Skoči na vsebino

maxi: 01


jetman

Priporočene objave

Ja sem mislil volte :oops:

Popravljeno . Popravil zvone500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno bo treba j.... načrtovalce reglerjev, kajti tudi jaz sem obstal zaradi njega. Sreča v nesreči bila ta, da sem bil samo 40 km od doma. Spraznilo mi je akumulator, ostal sem brez elektrike in brez vode v bateriji. Prišlo je do medceličnega stika. Po nasvetu prijaznega stanovalca (kjer sem obstal in je tudi motorist- verjetno bodoči maxiskuterist) sem nalil destilirano vodo. Motor je spet vžgal, po 20 km pa sem še enkrat nalil destilirano vodo in se pripeljal do doma. Računalnik mi je kazal, da mi regler polni z 16A, moral pa bi z 12-12,5A.

Poskusil sem tudi z neoriginalnim reglerjev, vendar strel v prazno. Original je le original.

Sedaj zopet normalno deluje.

Stroški: 42eur baterija, 125eur regulator

Lp

Verjetno si mislil na volte. Nekje normalna napetost polnjenja je 13 - 13,5 V.

Meni se recimo pozna, če prižgem luči. Takrat mi polne s komaj 13V...

Huh... tudi sam imam težave z reglerjem. Akumulator pri hitrostih nad 70km/h polni z 15V kar je verjetno maksimum in odločno preveč. Zato je tudi meni že izginila voda in sem jo moral doliti. Pri mestni vožnji ni take panike saj malokrat presežem 70 in ni problemov, za daljše turce pa bo treba kak litrček destilirane vodice sabo vzet. :naughty:

Težave pa so se pojavile po tistem ko sem skuter pošteno opral. Verjetno italjančki niso mislili na obilnejše količine vode.

Popravljeno . Popravil Drejči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je že kdo bil pri Luisu v Gracu, ali pa bi morda šel v sredo popoldan zraven na turco do Graca (po stari cesti)?

Jaz sem bil. Grem zraven če lahko greš v četrtek. Odprto je do 20:00, tako da bi štartal ob 15:00 iz CE proti Sl. Gradcu.

@Drejči greš zraven? se lahko ustavimo v Der Schweig.... in pogledaš kaj imajo.

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav! Pol gremo v četrtek in jutri zvečer določimo kraj in kje se dobimo. L.P.

Jaz bi šel čimprej, imam zvečer "obveznosti" (rad bi bil nazaj do 19:00 ali celo malo prej če se da). Če imaš čas, lahko iz CE štartam ob 13:00.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi šel čimprej, imam zvečer "obveznosti" (rad bi bil nazaj do 19:00 ali celo malo prej če se da). Če imaš čas, lahko iz CE štartam ob 13:00.

OK! Zmenjeno! L.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[quote name='Scarabeo 500' date=

Žal mi je, da imam takšno negativno izkušnjo z vašimi storitvami, za katere sva plačala, da nama boste v morebitni nesreči pomagali. Ne vem, ali je resnično pri zavarovanju pomembnejši motor kot oseba. Motor se naloži, odpelje, počaka na popravilo in se ne obremenjuje s tem, da stoji v neki delavnici sam in postavljen v kot. Midva kot človeka pa imava čustva in v nezgodi, si ranljiv, potreben prijazne besede, vesel, če ugotoviš, da se nekdo trudi, da ti bo pomagal. Žal pa imava občutek, da sva ostala sama in pozabljena v Drveniku in po drugem klicu na vaš center sva...

---

torej splošna ocena ta hip AXE je: podn.

res me zanima njihov odgovor. Po drugi strani pa me zanima, ali imas kje v kaksnih pogojih drobnega tiska napisan postopek komunikacije in stroskov, ce se nahajas bogu za hrbtom s sesutim vozilom, nekje v tujini (EU). Da ti tale AXE ne velja le tamle od Kopra do Maribora, pa še to le podnevi, ko je vodja klicnega centra še v sluzbi. Za vse pogovore , ki se snemajo, pa je stranka o tem vnaprej obvescena z avtomatom. Verjetno imajo vse odhodne in vhodne klice zabalezene. Vsaj pri nas je tako. To so pravzaprav hudi lapsusi precej neodgovorne osebe na klicnem centru.

Sam sem obstal na AC in me je nas ljubi AMZS precej dober popedenu, asistenco moorja imam pa pri MB zavarovalnici. Kaj pa vidva?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem imel problem z reglerjem na poti iz morja in to 3 dni pred dopustom.

Edino Živec ga je imel na zalogi.

Klical sem na 3 pooblaščene servise Malagutija in nikjer niso imeli reglerja niti niso vedeli cene.SRAMOTA

Ves obupan peljem motor k Živcu (čeprav nisem imel dobrega mnenja o njemu - po izkušnjah drugih), kjer mi je zamenjal obe gumi(bile še originalne) in regulator napetosti za 250 eur.

Bilo je narejeno v dogovorjenem roku in po dogovorjeni ceni.

Opozoril me je na menjavo olja in mi resetiral stevec.

Vsa čast.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tele slikce sem obljubil @skuteristu in jih bom nalimal kar tule, niso sicer čisto "ontopic", so pa zanimive :)

post-15774-1218473736_thumb.jpg

post-15774-1218473774_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tele slikce sem obljubil @skuteristu in jih bom nalimal kar tule, niso sicer čisto "ontopic", so pa zanimive :)

Kot kaže zadeva deluje, bo treba kupit eno za v "bano". Da ne bomo prefeč :topic: , naj povem da je tole @Drejči kupil na našem skupnem izletu (še @X-Raider je bil zraven) na relaciji CE - "Deutschlandsberg" - Gradz in nazaj. Izpeljali smo ga prejšni teden popoldan, slikali pa nismo.

Cilj je bila trgovina za "igrače" in Louis v Gradzu, kjer smo kupili nekaj malenkosti.

P.S. dopust se bodo počasi končali, pa me zanima ali bi se zbrali za en "skupen" izlet v malo večjem številu B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[e dobro da je na forumu tak[na debata. :whistle: V ;etrtek grem spet na VIR y motorjem, :naughty: pa sem danes ya vsak slu;aj pregledal stanje vode v akumulatorju. :headbang: Katastrofa,samo v eni celici je bila [e voda. :alien1: Dolil,napolnil ,pa gremo proti novim dogodiv[;inam na proti!!!!!Konec avgusta,ko se vra;ava, :winkiss: se bom pa ya dva dni ustaviL [E V pULI na motosre;anju,kjer bom yagotovo sre;al tudi Gespana.Lep poydrav in hvala ya koristne nasvete..... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot kaže zadeva deluje, bo treba kupit eno za v "bano". Da ne bomo prefeč :topic: , naj povem da je tole @Drejči kupil na našem skupnem izletu (še @X-Raider je bil zraven) na relaciji CE - "Deutschlandsberg" - Gradz in nazaj. Izpeljali smo ga prejšni teden popoldan, slikali pa nismo.

Cilj je bila trgovina za "igrače" in Louis v Gradzu, kjer smo kupili nekaj malenkosti.

P.S. dopust se bodo počasi končali, pa me zanima ali bi se zbrali za en "skupen" izlet v malo večjem številu B)

Spalko na motor in pridite 29.8.ali 30.8. v Pulo.Kampiranje je yraven morja v stari voja[nici.Full dogaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Ja, dopusti se bližajo koncu. Kar nekaj zanimivih dogodivščin prebiram na forumu.

Mi2 sva šla do Šibenika po magistrali, krožila po okolici, do slapov Krke, po Murterju itd., nazaj pa na Knin, čez Bosno v Drvar, Bihač, Kladušo, Karlovac, Metlika in LJ, vse skupaj cca. 1200km. Tmax, z novim jermenom, je tekel kot namazan, obremenjen z dvema osebama, kovčkom, dodatno torbo in še 2 stranski torbi - najbrž obtežen čez nosilnost. Moram rečt, da sem pri tem motorju res lahko brez skrbi (al pa mam srečo)...brni kot urca, s klanci se spoprijema brez težav, 150km/h po AC je pa že itak skor preveč za tako obremenitev.

Skratka, zadovoljen z zanesljivostjo, voznimi zmogljivostmi, tako da se lahko prepustiš uživanju v vožnji...

Ja, ena skupna fura za na konc sezone bi prou pršla, a? Kšni predlogi al velja še vedno tista gorenjska varianta Bled-Bohinj-Pokljuka?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo pozno, mogoče pa kdo le prebere :blush: . Glede na vremensko ki za jutri dopoldan v "naših" (štajerskih) koncih obeta še suho vreme,

sva se s @Maticem7 odločila za kratek izlet. Štart je ob 8:00 iz CE ali 9:00 iz Ptuja. Krog bo "znesel" cca 150km takoda je predviden povratek v CE ob12:30-13:00 uri. Točno pot ve @Matic7, ki je vodič. Ustavila se bova ob :hmm: jezeru in v Lenartu, kjer je nekaj za pogledat :ninja: :whistle: (vprašajte @Matica7, jaz sem pozabil)

Skratka če ima kdo voljo je vabljen zraven.

P.S. odhod je iz CE na BS Mol, nasproti Tuš centra (Mariborska cesta)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo že nazaj, nabralo se je okoli 230km, predvsem po zavitih cestah okoli Ptuja, Ormoža, Ljutomera, Križevcev, Stare gore (upam da se nisem zmotil :blush: )pa še kakšna vas bi se našla. Glede na "oblak" ki smo ga dohiteli smo prvotno pot malo spremenili in ostali suhi O:-)

Obisk Blagučkovega jezera in Puchovega muzeja, pa še kakšne turistične kmetije smo pustili za drugič.

Za pokušino pa par slik (od tega kako vodič išče pravo cesto do "kapelic" ki stojijo v vsaki vasi), tako da se lahko naslednjič še kdo lažje odloči za ogled tega dela Slovenije.

@Matic7 ti pa razmisli katero pot bomo ubrali naslednjič, kajti znamenitosti je dovolj.

post-4877-1218804788_thumb.jpg

post-4877-1218804804_thumb.jpg

post-4877-1218804830_thumb.jpg

post-4877-1218804844_thumb.jpg

post-4877-1218804860_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem obstal na AC in me je nas ljubi AMZS precej dober popedenu, asistenco moorja imam pa pri MB zavarovalnici. Kaj pa vidva?

Midva imava AXO pri zavarovalnici Maribor. Res, da po enem primeru je težko sodit, ampak takšne reči se ne bi smele dogajati. verjetno je AMZS precej bolj profesionalen, saj se s tem že dolgo ukvarja. Se bom pozanimal za sledečo sezono, kaj nudijo, na AXO se pač ne zanesem več. Papir marsikaj prenese.

Kaj nudi AXA zavarovalnice Maribor. V drobnem tisku so še določene maksimalne cene. Zgleda pa takole. Pokličeš center v Slovenijo in oni ti vzamejo vse podatke, (številka police, številko telefona, kje si, tip okvare, kaj želiš - domov, spanje, nadaljevanje potovanja, pa še kaj...) in prijazna oseba pove, da te bodo obvestili, kako naprej. VSI POGOVORI SE SNEMAJO to te že na začetku obvestijo.

motoristična AXA zavarovalnice Maribor

http://www.zav-mb.si/osebna-zavarovanja/av...-asistenca-axa/

Ravnokar sem prišel z Lošinja in motor prede. Razlika je samo, da novi regler polni nekoliko manj - okoli 12,8 (stari je polnil okoli 13,4)

SCARABEO 500

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A gremo ta vikend malo pogledat v Hajdoše?

scooter fest Hajdoše

Ali pa kam drugam :whistle:

mene bolj mika kaka varianta stara cesta proti lj, pa nekje pri domžalah ali pa kaj podobnega zavit proti savi in ob savi dol proti hrastniku, potem pa proti domu ali čez marijo reko ali pa čez zidani most in ob savinji nazaj gor proti celju, domu...

kake natančnejše ideje? :naughty:

aja, pa samo nedelja bi mi šla skozi, v soboto sem zaseden (upam, da me vremenska napoved usliši, nisem je nič gledal)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tista prva ideja, Hajdoše, mi je ljubša. Cesta Lj.- Litija - Zidani most ni ravno nekaj kar bi si človek želel :unsure: Ogromno prometa in daleč preveč norcev. Ajd, za vikend je boljš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vremenska za prihodnje dni je zaenkrat "obetajoča" O:-) upajmo da ne pride do sprememb.

A je kdo za kakšnen turističen enodnevni izlet ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Malo pozno :blush: , če ima kdo jutri čas in voljo; s @Maticem7 jo mahneva cca ob 9:15 iz CE proti Logarski, čez Pavliča, do Železne kaplje in naprej po Avstriji do Holmeca nato do Dravograda in ob Dravi proti MB.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj srečal Nexusa med Kalcami in Postojno - kdo od tle bil?

PA u Logatcu od rondoja proti AC tud Gillera mislm da je bil celo GP 800 - kdo od tle?

vreme je blo kr fajn za furat :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!