Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

kaj se je pa nam lani naredilo :slap:

pridemo že kar proti večeru iz Albanije na mejo AL-MK pri Ohridu....

Pa nas policaj gleda ko butast :eek: , nato po pregledu pasošev začne bluzit, da nas ne more spustit čez mejo , ker nimamo makedonske vize :doze:

pa jih prepričujem (je eden celo znal malo po angleško), da ne rabimo vize za makedonijo že nekaj let, on pa svoje, da jo rabim :angry2:

nato smo se le zmenli, da uredimo zadevo, samo sem moral peš na makedonsko stran vprašat brate Makedonce, če rabimo vizo za njihovo državo <_< Albanosi so pa gledali če bom res šel do njih.....

pridem do Makedoncev me malo čudno gledajo, kaj tam delam v moto-opremi brez motorja :hmm: , pa jim lepo razložim kako in kaj... Oni pa samo Nema problema Slovenac vi samo dođite

Sem šel lepo spet nazaj do Albanijev in jim povedal, kaj so mi rekli Makedonosi, potem so pa začeli spet tisto počasno birokracijo in je minila ura kot bi mignil :angry2:

pri Makedoncih pa nato brez vsakih problemov in birokracije (zadrževanja)..... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem bil dober mesec nazaj v albaniji. Za vstop sem moral plačati 10€, dobil sem štempelj v pasuš in na roke vpisano 10€, dezinfekcijski bazen je bil prazen, tako da mi dezinfekcije ni bilo potrebno plačati.

Dopiš pa potrdilo za vozilo, da ga moraš kasneje tudi nazaj iz države odpeljat. Za vozilo pa plačaš 1€ za vsak dan, ki ga je vozilo preživelo v Albaniji.

To naj bi bilo baje še najbolj uradno, ker mojega kolega, ki gre vsaj 2×letno tja dol, vedno čaka tak postopek...

Popravljeno . Popravil mihnar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

[attachmentid=83676]

Jest sem bil dober mesec nazaj v albaniji. Za vstop sem moral plačati 10€, dobil sem štempelj v pasuš in na roke vpisano 10€, dezinfekcijski bazen je bil prazen, tako da mi dezinfekcije ni bilo potrebno plačati.

Dopiš pa potrdilo za vozilo, da ga moraš kasneje tudi nazaj iz države odpeljat. Za vozilo pa plačaš 1€ za vsak dan, ki ga je vozilo preživelo v Albaniji.

To naj bi bilo baje še najbolj uradno, ker mojega kolega, ki gre vsaj 2×letno tja dol, vedno čaka tak postopek...

:OK: Lep pozdrav vsem !! :OK:

Včeraj sem prispel iz Albanije , pa teh 10€ še zmeraj velja - doli drugače nič novega ..... pač revščina z mnogimi zelo dragimi avtomobili - veliki kontrasti med mesti in vasmi , skratka vredno ogleda. Tistega 1 € pri izhodu iz države , pa nama z kolegom ni bilo potrebno plačati. Sem imel občutek , da tako ali tako gre ta denar v žepe "uradnikov". Dezinfekcijski bazeni pa so tudi tokrat bili kar prazni !

Na sliki , pa je list , ki mu pravijo " zavarovanje" :?

post-297-1160416115_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti most je kar lepa dobrodošlica Skadra. Pred 8-10 leti se je ta most sesul. Ogrodje za novega so peljali prek Božaja - Golubovca - Virpazarja- Bara-Sukobina nazaj v Skadar. Vojaška spremljava za omenjeni prevoz je bila veličastna...(ustni vir - Kotor).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa severni del Albanije okoli Škodra občutno bolj ciganski, kot pa južneje okoli Tirane in Drača. Jih je Hoxha dobro držal na kratko vsa ta leta vladavine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa severni del Albanije okoli Škodra občutno bolj ciganski

.....kar zadewo naredi samo še bolj zanimiwo :ninja: :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa severni del Albanije okoli Škodra občutno bolj ciganski, kot pa južneje okoli Tirane in Drača. Jih je Hoxha dobro držal na kratko vsa ta leta vladavine.

Bi bila zanimiva tema: kje po vašem okusu so najbolj "ciganski" kraji na Balkanu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

renegade,

vidim, da si bil v Škodru :OK:

Pozdrav !! :OK:

Res je - Skoder je bila destinacija v povratku iz AL v Črno goro preko prehoda Sukobin . Verjetno pa si tudi ti šel v povratku preko istega !

LP :yea1:

post-297-1160685723_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi bila zanimiva tema: kje po vašem okusu so najbolj "ciganski" kraji na Balkanu..

a si bil kje okoli škodra? a poznaš žabjek pri novem mestu (cigansko naselje) - ti povem, čist identično

ampak brez zamere, nisem mislil nič slabega s ciganskim, sem bil v albaniji že dvakrat službeno, 1x celo prevozil relacijo durres, tirane, podgorica z avtom, pa mi je albanija kot motoristično-popotniška destinacija ful všeč in v planu za realizacijo.

Pozdrav !! :OK:

Res je - Skoder je bila destinacija v povratku iz AL v Črno goro preko prehoda Sukobin . Verjetno pa si tudi ti šel v povratku preko istega !

LP :yea1:

jaz tud čez tega - peš :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja avgusta sem bil v Skadru in danes v Žabjeku (Nm).. :OK:

Sem se nekoč vozil pa zapostavljenih ciganskih vaseh po Transilvaniji - uff kaj takega pa tudi v Žabjeku ne vidiš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Je pa severni del Albanije okoli Škodra občutno bolj ciganski, kot pa južneje okoli Tirane in Drača. Jih je Hoxha dobro držal na kratko vsa ta leta vladavine.

Nekaj mesecev nazaj sem jo prepotoval po dolgem in po čez, pa se tudi nad Tirano in Dračem ne bi mogel navdušiti. Sem za vse vrste avantur, a Albanija je izguba časa. Na svetu je mnogo lepših, prijetnejših in urejenejših destinacij, kot Albanija. Odsvetujem. :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj mesecev nazaj sem jo prepotoval po dolgem in po čez, pa se tudi nad Tirano in Dračem ne bi mogel navdušiti. Sem za vse vrste avantur, a Albanija je izguba časa. Na svetu je mnogo lepših, prijetnejših in urejenejših destinacij, kot Albanija. Odsvetujem. :nono:

jaz jo pa ravno zaradi tega priporočam vsem avanture željnim :grim

Naj vidijo kakšno je dol, bodo potem znali še bolj cenit tudi tisto kar je drugje lepega :grim

P.S. Ni boljšega, kot v Tirani malo zalutat :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz jo pa ravno zaradi tega priporočam vsem avanture željnim :grim

Naj vidijo kakšno je dol, bodo potem znali še bolj cenit tudi tisto kar je drugje lepega :grim

P.S. Ni boljšega, kot v Tirani malo zalutat :whistle:

Iz tega aspakta se strinjam s teboj. Marsikoga bo zadela kap. :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :xx: :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma fantje ne tako črno belo, ... sva s Kekcem dvakrat kruzala po Albaniji, pa razen prijaznih ljudi, dobrega spanja in zanimivih izkušenj, ni bilo pa ... strahot in groze kot se tukaj piše.

Albanija je čisto za vid't, tko kot pravi Zdravc, pa še eno svojo štimungo ma, tko čist po svoje zanimivo.

Hja no ja nekako nama edino ni ratal priti čisto najužni del do Sarande, ki je baje turistično najbolj urejena.

Do Vlore pa pol lepo na izico nazaj, ... nepozabno a ponovljivo.

Zoolo :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma fantje ne tako črno belo, ... sva s Kekcem dvakrat kruzala po Albaniji, pa razen prijaznih ljudi, dobrega spanja in zanimivih izkušenj, ni bilo pa ... strahot in groze kot se tukaj piše.

Albanija je čisto za vid't, tko kot pravi Zdravc, pa še eno svojo štimungo ma, tko čist po svoje zanimivo.

Hja no ja nekako nama edino ni ratal priti čisto najužni del do Sarande, ki je baje turistično najbolj urejena.

Do Vlore pa pol lepo na izico nazaj, ... nepozabno a ponovljivo.

Zoolo :blink:

Vprašanje s kakšnim motorjem in kaj kdo išče. Zagotovo so vidiki prijetnega različni. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DRŽI! Okusi so različni. Eni na enduro pa v prah in med naturščke, drudi pa potovalnik z vgrajenin HiFi in po ravni cesti, če se da AC do klimatsko hlajene destinacije. UFFFF!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DRŽI! Okusi so različni. Eni na enduro pa v prah in med naturščke, drudi pa potovalnik z vgrajenin HiFi in po ravni cesti, če se da AC do klimatsko hlajene destinacije. UFFFF!

Zakaj pa ne? Nenazadnje se vsak vozi za svoj denar in svoje veselje. :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DRŽI! Okusi so različni. Eni na enduro pa v prah in med naturščke, drudi pa potovalnik z vgrajenin HiFi in po ravni cesti, če se da AC do klimatsko hlajene destinacije. UFFFF!

Tud s potovalnikom se da v prah in med naturščike. Grem letos med drugim tudi v Albanijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud s potovalnikom se da v prah in med naturščike. Grem letos med drugim tudi v Albanijo.

Da se marsikaj. Prijetno pa ti s potovalnikom - cestakom ne bo. Verjemi. Dobronamerno. :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se marsikaj. Prijetno pa ti s potovalnikom - cestakom ne bo. Verjemi. Dobronamerno. :OK: :OK: :OK:

Hvala. Sem probal Turške ceste, pa se je kar dalo. :OK: :OK: Da ne govorimo o Bolgarskih cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala. Sem probal Turške ceste, pa se je kar dalo. :OK: :OK: Da ne govorimo o Bolgarskih cestah.

Ne podcenjuj Albanije in ne nasedaj lažnim zgodbam o dobrih cestah. Če jo boš prepotoval po dolgem in počez, se boš zelo hitro strinjal z menoj. Mene so letos dobro "nagnili". Enkrat in nikoli več. Previdno. res.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Albanija je zanimiva in se jo po mojem mnenju splača obiskati. V njej ni veličastnih znamenitosti, se ne da dirkati po cestah, je pa tam pokrajina in so ljudje. In vse je malo drugačno kot v okoliškem delu Evrope. Moje mnenje je, da se tja splača že zaradi tega. Res pa je, da so ceste zelo slabe, slabše od turških, bolgarskih, egiptovskih, itd. Kar pa še ne bi smel biti razlog za odpis obiska.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Albanija je zanimiva in se jo po mojem mnenju splača obiskati. V njej ni veličastnih znamenitosti, se ne da dirkati po cestah, je pa tam pokrajina in so ljudje. In vse je malo drugačno kot v okoliškem delu Evrope. Moje mnenje je, da se tja splača že zaradi tega. Res pa je, da so ceste zelo slabe, slabše od turških, bolgarskih, egiptovskih, itd. Kar pa še ne bi smel biti razlog za odpis obiska.

Meni se zdi prav, da je človek na Albanijo pripravljen. Jaz sem uletel z lažnivo zgodbico, da so uredili ceste, infrasrukturo.....Da je vse o.k. Potem pa se dolgih 11 ur prebijal od juga proti severu in prevozil piškavih 380 km. Gorivo so mi zaračunavali 1,4 eur. Na izhodih iz mest so stale oborožene vaške straže. Ceste pa so bile bolj makadamske, beri skalnate, kot asfaltne. Semeringi na sprednjih vilicah so odpovedali pokorščino in desni nosilec motorja je dobesedno odlomilo. Verjetno ne od samega finega. Zato je potrebno vedeti, da je Albanija posebna zgodba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!