Skoči na vsebino

maxi: 01


jetman

Priporočene objave

Po daljšem premoru se spet na kratko oglašam. Spremljam vaše debate in vidim, da se nekateri kar pridno vozite, drugi pa malo manj.

Za skupno vožnjo v VEČJEM številu, bo najbolj primeren čas v začetku septembra :yes: , zdaj je čas dopustov, zato smo MAXISTI rakropljeni na razne konce , eni z družino, drugi z boljšo polovico, tretji z ljubicami... :blush:

Tudi sam se pridno vozim ( danes Ljubljana - Nova Gorica - Dobrova - Čedad - Robič - Vršič - Ljubljana)

Sicer sem v Juniju z familijo ( seveda z avtom ) obredel Sarajevo-Mostar-Medugorje-Dubrovnik-slapovi Krke-rafting na Cetini...). Drugič morda s skuterjem ? :naughty:

Toliko za sedaj. Vsem maxiskuteristom želim lepe počitnice in varno vožnjo. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Mene zanima, če imaš že določen datum, pot in za koliko dni greš.

Grobi plan:

odhod 26.7.2008, zelo zgodaj zjutraj, smer Italija, Švica, Avstrija, povratek 27.7.2008 pozno zvecer. Možnost odhoda že 25.7.2008. Trenutno dva motorja, možnost nekje do štiri. Vabljeni.

lp,kvant

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi šou morda kdo do Paga v sredo (po 12i uri) oz. četrtek (zjutraj) naj se javi

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Vrnil se iz dopusta. Ne morem verjeti pred 10 dnevi prijazno toplo na morju skozi lepo in vroče, ko se pa danes vrnemo v SG pa mrzlo 12stopin,severni veter in od Trojan naprej gretje v avtomobilu, pred 10 dnevi pa že zjutraj ob 8h klima, kaj to pomeni za nas maxsiste,počitek za kakšen teden. Pa še ena zanimiva novica, v Kopru pri Motošportu in v Izoli pri Motomaxsu sem dobil informacijo da je letos rekordno povpraševanje po maxsi skuterjih.To pomeni da morda dobimo še kakšnega člana več. Nekje drugo polovico Avgusta ko pride večina iz dopusta bi bilo uredo da ispeljemo kakšno turco po Sloveniji. Vsem skupaj kateri še niste bili na doputu vam želim lepe in tople dni. L.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grobi plan:

odhod 26.7.2008, zelo zgodaj zjutraj, smer Italija, Švica, Avstrija, povratek 27.7.2008 pozno zvecer. Možnost odhoda že 25.7.2008. Trenutno dva motorja, možnost nekje do štiri. Vabljeni.

lp,kvant

Vožnja zaradi vremena odpovedana. V dolini dež, v hribih sneg. Včeraj -2 st...

V švici:

http://www.meteoschweiz.admin.ch/web/en/weather.html

in

Veliki klek:

http://www.grossglockner.at/service/grossg...uf-einen-blick/

Pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vožnja zaradi vremena odpovedana. V dolini dež, v hribih sneg. Včeraj -2 st...

Odločitev je bila pravilna. Ob vračanju iz morja, sem obljubil večno zvestobo dežni opremi, ki je na žalost včeraj ostala doma. Skoraj celo pot nazaj je tako lilo, da sem bil moker v celoti. Na koncu poti me je sušil prijetno hladen veter (15st.C), mišice pa so se temu uprle. Dober, da me je treslo v obe roke hkrati..., je blo manj cik-cakanja. NIKOLI in NIKDAR več nikamor brez!!! :headbang:

Za nov termin Švica, čakamo vremenologe. Predvidoma drugi ali tretji vikend v avg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene je včeraj malo "opralo" nekje v bližini Vranskega okoli 17.30 ure pri vrnitvi iz dirke v

Ilirski Bistrici. Pod sedežem sem sicer imel "pripomoček", pa ni bilo časa ustavit.

V Ilirski je bil samo trening pa so ga kasirali po 10 eur-ov. Za plačilo pa si moral prehoditi še cca 30 minut

da si prišel do prizorišča. Drugače pa je bilo vredno ogleda,saj je bilo nekaj kar hudih zverin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil pa včeraj suh :whistle:, je bila bolj kratka "furca". A je kdo za kakšen km več naslednji vikend, ob predpostavki da bo lepo vreme.

Še zmeraj nisem šel čez Mangart in tam okoli :blush: .

Bi štartal bolj zgodaj da se lahko v miru pogleda kakšna "znamenitost".

9 in 10 augusta pa načeloma planiram 2 dni Velikega Kleka s @Maticem7 (spet odvisno od vremena). Če boste kaj "organizirali" sporočite, če bom imel čas se pridružim :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najo z ženo je tudi včeraj ko sva se vračala ob 18h iz Avstrisko Koroške(ogled nekaj Avstrijskih jezer) dobil dež (naliv) 15 km pred domom in sva bila po dolgem času mokra kod da si skočil v morje, ni pa bilo časa potegnit dežnih kombenzjonov ker je to bilo na hitro,črni oblak za ovinkom temno ,100m naprej pa sivo kot da se zapelješ v morje. Nasvet za drugič, kdaj napoveduje lokalno močnejše padavine bo motor stal kar v garaži. Po vrhu mi je še pa danes neslo cel dopoldan da sem temeljitu očistil motor in še sreča da nisem odrinil danes na kakšno turco ob 16h ulilo kot noro. Kdaj bo zopet kakšen lep vikend da zorganiziramo Gorensko??? L.P.

Popravljeno . Popravil x raider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene je včeraj malo "opralo" nekje v bližini Vranskega okoli 17.30 ure pri vrnitvi iz dirke v

Ilirski Bistrici. Pod sedežem sem sicer imel "pripomoček", pa ni bilo časa ustavit.

V Ilirski je bil samo trening pa so ga kasirali po 10 eur-ov. Za plačilo pa si moral prehoditi še cca 30 minut

da si prišel do prizorišča. Drugače pa je bilo vredno ogleda,saj je bilo nekaj kar hudih zverin.

Sva se srečala na Postonjskih ridah? Vsaj mislim, da si bil. Jaz sem jo mahal proti Kozini.

Je pa tudi mene pošteno opralo. spralo. Sem vsaj mušice lažje dol s skuterja spravil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je bilo dopoldne okoli 10.ure ali popoldne okoli 16.ure sem bil lahko jaz.

Tudi sam sem tam nekje srečal dva "maxija", pa moram priznati da jih nisem prepoznal,

sem pa pozdravil če nič drugega. (za pijačo ni bilo nič primernega v bližini)

Pa kdaj drugič , saj še bi konec sezone !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je bilo dopoldne okoli 10.ure ali popoldne okoli 16.ure sem bil lahko jaz.

Tudi sam sem tam nekje srečal dva "maxija", pa moram priznati da jih nisem prepoznal,

sem pa pozdravil če nič drugega. (za pijačo ni bilo nič primernega v bližini)

Pa kdaj drugič , saj še bi konec sezone !!!

Popoldne, okoli 16 ure. Ker imaš LUX izvedbo .) Burgmana, sem bil skoraj 100%, da si ti. Pozdravil pa si.

Kar se tiče pijače, pa drugič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AXA – pomoč na cesti

Pred par dnevi sem se vrnil z dopusta. V Črni Gori se nama je pokvaril motor, vendar je še bil delno vozen. Ker imam zavarovanje AXA je bilo potrebno priti samo na hrvaško ozemlje. Po par urni vožnji sem uvidel, da tako ne bo šlo. Tako sem v dobri veri koristil AXA zavarovanje in v Drveniku – 90 kilometrov pred Splitom poklical center AXA za pomoč.

Se nadaljuje.

Zaneseš se lahko samo nase in na svoje dobre prijatelje.

Scarabeo 500

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZAVAROVANJE AXA ALI POMOČ NA CESTI – NIKOLI NISI SAM

Četrtek, 24. julij 2008

Okrog pol treh popoldan nama je v Malem Drveniku pri Splitu totalno odpovedal motor. Ker v tem kraju nimajo mehanika in niti pošte, sva pri neki hiši prosila, če nama dovolijo, da bi telefonirala v Slovenijo. Z njihovega telefona sva okrog treh poklicala na klicni center zavarovalnice. Oglasil se nama je moški glas. Seveda si zmeden, ko se ti zgodi nesreča in si srečen, če ti nekdo priskoči na pomoč. Povedala sva, da je motor v okvari, da nama je odpovedal regler in nama ne polni akumulatorja, da sva ga že večkrat napolnila, vendar se po vsakem polnjenju lahko peljeva manj časa in na tak način do doma ne bova prispela. Dala sva vse podatke, ki jih je zahteval, številko mobitela, na kateri sva dosegljiva, povedala, da kličeva s telefona domačinov ter dala tudi hišni naslov, na katerem se nahajava. Ker ne veva, kakšna je procedura, sva povedala, da sva sobo sicer našla, vendar bi vseeno rada šla še danes domov, če je to možno, da nama je vseeno s čim se peljeva in moški glas na drugi strani nama je zagotovil, da naju bodo poklicali. Seveda sva pričakovala klic v naslednjih dveh urah, da naju seznanijo s potekom dogodkov. Dve uri sva ostala pri domačinih, ki so naju ustrežljivo sprejeli pod streho in nama dovolili, da sva sedela na njihovi terasi. Ker je malo nerodno, da v nedogled sediš pri nekom in ga obremenjuješ s svojo prisotnostjo, sva odšla na klop ob obali. K sreči je imela gospa prosto sobo in nama je obljubila, da bo sobo do večera držala, če ne bova ničesar izvedela. Med sedenjem na klopi naju je ob pol šestih poklical gospod, ki nama je povedal, da bodo čez eno uro prišli po najin motor. Ob pol sedmih sta res prišla dva fanta, naložila motor, nama povedala, da ga danes ne bodo mogli pogledati, ker servis ne dela več, da bosta motor odpeljala v Makarsko, jutri pa na servis v Splitu. Enemu izmed fantov je bilo ime Pero, dal nama je svojo številko mobitela in nama obljubil, da naju bo naslednji dan poklical in nama povedal naslov in telefonsko servisa, kjer bodo motor popravljali. Ob sedmih sva zopet poklicala na telefonsko številko zavarovalnice z ženinega telefona. Verjetno imate storitev, ki zabeleži telefonsko številko, če pogovore tudi snemate. Tokrat se nama je oglasil ženski glas. Povedala sva, da sva že klicala zaradi okvare motorja, da so motor odpeljali in da naju zanima, kaj bo z nama, ali naju bodo lahko odpeljali domov ali naj poiščeva nočitev, da sva se pogovarjala z moškim (ki je medtem časom očitno že odšel domov.) Ta ženski glas pa z najino situacijo ni bil seznanjen. Iz tega lahko sklepam, da v 4 urah ni bilo storjenega ničesar za najin odhod domov. Povedala nama je, da naju bodo poklicali. Seveda naju je zanimalo, kdaj. Osoren odgovor: "Vas bomo poklicali," in nato prekinitev zveze z njene strani. Zdaj nama je pa postalo kar malo tesno. Kaj to pomeni, da podatkov ne vnašate v kakšno bazo, da bi bili dostopni drugim operaterjem? Če sva bila v teh 4 urah na telefon nedosegljiva in naju niste mogli doklicat (te informacije sva dobila v soboto, ko sva se pridušala nad storitvami in uslugami AXE), bi nama zdaj ta ženski glas lahko dejal: Joj, sreča, da ste poklicali. Z vašim telefonom je nekaj narobe, ne moremo vas priklicat. Toda ne, ženska ničesar ne ve o najini zadevi in nama tudi ne da nobenega nasveta glede prevoza ali nočitve.

Ker ni dovoljeno, da spiš na plaži, sva se vrnila k domačinom, od koder sva predhodno telefonirala in sva vplačala sobo, povedala, da naju bodo mogoče poklicali sredi noči, če bodo kako uredili prevoz in je možno, da bova pred jutrom odšla. K sreči je imel gospod naslednje jutro opravke v Splitu in nama je ponudil prevoz do Splita. Ker sva čakala na klic, sva imela oba telefona celo noč vklopljena, da bi bila dosegljiva.

Scarabeo 500

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Petek, 25. julij 2008

Zjutraj ob pol sedmih naju je lastnik sobe poklical in naju vprašal, kje sva. Ker sva bila še vedno v njihovem apartmaju, je prišel po naju in peljal v Split. Na železniški postaji sva ugotovila, da imava ob 10.47 direktno linijo do Zagreba, zato sva se odločila, da bova šla domov, saj sva vedela, da motorja v enem dnevu ne bodo mogli popraviti. Okrog pol dvanajstih naju je Pero poklical in nama povedal naslov servisa, kamor so odpeljali najin motor, ker pa je vlak ravno takrat peljal skozi manj obljudeno območje Hrvaške, je bila zveza slaba in prekinjena. Poslal sem mu SMS, da sva na vlaku za Zagreb, da je veza zelo slaba in če je tako prijazen, da nama naslov in telefonsko pošlje preko SMS, kar je tudi storil.

Le zakaj to ni padlo na pamet vam, če naju menda niste mogli doklicati?

Ob pol petih sva prispela do Zagreba, kupila karto za Zidani Most, poklicala hčerko, kdaj bova do tja prispela, da naju bo prišla iskat.

S strani asistenčnega centra zavarovalnice nisva dobila nobenega klica.

Sobota, 26. julij 2008

Ob devetih sem poklical na servis v Splitu. Povedali so mi, da motorja pred 6. avgustom sploh ne bodo imeli časa pogledat, kaj je z njim narobe in če akumulatorja ne polni, je verjetno zanič regler. To se pravi, da bo trajalo vsaj 12 DNI, da bom izvedel, kaj je z motorjem narobe in po 12 dneh se bodo lotili popravila. Da ne vračunam, koliko časa bo potrebnega za nabavo pokvarjenih delov. To pomeni, da najmanj tri tedne motor še ne bo vozen. Še sreča, da sva se odpravila domov. Nato sem se odpravil v pisarno zavarovalnice, kjer sem zavaroval motor in jim povedal o svoji negativni izkušnji z AKSO.

Kasneje me je uslužbenka zavarovalnice poklicala in mi povedala, da me nihče ni poklical, ker sem bil nedosegljiv po telefonu. HALO!!! Doklical me je lastnik apartmaja, uspelo je Perotu, vam pa ne. In menda ne mislite, da vam bom to verjel? Zakaj niste poskusili z SMS-om, če me niste mogli doklicati? Pa vendar, če sem bil nedosegljiv na Hrvaškem, menda pa ja nisem bil nedosegljiv tudi v Sloveniji!

S strani asistenčnega centra zavarovalnice tudi danes nisva dobila nobenega klica.

Ostale dni sva preživela v iskanju prevoza za motor, nazadnje pa sva ugotovila, da bo najbolje, če si dava montirat vlečno kljuko, saj sva prikolico za motor našla na treh krajih. Nabavila sva nove tablice za avto, novo prometno, si sposodila prikolico in v sredo odšla po motor v Split. V četrtek je bil že popravljen in v petek sva ga že stestirala. Zaenkrat je vse OK.

Jutri (5.8.) odhajava na morje, upava, da ne bova potrebovala uslug AXE.

Mimogrede, tudi do danes naju ni še nihče poklical, sva pa na asistenčni center poslala opis dogodka in pritožbo nad odnosom.

Žal mi je, da imam takšno negativno izkušnjo z vašimi storitvami, za katere sva plačala, da nama boste v morebitni nesreči pomagali. Ne vem, ali je resnično pri zavarovanju pomembnejši motor kot oseba. Motor se naloži, odpelje, počaka na popravilo in se ne obremenjuje s tem, da stoji v neki delavnici sam in postavljen v kot. Midva kot človeka pa imava čustva in v nezgodi, si ranljiv, potreben prijazne besede, vesel, če ugotoviš, da se nekdo trudi, da ti bo pomagal. Žal pa imava občutek, da sva ostala sama in pozabljena v Drveniku in po drugem klicu na vaš center sva dobila občutek, kaj sta tečna, bosta pa že še počakala.

K sreči so nama pomagali ljudje, ki za pomoč niso bili plačani, so pa imeli veliko srce.

Šmartno, 4. avgust 2008 Matjaž in Lilijana Pelc

post-12625-1217836313_thumb.jpg post-12625-1217836474_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je tud že crknu. Izgleda, da ma Piaggio tele reglerje za en k.. !

Mogoče bi ti akumulator dalj zdržal, če bi se vozil z ugasnjenimi lučmi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odklopil sem vse, razen smerokazov in stop lučke. Kupil sem tudi dober polnilec, ker sem mislil, da bo tako šlo. Trikrat sem ga vmes še polnil po eno uro na bencinskih črpalkah, vendar je akumulator omagal. Lučke v armaturki in ajnšpric sta požirala energijo. Dobil sem tudi nasvet, da kupim avto akumulator in ga zvežem, verjetno bi šlo. Vendar sem bil vseskozi brez luči torej v nevarnosti in v prekršku in zato sem se raje odločil za pomoč na cesti, ostalo pa je že napisano.

Jutri pa jo že mahnem na Lošinj - če crkne, gre motor to leto v penzjon, haha.

Scarabeo 500

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da delim tudi jaz svojo izkušnjo, ki se mi je pripetila na potovanju po hrvaški.

Torej kot sveže pečen lastnik maxiskuterja sem se odločil da se odpravim malo pogledat kako stvari stojijo na jugu, natančneje na Peljašcu. Pot sem začel v Mariboru, jo nadaljeval preko Zagreba proti Karlovcu pa vse do Knina, Sinja, Splita in nato po obali do Peljašca. Vse lepo in prav, če mi, podobno kot Scarabeu 500, nebi crkno motor na polovici poti med Kninom in Sinjem pri Peručkem jezeru. Tistim, ki ste se že vozli tam okoli verjetno ni treba razlagat da na tej poti usred ničesa razen tovornjakov in tu pa tam kakega avtomobila na srečaš prav nobenega.

Torej, ker mi je motor crkno iz neznanega razloga, sem najprej skušal kontaktirat svojega mehanika iz slovenije. Ko sem ga dobil in mu razložil težavo je reko, da je velika verjetnost da sem pri tankanju na eni od hrvaških črpalk brez doplačila zraven bencina dobil tudi vodo. Vse skupaj se mi je zdelo težko verjetno ampak glede na stanje bi bila to lahko ena izmed opcij zakaj motor ne dela več. Čez nekaj časa mi je uspelo motor spravit v pogon ampak ne za dolgo. Po prevoženem 1km sem spet obstal...tokrat pa zares.

Motora mi ni več uspelo zagnat in občutek sem mel da je šlo vse skupaj v *****. Takrat se je začel zabavni del potovanja. Ker je motor z vso opremo rahlo težki za potiskat, zraven tega pa sem bil od najbližjega mesta kjer bi mi lahko popravili motor oddaljen 20km, sem se odločil da poštopam kak kombi in voznika prosim če me lehko odpelje do Sinja ali Knina kjer bi poiskal mehanika. Štopanje se je začelo okrog 11h. Kljub vsemu da sem štopal v obe smeri, se mi do 7h zvečer ni ustavo niti en voznik avtomobila, kombija, kamijona najbolj žalostno od vsega pa je to, da so se tudi vsi motoristi gladko odpeljali mimo. Da nebo pomote, ne zamerim nobenemu voziku, ki so se odpeljali mimo, priznam tudi jaz bi se vprašal če bi se usred ničesa ustavo z avtom, ampak motoristu v stiski bi ustavo ne glede na situacijo.

Pa vendar, ubupan, brez sreče pokličem v Slovenijo če me lahko pridejo ponj, ker je bilo več kot očitno da do obale ne bom prišel. Ko sem se začel pakirat da me bo še lepo opralo pa se je mimo pripeljal "domačin" na rumenem T-Maxu. Takrat več nisem štopal, a se je pubec vseeno ustavo in me vprašal če mi lahko kako pomaga. Ko sem mu razložil situacijo najprej ni mogel verjeti da mi noben ni ustavo, nato pa je skušal pogledat kaj bi lahko bilo narobe z motorjem in ko tudi on ni našel vzroka je obupal. A ne za dolgo...v roku 5min je zrihtal vrv za šlepanje jo privezal na oba motorja in me odšlepal do mehanične delavnice v SPLIT. Seveda skregano z vsemi pravili varne vožnje nama je nekako uspelo priti do mehanika, ki pa razumljivo ob 10h zvečer ni več delal. Tako sma pustila motor pri mehaniku on me je pa odpeljal v svoje stanovanje, kjer me je postregel z večerjo, tušem in seveda po takem dnevu nepogrešljivo posteljo! Naslednji dan je mehanik popravil motor. Izkazalo se je da je v stikalu za stransko tačko prihajalo do stika in se je motor ugašal. Zelo enostavni problem, ki pa mi ni niti na kraj pameti padlo da bi lahko bila to težava.

V glavnem naslednji dan sem se odpravil proti Peljašcu. Na poti nazaj sem se ustavil še v Izoli. Vsa ostala pot je potekala brez težav. Vsej situaciji najbolj pa prijaznosti tega fanta se še danes čudim.

Vem da tema ni namenjena takemu pisanju vendar se mi je zdelo primerno omenit in povdarit prijaznost domačina. Naslednji vikend potujem po isti poti...tokrat samo do Splita na obisk k mojemu novemu PRIJATELJU!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odklopil sem vse, razen smerokazov in stop lučke. Kupil sem tudi dober polnilec, ker sem mislil, da bo tako šlo. Trikrat sem ga vmes še polnil po eno uro na bencinskih črpalkah, vendar je akumulator omagal. Lučke v armaturki in ajnšpric sta požirala energijo. Dobil sem tudi nasvet, da kupim avto akumulator in ga zvežem, verjetno bi šlo. Vendar sem bil vseskozi brez luči torej v nevarnosti in v prekršku in zato sem se raje odločil za pomoč na cesti, ostalo pa je že napisano.

Jutri pa jo že mahnem na Lošinj - če crkne, gre motor to leto v penzjon, haha.

Scarabeo 500

Scarabeo 500 ne tarnaj! Motor sva porihtalo tako kot je treba, za to da se ti je pokvaro regulator elektrike pa sam veš v čem je bila napaka(srečo imaš da sem lahko isti dan kot sem zvedel dobil nov del ,če ne ti bi motor stal cel Avgust ker imajo Italjani dopuste), saj nisi edini še eden prijatel vozi domov iz Bara TDM na prikolici ker je zaribal motor( ni kontroliral olja in ga gnal kot konja). Motoristi (nič nas ne sme presenetiti) ! ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ste pa imela resne prigode. Teh dopustov zagotovo ne bosta pozabila. Srečno :worship:

PS: Grem hitro preverit nivo olja :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor sva porihtalo tako kot je treba, za to da se ti je pokvaro regulator elektrike pa sam veš v čem je bila napaka (srečo imaš da sem lahko isti dan kot sem zvedel dobil nov del...

V čem pa je bila napaka ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno bo treba j.... načrtovalce reglerjev, kajti tudi jaz sem obstal zaradi njega. Sreča v nesreči bila ta, da sem bil samo 40 km od doma. Spraznilo mi je akumulator, ostal sem brez elektrike in brez vode v bateriji. Prišlo je do medceličnega stika. Po nasvetu prijaznega stanovalca (kjer sem obstal in je tudi motorist- verjetno bodoči maxiskuterist) sem nalil destilirano vodo. Motor je spet vžgal, po 20 km pa sem še enkrat nalil destilirano vodo in se pripeljal do doma. Računalnik mi je kazal, da mi regler polni z 16A, moral pa bi z 12-12,5A.

Poskusil sem tudi z neoriginalnim reglerjev, vendar strel v prazno. Original je le original.

Sedaj zopet normalno deluje.

Stroški: 42eur baterija, 125eur regulator

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Računalnik mi je kazal, da mi regler polni z 16A, moral pa bi z 12-12,5A.

Lp

Verjetno si mislil na volte. Nekje normalna napetost polnjenja je 13 - 13,5 V.

Meni se recimo pozna, če prižgem luči. Takrat mi polne s komaj 13V...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!