Skoči na vsebino

Provizija za dvig gotovine na bankomatu


Jurij

Priporočene objave

Škoda ker ni več možnih odgovorov.. pa vseeno, da vidim reakcije ob uvedbi provizije (kot je bilo nekje drugje že rečeno - banke morajo plačati ves tisti marmor ... :SS )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa ni moznosto odgovora-dvigoval na bankomatu moje banke. Saj ce dvigujes na maticnem bankomatu ni provizije. Bo treba najdt svoje bankomate <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobordošli v EU...saj smo tako hoteli, ne?

...uvedba provizij za dvig na bankomatih "nematičnih" bank se po EU širi hitreje kot ptičja gripa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je to logicena in pricakovana reakcija bank. Kaj ni to luksuz, da lahko pridemo do gotovine skoraj kjer koli hocemo. Le 80 sit se mi zdi bajno velika vsota. Lahka bi ene 15-20 sit zaracunal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je to logicena in pricakovana reakcija bank. Kaj ni to luksuz, da lahko pridemo do gotovine skoraj kjer koli hocemo. Le 80 sit se mi zdi bajno velika vsota. Lahka bi ene 15-20 sit zaracunal.

Na šalterjih (še) ne računajo.

recimo, da je tam ena bejba na šalterju zaposlena za 200 jurjev neto plače z dodatki itd, delodajalca stane recimo 350-400 jurjev, dejmo vzet 400 jurjev... to je približno 2,5-3 jurje na uro... v tej eni uri ona porihta enih 30 strank, a ne? No, je približno isti strošek. Nismo pa še všteli stroškov bank... Poleg tega - banka ni unicef :)

Meni se zdi to logičen razvoj družbe, dogodkov. Mikro-obračuni, za vsak drekec pekec. Še malo, pa bo registracija motorja šla na dolžino fur in povprečno hitrost... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo se pač dvigovalo na matičnih bankomatih, pa kaj....

Če pa že ne, pa pač pustiš tistih 80 Sit provizije, saj nas tako ali tako lužijo že na vsakem koraku...

Mislim, kdo še pa visi za šalterjih, se da čas dosti bolje porabit, kot pa tam čakat 10-20 min (ponavadi je itak vrsta kadar že pridem na banko) za en kurčev dvig gotovine

Pri nas je banka odprta od 8.30-12.00 in 14.30-17.00 pol se pa lahko gladko jebeš :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej.

Ja samo ne zaradi tega, da bi prišparal na proviziji :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo se pač dvigovalo na matičnih bankomatih, pa kaj....

Jeba, če ti je najbližji bankomat matične banke ene 18 km stran. Vmes pa trije "za provizije".

Bolj mi gre na k...c, da računajo provizije za spletno plačevanje, trajnik ipd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa saj ne rabiš v štacunah, lokalih in podbnih zadevah zmeraj gotovine !

plastični denar ( kartice) in pa mobilni telefon (moneta) !

Keš samo še Hočko pobira za SR majce in našitke ! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Logičen razvoj pa take klamfe... :angry2:

Logična je samo konkurenca in ta govori proti odganjanju strank! Al kdo misli, da bom zdaj menjal banko, samo zato ker moja ne pobira provizije in šel k taki, ki me bo vdrapnila... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na šalterjih (še) ne računajo.

recimo, da je tam ena bejba na šalterju zaposlena za 200 jurjev neto

160.000 neto z malico,prevozom, in vsemi dodatki(delo z ljudmi, delo čez cel dan, trezor, riziko itd.)...to je pač tam ena bejba... :topic:

Zamenite banko.....kakšne manjše si verjetno ne bodo špogale provizij....

Se spominjam v Italiji, ko so bile še lire...na koncu meseca ti je banka obračunala provizijo za dvige na drugih bankomatih...en pavšal 2000 lir.... in ne 80 sit po dvigu oz. če se prekršiš 5x še 400 sit...

A se ni neki zveza potrošnikov razpizdila?

Kakšne so provizije v tujini?..Ice?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj dobro je to, da dijakom in študentom ne zaračunajo provizije...

tako da mi je šee naalnji 2leti vseeno kje dvigujem.

sicer pa je bolše to, da plačuješ s kartico, pa je problem rešen.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...uvedli so provizijo za bankomate, kar je še najmanj - se pač plačuje s "plastiko"...vmes (maj 05 - januar 06) pa so dvignili tudi provizijo za plačilo položnic (NLB iz 280 na 420 SIT), provizijo za ročne trajne naloge (NLB iz 280 na 700 SIT) in avtomatske TN (NLB 0 na 100 SIT), spletno o plačevanje (NLB 40 na 60 SIT)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na šalterjih (še) ne računajo.

recimo, da je tam ena bejba na šalterju zaposlena za 200 jurjev neto plače z dodatki itd, delodajalca stane recimo 350-400 jurjev, dejmo vzet 400 jurjev... to je približno 2,5-3 jurje na uro... v tej eni uri ona porihta enih 30 strank, a ne? No, je približno isti strošek. Nismo pa še všteli stroškov bank... Poleg tega - banka ni unicef :)

Meni se zdi to logičen razvoj družbe, dogodkov. Mikro-obračuni, za vsak drekec pekec. Še malo, pa bo registracija motorja šla na dolžino fur in povprečno hitrost... :)

Lej bi ti lahko postregel z natančnimi podatki banke, v kateri delam. Povem ti samo, da pride dod dolečenih stroškov, če mora banka nakazovati denar iz mojega računa neki drugi banki. Res pa je da sva z fotrom zložila številke in ugotovila, da bodo stroške pokrili v enem mesecu z to na novo obračunano provizijo. Se pravi je provizija vsaj 10x prevelika.

Bo več denarja ostal za sindikat :D (če verjameš :P )

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....kakšne manjše si verjetno ne bodo špogale provizij....

:grrr "moja" mala banka ma po moji laični oceni kvečjemu ene 20 bankomatov po celi sloveniji - pa še to samo zraven vhoda v poslovalnico :lol1: . Sem sicer že vprašal po tej "ugodnosti" za kliente, pa so rekli, da je zaenkrat ne nameravajo uvest :yea1:

.... in ne 80 sit po dvigu oz. če se prekršiš 5x še 400 sit...

jest sem pogledal svoje povprečje zadnjih 3 mesecev. če bi banka uvedla to provizijo in bi posloval nespremenjeno, bi pustil banki samo za dvigovanje gotovine cca 1440 SIT/mesec. sori-to sta pa že 2 Guinnessa. izbira bi bila enostavna

A se ni neki zveza potrošnikov razpizdila?

Ja, pa neki urad za konkurenco bo "preiskoval" :slap: . seveda sveto verjamem, da politika ni v službi denarja... :doze: (seveda upam, da me bojo na laž postavili in bojo tele 3 banke eno orenk kazen fasale)

...uvedli so provizijo za bankomate, kar je še najmanj - se pač plačuje s "plastiko"...vmes (maj 05 - januar 06) pa so dvignili tudi provizijo za plačilo položnic (NLB iz 280 na 420 SIT), provizijo za ročne trajne naloge (NLB iz 280 na 700 SIT) in avtomatske TN (NLB 0 na 100 SIT), spletno o plačevanje (NLB 40 na 60 SIT)...

oyeah... sem že pred 4 leti ugotovil, da NLB ni kej kvalitete.. edino kvalitetno te znajo zajebavat.. mrbit majo celo ISO standard na tem področju. po banalnem konfliktu sem zaprl račun in adijo k sosedu.. happy banking ever after... :lol1:

Popravljeno . Popravil Jurij
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...moja plača pa samo gor in gor...

Samo tako naprej, imam luknjo v proračunu še dovolj veliko. Si bom moral še kakšno provizijo zmislit...

:OK: :devil: :OK: :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr "moja" mala banka ma po moji laični oceni kvečjemu ene 20 bankomatov po celi sloveniji - pa še to samo zraven vhoda v poslovalnico :lol1: . Sem sicer že vprašal po tej "ugodnosti" za kliente, pa so rekli, da je zaenkrat ne nameravajo uvest :yea1:

Šur. popolnoma logično. Kajti če tvoja mala banka uvede provizijo, lahko kaj kmalu zapre še tistih 20 kešmašin. Ker bo ostala brez komitentov. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!