Skoči na vsebino

Yamaha TDM 850


elbarto

Priporočene objave

zdravo

sm novinec na forumu, imam pa eno vprasanje

kupujem TDM-ko, letnik 98, pa me zanima ce je to kaksen problem za ta motor ce ima prevozenih 50000 km.

koliko km pa vzdrzi ta model?

vase izkusnje?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

sm novinec na forumu, imam pa eno vprasanje

kupujem TDM-ko, letnik 98, pa me zanima ce je to kaksen problem za ta motor ce ima prevozenih 50000 km.

koliko km pa vzdrzi ta model?

vase izkusnje?

hvala

alo

o TDMi vse :OK:

imam l.99 z 62000km

kupil sem jo lansko leto z 49000 in nobenga problema!

motor zdrzi se mnogo vec

serviser Jure Primec jo ima z več kot 100.000 km naštevcu in dela in dela...

ce te pa zanima nakup, pa poglej ta oglas in poklič, pa se bova kej zmenla:

oglas

lp

Popravljeno . Popravil novitibo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko da neboš mel sreče in bodo igle na fergazerjih strošene, poraba pa zato nenormalno ogromna.

Menjaš lahko potem komplet fergazerje, igel se ne dobi.

El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko da neboš mel sreče in bodo igle na fergazerjih strošene, poraba pa zato nenormalno ogromna.

Menjaš lahko potem komplet fergazerje, igel se ne dobi.

El Barto

poraba od 5 do 5.5 l/100km :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko da neboš mel sreče in bodo igle na fergazerjih strošene, poraba pa zato nenormalno ogromna.

Menjaš lahko potem komplet fergazerje, igel se ne dobi.

El Barto

Še vedno lahko kupiš Dynojet kit (stage 1), v katerem so tudi igle.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

alo

o TDMi vse :OK:

imam l.99 z 62000km

kupil sem jo lansko leto z 49000 in nobenga problema!

motor zdrzi se mnogo vec

serviser Jure Primec jo ima z več kot 100.000 km naštevcu in dela in dela...

ce te pa zanima nakup, pa poglej ta oglas in poklič, pa se bova kej zmenla:

oglas

lp

Ja ma vec kot 100.000km vendar ma ze 2 generalni skoz, sicer ni nikol usekala vendar generalne so ble narejene zaradi prevenive in prevec spitega olja. Je pa motor tud ze kaksen grobnik dal skoz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ma vec kot 100.000km vendar ma ze 2 generalni skoz, sicer ni nikol usekala vendar generalne so ble narejene zaradi prevenive in prevec spitega olja. Je pa motor tud ze kaksen grobnik dal skoz.

To pa ni ravno pohvalno za dokaj moderno, vodno hlajeno mašino, ki navsezadnje niti ni navita do onemoglosti. :BUA:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko da neboš mel sreče in bodo igle na fergazerjih strošene, poraba pa zato nenormalno ogromna.

Menjaš lahko potem komplet fergazerje, igel se ne dobi.

El Barto

Gor paše Mikuni BDST38 downdraft, ki jih imajo xtz750, yzf750, fzr1000 ter nekateri ducatiji, samo jetting je treba prav naštimat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

sm novinec na forumu, imam pa eno vprasanje

kupujem TDM-ko, letnik 98, pa me zanima ce je to kaksen problem za ta motor ce ima prevozenih 50000 km.

koliko km pa vzdrzi ta model?

vase izkusnje?

hvala

Poglej si razlike med letnikom 98 in 99. Slednja ima nekaj izboljsav ki so vredne nekaj denarja vec pri nakupu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej si razlike med letnikom 98 in 99. Slednja ima nekaj izboljsav ki so vredne nekaj denarja vec pri nakupu.

Sem si ze ogledov, je kr nekej sprememb, samo glede fergazarjev pa pokvarjenih igel je pa pol bols met 98 letnik, ce sem prav zastopu.

Zdej mam eno ogledano 98 letnik, 50000km za dobrih 700k sit. Zgleda kar v redu.

Je pa to moj prvi vecji motor, pa se en problem je ker mam kaco v denarnc :(

Pa se to, kulk pa nej bi ta motor olja popil?

Hvala za vse informacije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Jest sem jo že jesen kupu, tako da jo že kar nekaj časa hodim gledat v garažo, ter čakam pomlad :(

Kater letnik pa si kupu?

Jest mam letnik 98, pa 50000km, upam da bo zadeva delala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letnik 2000, 36000 prevoženih, nove gume...kar lepa....pa kolikor berem tule gor, naj ne bi bilo težav.....

R. :OK: :OK: :OK:

Popravljeno . Popravil kolar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Hellov

Tole je eden mojih prvih postov :) To pa zato, ker rajši preberem 100 strani, kot pa brezveze pišem :)

Imam pa en problemček, ki ga nisem najdu.

In sicer na TDM-i mi nekaj rožlja :cry:

Ko bremzaš z mašino(spustiš gas) mi od 3100- 2500 obratov v mašini na desni strani nekaj rožlja. Prej ne, pod 2500 pa tud ni več tko očitno. Pred zimo to ni delala, letos ko sem jo peljal na sprehode, pa sem to opazil.

Sliši se pa približno tko kot ducatijeva mašina :devil:

Motor ma sicer res že 67k kilometrov, imam ga 12k, in vsaj mislim še ni mel generalne.

Mogoče ketna ventilov al pa kaki ležaji?

Je pa letnik 97.

Hvala

Robi

Popravljeno . Popravil Robster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo je čudno, ker se je nenadoma pojavilo. Ali pa prej nisi bil pozoren.

Možno je veriga ventilov, ampak bi se tudi pod prostim tekom slišalo tk tk tk... Ali pa se je pri sklopki nekaj losalo.

Takole na daljavo je malo brezpredmetno ugibat, najbolje da se do mehanika zapelješ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi TDM-ovci.

Imama TDM letnik 99 in mi ne dela števec kilometrov, a ima kdo kakšne izkušnje s tem?

jaz sem razmontiral skoraj cel motor, da sem prišel do spojnih kontaktov pod rezervoarjem. Potem sen na kontakte proti senzorju na kolesu priklopil napetost iz baterije in V-meter, da bi preveril delovanje senzorja. Po mojih testiranjih sem ugotovil, da je pokvarjen.

Potem razdrem tidi prvo kolo in odstranim senzor, ki je narejen na megnetni osnovi.

Vprašanje: Kako je mogoče, da se magnetna zadeva pokvari in kaj priporočate? Ali naj zamenjam senzor in upam, da je samo to narobe, ali naj motor peljem na servis :? ?

Hvala v naprej in srečno vožnjo vsem v novi sezoni :OK: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hellov

Tole je eden mojih prvih postov :) To pa zato, ker rajši preberem 100 strani, kot pa brezveze pišem :)

Imam pa en problemček, ki ga nisem najdu.

In sicer na TDM-i mi nekaj rožlja :cry:

Ko bremzaš z mašino(spustiš gas) mi od 3100- 2500 obratov v mašini na desni strani nekaj rožlja. Prej ne, pod 2500 pa tud ni več tko očitno. Pred zimo to ni delala, letos ko sem jo peljal na sprehode, pa sem to opazil.

Sliši se pa približno tko kot ducatijeva mašina :devil:

Motor ma sicer res že 67k kilometrov, imam ga 12k, in vsaj mislim še ni mel generalne.

Mogoče ketna ventilov al pa kaki ležaji?

Je pa letnik 97.

Hvala

Robi

tudi jest vozim TDM letnik 2000

prevozil sem 63.000 km in sem se odloču da jo prodam...

tako rožlanje v motorju je pri meni pomenilo da je bil izrabljen napenjalec verige v motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Servis, ki mu zaupaš, pa zraven bodi ! :yea1:

Potem moram pa res peljat mašino na servis. Zdaj sem opazil, da mi iz prve prestave včasih vrže ven, kar se mi pa prav nič ne dopade in bi tudi to moral popravit na servisu.

A je imel kdo podobno težavo? Namreč pri pospeševanju in vrtenju mašine od 1000 do 8000 obratov v prvi prestavi pred menjavo v drugo, mi vrže iz prve prestave v nevtralno. Ali je mogoče to povezano z novo sklopko, jaz mislim, da ne , pa vi?

Bojim se, da so krive vilice v menjalniku ali pa obrabljen zobnik prve prestave.

Za vsako mnenje se v naprej zahvaljujem

Tomzy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bremzaš z mašino(spustiš gas) mi od 3100- 2500 obratov v mašini na desni strani nekaj rožlja. Prej ne, pod 2500 pa tud ni več tko očitno. Pred zimo to ni delala, letos ko sem jo peljal na sprehode, pa sem to opazil.

Sliši se pa približno tko kot ducatijeva mašina :devil:

Hvala

Robi

Pri Ducatiju gre za suho sklopko. Daj no, za vsak slučaj preveri, če se tudi tebi ni čez zimo posušila sklopka :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!