Skoči na vsebino

Yamaha TDM 850


elbarto

Priporočene objave

Sem se nekak navadil redno kontrolirat olje,saj mi je prejsnji lastnik povedal da ga bom moral dolivati.Sedaj na vsakih 500-1000 km, ko namazem verigo prekontroliram se olje in ga po potrebi dolijem.

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se nekak navadil redno kontrolirat olje,saj mi je prejsnji lastnik povedal da ga bom moral dolivati.Sedaj na vsakih 500-1000 km, ko namazem verigo prekontroliram se olje in ga po potrebi dolijem.

lp.

Sj jst ga tut gledam..pa se ne premakne(2000 km) se mi pa čudn zdi k ima vsak traktor lučko za olje..tdm pa ne.. ok če so tk zihr ..tut prou...sej japonc ne crkne :wub: :wub: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

popravljam svoje grehe.....moja tut nima lucke za olje!!! :( (sem zamesal za lucko za pregrevanje masine) - bo treba kar drug "traktor" kupit :lol1: CE VERJAMES

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ja, ja - tudi Yamaha crkuje. Včeraj mi sred Celja crknila bencinska pumpa! Problem je v tem, da grem (oz. sem mislil iti) jutri na morje, pumpe pa pri nas ni dobiti. A ima kdo kakšen naslov, telefonsko, idejo....

Tolažim se z tem, da je serviser povedal, da je to šele 2. pumpa v 10-ih letih...

Jezni M :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar prisel z enotedenskega potepanja po jadranu.Se nikoli me ni toliko pralo(700 km dezja).Motor deloval BP , skoda da tega ne morem trdit za obleko(po 200km dezja moker do gat).

Hektor imas prav tudi yamaha crkuje , po narejenih 350km se mi je strgala zajla za stevec tako da sem naslednjih cca.1000km kontroliral hitrost po obratih(priblizno)

A se je komu to ze zgodilo na TDM-ju?

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem se malo cudil da po vsem tem dezju ni niti enkrat zatrokiral,le kadilo se je ispod motorja , ko je voda spricala po vrocih ispuhih.Kolega ima HD pa ga je po zimskem spanju spral......nato pa sta z fotrom en teden kontakte brisala ter ga susila z kaloferjem da je zopet vzgal.

lp.

post-4-1082873183.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

%7Boption%7D

Ja, ja - tudi Yamaha crkuje. Včeraj mi sred Celja crknila bencinska pumpa! Problem je v tem, da grem (oz. sem mislil iti) jutri na morje, pumpe pa pri nas ni dobiti. A ima kdo kakšen naslov, telefonsko, idejo....

Upam da nisi še kupil nove, na žalost sem spregledal temo. Meni letos po zimskem spanju ni hotela vžgat. Bil sem že čisto vsa iz sebe, potem sem se pa spomnil da nisem slišal pumpe od goriva, ki se ponavadi oglasi ko dalj časa ne vžgeš motorja. Tako sem jo vzel ven, priklopil na 12V in ugotovil da je mrtva. Nato sem jo razdrl in ugotovil da so se kontakti zažgali. Malo sem očistil in deluje brezhibno. Če nisi še kupil nove ti predlagam da poglej še svojo ker je zelo preprosto narejena in skoraj ne vem kaj bi se lahko pokvarilo v njej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekako mi je uspelo rešiti težavo z veterno zaščito. Ni glih najlepše, sam funkcionira!

post-4-1083483416.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

%7Boption%7D

Upam da nisi še kupil nove, na žalost sem spregledal temo. Meni letos po zimskem spanju ni hotela vžgat. Bil sem že čisto vsa iz sebe, potem sem se pa spomnil da nisem slišal pumpe od goriva, ki se ponavadi oglasi ko dalj časa ne vžgeš motorja. Tako sem jo vzel ven, priklopil na 12V in ugotovil da je mrtva. Nato sem jo razdrl in ugotovil da so se kontakti zažgali. Malo sem očistil in deluje brezhibno. Če nisi še kupil nove ti predlagam da poglej še svojo ker je zelo preprosto narejena in skoraj ne vem kaj bi se lahko pokvarilo v njej.

...mislim, da mi je mehanik naredil prav to. Rekel je, da je to začasna rešitev dokler ne pride nova pumpa. Kaj pa vem, nočem niti pomislit, da bi se mi to lahko naredilo npr. sred Bosne - bom jo raje zamenjal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odkar sem popravil pumpo sem naredil približno 3000 km in dela brez problema. Koliko si pa dal za novo pumpo? Mogoce bi bilo pametno imeti eno v rezervi za kakšno dljše potovanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odkar sem popravil pumpo sem naredil približno 3000 km in dela brez problema. Koliko si pa dal za novo pumpo? Mogoce bi bilo pametno imeti eno v rezervi za kakšno dljše potovanje.

... ja ni ravno poceni: 33.000,00. Bom pa staro spravil - morda jo bo kdo potreboval. Ravno danes grem na menjavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, še nekaj sem pozabil, koliko km pa je naredila ta stara pumpa?

...cena za menjavo je bila simbolična. Stara pumpa je zdržala 33k, ni pa to nek kriterij za napako. Baje je največji feler, če ostaneš brez bencina in pumpa dela. Pumpa ima izvedeno mazanje namreč s pomočjo bencina in če tega ni, "laufa" na suho...

...sedaj imam pa eno rezervno..... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Kolega ma TDMa letnik 2000 z 33k prevozenih in ga zanima koliko bi se dobil ce bi ga zdaj prodal....

...morda bi probal z 1.4 Mio.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

:o :o :o :o Crknu zadnji amortizer :o :o :o :o ima kdo izkušnje, kak se popravi, al je goden za nakup novega???? kakšen rabljen mogoče??? Dopust se bliža in res ne bi rad gledal iz zaprte konzerve na svet.. Za odgovore že naprej hvala

Lp

Drp11

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

crknu??.....lahko malo bolj opišeš kaj točno je crknilo/počilo/ne dela in kako je do tega prišlo...

Drugače pa oglasnik odpret pa mal po kakem servisu poklicat če majo kakega skaramboliranega....sožalje :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred pribl. 4000km sem prvič nalil v moj motor polsintetično olje in sicer motul 5100. Zanimivo, do sedaj mi ga ni porabilo še nič! Sintetike sem moral pri teh kilometrih dolit 0,5l.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:o  :o  :o  :o Crknu zadnji amortizer :o  :o  :o  :o  ima kdo izkušnje, kak se popravi, al je goden za nakup novega???? kakšen rabljen mogoče??? Dopust se bliža in res ne bi rad gledal iz zaprte konzerve na svet.. Za odgovore že naprej hvala

Lp

Drp11

Ja če ti je samo spustu se to da popravit če se je kaj zlomilo/odtrgalo je pa druga pesem.Malo bolj opiši svoj problem.Na PM ti pa pošljem podatke kje to popravljajo!

LP

Popravljeno . Popravil lightning
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič počilo, nič...skratka mal sem začel opažat, da mi je motor nemiren, da se gunca kot virago 1100 in da malo poka, ko greš skozi nevtralno lego(nekje v sredi ane). videl nobenega olja, da bi kaj spustil, poškodbe tud nobene edino oni jeziki naa vrh za soft in hard se ne premikajo več :? :? :?

Motul 5100 menjal pred 8000 km pa ga je še vedno sicer pod pol okenčka ampaK ZADOSTI ane

lp

Drp11

Ps : Lightning hwala za podatke! :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred pribl. 4000km sem prvič nalil v moj motor polsintetično olje in sicer motul 5100. Zanimivo, do sedaj mi ga ni porabilo še nič! Sintetike sem moral pri teh kilometrih dolit 0,5l.

jez drugega kot motul 5100 sploh se probal nisem (niti na prejšnjem motorju)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D :D :D :D :D :wub: :wub: :wub: :wub: :D :D :D :D :D USPELO MI JE!!!! Amortizer popravit namreč... Neglede na to, da vsi možni serviserji do uvoznikov trdijo, da se ga ne da popravit, sem le našel strokovnjake, ki so tudi temu kos. Upam no... :xx: bomo videli po dopustu... če bo še držal olje :P :P

Mislim, da bo dobrodošla informacija za tiste, ki bi se jim znalo tudi kaj takega pripetit, saj 115.000 sit za nov amortizer ni tako malo ane.

Lp

Drp11

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!