Skoči na vsebino

Provizija za dvig gotovine na bankomatu


Jurij

Priporočene objave

Res pa je da sva z fotrom zložila številke in ugotovila, da bodo stroške pokrili v enem mesecu z to na novo obračunano provizijo. Se pravi je provizija vsaj 10x prevelika.

Zelo sta mimo usekala. Ali sta uporabila napačne številke ali pa sta naredila napako pri računanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo sta mimo usekala. Ali sta uporabila napačne številke ali pa sta naredila napako pri računanju.

:xx: Res je.

30.000 tisoc dvigov krat 80 sit, ni 24 milijonov :xx:

No pol je pa provizija kar pravsnja :whistle:

Drugace pa naj bi bil dejanski strosek dviga gotovine na tujih bankomatih 100 sit/dvig, ampak so banke pripravljene castit 20 sit :D

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej me že po pošti prepičujejo.... <_<

Subject: PROVIZIJA ZA DVIG GOTOVINE NA BANKOMATIH

AKCIJA NA JURIŠ

PROVIZIJA ZA DVIG GOTOVINE NA BANKOMATIH

DEJMO JIM TA SREDNEGA POKAZAT

> SPOŠTOVANE DRŽAVLJANKE IN DRŽAVLJANI,

> NAŠE BANKE NAS SKUŠAJO ŠE V TEM LETU OLAJŠATI

> ZA VEČ KOT POL MILIJARDE TOLARJEV PROVIZIJE

> ZA DVIGE GOTOVINE NA BANČNIH AVTOMATIH.

>

> VZEMIMO SI NEKAJ ČASA .......

>

> ................. IN OD PONEDELJKA GOTOVINO

> NEKAJ ČASA DVIGUJMO DOSLEDNO LE NA BANČNIH OKENCIH.

>

> ................. MOREBITI PA BODO BANKE PO NASTALI HUDI GNEČI PROVIZIJO

> UKINILE ?

>

> ČE SI ZA ....... POŠLJI NAPREJ.

>

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj ni treba za vsakih 500 Sitnih hodit na BA denar dvigovat :fredy: .

v tujini so provizije hude - vsaj za nerezidente

1. Dvig je najmanj 1000 sit

2. plačevati s kartico....no tam provizijo plača trgovec/ gostilničar zato te niso najbolj veseli...tavelke trgovine imajo manjšo provizijo...majhne ribice pa večjo...da o popustih popustih na gotovino ne govorim...in tako pošrek ocenjena vrednost kosila v kakšnio domači gostilni tudi odpade. :blush:

A bi lahko navedel točno koliko je dvig na bankomatu v AUT za avstrijce, ki imajo odprt račun v Aut? naprimer....ker tudi če ti dvigneš v tujini plačaš 1500 sit/1dvig...že skoz (oz od kar je to sploh mogoče...cena pač raste)

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

> ................. MOREBITI PA BODO BANKE PO NASTALI HUDI GNEČI PROVIZIJO

morebiti pa bo večina, ki jih bo čakala v vrsti PO NASTALI HUDI GNEČI odšla na bankomat in dvignila (s provizijo) gotovino ter preselila razpravo o bančnih provizijah v bližnji bife..

...pa menda res ne mislite da se bodo banke sekirale zaradi vrste pred okenci...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morebiti pa bo večina, ki jih bo čakala v vrsti PO NASTALI HUDI GNEČI odšla na bankomat in dvignila (s provizijo) gotovino ter preselila razpravo o bančnih provizijah v bližnji bife..

...pa menda res ne mislite da se bodo banke sekirale zaradi vrste pred okenci...

jaz bi tut rekel nekaj podobnega

pa na vsakem bankavtomatu ti ne zaracunajp provizije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej me že po pošti prepičujejo.... <_<

Subject: PROVIZIJA ZA DVIG GOTOVINE NA BANKOMATIH

AKCIJA NA JURIŠ

PROVIZIJA ZA DVIG GOTOVINE NA BANKOMATIH

DEJMO JIM TA SREDNEGA POKAZAT

> SPOŠTOVANE DRŽAVLJANKE IN DRŽAVLJANI,

> NAŠE BANKE NAS SKUŠAJO ŠE V TEM LETU OLAJŠATI

> ZA VEČ KOT POL MILIJARDE TOLARJEV PROVIZIJE

> ZA DVIGE GOTOVINE NA BANČNIH AVTOMATIH.

>

> VZEMIMO SI NEKAJ ČASA .......

>

> ................. IN OD PONEDELJKA GOTOVINO

> NEKAJ ČASA DVIGUJMO DOSLEDNO LE NA BANČNIH OKENCIH.

>

> ................. MOREBITI PA BODO BANKE PO NASTALI HUDI GNEČI PROVIZIJO

> UKINILE ?

>

> ČE SI ZA ....... POŠLJI NAPREJ.

>

Ne vem kje je fora. Gotovino lahko dvignes samo na maticnih bankah. Se pravi ce ze najdes maticno banko, je poleg nje tudi skoraj zagotovo maticni bankomat na katerem ne placas provizije. Simpl

Ce se da pa nekaterim zaradi tega cakat v vrsti, pa le naj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena fora bi bla pa kr uspešna .. bi dvignili vsi plače takoj ko bi ble nakazane pa bi blo ... denar pod povšter!!!!!

pa nej banke krompir po računih prenašajo .. iz bankomatov pa naj točijo kokto .) :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena fora bi bla pa kr uspešna .. bi dvignili vsi plače takoj ko bi ble nakazane pa bi blo ... denar pod povšter!!!!!

pa nej banke krompir po računih prenašajo .. iz bankomatov pa naj točijo kokto .) :smoke:

Vprašanje, kakše nje delež sredstev 'občanov' v primerjavi s sredstvi podjetij itd...

so pripravljeni ljudje takoj dnar dvignit in se ne zakreditirat pr banki? Tako bi zlobne banke hitro propadle.

Zagovarjam plačilo 'na roko' ali pa v naturalijah. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, kaj ti ne banka zaračunava "stroške vodenja" računa???naj dvignejo zadevo za tistih 100 sit na mesec in bo! jst grem večkrat na bankomat, ker nisem lih na volji nosit več ku 20k sit naenkrat naokoli ko penzionisti, tako da mi grejo "provizije" pošteno na živce.Še posebej glede bank, ki tako in tako NISO BREZ denarja in me resnično zanima koliko je realno "strošek transakcije"...2 tolarja? al 20 stotinov? .. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na temo bank (po resničnih dogodkih):

Došao Mujo kod hodže i on će njemu:

"Znaš što hodžo čuo sam da se u mahali otvaraju neke banke pa tamo staviš lovu, te ti isplaćuju neke kamate pa ti onda kao novac raste, reci ti meni kao učen čovjek što ti misliš o tome?"

A mudri će hodža nato:

"Znaš što Mujo, koliko ja znam, u tuđoj ruci samo k***c raste..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, kaj ti ne banka zaračunava "stroške vodenja" računa???naj dvignejo zadevo za tistih 100 sit na mesec in bo! jst grem večkrat na bankomat, ker nisem lih na volji nosit več ku 20k sit naenkrat naokoli ko penzionisti, tako da mi grejo "provizije" pošteno na živce.Še posebej glede bank, ki tako in tako NISO BREZ denarja in me resnično zanima koliko je realno "strošek transakcije"...2 tolarja? al 20 stotinov? .. <_<

tisto je 'vodenje računa'.

Seveda banke kupujejo serverje, pomnilniške sisteme in rešitve ter OS Big Iron, vredne desetine in stotine milijonov tolarjev zato, da lahko zaposleni na njih pasjanso špilajo in razpošiljajo butaste mejle?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisto je 'vodenje računa'.

Seveda banke kupujejo serverje, pomnilniške sisteme in rešitve ter OS Big Iron, vredne desetine in stotine milijonov tolarjev zato, da lahko zaposleni na njih pasjanso špilajo in razpošiljajo butaste mejle?

Pa age of empires po mrezi :yes:

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj dobro je to, da dijakom in študentom ne zaračunajo provizije...

tako da mi je šee naalnji 2leti vseeno kje dvigujem.

sicer pa je bolše to, da plačuješ s kartico, pa je problem rešen.

LP

Tole pa ne drži. Nima veze kakšen je račun.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer pa je bolše to, da plačuješ s kartico, pa je problem rešen.

Moraš vedet, da ti takrat 'transakcijo časti' trgovec, pri katerem kupuješ, ker ima raje to, kot pa da ne bi nič prodal ke rse tebi ni dalo it na banko gotovine dvignit ... to lahko primerjaš s kakimi brezplačnimi telefonskimi številkami 080 - misliš, da tam nihče računa ne poravna? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Storil nič - tako pač je... tako bom storil sedaj tudi jaz, ker moja banka zaenkrat še ni uvedla provizije.

Ko bo, če bo?... bom protestiral tako, da jo bom zamenjal... :angry:

Pa tako ne bi smelo biti. Toda, če ime država oz. banka takšne komitente, ki ne storijo nič, skomignejo z rameni, nekaj ob pivu zgodrnjajo, lahko vsak posameznik ali ustanova lepo izkorišča svoje "podložnike" v nedogled. :o

Zamislite koliko časa delate na svojih delovnih mestih, da zaslužite 80. tolarjev.

Prejšnji mesec podražitev zavarovanja, uvedba bankomat provizije, pričakovana enotna davčana stopnja, davek na premoženje, pred tem davek na studenec, davek na kotel za žganje kuho ipd. Da te kap. In mi?

Preprosto nič - tako pač je. In kako dolgo še? Tako dolgo, dokler ne bomo postali bolj radikalno enotni in rekli dovolj vas imamo.

No, ja... takšno vlado smo si izvolili. In kdo pravi, da ljudstvo ne more zamenjati monopolnih in dobička željnih imperatorjev? :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe. pričakovana situacija. odpravim se na NLB kešmašino (ki je hvalakomurkoli cca. 50 m od moje kobače) in naletim na prijazen napis "bankomat trenutno ne dela sori sori sori bla bla bla". In ta kešmašina je edina NLB kešmašina v radiju 2 km. :fredy: :grrr še dobro da mam v priljubljenem lokalu račun odprt. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velecenjeni kolega, že kasirajo. :fredy: Od dvajsetega naprej. :glare:

jebemjimmater pol sem jim pa že zdeval parsto sit. kero budalo na petrol postavi NLB bankomat - tu je štajerska bemti jim! :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebemjimmater pol sem jim pa že zdeval parsto sit. kero budalo na petrol postavi NLB bankomat - tu je štajerska bemti jim! :angry2:

petrol ma sedež v lublani, nlb tut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!