo nič na slabšem zaradi tega. bolj problematično je zame to, da vlada ni obvestila parlamenta o svojih namerah in dela vse mimo demokratičnih načel. odgovor v stilu :" preveč se bi zadeva spolitizirala" je zame skrajno nevaren, neresen in aroganten, še posebej, ker je izrečen s strani teh, ki so vsak "šravf" spolitizirali...če niste mnenja kot mi, ste bedaki in neumneži in ne znate presodit nobene stvrai...v takem stilu. to si lahko privošči le diktatorska oblast, ravno taka, kot so označevali prejšnjo (ki je bla preveč tehnokratska), s to razliko, da je ta izrazito klerofašistična...če uporabin njihove besede...bog pomagaj Sloveniji... :P

(končno spet politična kost za glodat... :lol: )

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem, da še ni dolgo nazaj, ko so bili v opoziciji in zagnali vik in krik, ker se je LDS dogovarjal z EU o napotitvi policijskih inštruktorjev v Irak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je to naš gospodarski interes in kdo smo to mi?

Tudi mene to zanima. Kot kaže med te "mi" jaz nisem zajet, še manj je med "našimi" interesi moj lasten.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je napisano kot, da gredo dol ker si tako hudo želijo. V Irak jih pošilja Vlada RS. Če so veseli, da gredo je še toliko bolje zanje, če pa niso jim pa to nič ne pomaga, ker morajo iti (specifika službe, pač).

Ne, to je bilo napisano bolj kot odgovor moji prijateljici na začetku, ki je omenila možnost, da gre kdo od vojakov rad dol zaradi pustolovskih nagnjenj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še v sloveniji naj bi jih primankovalo pa jih posiljajo v druge drzave...

sramota...

Slovenski vojak-na slovensko zemljo!!!

???

In zakaj nam primankuje vojakov???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, to je bilo napisano bolj kot odgovor moji prijateljici na začetku, ki je omenila možnost, da gre kdo od vojakov rad dol zaradi pustolovskih nagnjenj.

Ja nekateri gredo tudi...ne samo, ampak tudi...ne morš rečt, da greš samo zaradi denarja/golega preživetja...ker če bi te bilo na smrt strah ...ti verjetno tega ne bi bilo mogoče plačat...pa ne sedaj to razumet kot da so Indiana Jonesi...

Zakaj se nekdo odloči, da bo vojak?

Verjetno gre za skupek večih zadev v katerem je tudi (vsaj rekalama je taka)delo izven meja, ki je nek iziv, sploh če veš kaj je tvoje delo in kaj to pomeni...

Kot ,,mi,, razumem Slovenjo kot državo, v kateri so podjetja od katerih pobira davke, in jim zato zagotavlja možnost zaslužka...močno gospodarstvo pa je tudi osnova za marsikaj.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenska vojska je profesionalna! Plačamo jo pa mi, državljani. In jo plačujemo zase, ne za nekoga drugega ali tretjega!

In še manj plačujemo naše vojake zato, da bi se šli avanturizem zaradi denarja. To lahko počno kot plačanci raznih pučističnih grup ali v tujski legiji ipd.

Naši vojaki morajo iti tja, kamor jih pošiljamo mi državljani oz. naši velecenjeni izbranci, politični voditelji!

In ti so nam za svoje lezenje v Grmičkovo rit pripravili svojevrstno presenečenje.

Riskirati varnost nacije s štirimi (4) ljudeki je igranje z narodovo usodo.

Če bi bil jaz Usama Bin, bi se take neumnosti prav razveselil. Najenostavnejši način pokazati Ameriškim hlapcem kako se leti po lufti brez avijona! In nobene velemodre analize, kako smo nezanimivi za terorizem me ne prepričajo. S svojo nezmožnostjo profesionalnih varnostnih ukrepov, s svojim odporom do policijske države, s svojo odprtostjo smo idealna tarča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JJ-u špecijalcu (njegov veliki vzornik je Silvestrov Stallone) se je izpolnila druga življenska želja ! Tokrat bo lahko pokazal svojo vojaško znanje tudi širše ! če smo z jna opravli v 10 dneh bomo z ostalo zalego v 20-tih !

Gavrilo Princip, L.H. Osvald, pa kje za vraga hodita ??

:P

SBI samo čaka pristanek slovenske četvorke v Iraku in že bo poskočil ! Hop ! :fredy: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daleč od idealne tarče smo.

Smo skrajno nezanimivio in nimamo v svetovnem merilu nobene (no minimalno) teže.

Mi ne rabimo terorističnega napada da se bomo spravili na ulice protestirat proti vladi in politiki te.

Dovolj je samo da Semolič eno par "neodvisnih in profesionalnih "novinarjev pokliče in ljudje se bodo na cestah kmalu množično borili proti politiki in za ubogega Sadama.

Vojaki so profesionalci in nekaj jih poznam ki bi zelo radi šli v Bosno, Kosovo, Irak

Mi jih pošiljamo tja oz. naši izbranci.

Prepričan sem, da je lahko avanturizem in marsikomu je, že vojašćina sama po sebi. Doma ali v tujini

In če jih že plačujemo in smo del mednarodnih povezav ki nam garantirajo dol. stopnjo varnosti naj denar zaslužijo.

Nevarnost je del tega poklica in zavestno sprejeta.

Torej ne tumbat, moji sinovi, pa vaši očetje...

V tem primeru je to svobodna izbira.

Ne možeš da se j...eš a da ti ne uđe. :grrr :grrr :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JJ-u špecijalcu (njegov veliki vzornik je Silvestrov Stallone) se je izpolnila druga življenska želja ! Tokrat bo lahko pokazal svojo vojaško znanje tudi širše ! če smo z jna opravli v 10 dneh bomo z ostalo zalego v 20-tih !

Gavrilo Princip, L.H. Osvald, pa kje za vraga hodita ??

:P

SBI samo čaka pristanek slovenske četvorke v Iraku in že bo poskočil ! Hop ! :fredy: :P

Po dokaj zanesljivih informacijah je Rop in prejšnja vlada podpisal oz. pristala na sodelovanje SLO vojakov v Iraku. (in prav je tako) Zanikanje Ropa včeraj na tiskovni je blo "zelo" prepričljivo.

KOt sem že napisal, za Gavrilota ne vem, sigurn pa sem da je bil z Oswaldom v stiku, in kot kažejo zadnje informacije je bil tudi Kastro zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Mi ne rabimo terorističnega napada da se bomo spravili na ulice protestirat proti vladi in politiki te.

...

Tu sploh ni važno kaj mi rabimo. Tu je važno kaj Usamov Bine & co. rabi! In nekaj desetin krepnjenih in raztreščenih bi bil lep poduk ostalim malim vritoleznikom. Jaz na njegovem mestu bi priliko za "vzgojo" takih primerkov z veseljem pograbil. Seveda pa imaš pravico razmišljati drugače in v soldaščino in mednarodni terorizem riniti Slovenske sindikate. Pa če temu rečemo tumbanje ali pa ne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lezenje v rit

Mi lahko kdo pove kaj je politika sama, če ne ravno lezenje v rit...enkrat temu drugič drugemu...sedaj če lezeš v rit...in imaš nekaj od tego...fajn...smešno pa je lezenje v rit (recimo, da se postavimo na stran Sadama...bi nekdo rekel, da lezemo v rit njemu) brez lastne koristi. Pasivo si lahko privošči Švica npr...sama je lezla v rit popolnoma vsakemu, ki je imel denar...dokler ga ni spravil k njim...in sedaj lepo tiči globoko v debelih črevesjih vseh slakov in ji ni treba početi drugega kot da pošlje svoje Štrumfe v Vatikan, da tam hodijo s helebardami........

HHV..in na CNN bi objavili, da je ekspodiralo na Slovaškem

Še enkrat...Slovenija ni članica vojne koalicije v Iraku.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu sploh ni važno kaj mi rabimo. Tu je važno kaj Usamov Bine & co. rabi! In nekaj desetin krepnjenih in raztreščenih bi bil lep poduk ostalim malim vritoleznikom. Jaz na njegovem mestu bi priliko za "vzgojo" takih primerkov z veseljem pograbil. Seveda pa imaš pravico razmišljati drugače in v soldaščino in mednarodni terorizem riniti Slovenske sindikate. Pa če temu rečemo tumbanje ali pa ne!

Če govorimo o terorizmu izhajajmo iz tega kaj počne terorizem in zakaj in posledično mi za terorizem nismo zanimivi

Če moram tolmačit vsako primerjamo in izpeljavo rata precej nezanimiva ta debata.

KER da vlačim v mednarodni terorizem slovenske sindikate je,blago rečeno, vlečenje besed iz pomena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lezenje v rit

Mi lahko kdo pove kaj je politika sama, če ne ravno lezenje v rit...enkrat temu drugič drugemu...sedaj če lezeš v rit...in imaš nekaj od tego...fajn...smešno pa je lezenje v rit (recimo, da se postavimo na stran Sadama...bi nekdo rekel, da lezemo v rit njemu) brez lastne koristi. Pasivo si lahko privošči Švica npr...sama je lezla v rit popolnoma vsakemu, ki je imel denar...dokler ga ni spravil k njim...in sedaj lepo tiči globoko v debelih črevesjih vseh slakov in ji ni treba početi drugega kot da pošlje svoje Štrumfe v Vatikan, da tam hodijo s helebardami........

HHV..in na CNN bi objavili, da je ekspodiralo na Slovaškem

Še enkrat...Slovenija ni članica vojne koalicije v Iraku.

To maš pa prav. Celo življenje nekomu lezemo v rit. Kot froci staršem za igrače, V šoli učiteljem za boljše ocene, babam za f*k, šefom za privilegije in sami sebi z razmišljanjem o tem kako smo pametni in pokončni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lezenje v rit

........

HHV..in na CNN bi objavili, da je ekspodiralo na Slovaškem

Ne verjamem, da ZDA čuti, da ji tak mali picajzel, kot Slo je, sploh kje leze, kaj šele v vsega polno rit. Pri vsem tem vritlezenju gre bolj za dvig ratinga vritoleznikom samim na domačih tleh. In da seveda, tudi zato bo kot praviš "explodiralo v Slovakiji".

To maš pa prav. Celo življenje nekomu lezemo v rit. Kot froci staršem za igrače, V šoli učiteljem za boljše ocene, babam za f*k, šefom za privilegije in sami sebi z razmišljanjem o tem kako smo pametni in pokončni.

Kakor kdo! Na osebnem ali pa državnih ravneh. A če niti pomislimo ne na enakopravno sodelovanje, na pošten DAJ - DAM, potem seveda marsikomu preostane samo še polizana in usrana glava! Po želji!

A da je treba babam za fuk v "rit lezt"? Sem mislil, da se to dogaja med, ne pa pred! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A da je treba babam za fuk v "rit lezt"? Sem mislil, da se to dogaja med, ne pa pred! :hmm:

Med običajno lezeš kam drugam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor kdo! Na osebnem ali pa državnih ravneh. A če niti pomislimo ne na enakopravno sodelovanje, na pošten DAJ - DAM, potem seveda marsikomu preostane samo še polizana in usrana glava! Po želji!

Poštenje je med prijatelji...na meddržavnih ravneh...ga ni...

Gre samo z interese...pa magari skrite pod krinko humanitarnosti...npr.Cunami in humanitarni prispevki so osnova za kasnejši biznis.

Za Irak...ne vem če bomo kaj dobili...je premajhen vložek in preveč pompa (ambasadorji berejo naše časopise in blamaže kot je bil podpis Vilenske izjave in pol zanikanje je v večjo škodo (smo usrani s polizano glavo) kot če jo sploh ne bi podpisali)...sigurno pa je izpolnitev dela obveznosti, ki jih imamo do NATA.

Bo pa zanimivo videti kaj bodo dobile ostale Vilenske podpisnice, ko bo konec...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!