Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

evo včeraj smo malo debatirali za grčijo, pa je odločitev že več ali manj padla. Zanima me predvsem kakšno pot ste obrali do Grčije, čez Srbijo, kje ste spali v Srbiji, koliko tvegano je ponoči za motorje (kraje), sicer bo več motorjev, zaklenejo se s ketnami skupaj ampak vseeno, ste imeli kdaj kakršnekoli probleme?

A je v Srbiji kaj pametnega za videti, mogoče južneje od Beograda?? Če bi se zapeljal po kakšnih stranskih cestah, kakšni ostanki vojne in tega?? Kaj priporočate

Potem naslednja država, Makedonija. Je dovolj varna, mogoče tudi naredimo eno spanje v Makedoniji v kolikor priporočate? Kaj je v Makedoniji za videti??

Vse nadaljne dni se planira grčija in potem z ladjo nazaj do Benetk ali pa do Verone tako kot bo pač šel trajekt.

hvala za info.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo včeraj smo malo debatirali za grčijo, pa je odločitev že več ali manj padla. Zanima me predvsem kakšno pot ste obrali do Grčije, čez Srbijo, kje ste spali v Srbiji, koliko tvegano je ponoči za motorje (kraje), sicer bo več motorjev, zaklenejo se s ketnami skupaj ampak vseeno, ste imeli kdaj kakršnekoli probleme?

A je v Srbiji kaj pametnega za videti, mogoče južneje od Beograda?? Če bi se zapeljal po kakšnih stranskih cestah, kakšni ostanki vojne in tega?? Kaj priporočate

Potem naslednja država, Makedonija. Je dovolj varna, mogoče tudi naredimo eno spanje v Makedoniji v kolikor priporočate? Kaj je v Makedoniji za videti??

Vse nadaljne dni se planira grčija in potem z ladjo nazaj do Benetk ali pa do Verone tako kot bo pač šel trajekt.

hvala za info.

Mogoče ti bo poamaglo:

Lani smo bili v Srbiji in Makedoniji,ko smo prišli v BG smo se oglasili pri prijateljih kateri so nam priporočali hotel Nacional,ful poceni ,sobe socijalistične zraven prodajajo avte tako da je tam vedno varnostnik,nedaleč je bencinska kjer je tudi oborežen varnostnik.Nam so odsvetovali pustit motorje ne čuvane...

Spali smo tudi v Nišu,ko smo mi bili dol je blo slabo vreme ,mesto je zgledalo grozno,spali pa smo v majhnem hotelu(Alexandria) malo ven iz centra,spanje je bilo drago vendar so bili varnosntiki+ zaprta ograja tako da smo mirno spali,drugače hotel je vreden visoke cene...

Makedonija je še bolj revna kot sem si mislil,spali smo v Ohridu,lep vraj ampak tudi dol je deževalo tako da vidli smo bolj malo,spali pa smo v majhnem hotelu ki je biu prenovljen pred kratkim(hotel Doncho).

Kar so nam znanci povedali je povsod možno da ti kaj sunejo,drugače je pa folk kul hrana itak oziroma meso je odlično saj drugega skoraj ne poznajo...

LP

trexpost-5040-1138556717_thumb.jpg

Niš

post-5040-1138556891_thumb.jpg

Ohrid

post-5040-1138557023_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trex a lahko napišeš še koliko je stalo spanje tam doli?

Točno se ne spomnem,ker mi spomin ne dela glih najboljše:

Beograd spanje+zajtrk 15euro-oseba (mogoče tudi manj)

Niš: ker smo tudi večerjali je prišlo neki čez 40euro,menda spanje+zajtrk neki čez30euro-oseba

Ohrid spanje+zajtrk 30euro-oseba

bili smo sredi avgusta torej polna sezona(če to pri njih upliva kej)

Jaz osebno raje dam kak euro več pa mirno spim,malo mam paranoje ker so očetu avto ukradli (doma).

LP trex

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz osebno raje dam kak euro več pa mirno spim,malo mam paranoje ker so očetu avto ukradli (doma).

LP trex

se razume...hvala za odgovor :OK: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ohrid spanje+zajtrk 30euro-oseba

bili smo sredi avgusta torej polna sezona(če to pri njih upliva kej)

za Srbijo ne vem,

sam na Ohridu smo mi plačali okrog 10. julija 10 EURosov za apartma/osebo, zajtrk smo si pa sami nardili vsak tisto kar mu paše :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za Srbijo ne vem,

sam na Ohridu smo mi plačali okrog 10. julija 10 EURosov za apartma/osebo, zajtrk smo si pa sami nardili vsak tisto kar mu paše :grim

Midva z boljšo polovico pa sva v Ohridu julija spala v sobi z WCjem za 10€ za oba. V Srbiji sva spala v Leskovcu v hotelu Beograd za 16€/osebo z zajtrkom, pa še motor sem lahko imel v shrambi med solato in krompirjem, ker je bil pač to pogoj za mirno spanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva z boljšo polovico pa sva v Ohridu julija spala v sobi z WCjem za 10€ za oba.

... da ne bo pomote, mi smo imeli cel štuk zase, 2x dvoposteljna soba + 1x triposteljna, kopalnica, kuhinja pa še velik balkon, motorje pa spodaj za ograjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Srbiji in Makedoniji se spi za 7-10 e na glavo :OK: ,kar je več te hoče negdo nategniti, :angry2: seveda to niso hoteli.Če planiraš spat okrog Niš-a -Pirot-a toplo priporočam Čiflik to je pri Beli Palanki.Na levi strani ceste stoji vulkanizerska delavnica kjer imajo tudi sobe,pa tudi hrano ti pripravijo če hočeš. :worship: Že večkrat sem preizkusil njihovo gostoljubnost :yea1: .Imam tel.št. ,če koga zanima jo lahko dobi.Tudi na Ohridu sem lani bil pri zelo prijaznem gostitelju spanje 8e na osebo imam tel.št. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pero, lepo bi te prosil če mi pošlješ številko, da si dam v datoteko kjer se bo delal plan pa taki kontakti so vedno dobrodošli-preizkušeni...

muchos grazias B)

Popravljeno . Popravil robberrt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pero, lepo bi te prosil če mi pošlješ številko, da si dam v datoteko kjer se bo delal plan pa taki kontakti so vedno dobrodošli-preizkušeni...

muchos grazias B)

Tukaj dodajam vizitke,da se lahko tel.dogovoriš.Omeni motoriste in moje ime pa bo vse O.K. mogoče dobiš celo popust. Povsot so motorji povsem varni.

post-2665-1138709066_thumb.jpg

post-2665-1138709086_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Tud naša klapa se letos okoli prvega maja odpravlja v Grčijo ( trajek) in potem po stari Jugi nazaj proti

domu. Dobrodošle so vse informacije o cenah in lokacijah prenočišč, hrani predvsem v Grčiji ( Peloponez, celina, Atene ) ker o makedoniji in srbiji je na forumu že nekaj napisano.

LP!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj dodajam vizitke,da se lahko tel.dogovoriš.Omeni motoriste in moje ime pa bo vse O.K. mogoče dobiš celo popust. Povsot so motorji povsem varni.

Da ne bo pomote Zec Ljubomir je na OHRIDU!

Popravljeno . Popravil PERO58
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem lani isto gledal, pa nisem kaj takega nikjer našel (smo jo pač užgali kar čez Albanijo in Makedonijo) :eek:

varijanta je Bar - Bari - Igumenitca (malo čudna, je pa :grim )

100 posto sigurna informacija: iz Hrvatske,Crne Gore i Albanije nema brodske veze prema Grčkoj! :BUA: Ali ka se već dođe do Crne Gore nema više od 350 km do Grčke!Jedan dan vožnje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker nameravam vsaj še enkrat v GR, načrtujem vožnjo ob Jadranski obali.

Prosim tiste, ki ste vozili skozi Albanijo, da nam napišete, kako je v Albaniji glede varnosti, cest, bencina, policije in drugo.

:unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker nameravam vsaj še enkrat v GR, načrtujem vožnjo ob Jadranski obali.

Prosim tiste, ki ste vozili skozi Albanijo, da nam napišete, kako je v Albaniji glede varnosti, cest, bencina, policije in drugo.

:unsure:

Detaljnije imaš tu :

http://www.motori.hr/cgi-bin/cl.rr?id=1109

Varnost u Albaniji: nikad nisam motor ostavljao da ga ne vidim!Ima dosta "kulturnih" mjesta na kojima se može stati i odmoriti(najčešće su to benzinske stanice)!Nisam spavao u Albaniji nego sam ju samo u dva navrata prošao kroz dan!Policije ima koliko hočeš,ali imaju naredbu od vlasti da ne kažnjavaju,nego samo upozoravaju strnce,na prebrzu vožnju...Zaustavili nas jednom i zaželjeli sretan put,bez kazne!Benzin je kao i u našim krajevima!Ima dosta gusto postavljenih benzinskih pumpi,a cijene su cca 1 euro za litru 95!U Tirani nije rijetko naići na nekoga tko zna Engleski jezik,izvan Tirane je gotovo nemoguće takvoga naći,ali ih dosta zna Talijanski!Još kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo bili lani v Albaniji,prečkali pravzaprav,ker je bil avgust je bilo na Makedonsko Albanski meji gneča,viza je bila 10 euro na osebo policaji in cariniki niso nič kaj komplicirali vendar ko smo jih videli v tistih starih uniformah pa face od slaščičarjev z pištolo za pasom ni bilo prijetno (1uro čakanja vendar težav nič).Ceste so bile zelo lepe razen Elbassan Tirana krajša varjanta do Tirane,vendar je speljana po hribih in dobesedno obupna ampak asfaltirana...(menda vi tega kosa ceste ne boste prevozli).Tirana kot povečini v Albaniji nima prometnih znakov, promet je tekoč na glavnih križiščih je policija(oboroženi do zob) ampak nas so samo gledali ko enajsto čudo sveta!

V Tirani smo videli policaja ki je iskal prazne flaše vode (kao Zala)jih napolnil z vodo in jih odnesel nazaj v trgovino :kva2: (ker smo tudi mi pili to vodo smo opazli da ko odpreš vodo se tista plastika okoli zamaška ne odlepi tak da oni to reciklirajo) iznajdlivi ni kaj...je pa gnusno...

Mi smo dobesedno zbežali iz Albanije ampak moram povedat da ko smo bili kr blizu Črne Gore smo se le opogumli in šli na kavo,bilo je super šefica OK Albanci so rekli kje ste brača Slovenci pa še slikali smo se tam!

post-5040-1138816594_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tirana kot povečini v Albaniji nima prometnih znakov, promet je tekoč

Ceste so bile zelo lepe razen Elbassan Tirana krajša varjanta do Tirane,vendar je speljana po hribih in dobesedno obupna ampak asfaltirana...(menda vi tega kosa ceste ne boste prevozli).

Mi smo pa lani hoteli iti po tej cesti, v smeri Tirana - Elbassan in je ravno zaradi tega, ker ni v Tirani nobenih znakov nismo našliin smo naredili velik ovinek okrog.....

Meni se promet v Tirani ni zdel ravno tekoč (kot celovška zjutraj okrog osmih) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"na Makedonsko Albanski meji gneča,viza je bila 10 euro"

Ali je mogoče kupiti vizo v SLO?

Kaj pa zdravstveno zavarovanje?

:blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni to taka viza, kot so vize za resne države. Ko sem jaz plačal vizo na letališču (pri vstopu in še enkrat pri izstopu) sem dobesedno dobil na roke na praznem modrem listku napisano 10€ in to je bila kao viza. Hvala bogu mi je moje podjetje verjelo, da sem res plačal to ''vizo'' in mi povrnilo ta strošek. Me res zanima ali je šlo to moje plačilo v državno blagajno. :wacko:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"na Makedonsko Albanski meji gneča,viza je bila 10 euro"

Ali je mogoče kupiti vizo v SLO?

Kaj pa zdravstveno zavarovanje?

:blink:

to ni viza, to je samo kao neko osiguranje

kot je Barth napisal to dobiš samo en listek kjer piše 10 €, nič pa v pasuš kot pri pravi vizi :grrr

v pasuš ti pritisnejo samo štampiljko pa čao

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek: Kolikor slisim se izredno veliko ljudi letos za prvega maja odpravlja v Grcijo, pa me samo zanima ce greste z trajektom iz Venecije,al po celini?? kaj boste vzeli palubo al kar sobe????? Cilj v Grciji (potovanje al prav kaksna dolocena destinacija)???

Jst bom sel 27.04.2006 iz Venecije

Namen:-razcetverit Grcijo po dolgem in poces!!! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kolikor bi se odločil za prvomajsko Grčijo 2006, bi vzel varijanto Trajekt-Trajekt (benetke)-torej tja in nazaj s trajektom...in ne sobe, ker so predrage, ampak letalske sedeže oz. paluba...nato pa po celinski Grčiji kak kilometer....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!