Skoči na vsebino

Slovenski vojaki grejo v Irak


Lobo

Priporočene objave

:hmm: jest sm pa zmeraj mislu da pek kruh peče, poštar pošto raznaša, vojak se pa strela..... ampak očitno prva dva še delata to...tretji pa ne bi nič delal

Tudi to, da če komu ni všeč delati kot vojak lahko zapusti vojsko. (tukaj je pa ta primerjava: pek peče, poštar raznaša , vojak pa brani)

Za bosno sem pa napisal to (naj ti bo še enkrat) ....ko je trajala še vojna oz. ni bilo veliko kandidatov za tam. Zdaj pa ko nekateri hodijo dol na motozbore, nekateri v šoping, eni pa na mirovno misijo in kjer nevarnosti ni skoraj večje kot v SLO.

No, lahko rečeš, da sem dlakocepski ampak začelo se je s prvim postom, ki sem ga jaz razumel - če se vojak ne strelja, potem je len. Lahko, da sem se zmotil, a tako sem razumel. Zapomni si, da je največji uspeh vojske pri obrambi države ta, da je sploh ni treba braniti, če morebitni agresor ugotovi, da se države ne splača napasti. Na tarče je pa tako ali tako najlažje streljati. Obramba države ni nikoli bila postavljena pod vprašaj. Čudne operacije, kot je ameriška avantura v Iraku, so pa popolnoma druga zgodba. In jaz trdim, da si mora vsak vojak te stvari razčistiti v glavi, preden se poda na takšno misijo. Ko si enkrat tam je prepozno, da bi se spraševal ali je to bilo pametno ali ne.

Ko je bila vojna v BiH smo mi bili še pod embargom na orožje, na sosednjem Hrvaškem je divjala vojna, ki je bila nekje samo streljej od naše meje. Slovenija tedaj ni pošiljala vojakov v misije ZN ker je pričakovala, da jih bo potrebovala doma. In misije ZN imenovane UNPROFOR se bomo prej spomnili po debaklu v Srebrenici kot po kakšnem uspehu. Slovenija se je pridružila misiji SFOR leta 1999 in pozneje EUFOR leta 2004. Možnosti, da bi kdo nastradal je bilo precej. O vsem kar se na misiji počne se ne sme in ni možno govoriti. mogoče boste kaj slišali kasneje, ko bo misija opuščena. Nevarnost je manjša kot na Kosovem, v Afganistanu ali Iraku a to ne pomeni, da je sploh ni. No saj nekateri bodo zadovoljni šele, ko bomo imeli prvo žrtev. Statistično gledano je neverjetna sreča, da je nismo imeli že dosedaj.

Če pa govoriva isto, Avro, potem pa itaq ni blema, ane .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, lahko rečeš, da sem dlakocepski ampak začelo se je s prvim postom, ki sem ga jaz razumel - če se vojak ne strelja, potem je len. Lahko, da sem se zmotil, a tako sem razumel. Zapomni si, da je največji uspeh vojske pri obrambi države ta, da je sploh ni treba braniti, če morebitni agresor ugotovi, da se države ne splača napasti. Na tarče je pa tako ali tako najlažje streljati. Obramba države ni nikoli bila postavljena pod vprašaj. Čudne operacije, kot je ameriška avantura v Iraku, so pa popolnoma druga zgodba. In jaz trdim, da si mora vsak vojak te stvari razčistiti v glavi, preden se poda na takšno misijo. Ko si enkrat tam je prepozno, da bi se spraševal ali je to bilo pametno ali ne.

Ko je bila vojna v BiH smo mi bili še pod embargom na orožje, na sosednjem Hrvaškem je divjala vojna, ki je bila nekje samo streljej od naše meje. Slovenija tedaj ni pošiljala vojakov v misije ZN ker je pričakovala, da jih bo potrebovala doma. In misije ZN imenovane UNPROFOR se bomo prej spomnili po debaklu v Srebrenici kot po kakšnem uspehu. Slovenija se je pridružila misiji SFOR leta 1999 in pozneje EUFOR leta 2004. Možnosti, da bi kdo nastradal je bilo precej. O vsem kar se na misiji počne se ne sme in ni možno govoriti. mogoče boste kaj slišali kasneje, ko bo misija opuščena. Nevarnost je manjša kot na Kosovem, v Afganistanu ali Iraku a to ne pomeni, da je sploh ni. No saj nekateri bodo zadovoljni šele, ko bomo imeli prvo žrtev. Statistično gledano je neverjetna sreča, da je nismo imeli že dosedaj.

Če pa govoriva isto, Avro, potem pa itaq ni blema, ane .)

Ja, dlakocepil si. Sem napisal tudi, da poštar pošto raznaša, pa se nisi spotaknil v to, da jo danes dejansko razvaža. Zato sem ti pa rekel, da preberi še enkrat vse moje poste in boš razumel moje mnenje.

Zdej si mi pa pir dolžen :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni jo tud raznašajo. Evo :P

Dobro, vsak izgovor za pir je dober, tudi če ga za lase privlečeš .) . Ne glede na to a se strinjava ali ne.

Be well.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Včeraj je v Iraku padel za "demokracijo" (beri nafto) 3.000 ameriški vojak. Bush je napovedal napotitev dodatnih enot v Irak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja zdaj pa ne bo več nevarnosti za naše vojake, ko ni več Sadama !

Razen, če so pred kratkim nosili kakšne maske na glavi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razen, če so pred kratkim nosili kakšne maske na glavi....

Tisti kravatarji niso govorili slovenski jezik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj je v Iraku padel za "demokracijo" (beri nafto) 3.000 ameriški vojak. Bush je napovedal napotitev dodatnih enot v Irak.

opaa.... 2.999 vojakov Amerjev je moralo umret, da so enega Sadama uspel odstrant s tega sveta??? Dobra računica....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ameriškim vojakom se račun lih ne izide. Tistim, ki na veliko biznisirajo z nafto, gradbenimi deli, prodajo orožja in opreme itn. se pa še kako izide.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Včeraj je v Iraku padel za "demokracijo" (beri nafto) 3.000 ameriški vojak. Bush je napovedal napotitev dodatnih enot v Irak.

Volilci v ZDA so ga (Bush-a) izvolili že drugičza predsednika ZDA. Toraj se večina prebivalcev ZDA strinja s tem kar počne. Vojaki pa so profesionalci, ki za svoje početje dobivajo plačo. V vojni je pač tako, da umirajo na obeh straneh. Tudi Američani.

Meni jih ni žal. Nenazadnje jih nihče ni klical v Irak. Pod Saddamom je država vsaj funkcionirala. V "ameriški demokraciji" pa jim nekako ne gre in ne gre.

Popravljeno . Popravil gattolina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Evo Ameri gredo domov....

30.03 - Umik ameriške vojske iz Iraka

Demokratska večina v senatu je kljub grožnjam predsednika Georga Busha izglasovala umik ameriške vojske iz Iraka do marca 2008.

Ameriški senat se je včeraj odločil kljubovati politiki predsednika Georgea Busha, poroča Reuters. Demokratska večina je izglasovala umik ameriške vojske iz Iraka do marca 2008. Bush je pred tem večkrat opozoril kongresnike, da bo vložil veto na vsak predlog zakona o izrednem financiranju vojn v Iraku in Afganistanu, ki bo vseboval določilo o datumu umika ameriških enot iz Iraka. Ob tem je dodal, da je povsem jasno, da bi vsiljevanje takšnega naključnega datuma umika imelo katastrofalne posledice. Predlog je včeraj podprlo 51 senatorjev, 47 pa jih je bilo proti. (finance)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmanjšali so kontingent za polovico tako, da sta sedaj samo 2 pripadnika SV na misiji zveze NATO v Iraku. Kaže, da bo v kratkem ta misija zaključena in se bodo vsi vrnili domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. se bodo vsi vrnili domov.

No

v redu .. sem se že ustrašil, da se bodo vrnili prepolovljeni - to

pa redko kdo preživi .. prowzaprow še nisem slišow, da bi

kdo .. preživel prepolovitev, mislim.

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A da bi Busha srečala pamet...? Ne verjamem.

Misija NATO-a ni v direktni povezavi z okupacijskimi silami in ne z njihovim odhodom oz. ostajanjem v Iraku. Potemtakem tudi ni v povezavi z Bushem in njegovim srečevanjem pameti, kar se, glede na trend v prvih petdesetih letih njegovega življenja, nikoli ne bo zgodilo :grim

No

v redu .. sem se že ustrašil, da se bodo vrnili prepolovljeni - to

pa redko kdo preživi .. prowzaprow še nisem slišow, da bi

kdo .. preživel prepolovitev, mislim.

:OK:

Dokler so dol, je zmeraj možnost, da domov ne bodo prišli celi, živi in zdravi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler so dol, je zmeraj možnost, da domov ne bodo prišli celi, živi in zdravi.

BODO - celi in zdravi !!!

:angry:

A

upaš stavit z mano?

:evilgrin:

Za

Cockto .. eno proti gajbi piva ..

B)

..............

;)

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še malo o vojaških avanturah Slovenskih državnikov in v čem je bistvo le teh.

24. marec 2007

Janša je prodajal orožje ...

... Sloveniji pa je ostal dolg v višini 1,2 milijona dolarjev

V času po osamosvojitvi je v Sloveniji potekala tudi prepovedana trgovina z orožjem. Ker je bila prepovedana, je bila pač skrita očem javnosti, nerodna reč pa je, da so se z njo ukvarjali kar naši državni organi. Orožje naj bi preprodajali tako na ministrstvu za notranje zadeve kot na ministrstvu za obrambo. Večji del trgovine pa je opravilo obrambno ministrstvo, ki ga je vodil zdajšnji predsednik vlade Janez Janša. Ker pa posli, s katerimi so nekateri orožarski akterji služili na račun nesrečnih okoliščin ljudi na Hrvaškem in v Bosni in Hercegovini, niso bili transparentni, se dolgovi tudi po več kot desetletju še niso poravnali. Tako smo lahko prejšnji teden v oddaji Studio ob 17h na Radiu Slovenija slišali Hasana Čengića, ki je govoril o bosanskem helikopterju bell 412, ki ga še vedno zadržuje Slovenija. Čengić je izračunal, da je Slovenija dolžna BiH helikopter in še 1,2 milijona dolarjev za uporabo v vseh teh 13 letih, ko je helikopter zasežen.

Čengić o zasegu pravi: "Dejstvo je, da je tako financirana tudi dejavnost Avtonomne oblasti Zahodne Bosne, ki jo je vodil Fikret Abdić. Financiralo ga je torej Janševo ministrstvo, saj je dejansko del vrednosti tega helikopterja zadržal zaradi domnevnega Abdićevega dolga. Sam sem zahteval račune, iz katerih je razviden dolg Fikreta Abdića, da bi ga že med vojno odplačali in se rešili te obveznosti. Čeprav so nam obljubili, teh računov nismo dobili, zato dolga nismo mogli odplačati, ne glede na to, da tega nismo bili dolžni storiti." O tem problemu smo povprašali tudi naše ministrstvo za obrambo, kjer pa so nam povedali: "V zvezi z vašimi vprašanji vam sporočamo, da je bilo glede problematike, ki jo navajate med državama, vzpostavljeno sodelovanje in v tem okviru je bila izmenjana tudi potrebna dokumentacija. Razreševanje problematike helikopterja je torej še vedno v teku, zato vam podrobnosti ne moremo komentirati." Po več kot 13 letih podrobnosti ne morejo razkriti, ker zadevo rešujejo. Smešno. Čengić pa je med drugim tudi rekel: "Vprašajte vašega premiera g. Janšo, ki je ta helikopter obdržal kot hipoteko za nekaj, kar je včasih počel. Potem pa nikoli ni omogočil, niti ko je bil obrambni minister, niti zdaj, ko je premier, da bi se to vprašanje naposled umaknilo z dnevnega reda." In smo ga vprašali. Najprej nas je Valentin Hajdinjak napotil na obrambno ministrstvo. Ko pa smo vztrajali pri tem, da nas zanima osebno mnenje predsednika vlade in bivšega ministra za obrambo, nismo dobili nikakršnega odgovora.

Čengić je sicer o dolgu zaradi helikopterja že leta 2000 govoril tudi za Mladino.

Aleksandar Mićić

Vir: http://www.mladina.si/tednik/200712/clanek...eksandar_micic/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse takratne ministre s predsednikom vlade je treba zapret, ker so obogateli s švercanjem orožja.

In tudi onga, ki se je s Kaminskijevo srečal in dogovoril-posel je sicer kasneje Kacin spelal- za izraelske haubice.

Tudi zato ker MLADINA je verodostojen vir. :evilgrin:

Če ni res naj sosedo strela udar :grim

Res,res

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ni res naj sosedo strela udar :grim

Res,res

A

ti honorano urediš tudi kakim virtualnim znancem

tole s strelo in sosedom ..

.. ys imam enga za katerga bi bila cela soseska vesela ..

:blush:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Tudi zato ker MLADINA je verodostojen vir. :evilgrin:

...

Mladina še za nobeno ablast ni bila verodostojen vir. Tako da tudi za to ni. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!