Skoči na vsebino

Skuter Sym Mask


purpleF

Priporočene objave

Lepo pozdrav,

najprej vse pohvale temu forumu, sem lastnik 3 mesce starega Sym Mask skuterja, uporabljam Valvoline olje.. vse je delovalo brezhibno, dokler ni nastalo mrzlo zunaj in jaz sem se vozil po zelo hladnem vremenu (nisem glih imel izbire).. nakar se je začelo.. skuter ima zelo čuden zvok, ko želim speljati in nima nobenega pospeška :(((((, blokade so vse še noter.. zvok in pospešek se ne spremenita četudi se mašina zagreje. med vožnjo se zeloooo kadi.. gost bel dim. Ko ga ugasnem in parkiram, se ne neha kaditit.. vsaj 5 minut.. in zelo gost.. dim..

Ima garancijo, ampak me zanima ali je to morda zaradi olja ali zaradi česar pač.. Ker res ne bi rad peljal skuterja na popravilo..

(je morda zaradi tega ker je hladno zunaj) ??

lepo prosim kako se naj tega rešim?

hvala že v naprej..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja napaka je lahko v olju al pa v benzinu :OK: priporočam ti če je še v garanciji za pregled .) sam prvo probi kaj nardit z oljem pa benzinom :OK: lahk da bo pomagalo sej drugo n vem kaj bi blo :hmm:

Popravljeno . Popravil fiftyč
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja napaka je lahko v olju al pa v benzinu :OK: priporočam ti če je še v garanciji za pregled tega sam prvo brobi kaj nardit z oljem pa benzinom :OK: lahk da bo pomagalo sej drugo n vem kaj bi blo :hmm:

okej se pravi da naj skurim ta bencin ko še ga ima, potem pa natočim novega???? (se lahko spremeni kakovost bencina ali olja zaradi mraza ? mislim da ne.. ali pač?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja moral ga boš porabiti če ga nočeš odvreči .) kakovost pa se lahko spremeni pri benzinu ja ampak če zamrzne :huh: ja ni bila taka zima, ali pač :glare: sam probej zrabit ta benzin pa nalit novga :OK: mogoče je tud olje tuki kej krivo sam za olje pa res n vem(probi ga zamenjat če nebo nič drugače ko boš dal not novo benzo) :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja moral ga boš porabiti če ga nočeš odvreči .) kakovost pa se lahko spremeni pri benzinu ja ampak če zamrzne :huh: ja ni bila taka zima, ali pač :glare: sam probej zrabit ta benzin pa nalit novga :OK: mogoče je tud olje tuki kej krivo sam za olje pa res n vem(probi ga zamenjat če nebo nič drugače ko boš dal not novo benzo) :blink:

samo, se mi to splača sedaj narediti??

(še vedno je zima)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to maš praw sam benzin se ti zdaj splača :doze: ampak za olje rajš počaki še februar :OK: tam nekje na koncu februarja po moje bi blo dobro samo če ga rabiš prej pač moraš poskusiti :) in se zavedat da kdaj je treba tudi riskirat :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misliš, da je velika verjetnost, da bi to bilo to?.. ali vožnja z skuterjom, ki laufa na "zanič" bencinu škodi skuterju??? aja pa.. je sploh primerno se vozit (za skutera zdravo), če je hladno?

(v svetu skuterjev sem.. novinec.. totalni novinec)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja seveda lahko škodi samo zdaj sem se lih pozanimav pri sosedu ki je mojster za to :OK: je rekel da maš prevč olja al pa da si kupiš novo olje kar ti tud js priporočam da pogledaš(da ga ni preveč) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja seveda lahko škodi samo zdaj sem se lih pozanimav pri sosedu ki je mojster za to :OK: je rekel da maš prevč olja al pa da si kupiš novo olje kar ti tud js priporočam da pogledaš(da ga ni preveč) :)

haha, to bi lahko bilo da ga je preveč.. (samo saj avtomatsko meša) .. ker vem da sem si ga full nalil noter preden ja začelo delat to.. :S lol..

samo kaj pa pospešek pa čuden zvok?

P.S. hvala za tvoje hitre odgovore!

aja pa kako bi se olja znebil ?

(brez šraufanja.. "jaz sem amater" :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja za pospeške je lahko kriv benzin al pa auspuh samo u tem primeru ne ker je skuter skoraj nov za zvok pa iz svojih iskušenj nisem najdel rešitve če počakaš 10 min bom uprašal soseda (strokovnjaka za take reči) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za olje pa mora bit odspodaj kamor točiš not nek šrauf sam pazi ko ga odviješ bo špricelno takoj vn priporočam posodo odspodaj :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, samo sem zdaj gledal, pa nisem našel nobenega šraufa.. (sym mask ima točenje olja tam pod sedežem) bencin pa spredj pod sedežem ned nogami...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja sym, ne? to pa bi mogu pogledat kje odspodaj pri mašini ker ma točenje pod sedežom ane :? ojej dobro grem k enmu prijatlu k ga ma mi bo vse povedal odg. ti bom sigurno :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja sym, ne? to pa bi mogu pogledat kje odspodaj pri mašini ker ma točenje pod sedežom ane :? ojej dobro grem k enmu prijatlu k ga ma mi bo vse povedal odg. ti bom sigurno :OK:

ej najlepša ti hvala.. res.. vzoren član foruma :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker ; , jaz vidim naprimer folk ko ima po 10 let skutera, brez 1ega popravila.. pa res je da imajo vse blokade.. jaz tudi za enkrat.. pa da ne divjajo.. jaz tudi za enkrat.. (res pa je da se niso nič vozili po zimi)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja škoda že dost časa ga nism nit vidu in zdaj je kupu rs125 sam je reku da pr sym bi moralo biti to nekje odspod pri motorju .) sam je to že na ta novejših modelih teško dobit :angry2: zato zdaj n vem kaj nardiva maš kakšno idejo? :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slamica .. :K, (daj če imaš msn me plis addaj : lucioloader(nospam)hotmail.com

(no spam) == @

Popravljeno . Popravil purpleF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej to majo srečo ne. samo tud zima ni dobra tko mi je reku ta frend k ga je mew symja <_< probi ga čim več špart pozimi lahk je tud ona vsega kriva sam to olje pa res n vem kje se izpusti-probi poiskat čene ti povem jutri ko bom dobil podatke :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej to majo srečo ne. samo tud zima ni dobra tko mi je reku ta frend k ga je mew symja <_< probi ga čim več špart pozimi lahk je tud ona vsega kriva sam to olje pa res n vem kje se izpusti-probi poiskat čene ti povem jutri ko bom dobil podatke :OK:

dobro, hvala, potem pa se bereva jutri :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valvoline olja so zelo dobra, tak da olje verjetno ni problem. Verjetno zaradi mraza, se ni glih priporočljivo voziti v takem vremenu. Kaj pustiš kaj skuterja preden se greš vozit, da lavfa v prostem teku in se segreje? Ker če ne, potem je lahko tudi to problem, ker če prižgeš skuterja in takoj daš po gasu normalno, da nebo vredu delal in da bo kadil...

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valvoline olja so zelo dobra, tak da olje verjetno ni problem. Verjetno zaradi mraza, se ni glih priporočljivo voziti v takem vremenu. Kaj pustiš kaj skuterja preden se greš vozit, da lavfa v prostem teku in se segreje? Ker če ne, potem je lahko tudi to problem, ker če prižgeš skuterja in takoj daš po gasu normalno, da nebo vredu delal in da bo kadil...

Lp

aha, no to bi lahko bilo to.. samo potem ko se segreje.. tudi isto... (pa potem ko ga parkiram se še 5 minut kadi :S, GOSTI BEL DIM fuj. pa smrdi nekak čudno)

aja pa kako dolgo priporočaš, da ga pustim laufat ?

Popravljeno . Popravil purpleF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdaj sem ga pustil laufat za 5 minut, ga ugasnil, spet prižgal še za 1 minuto, potem pa dodal malo gasa.. pa se je začelo spet katastrofalno kaditi, pa zvok je bil ćuden..

opazil sem tudi, da ko je v prostem teku da se po kakšni minuti začne tudi brez gasa kaditi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!