Skoči na vsebino

Slovenski vojaki grejo v Irak


Lobo

Priporočene objave

Črnolaska je zaspala... Kako je kaj s tvojim bratom? Si ga že kaj vprašala, zakaj se je prijavil v poklicno vojsko, kaj mu je bil glavni razlog? Avantura, denar, Rambo filmi,...kaj drugega? Res me zanima. Sodelavec je šel zaradi denarja. Prej plača 100 Ksit, zdaj ''malo'' več. Pravi, da mu ni žal, da je šel. Pa saj gre vsak po svoji volji,.. ali nekatere kar poberejo nasilno? .) :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, eni tukaj nabijajo, pa nimajo nič z vojsko al pa samo prepričujejo nekoga v svoje mnenje. Vojak je vojak!! Tukaj ni delovnega časa v izrednih razmerah. Vsi bi bili neki specialci, pa vsi govorijo s kakšnim vse kanonim so strelal pa ne vem kaj še. Če se nekdo odloči, da bo kirurg, se bo moral tud s krvjo in smrtjo soočit, ne pa samo v beli halji okol hodit. Za vojaka naj bi veljalo isto. Kot je že nekdo pred mano napisal, ne vidim nobenega posta od kakšnega vojaka. Sigurno gredo na mirovne misije zaradi denarja...... sej je tveganje veliko..... al pa tud zaradi adrenalina.... tako je ...ljudje smo si različni. Na žalost je v naši SV velik ljudi, ki so tam samo zaradi gole plače. Tolko, da nekje so. Ko treba pa na kakšne vežbe, pa bolniška pa me vem kaj še. Če hočejo fantje doživet vojno, se pač odločijo in grejo. Kter pa noče imet nič s tem, naj gre z vojske vn. Hočem samo povedat, če si vojak oz. delaš v vojski kot vojak, častnik al kaj jest vem kaj, treba računat z vojno situacijo ..... in delat kot vojak.... ni tukaj plesalcev. Me pa razjezi, kako gredo zdaj nekateri v Bosno in se hvalijo okol, kako gredo ali pa so že na mirovni operaciji v Bosni. Sej vemo kdaj se je vojna končala in kakšno je zdaj stanje tam. Velik vas hodi dol na motozbore, ba boljšje sejme, dopust, pa veste.

Tud v JNA mi je reku en vodnik, ki je prišel pravkar iz šole "raditi u vojsci je najbolje.... plača dobra i ništa ne radiš". Ja ...že že ... pol je bila pa klavnica....

Vsak poklic ima svoj namen

Pa ne se sekirat, to je samo moje mnenje

Popravljeno . Popravil avro
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj sm pozabu napisat. Mi je bilo pa zelo zanimovo slišat.

Pred tremi leti sem bil na dopustu na Braču. Slučajno sem bil gost pri enih, ki je bil mož dobrovoljac v HV. In sma se ga en večer malo napila, pa sm ga neke stvari spraševal, ki jih drugače nebi in on jih ne bi povedal, če tud ne bi bil pijan.

Ena od teh je bila ta. Ko se je v njihovi okolici stvar malce umirila in ni bilo več tolko spopadov, so se fantje sami odločili da gredo še v Bosno, kjer je takrat najbolj pokalo. :eek: hm... pa sm ga vprašal, zakaj hudiča je rinil tam in ali ni imel že dosti (pred tem mi je marsikaj povedal). Pa je rekel...... "baš zato, ker sam imao pun k...c svega, išao sam u Bosnu. Tu kod nas smo malo očistili situaciju i trebalo je neprijatelja stisnut u Bosni, da se ne bi slučajno u Bosni pobjedio i onda se vratio kod nas. A tu bi opet pucali po mojoj djeci" Moram še napisat, da možakar ni bolehal za nobenim sindromom, da je bil videti miren, samo glede na njegova leta je bil pa precej postaran. (vizualno)

...Mogoče je kaj sličnosti v tem, zakaj pošiljajo vojake iz cele Evrope v Irak in Afganistan. Sej njih je pa že od nekdaj polna Evropa. (Če Bo morda mislil kdo, da pimerjam razdaljo Bosne in Hrvaške.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Mogoče je kaj sličnosti v tem, zakaj pošiljajo vojake iz cele Evrope v Irak in Afganistan. Sej njih je pa že od nekdaj polna Evropa. (Če Bo morda mislil kdo, da pimerjam razdaljo Bosne in Hrvaške.)

Razlogi so malo drugačni. Plinovod (Afganistan) in nafta (Irak). Kaj bomo mi imeli od tega je pa še vedno vprašanje?

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... Kaj bomo mi imeli od tega je pa še vedno vprašanje?

lp

Franc

Dobro izšolane vojake tudi v praksi ne samo v teoriji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro izšolane vojake tudi v praksi ne samo v teoriji.

:lol1: :lol1: :lol1: ¸

moje mnenje - naši nimajo tam kaj za iskati!!!! :nono: :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: :lol1: :lol1: ¸

moje mnenje - naši nimajo tam kaj za iskati!!!! :nono: :nono:

In zakaj ne? Saj jim ne gre slabo. Imajo lepo plačo, dobro hrano, stanovanje, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj ne? Saj jim ne gre slabo. Imajo lepo plačo, dobro hrano, stanovanje, ...

Zato ker so na strani agresorja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakor hočeš jz se ne bom dajala s tabo... zdi se mi da si pojedel vso pamet sveta... ker veš o nekom več kot vemo mi k z njemu živimo oz on sam. :D lepo dobra pamet

:kva2: Ma saj se s črnolaskam tudi ne dajem :lol: ,svojega brata si pa sama popredalčakala zato...

Gre pa tja samo zaradi denarja, ne pa zaradi tega, da ga ne bi vrgli ven, money, money :grim zato... Je pa drugače smešno po eni strani, po drugi pa lepo od tebe, da braniš svojega brata, ker te tudi on brani pred drugimi, je pa jeba to , da še sedaj ne vemo pred kom, mogoče pred tistimi, ki jim ne smemo pri nas soditi pa naj storijo še tako hud zločin jih moramo izročiti njihovem establišmentu(smo se obvezali s podpisom države), ker pri njih že vedo kako se pravično sodi takim :slap: zato...

Ker so pa črnolaske že pregovorno pametne, si mogoče že sama do tega prišla ali pač ne ?

O bratu pa ne mislim nič slabega, ker ga ne poznam in če pošteno opravlja svoj poklic vsaka čast, samo ne zlivat gnojnice tako na splošno!!

:yea1:

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali mogoče kdo ve koliko dobi Slovenija denarja za vsakega vojaka, ki ga pošlje v tujino od drugih držav? In če dobi kaj denarja, kam potem ta denar ponikne?

Nič ne dobi SLO ampak ima zgolj stroške. V Nato operacijah vsaka država krije svoje materialne in kadrovske stroške. V operacijah OZN pa OZN krije stroške. Ampak trenutno je SLO v takšni operaciji samo v Libanonu. Povsod drugod plačujemo vse do zadnjega litra nafte iz svojega žepa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: :lol1: :lol1: ¸

moje mnenje - naši nimajo tam kaj za iskati!!!! :nono: :nono:

Tam je dnar, naši pa hočjo zaslušt. In kaj je v tem slabega???

Poznam dva tipa ki sta bila v prvih kontigentih tam (sicer Afgaistan). Sta rekla, da so bili na vse pripravljeni. Nobeden se pa ni šel tam ubit! Eden je bil celo v vozilu, ki je zapeljal na mino.(če se spomnite..bilo tudi po TV) in je reku da ni bilo nobene pretirane panike... da ni bilo stvari, ki je ne bi že na usposabjanih predvideli. No, pa srečo so tud imel, ker če bi tist razneslo pol metra prej, bi bili dans vsi pokojni. Fantje, ki gredo dol so profesionalci in vedo v kaj se spuščajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, eni tukaj nabijajo, pa nimajo nič z vojsko al pa samo prepričujejo nekoga v svoje mnenje. Vojak je vojak!! Tukaj ni delovnega časa v izrednih razmerah. Vsi bi bili neki specialci, pa vsi govorijo s kakšnim vse kanonim so strelal pa ne vem kaj še. Če se nekdo odloči, da bo kirurg, se bo moral tud s krvjo in smrtjo soočit, ne pa samo v beli halji okol hodit. Za vojaka naj bi veljalo isto. Kot je že nekdo pred mano napisal, ne vidim nobenega posta od kakšnega vojaka. Sigurno gredo na mirovne misije zaradi denarja...... sej je tveganje veliko..... al pa tud zaradi adrenalina.... tako je ...ljudje smo si različni. Na žalost je v naši SV velik ljudi, ki so tam samo zaradi gole plače. Tolko, da nekje so. Ko treba pa na kakšne vežbe, pa bolniška pa me vem kaj še. Če hočejo fantje doživet vojno, se pač odločijo in grejo. Kter pa noče imet nič s tem, naj gre z vojske vn. Hočem samo povedat, če si vojak oz. delaš v vojski kot vojak, častnik al kaj jest vem kaj, treba računat z vojno situacijo ..... in delat kot vojak.... ni tukaj plesalcev. Me pa razjezi, kako gredo zdaj nekateri v Bosno in se hvalijo okol, kako gredo ali pa so že na mirovni operaciji v Bosni. Sej vemo kdaj se je vojna končala in kakšno je zdaj stanje tam. Velik vas hodi dol na motozbore, ba boljšje sejme, dopust, pa veste.

Tud v JNA mi je reku en vodnik, ki je prišel pravkar iz šole "raditi u vojsci je najbolje.... plača dobra i ništa ne radiš". Ja ...že že ... pol je bila pa klavnica....

Vsak poklic ima svoj namen

Pa ne se sekirat, to je samo moje mnenje

Na javnem forumu lahko vsak debatira in izraža svoja mnenja.

Profesionalni vojak po slovenski zakonodaji ne sme javno izražati svojih političnih stališč. O uporabi oboroženih sil RS v miru odloča Vlada RS, nekatere odločitve mora potrditi parlament. Odločitev o napotitvi v Irak je zatorej politična in je nekdo, ki javno pove, da je pripadnik SV, nima kaj komentirati.

Vojska je specifična služba tudi brez vojne. Tisti, ki so se s tem ukvarjali in to resno počeli, to vedo. Dejstvo je tudi, da marsikje v JLA in v SV ni bilo pravega profesionalnega odnosa do dela a to ne pomeni, da je vse in vsepovsod tako.

Ne govoriti o delovnem času in izrednih razmer. Izrednih razmer trenutno ni in vsak normalen človek hoče biti za svoje delo plačan v skladu s pogodbo, ki jo je sklenil z delodajalcem. To velja tako doma kot v tujini. In če govorimo o delu v tujini, nihče ne gre delat v tujino za majhen denar. In tudi, če gredo v misijo kjer je nevarnost nizka, kot je to trenutno v BiH, še vedno pomeni, da bodo 6 mesecev zdoma in na 24urni razpolagi delodajalcu. In ko se vam bo naslednjič kak širokoustnež hvalil koliko zasluži v BiH, vprašajte delavca kakšnega podjetja, po možnosti z isto stopnjo izobrazbe, koliko zasluži, kadar dela na projektih v tujini.

Karkoli delaš, delaj profesionalno. In če delaš kot vojak, delaš tako, da boš opravil nalogo in ostal živ.

JNA je delila usodo države, kateri je pripadala. Če je tisti mladi vodnik, ki ga omenjaš, potem sodeloval v klavnici in ni branil svojega, si je popolnoma sam kriv. Pametni so zapustili vojsko, ki je okupirala tuja ozemlja in pobijala civiliste, vojne ujetnike...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na javnem forumu lahko vsak debatira in izraža svoja mnenja.

Profesionalni vojak po slovenski zakonodaji ne sme javno izražati svojih političnih stališč. O uporabi oboroženih sil RS v miru odloča Vlada RS, nekatere odločitve mora potrditi parlament. Odločitev o napotitvi v Irak je zatorej politična in je nekdo, ki javno pove, da je pripadnik SV, nima kaj komentirati.

Vojska je specifična služba tudi brez vojne. Tisti, ki so se s tem ukvarjali in to resno počeli, to vedo. Dejstvo je tudi, da marsikje v JLA in v SV ni bilo pravega profesionalnega odnosa do dela a to ne pomeni, da je vse in vsepovsod tako.

Ne govoriti o delovnem času in izrednih razmer. Izrednih razmer trenutno ni in vsak normalen človek hoče biti za svoje delo plačan v skladu s pogodbo, ki jo je sklenil z delodajalcem. To velja tako doma kot v tujini. In če govorimo o delu v tujini, nihče ne gre delat v tujino za majhen denar. In tudi, če gredo v misijo kjer je nevarnost nizka, kot je to trenutno v BiH, še vedno pomeni, da bodo 6 mesecev zdoma in na 24urni razpolagi delodajalcu. In ko se vam bo naslednjič kak širokoustnež hvalil koliko zasluži v BiH, vprašajte delavca kakšnega podjetja, po možnosti z isto stopnjo izobrazbe, koliko zasluži, kadar dela na projektih v tujini.

Karkoli delaš, delaj profesionalno. In če delaš kot vojak, delaš tako, da boš opravil nalogo in ostal živ.

JNA je delila usodo države, kateri je pripadala. Če je tisti mladi vodnik, ki ga omenjaš, potem sodeloval v klavnici in ni branil svojega, si je popolnoma sam kriv. Pametni so zapustili vojsko, ki je okupirala tuja ozemlja in pobijala civiliste, vojne ujetnike...

:OK: noo...ti si pa iz učbenika napisal..... jaz pa po domače

Popravljeno . Popravil avro
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne dobi SLO ampak ima zgolj stroške. V Nato operacijah vsaka država krije svoje materialne in kadrovske stroške. V operacijah OZN pa OZN krije stroške. Ampak trenutno je SLO v takšni operaciji samo v Libanonu. Povsod drugod plačujemo vse do zadnjega litra nafte iz svojega žepa.

Tako je.

Res je pa tudi, da o vseh napotitvah odloča Vlada RS/MORS v okvirih kadrovskih in materialnih zmogljivosti Ministrstva za obrambo RS, le-ta so pa omejena. To pomeni, da Slovenija prispeva po svoji presoji in ne po ukazu nekoga iz Bruslja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fritz, končno neki pametnega. Noben nam ne komandira kaj moramo naredit, smernice so podane za radi lažje integracije različnih nacionalnih enot med sabo. In nič drugega. Da je vojska draga je normalno, POVSOD JE. Glede misij, konec koncev potrebujemo ljudi z izkušnjami, ne pa samo roje na stolčkih vrtečih se huzarjev... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Janez Janša je danes nepričakovano obiskal Irak, kjer se je pogovarjal z najvišjim iraškim vrhom.

Kul!!! Glasujem za to, da gre še enkrat! :OK:

Samo tokrat naj tam ostane. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grim Pa Rupel in Erjavec tudi. :grim Sta z njim.

Kul! Dokler si ne najdejo placa za stanovat, lahko zberemo keš za kak tedenski paket v dvoposteljni sobi. Saj Rupseln bo pa na pomožnem ležišču spal. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Madona....tile arabci nas res sovražijo.......

Pa kje za boga milega so bili sedaj tisti mučeniki v avtomobilih bombe......

Klinc jih gleda.....k polcaji.....nikol jih ni tam, k bi moral bit.

Od slej ne podpiram več izgradnje mošeje...... :angry: :angry: :angry: :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Madona....tile arabci nas res sovražijo.......

Pa kje za boga milega so bili sedaj tisti mučeniki v avtomobilih bombe......

Klinc jih gleda.....k polcaji.....nikol jih ni tam, k bi moral bit.

Od slej ne podpiram več izgradnje mošeje...... :angry: :angry: :angry: :angry2:

Jih je bilo premalo na kupu. Sedaj čakajo v ilegali, da še kašnega slo ministra pošljejo za njimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od slej ne podpiram več izgradnje mošeje...... :angry: :angry: :angry: :angry2:

od slej??!! :blink: :?

jest je nisem nikol.... <_<

če jo bodo pa zgradil mamo pa idealno šanso da jo vržemo v zrak.....

----------------------------------------------------------------------------------------------

sicer pa glede naše vojske na kriznih zariščih po svetu;zakaj jo mamo,drago plačujemo,....da se bo sam po Počku trajbala??!!

:nono: :nono:

vojsko je treba ponucat ne šparat!!!!!!!!!!!!!

Popravljeno . Popravil Miha Z.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od slej??!! :blink: :?

jest je nisem nikol.... <_<

če jo bodo pa zgradil mamo pa idealno šanso da jo vržemo v zrak.....

----------------------------------------------------------------------------------------------

sicer pa glede naše vojske na kriznih zariščih po svetu;zakaj jo mamo,drago plačujemo,....da se bo sam po Počku trajbala??!!

:nono: :nono:

vojsko je treba ponucat ne šparat!!!!!!!!!!!!!

Matr si pameten. Kaj pa, če bi eden tebe vrgel v zrak, ker mu nisi všeč. A žide bi tud v zrak metal? Pa pravoslavce pa homoseksualce pa tiste, ki imajo drugačno frizuro in tiste, ki te postrani pogledajo in verjetno mislijo drugače... :slap: Isti vzorec razmišljanja imaš, kot tvoji kolegi fašisti, čez mejo. S to razliko, seveda, da bi oni najraje tebe vrgli v zrak.

Če je vojska (kakorkoli že) namenjena obrambi države, je investicija poplačana s tem, da je ni vojne in je država varna, ne pa s tem, da se vojsko ponuca. Mogoče je pa tebi vojna ljubša?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem pa še zasledil, da bi se oglasil kakšen poklicni vojak. Ti se smejejo nam, cepcem, kako nabijamo. :lol1:

Vsaj dva sta se krepko oglasila.

Bolj pozorno beri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!