Skoči na vsebino

Olje za motor - razno...


Ice

Priporočene objave

Motorno olje zamenjati pa že znaš sam. Če pa ga neseš serviserju, da ti ga v okviru rednega servisa zamenja, mu boš pa že moral toliko zaupati...

ali se pač zmeniti da ostaneš "v bližini" ko poseg opravlja..če ti tega nikakor ne dovoli potem naj se sladko malo j***

res, da potem malo dlje traja, ker moraš počakat da se mašina ohladi in te zadeve, ampak jest vseeno delam tako, poleg tega mi lahko iz prve roke serviser pove, če me v bližnji prihodnosti čaka še kaka malenkost za popravit, nenazadnje pa se tudi kaj naučim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

konc tedna bom motor spravil v pogon in je treba olje menjat. Za F650 sem več kje prebral da je dober motul 5100 - na Herkulesu sem našel tri vrste: 15W50, 10W40, 10W50. Katerega izbrati - razlike v ceni so minimalne (vsi so okoli 11€ po L), tako da to ni važno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker ne živimo v ekstremnem mrazu, da bi se vozil pri -20 in nismo v afriki pri +50 je vseeno, naredi izštevanko :D

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

konc tedna bom motor spravil v pogon in je treba olje menjat. Za F650 sem več kje prebral da je dober motul 5100 - na Herkulesu sem našel tri vrste: 15W50, 10W40, 10W50. Katerega izbrati - razlike v ceni so minimalne (vsi so okoli 11€ po L), tako da to ni važno.

vsi trije so dovolj dobri, ampak z 10W40 ne boš čisto nič falil, to je tudi najpogosteje uporabljano olje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

zdravo! sej ravnokar kupil hornetko l.03

na računu zadnjega servisa ki je bil narejen v LJ, je razvidno da so

vlili Motul 5100 15w50...

pri nas na obali skoraj da ne najdeš Motul olja (razen v izoli po mojih raziskavah)

in to zato, ker naj bi bilo motulovo olje "zanič" (naj bi ga mašine dosti več porable)

koliko je tu resnice???

...bi rad vedu za takrat ko bo treba menjat oz. "dolit"..če res toliko pije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo! sej ravnokar kupil hornetko l.03

na računu zadnjega servisa ki je bil narejen v LJ, je razvidno da so

vlili Motul 5100 15w50...

pri nas na obali skoraj da ne najdeš Motul olja (razen v izoli po mojih raziskavah)

in to zato, ker naj bi bilo motulovo olje "zanič" (naj bi ga mašine dosti več porable)

koliko je tu resnice???

...bi rad vedu za takrat ko bo treba menjat oz. "dolit"..če res toliko pije

zaradi motula ne pije motor olja..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo! sej ravnokar kupil hornetko l.03

na računu zadnjega servisa ki je bil narejen v LJ, je razvidno da so

vlili Motul 5100 15w50...

pri nas na obali skoraj da ne najdeš Motul olja (razen v izoli po mojih raziskavah)

in to zato, ker naj bi bilo motulovo olje "zanič" (naj bi ga mašine dosti več porable)

koliko je tu resnice???

...bi rad vedu za takrat ko bo treba menjat oz. "dolit"..če res toliko pije

je brumer že velikokrat napisu zakaj je to tako, motul je dobro olje in ti izpere umazanijo izpod obročkov, zato ti moped žre olje, tako da ne motula krivit da imate zgonjene mopede tam doli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je.. Motul je čist super olje, samo precenjeno po mojem mnenju. :) Ni pa meni nič pilo Motula..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je brumer že velikokrat napisu zakaj je to tako, motul je dobro olje in ti izpere umazanijo izpod obročkov, zato ti moped žre olje, tako da ne motula krivit da imate zgonjene mopede tam doli

Tole je Brumer pisal za full sintetična olja, oziroma Motulov 300V.

Za 5100 nisem še slišal da bi ga žrlo bolj kot druga, pa poznam ogromno folka, ki ga uporablja pa tudi jaz sem ga zelo dolgo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Dolivanje olja.

Zanima me, če si na daljši poti in slučajno ne veš kakšno olje je v motorju (xxW - XXX) ali pa takšnega olja ne dobiš. Kakšno olje dolit, da ne bo škode?

mineralno + ??

polsintetično + ??

sintetično + ??

Hvala, Scarabeo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po možnosti isti tip olja kot imaš sedaj (minera, polsintetično, sintetično). Avtomobilskega se pa izogibaj in le če je res nuja, povsem običajnega mineralnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolivanje olja.

sintetično + ??

Bolj važno je da ga doliješ,seveda je vedno bolje če doliješ boljše (dražje)olje saj ga ni potrebno kupit več kot 1 liter pri 1-nem litru pa neboš nevem kaj prišparal. Npr. 1 L najdražjega sintetičnega olja pri nas Motul V-300 4-T 5W-40 stane 17,5 € :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala

Za dolivanje torej najboljše.

Imam pa še eno vprašanje. Ali se lahko meša mineralno olje in sintetično.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala

Za dolivanje torej najboljše.

Ali se lahko meša mineralno olje in sintetično.

LAHKO kaj pa misliš,da je polsintetiaka 1/2 mineralnega in 1/2 sintetike.Ravno tako lahko mešaš Npr. Motul 5w-40 in 10W-50,če mešaš 1:1 imaš potem 7,5W-45.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor meni znano, sintetike in mineralnega ne smes mesati. je pa najbrz bolje doliti kot se voziti brez.

najbolje da ves, kaj imas noter in kupis ustrezno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko ste že ravno pri mešanju olja...

ali lahko torej mešaš motul 5100 (polsintetik) in 7100 (sintetika)? npr. pri dolivanju.

če NE - kako je potem pri menjavi olja, npr imam v mašini motul 5100, pa se odločim da bi imel motul 300v, pri menjavi namreč ostane v mašini skoraj liter starega olja ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, če menjaš tudi filter liter ziher ne ostane v mašini, ampak manj kot pol litra..

Trenutno iz glave vem samo za Hyosunga, tam pride 3l pri menjavi olja brez filtra, 3.2l če še filter menjaš in 3.4l, če razstaviš mašino. Torej ti ostane noter v mašini, če menjaš še filter (kar ponavadi se menja), samo 2 dl starega olja. Pri nekaterih motorjih nekaj več, ampak liter pa ziher ne. Drugače pa glede tega ni panike, zliješ starega 5100 ven in vliješ novega 300V :) Nima bit kej narobe.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za druge ne vem, tole pa je kopirano iz manuala za yamaha r6 2003 - 2004 iz poglavja o menjavi olja:

Quantity

Total amount

3.4 L (2.99 Imp qt, 3.59 US qt)

Without oil filter cartridge

replacement

2.4 L (2.11 Imp qt, 2.54 US qt)

With oil filter cartridge

replacement

2.6 L (2.29 Imp qt, 2.75 US qt)

torej brez menjave filtra ostane natanko liter starega olja, pri menjavi filtra pa 0,8 l.

Ali si pa kaj narobe tolmačim.. :hmm:

Da bi pa v service manualu pisalo narobe pa tudi skor ne verjamem?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!