Skoči na vsebino

Yamaha TDM 850


elbarto

Priporočene objave

Brutalno!!! :cry: :cry:

kaj pa ni v redu s tem ... :hmm:

saj ne vsuješ 1dcl spraya. Samo toliko da enkrat prdne potem pa že bencin potegne in se sam spravi k življenju ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včas smo pri stoenkah z wd 40 pihnil v frgazer, pa je veselo zlaufal, če nis imel svečk zanič. Po moje bi tak ali drugačen start sprej ziher pomagal, če je narobe kej z dovodom goriva(frgazerji prazni,ker bencin izhlapi) dok ne probaš ne veš.Pa itak je vse neki na bencinu narjen de nima kej bit narobe.

Lp Drp11

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A res nihce ni zraven motorja dobil angleskih navodil?? :? Dam za superco ce kdo posod za skopirat (letnik 99 in dalje). Da bom cez zimo vsaj kej imel za pocet, drgac.......... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce so za tdm 850 bo tut slovenska razlicica vredu, fora je da sem jaz dobil nemska in nemscine ne obvladam, zato iscem angleska ali slovenska navodila (seveda morajo biti za 850 od letnika 99' dalje).

Ce jih imas prosim povej pa se preko PM naprej zmenva!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam nemska original l 99 , slovenska pa so do 99. So pri uvozniku spregledali da je bil motor prenovljen. Tako lahko zaman iščem čok za vžig mrzlega motorja ker ga tam kjer je narisan ne bom našel...

Se pa da dobit service manual za 96, 97, 99 v ang. Poglej nazaj po tej temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj ang in nem, a ti slo za 900 l 02 ne pomagajo

TDM 900 je cisto drugi motor in si z njegovimi navodili ne mores prav nic pomagat pri 850....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A res nihce ni zraven motorja dobil angleskih navodil?? :?    Dam za superco ce kdo posod za skopirat (letnik 99 in dalje). Da bom cez zimo vsaj kej imel za pocet, drgac.......... :hmm:

....no, če daš za superco, se pa lahko zmeniva... Imam Slo in Ang navodila. Imam pa tudi Service Manual l 99 v pdf formatu, če te zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

al ima kdo kak pocen avspuh (ne original) (za tdm 850)za mal bel ropotat pa da ga ne rabi, bi se mogoč zmenila???Lp drp11

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam vprasanje glede nastavljanja vzmetenja :

Spredaj se nastavlja dva razlicna zadaj pa kar trije parametri (eden pod sedezem, dva pa spodaj pod amortizerjem) - zanima pa me v cem je razlika/ucinek/...

Vem da bi bilo najlazje da kar sprobam, a ker je motor trenutno na zimskem spanju sprasujem vas. Tudi razlaga v SLO navodilih mi ne pove nic uporabnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam vprasanje glede nastavljanja vzmetenja :

Spredaj se nastavlja dva razlicna zadaj pa kar trije parametri (eden pod sedezem, dva pa spodaj pod amortizerjem) - zanima pa me v cem je razlika/ucinek/...

Vem da bi bilo najlazje da kar sprobam, a ker je motor trenutno na zimskem spanju sprasujem vas. Tudi razlaga v SLO navodilih mi ne pove nic uporabnega.

vzmetenje

in se dve direktno povezani temi za pravilno nastavitvijo vzmetenja (brez tega ni lege na cesti in zaviranja)

zaviralna pot

lega na cesti

drugic uporabi iskalnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja hvala, vids nism pomislu da je tako na vseh motociklih :naughty: , sem bumbar mislu da so to "cake" pri TDM-i , no pol pa mogoce bolj za to temo primerno:

Kako imate lastniki TDM-k nastavljena vzmetenja, kaksne so vase preference?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spredaj čisto kontra urinemu kazalcu, za naganjanje 2 klika v desno, zadaj na hard.

El B,.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem imel spredaj original vzmetenje sem imel vse do konca na trdo. Sedaj imam 30% v trdo. Zadaj imam vzmet kar precej zategnjeno, blaženje skoraj do konca, pod sedežem pa odvisno koliko nas je na motorju. Vozim se pretežno v dvoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Glas in performanse iste kot Akrapovič, sprobano head to head, tudi volna je njihova, tak je vsaj pisalo na škatli od volne.

Lp; El B.

Koliko km si naredil s tem izpuhom?

Kako pa si zadovoljen s kvaliteto?

Kolikor vem, se pri dvovaljnikih izpuhi zelo grejejo - a se kaj pozna kakšno pregretje na loncu.

A se je zvok kaj spremenil (kvaliteta volne?).

Še vedno priporočaš?

Se nagibam k temu, da bi moje originalne zamenjal s čim podobnim, kar imaš ti. A imaš morda tudi posnetek zvoka? Hvala za odgovore.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko km si naredil s tem izpuhom?

Kako pa si zadovoljen s kvaliteto?

Kolikor vem, se pri dvovaljnikih izpuhi zelo grejejo - a se kaj pozna kakšno pregretje na loncu.

A se je zvok kaj spremenil (kvaliteta volne?).

Še vedno priporočaš?

Se nagibam k temu, da bi moje originalne zamenjal s čim podobnim, kar imaš ti. A imaš morda tudi posnetek zvoka? Hvala za odgovore.

LP

- Ne vem več...menda okoli 14.000..

-Dovolj, da nisem iskal česa drugega

-Nobenega pregretja

-Sem upal da se bo malo poglobil, pa se ni..

-Za ta denar vsekakor

-žal nimam.

Prosim

LP, El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

:? ali sem mal čuden ali TDM res nima lučke za olje? in čeje res nima, kako ti javi, da je brez olja? V navodilih ne piše nič razen, da kontroliraš na okenčku

Lp

Drp11

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne lucke za olje nima,ima pa kontrolno okence za kontroliranje olja.

lp.

Ali je to zadosten razlog za mirno spanje..To okence ali pa šibko ima še 1000 motorjev, pa imajo še lučke za olje zraven :?

Lp

Nejeverni Tomaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmm.......ampak men se pa zdi da jo moj ima (letnik 99), nism pa siguren (trenutno nisem v blizini motorja da bi lahko preveril), ampak kot pise v navodilih: ko motor startas, se ti za trenutek prizgejo vse komtrolne lucke na armaturki (test ce vse deluje), lahko spustis tacko in po starterju stisnes pa se bodo samo lucke prizgale pa poglej ce je katera za olje. Sicer pa nikar ne cakaj na lucko, takrat je lahko ze fino kriza!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!