Skoči na vsebino

maxi: 01


jetman

Priporočene objave

Meni so vse varjante uredo,prav ta na Golico sem izvedel ta vikend in je bilo super razen na vrhu še sneg kot je razvidno na fotki. Moremo pa še izvesti po nekaterih drugih turističnih krajih Slovenije in kakšna bližnja soseda. Vse se pogovorimo na prvi turi in izberemo primernega vodiča (da ni prehiter),da ga kolona lahko dohiteva. LP. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V veliki večini imate vsi 500+ ccm. Koliko je vaša povprečna potovalna hitrost?

Mogoče še ideja za pot:

1. Trebnje-Žužemberk-Dvor-Kočevje-Stari trg ob Kolpi & spust v dolino Kolpe-Črnomelj-Kamp Podzemelj in par kilometrov naprej dobra gostilna pa sem pozabil ime(v Krasincu)-Kamp Primostek-Metlika-Novo mesto-Otočec-Šentjernej-Grad Mokrice-Brežice-Krško-Boštanj-Trebnje

Naj kdo zračuna približno kilometražo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Vsem skupaj en lep pozdrav. Moram rečt, da sem forum bežno spremljal,za daljše fure pa še ni bilo časa.(Je še smučarija zelo kullll) Na srečanje pa zagotovo pridem.LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče še ideja za pot:

1. Trebnje-Žužemberk-Dvor-Kočevje-Stari trg ob Kolpi & spust v dolino Kolpe-Črnomelj-Kamp Podzemelj in par kilometrov naprej dobra gostilna pa sem pozabil ime(v Krasincu)-Kamp Primostek-Metlika-Novo mesto-Otočec-Šentjernej-Grad Mokrice-Brežice-Krško-Boštanj-Trebnje

Naj kdo zračuna približno kilometražo

Takole?

20090415-b7kxqyufc26umrgm1pthxcp6fd.jpg

235 kilometrov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tako nekako ;). Obstaja še nekaj podobnih oz različnih variant. Po kilometrini pa je zadeva nekje srednje dolga. 250km je nekje od 3 do 4 ure turistične vožnje + postanki 2 uri recimo + ostane čas za tiste ki grejo od dalj zato je tako cilj blizu avtoceste za tiste ki bi imeli dlje do doma. Imam pa tisti del ob kolpi še zelo neraziskan tako da bi v primeru poznavalca lahko skrenili kje tudi čez mejo pa potem par kilometrov po hrvaški strani oz po dolini kolpe do vinice pa potem naprej po ustaljeni trasi. Garmina nimam, zemljevid imam samo ga še nisem kaj podrobno gledal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlogi - skuterist:

Predlagam da odrinemo v kraje kjer še nismo bili oziroma se jih "izogibamo".

Za 1. varianto predlagam Dolenjsko in Belo krajino (izlet 9 s knjige Pogled s motorja), lahko ga priredimo ali skrajšamo (tudi @Hornet se nam lahko pridruži).

Pot vodi od Stiškega samostana mimo Muljave, kasneje ogled izvira Krke, Žužemberk, Dvor (krajša varianta v smeri NM in potem proti Ratežu, Šentjerneju, Dobravi, Otočcu, Mirni peči in Trebnjem), Stari log, Mala Gorca, Kočevje Mozelj, Bistrica, Črnomelj, Metlika, NM in nato enaka pot kot krajša varianta do Trenbnejga (oziroma gremo do NM in zavijemo do Otočca). Cel krog znese cca 260km, vračunati pa moramo še vsak svojo pot.

2. varianta: CE, Velenje, Dravograd, v AUT, po routi 69 do Šentilja, nazaj v SLO, Šentilj, Selnica, Sladki vrh, nato lahko gremo s "brodom" (če bo vozil) v AUT in pri Murecku nazaj v SLO, Apače, Gornja radgona, Radenci, (lahko preko MS, Beltincev, do Križevcev vmes mlin na Muri) Križevci, Ljutomer, Polenšak, Vel. Nedelja, Ptuj potem pa lahko nazaj proti Sl. Bistrici ali pa Rogatec, Rogaška in nazaj. Tole pa znese malo več, sicer pa lahko krajšamo.

Mogoče še ideja za pot:

Predlog - Hornet:

3. Trebnje-Žužemberk-Dvor-Kočevje-Stari trg ob Kolpi & spust v dolino Kolpe-Črnomelj-Kamp Podzemelj in par kilometrov naprej dobra gostilna pa sem pozabil ime(v Krasincu)-Kamp Primostek-Metlika-Novo mesto-Otočec-Šentjernej-Grad Mokrice-Brežice-Krško-Boštanj-Trebnje

Predlog - Kvant:

4. Zbor Celje, Kozje (dobra ura med hribi, odlični ovinki), Podsreda (Levstikov mlin, predstavitev parka), Grad podsreda (30 minut), Bistrica ob Sotli (malica okrog 12.30), do Virštanja (panoramska cesta), samostan Olimje, samostanska čokoladnica, ogled jelenje farme do okrog 16.00 ure. Vrnitev v smereh: Brestanica, Krško, LJ, Mestinje, Celje, Lj in Sl. Bistrica, MB... Skupaj Celje-Celje okrog 150km.

http://www.kozjanski-park.si/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V veliki večini imate vsi 500+ ccm. Koliko je vaša povprečna potovalna hitrost?

od 55 do maksimalno 60 km/h je bila dejanska povprečna hitrost vožnje, ko sem se jaz peljal zraven na skupinskih vožnjah

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......

4. Zbor Celje, Kozje (dobra ura med hribi, odlični ovinki), Podsreda (Levstikov mlin, predstavitev parka), Grad podsreda (30 minut), Bistrica ob Sotli (malica okrog 12.30), do Virštanja (panoramska cesta), samostan Olimje, samostanska čokoladnica, ogled jelenje farme do okrog 16.00 ure. Vrnitev v smereh: Brestanica, Krško, LJ, Mestinje, Celje, Lj in Sl. Bistrica, MB... Skupaj Celje-Celje okrog 150km.

http://www.kozjanski-park.si/

Tale se mi zdi še najbolj O.K. zaradi kilometrov (je nekako tudi prijazna do tistih ki bi prišli od malo "dlje"). Tako imamo čas da kakšno rečemo in si ogledamo "znamenitosti" ob poti.

Drugače pa je tudi varianta od @Horneta zanimiva, samo ne vem kaj boste rekli tisti ki pridete s Koroške, MB ali obale.

@Hornet glede hitrosti si lahko brez skrbi, če se odločiš iti zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od 55 do maksimalno 60 km/h je bila dejanska povprečna hitrost vožnje, ko sem se jaz peljal zraven na skupinskih vožnjah

Glede koliko je povprečna potovalna hitrost sem prvo za to da se skrajšajo poti nekje na max, 150km od štarta do cilja,da se ne samo voziš in še si lahko v miru kaj ogledaš in tudi med seboj kaj koristnega pokramljamo. :yes: Bolje je pol naredit več izletov in tistih krajših in uspešnih. Pred leti sva enkrat z ženo naredila z maxsijem dnevno čez 900km od zjutraj 5h do zvečer 23.30h in morem povedat da sva se večinoma samo vozila na koncu pa sva bila tako utrujena da se nama ni več dolgo poželela volja po vožnji z motorjem. :slap: Saj tudi v manšem obsegu lahko obiščemo prelepe kraje,seveda dometa do štarta oddaljeni ne smejo šteti. Poleti ko bo topleje in lahko zjutraj odrineš na pot že zgodaj pa naredimo dve turi daljše in eno v Prekmurje drugo pa na Primorsko. :surrender: Sedaj pa se izbere prvi najbolj izviren predlog kandidata. Ali je kdo za moje mnenje ali raje ostane kot so že podani predlogi? :hmm: LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od 55 do maksimalno 60 km/h je bila dejanska povprečna hitrost vožnje, ko sem se jaz peljal zraven na skupinskih vožnjah

Pozdrav vsem na forumu!

Kot novincu tako na forumu kot tudi v svetu maxijev me veseli, da hitrosti niso glih "hitro" nizanje ovinkov, ker sem tudi sicer kljub letom "mladi voznik" :blush: . Forum spremljam že več kot leto, prijavil pa sem se šele, ko je padla odločitev za nakup SWja :yea1: .

V dobrem mesecu sem jih naredil preko 1100km (po celem Prekmurju, pa tja do planin nad Sodražico, danes proti Koroški in nazaj, pa še gor na Pohorje :P ) glih z namenom, da si "dvignem" potovalno hitrost... in da se vam (z veseljem) pridružim na skupni vožnji... :OK:

Lp B.

p.s.

Kam se zapeljat? Glede na to, da so/ste člani raztreseni po vsej Sloveniji, bo vedno komu daleč/predaleč... Zatorej predlog (podobno kot je navedel x_raider), da je otvoritvena vožnja tam, kjer je vsem najbližje. Smeri, ki so npr. štajercem/primorcem (pre)daleč, se pa raztegnejo v dvodnevne...? Ker vsaj meni je (ne vem, kako ste vsi ostali "vzdržljivi") vožnja cca. 400km kar utrudljiva... :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna je cesta od Boštanja do Celja? Zanima me predvsem del ob gradbišču hidroelektrarne ker se ne mislim vozit 5 km po makedamu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna je cesta od Boštanja do Celja? Zanima me predvsem del ob gradbišču hidroelektrarne ker se ne mislim vozit 5 km po makedamu...

a ni tam asfalt že 60 let?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spacer.gif

Predlogi - skuterist:

Predlagam da odrinemo v kraje kjer še nismo bili oziroma se jih "izogibamo".

Za 1. varianto predlagam Dolenjsko in Belo krajino (izlet 9 s knjige Pogled s motorja), lahko ga priredimo ali skrajšamo (tudi @Hornet se nam lahko pridruži).

Pot vodi od Stiškega samostana mimo Muljave, kasneje ogled izvira Krke, Žužemberk, Dvor (krajša varianta v smeri NM in potem proti Ratežu, Šentjerneju, Dobravi, Otočcu, Mirni peči in Trebnjem), Stari log, Mala Gorca, Kočevje Mozelj, Bistrica, Črnomelj, Metlika, NM in nato enaka pot kot krajša varianta do Trenbnejga (oziroma gremo do NM in zavijemo do Otočca). Cel krog znese cca 260km, vračunati pa moramo še vsak svojo pot.

2. varianta: CE, Velenje, Dravograd, v AUT, po routi 69 do Šentilja, nazaj v SLO, Šentilj, Selnica, Sladki vrh, nato lahko gremo s "brodom" (če bo vozil) v AUT in pri Murecku nazaj v SLO, Apače, Gornja radgona, Radenci, (lahko preko MS, Beltincev, do Križevcev vmes mlin na Muri) Križevci, Ljutomer, Polenšak, Vel. Nedelja, Ptuj potem pa lahko nazaj proti Sl. Bistrici ali pa Rogatec, Rogaška in nazaj. Tole pa znese malo več, sicer pa lahko krajšamo.

Mogoče še ideja za pot:

Predlog - Hornet:

3. Trebnje-Žužemberk-Dvor-Kočevje-Stari trg ob Kolpi & spust v dolino Kolpe-Črnomelj-Kamp Podzemelj in par kilometrov naprej dobra gostilna pa sem pozabil ime(v Krasincu)-Kamp Primostek-Metlika-Novo mesto-Otočec-Šentjernej-Grad Mokrice-Brežice-Krško-Boštanj-Trebnje

Predlog - Kvant:

4. Zbor Celje, Kozje (dobra ura med hribi, odlični ovinki), Podsreda (Levstikov mlin, predstavitev parka), Grad podsreda (30 minut), Bistrica ob Sotli (malica okrog 12.30), do Virštanja (panoramska cesta), samostan Olimje, samostanska čokoladnica, ogled jelenje farme do okrog 16.00 ure. Vrnitev v smereh: Brestanica, Krško, LJ, Mestinje, Celje, Lj in Sl. Bistrica, MB... Skupaj Celje-Celje okrog 150km.

http://www.kozjanski-park.si/

Predlog body35:

5. Lahko bi šli do Bleda, okrog jezera, pri Pristavi zavili na Bohinj pa mimo jezera (do slapa Savice, če se nam bo dalo ali kdor bi želel to pogledat), nato nazaj in skozi tipične gorenjske - bohinjske vasi: Stara fužina, Srednja vas in Češnjica. Nato bi šli na Koprivnik in se povzpeli na Vodnikov razglednik, od koder se vidi celotna bohinjska dolina, pa na Pokljuko, čez Zatrnik nazaj proti Bledu, nato na kšno pico med potjo (v Radovljici?) in domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdrav vsem:

oglašam se nekoliko pozno, čeprav sem že sam tudi naredil nekaj turic (ena je bila Celje - Dravograd - route69 - Mb-CE).

Forum pa sem bral kar redno, tako da sem bil na nek način zraven. Sedaj, ko pa se gre za "tradicionalno" srečanje pa mi

ne da miru da se ne oglasim.

Seveda sem za "demokracijo" , vendar mislim, da če bomo izbirali tako, bo več srečanj na različnih krajih istočasno.

Moj predlog je, da se zbor maxiskuteristovvsako leto zgodi v enem od večjih mest.

Po zboru pa se odpelje tura (cca 150-200 km) po okoliških cestah in se ogleda kakšno znamenitost (kulinarično) in seveda

se tudi kakšna "podebatira". Izbor ture in postanke določijo skuteristi-domačini.

Zaradi tega se je potrebno zbrati dovolj zgodaj in tudi fura ne sme biti predolga, saj pri vračanju

domov bodo vedno nekateri malo ....

Na vsakem uspelem zboru pa se določi naslednje večje mesto za prihodnje leto (to bi veljalo samo

za vsakoletne zbore, druge fure med letom so izven tega).

Mislim, da smo se v Ljubljani pri Prešernu že zbrali, zato predlagam da bi bil letošnji zbor v Mariboru in zato "apeliram" na

maxiskuteriste iz MB z okolico, da se oglasijo in zadevo "izpeljejo".

Upam, da je moj predlog dovolj "demokratičen" ?

p.s. V kolikor pa se MB ne strinjajo pa sem za zbor v Celju in furo ki jo predlaga Kvant.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da, v Ljubljani smo bili že trikrat (kar sem jaz zraven) in res bi bilo lepo če bi se tokrat dobili drugje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.......

Moj predlog je, da se zbor maxiskuteristovvsako leto zgodi v enem od večjih mest.

Po zboru pa se odpelje tura (cca 150-200 km) po okoliških cestah in se ogleda kakšno znamenitost (kulinarično) in seveda

se tudi kakšna "podebatira". Izbor ture in postanke določijo skuteristi-domačini.

Zaradi tega se je potrebno zbrati dovolj zgodaj in tudi fura ne sme biti predolga, saj pri vračanju

domov bodo vedno nekateri malo ....

Na vsakem uspelem zboru pa se določi naslednje večje mesto za prihodnje leto (to bi veljalo samo

za vsakoletne zbore, druge fure med letom so izven tega).

Mislim, da smo se v Ljubljani pri Prešernu že zbrali, zato predlagam da bi bil letošnji zbor v Mariboru in zato "apeliram" na

maxiskuteriste iz MB z okolico, da se oglasijo in zadevo "izpeljejo".

.......

p.s. V kolikor pa se MB ne strinjajo pa sem za zbor v Celju in furo ki jo predlaga Kvant.

:OK:

Da, v Ljubljani smo bili že trikrat (kar sem jaz zraven) in res bi bilo lepo če bi se tokrat dobili drugje.

No potem pa izbirajmo med srečanjem v MB ali CE. Pot bomo/do pa določili domačini.

P.S. bi bilo pa dobro da kdo preko PM-ja obvesti še ostale , ki se še niso javili (npr.@Symride, @BoštjanG, @Pelikana, @Matic7 so s MB in okolice), da povejo kaj mislijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri bi jo potegnil dopoldan v A na Golico pa ne vem kako bo z vremenom. Če bo vreme OK in bo kdo zainteresiran naj sporoči jutri do 9h, lahko gremo skupaj. LP. :chase:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri bi jo potegnil dopoldan v A na Golico pa ne vem kako bo z vremenom. Če bo vreme OK in bo kdo zainteresiran naj sporoči jutri do 9h, lahko gremo skupaj. LP. :chase:

Eeee eden kandidat pa se je našel in to SCARABEO 500 z svojim novim motorjem. Do 12h sva se vrnila in ravnoprav pred dežjem ,turca je bila kar lepa SG do Golice na Radelpas in nazaj v SG . Gume se niso mele čas pregrevat ker je bilo kar hladno 12-18 stopin plusa. Oglasila pa sva se še na spretnostni vožnji ki je bila izvedena na poligonu Otiškem Vrhu. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo pozna koga, ki bi mi znal sedež čisto na novo stapicirati (nova pena) pa ne bi potreboval za to tri mesece in kup dnarja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo pozna koga, ki bi mi znal sedež čisto na novo stapicirati (nova pena) pa ne bi potreboval za to tri mesece in kup dnarja?

:topic:

Odgovor v temi Moj maxiscooter

Kako je sedaj s srečanjem 16.5.2009 bo v MB ali CE (oziroma kje drugje)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napaka v prejšnji povezavi :blush: . Odgovor sem napisal v : Moj maxiscooter

Skuteris pa ti zorganiziraj prvo letošnje srečanje v CE in eno lepo primerno pot. LP.

Če se bodo ostali strinjali se povežem s @Kvant-om in bova že nekaj "nagruntala". Tako da bo za :kava: in :photo: , vmes pa kakšen ovinek.

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!