Skoči na vsebino

Olje za motor - razno...


Ice

Priporočene objave

Agip malo več kot pol cene Motula...

Tako poceni olje mojemu motorju nebi privoščil.Saj sem v Poljanah(Koper) za olivno domače v soboto plačal 1 Lit. po 7 €.Sicer vozim Castrol 1 Lit.ca 13 € Motul sintetično V-300 stane 1 Lit.17,50€ pol sintetika Motul je sigurno ceneje ca 12 € lit. potem ti kupuješ olje Agip po 6 € mislim,da pretiravaš ali pa voziš z res najslbšim mineralcem brez vseh aditivov, ki jih dobra olja vsebujejo. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja.. Cena načeloma je nek pokazatelj kakovosti, ni pa vse..

4litre motula 300V je v Avstriji kar 100€. Pri nas pa recimo 60-70.. Pa ni tisti Motul v Avstriji nič boljši kot tisti pri nas, tudi če je za 50% dražji..

Tudi Agip se da kupit za več kot 6€, pa tudi Motul dobit za manj kot 10€ na liter (polsintetika)..

Agip je vseeno relativno uveljavljeno olje in verjetno tako zelo zanič spet ni. Medtem ko je za Motul splošno znano, da je skoraj malce precenjen pri nas, ponekod bolj, ponekod manj, v Avstriji pa ziher najbolj..

Jaz uporabljam HG ful sintetiko, ki jo polni Motul in za katero sem dal s še nekaj malega popusta točno 25€ (kanta 4 litre). Pa je čisto ok olje in pri Švabih tudi precej uveljavljeno, sem malo bral po forumih, pa ni bilo nobenih pritožb.. Konec koncev pa ima tudi en naš forumaš že eno res zavidljivo kilometrino na tem olju, pa še vse dela BP..

Skratka če zaključim, cena pa kvaliteta sta neizpodbitno povezani, ampak cena pa določeno ime, pa še 3x bolj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem do zdaj točil v mojga gsxr 1100 Motoul 5100 15-50. Pa mal razmišljam da bi sprobal še katero drugo znamko. Je pa tko da motorja ne teram v visoke obrate pa tudi mašina ni več zlo mlada. Kaj mislita bi menjal znamko in z katero ali naj ostanem pri Motoulu polisntetiki?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da cena sploh ni pokazatelj kvalitete ampak prej števila preprodajalcev med proizvajalcem in končnim uporabnikom. In vsak nabije svoj del. Razlike med proizvodno in končno ceno so tudi desetkratne. In če kdo želi svoj del kolača deliti s končnimi uporabniki pač proda olje po nižji ceni.

Ampak o kvaliteti. Ima kdo kakšne teste različnih olj glede na trganje filma in ostalih parametrov. Da bi lahko argumentirano trdili, da je Motul boljši od Castrola, Agipa ali Procycla. Brumer govori o hitrostih pri katerih se začne oljni film trgati. Jaz mislim, da se pri normalni uporabi to ne dogaja, saj bi sicer motorji zaribali. Največja nevarnost je pri zagonu, ko olja še ni v ležajih gredi in na stenah valjev. Ali pa pri kakšnih ekstremih situacijah, kjer se pokaže razlika v kvaliteti. Za običajno uporabo pa mora ustrezno olje zadoščati. Pri SS motorjih kjer so agregati najbolj obremenjeni pa običajno prej popusti okvir in ostale komponente (se razletijo zaradi padca)

Prav lahko pa se tudi motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem do zdaj točil v mojga gsxr 1100 Motoul 5100 15-50. Pa mal razmišljam da bi sprobal še katero drugo znamko. Je pa tko da motorja ne teram v visoke obrate pa tudi mašina ni več zlo mlada. Kaj mislita bi menjal znamko in z katero ali naj ostanem pri Motoulu polisntetiki?

Kar ostani na tem olju, kajti če boš dal zdaj notri boljše olje dražje z več aditivi ti bo ves gareš (še posebno izza oljnih obročkov) spralo in imel boš večjo porabo olja.Zato potem vsak kritizira, da ima z boljšim oljem večjo porabo olja,pa še sklopka začne drseti, ker bi tako ali ako crknila samo poten je vsega krivo dobro ole. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da cena sploh ni pokazatelj kvalitete ampak prej števila preprodajalcev med proizvajalcem in končnim uporabnikom. In vsak nabije svoj del. Razlike med proizvodno in končno ceno so tudi desetkratne. In če kdo želi svoj del kolača deliti s končnimi uporabniki pač proda olje po nižji ceni.

Ampak o kvaliteti. Ima kdo kakšne teste različnih olj glede na trganje filma in ostalih parametrov. Da bi lahko argumentirano trdili, da je Motul boljši od Castrola, Agipa ali Procycla. Brumer govori o hitrostih pri katerih se začne oljni film trgati. Jaz mislim, da se pri normalni uporabi to ne dogaja, saj bi sicer motorji zaribali. Največja nevarnost je pri zagonu, ko olja še ni v ležajih gredi in na stenah valjev. Ali pa pri kakšnih ekstremih situacijah, kjer se pokaže razlika v kvaliteti. Za običajno uporabo pa mora ustrezno olje zadoščati. Pri SS motorjih kjer so agregati najbolj obremenjeni pa običajno prej popusti okvir in ostale komponente (se razletijo zaradi padca)

Prav lahko pa se tudi motim.

Nič se nemotiš,če motor vedno malo segreješ in ne vrtiš nad 8 K O/min takrat se še pri navadnemu mineralcu ne začne trgat oljni film problem trganja oljnega filma nastane nad 10K O/min.Je pa lahko že problem pri konstantni daljši vožnji nad 8K O/min,ko je olje segreto nad 160 Stop.in postane zelo redko.Zato jaz zagovarjam vedno sintetiko neglede na znamko olja in na olju nešparam,držim se pač starega pregovorja kdor maže ta vozi.

Ps: še tole pri nas je priporočljiva prodajna cena Motula sintetika V-300-T-4 embalaža 4 Lit.95€ pri meni dobijo člani kluba po nabavni ceni 4 lit.70€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja.. Cena načeloma je nek pokazatelj kakovosti, ni pa vse..

4litre motula 300V je v Avstriji kar 100€. Pri nas pa recimo 60-70.. Pa ni tisti Motul v Avstriji nič boljši kot tisti pri nas, tudi če je za 50% dražji..

Tudi Agip se da kupit za več kot 6€, pa tudi Motul dobit za manj kot 10€ na liter (polsintetika)..

Agip je vseeno relativno uveljavljeno olje in verjetno tako zelo zanič spet ni. Medtem ko je za Motul splošno znano, da je skoraj malce precenjen pri nas, ponekod bolj, ponekod manj, v Avstriji pa ziher najbolj..

Jaz uporabljam HG ful sintetiko, ki jo polni Motul in za katero sem dal s še nekaj malega popusta točno 25€ (kanta 4 litre). Pa je čisto ok olje in pri Švabih tudi precej uveljavljeno, sem malo bral po forumih, pa ni bilo nobenih pritožb.. Konec koncev pa ima tudi en naš forumaš že eno res zavidljivo kilometrino na tem olju, pa še vse dela BP..

Skratka če zaključim, cena pa kvaliteta sta neizpodbitno povezani, ampak cena pa določeno ime, pa še 3x bolj :)

In kje v Avstriji stane 300V 100 € :? (http://www.hein-gericke.at/0/)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Agip malo več kot pol cene Motula...

Tako poceni olje mojemu motorju nebi privoščil.Saj sem v Poljanah(Koper) za olivno domače v soboto plačal 1 Lit. po 7 €.Sicer vozim Castrol 1 Lit.ca 13 € Motul sintetično V-300 stane 1 Lit.17,50€ pol sintetika Motul je sigurno ceneje ca 12 € lit. potem ti kupuješ olje Agip po 6 € mislim,da pretiravaš ali pa voziš z res najslbšim mineralcem brez vseh aditivov, ki jih dobra olja vsebujejo. :whistle:

Daj ga ne no srat. Pri teh letih bi pa lahko že mal s svojo glavo mislu(edino, če te Motul plačuje). Če je nekaj drago pa pomeni, da je avtomatično najboljše?! Zdaj vsaj vem zakaj si BMW-ja kupil(hvala bogu, da ni poceni, ker bi drugače reku, da je za en k...-upam, da ne bojo kaj cene znižal). Po tvoji logiki potem najboljše cunje(kvaliteto mislim) delajo najbolj priznani designerji!?

Proizvodne cene med olji se niti približno toliko ne razlikujejo kot potem lahko vidiš na polici. Prepoznavnost blagovne znamke je lahko ogromna postavka v končni ceni izdelka(tukaj se ne pogovarjamo o 10-20 % ampak še dosti več). Je stvar posameznega proizvajalca koliko se ceni. A pa tebi ni bil sumljiv poenoten dvig cen Motula(npr v AUT) na 100 €?! A misliš, da so proizvodni stroški toliko narasli? Da je kvaliteta boljša? Ali so samo ugotovili, da je veliko takšnih kot si ti, ki bojo s še večjim veseljem dražje plačevali saj tako dobijo ˝še boljšo kvaliteto˝.

Seveda je pa zmeraj fajn met fanatične privržence, ki se ne dotaknejo ničesar drugega, kot tistga kar je po njihovem mnenju najboljše, vse drugo kritizirajo in hvalijo samo to, kar oni mislijo, da je edino dobro. To na podlagi miljon lastnih znanstvenih preizkusov in izdatnih testiranj na terenu. Razlike med zgoraj omenjenimi in verskimi fanatiki sploh ni. Je samo vprašanje časa, ko se bo nekdo na Prešercu pojavu z motul olji okoli pasu navezano in bo grozil, da se vrže v ljubljanico(in jo onesnaži), če ne bojo vsi rekli, da je Motul najtaboljši.

Me ne moti, če nekdo hvali nekaj, moti me pa ko pravi, da je drugo šrot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbrž ni odveč povedat, da trgovci brez problema na razprodajah znižajo cene za 50 ali več procentov.

ker bi drugače zadeve vrgli stran ker niso več aktualne.

ali so na zgubi? ja seveda..sebi delajo minus :whistle:

isto je z olji, s tem da se le to ne pokvari, embalaže so pa že nekaj let enake, tisto etiketo pa tut ni tak problem zamenjat.

da bi dajal 100€ za 4 litra motula?

nikoli never ever

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj ga ne no srat. Pri teh letih bi pa lahko že mal s svojo glavo mislu(edino, če te Motul plačuje). Če je nekaj drago pa pomeni, da je avtomatično najboljše?! Zdaj vsaj vem zakaj si BMW-ja kupil(hvala bogu, da ni poceni, ker bi drugače reku, da je za en k...-upam, da ne bojo kaj cene znižal). Po tvoji logiki potem najboljše cunje(kvaliteto mislim) delajo najbolj priznani designerji!?

Me ne moti, če nekdo hvali nekaj, moti me pa ko pravi, da je drugo šrot.

ene 98% folka kupi BMW, ker Porsche motorjev ne dela. . . :whistle:

zdej nucam motul, ker ga dobim ugodno, če bi moral kupovat v trgovini bi skor 100% točil kej drugega. Edino olje s katerim sem mel slabe izkušnje je bil takozvani "polsintetičen" Bardahl, 15-40. pozimi je ratal tako gost, da štarter ni vžgal motorja. Zanimivo je blo tudi, da je Ippone full syn precej hitrej zmanjkoval kot valvoline Shell ali motul. vsi full syn. Ker ne vozim SS motorja, sem enkat namest motul 300V nalil 7100, prav tako full syn, in motor je tekel občutno tišje. tako de. . . ni nujno de je tanartarbulše in najbeldragu res najboljše.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako poceni olje mojemu motorju nebi privoščil.Saj sem v Poljanah(Koper) za olivno domače v soboto plačal 1 Lit. po 7 €.

:topic: kje si dobil to olivno olje? Jaz ga kupim tudi domačega v Kampelu (tudi Koper) pa je bil že lani po 10€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: kje si dobil to olivno olje? Jaz ga kupim tudi domačega v Kampelu (tudi Koper) pa je bil že lani po 10€.

on kupi "ta slabga" zase in najboljše za moped

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: kje si dobil to olivno olje? Jaz ga kupim tudi domačega v Kampelu (tudi Koper) pa je bil že lani po 10€.

Jaz sem ga kupil pri res dobrem kolegu-poslovni partner verjetno mi ga je dal pod ceno, vsako leto mi prišpara sicer ga neprodaja saj ima samo ca 200 Kg oliv letno in vedno je zraven pri prešanju tako, da mu dajo v prešo SAMO njegove olive. :whistle:

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No me je že Danci prehitel.. Povsod so take cene in kar se mene tiče, so ZELO precenjene

Natolcevanje na pamet, daj en primer... cenik kjer stane 100€ pri nas ali v Avstriji ..... kdo zaboga pa vas sili oz. forsira, da kupujte ta prekleti Motul ali vozite precenjene mercedese ali BMW-je , se tudi v trabantu ali ladi pelješ :headbang:

Do zdaj še nikdar nisem plačal Motula preko 10€ za L in mi je vseno kaj vi tu filozofirate posebno tisti, ki so komaj iz plenic zleli na motor :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Natolcevanje na pamet, daj en primer... cenik kjer stane 100€ pri nas ali v Avstriji ..... kdo zaboga pa vas sili oz. forsira, da kupujte ta prekleti Motul ali vozite precenjene mercedese ali BMW-je , se tudi v trabantu ali ladi pelješ :headbang:

Do zdaj še nikdar nisem plačal Motula preko 10€ za L in mi je vseno kaj vi tu filozofirate posebno tisti, ki so komaj iz plenic zleli na motor :angry:

:lol1::OK::beer2:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do zdaj še nikdar nisem plačal Motula preko 10€ za L in mi je vseno kaj vi tu filozofirate posebno tisti, ki so komaj iz plenic zleli na motor :angry:

Mogoče so ti pa kitajski ponaredek prodal... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Natolcevanje na pamet, daj en primer... cenik kjer stane 100€ pri nas ali v Avstriji ..... kdo zaboga pa vas sili oz. forsira, da kupujte ta prekleti Motul ali vozite precenjene mercedese ali BMW-je , se tudi v trabantu ali ladi pelješ :headbang:

Do zdaj še nikdar nisem plačal Motula preko 10€ za L in mi je vseno kaj vi tu filozofirate posebno tisti, ki so komaj iz plenic zleli na motor :angry:

10 € za 1l 300V? No go se mi zdi. Je pa fajn da se napiše za katero olje točno gre(tud Mercedes ali pa BMW nimata samo enga modela ;))

Ni poanta tukaj v ceni, ampak v poveličevanju samo ene znamke. Sam mam dobre izkušnje z Motulom, sam jih mam pa tud s Castrolom, Agipom in z Silkolenom...pa npr tud z Hein Gericke in Louis...ergo obstajajo olja različnih proizvajalcev, ki opravljajo svoje delo BP...zdaj deco strašit, da bo mašina zaribala, ker ne uporabljajo določene znamke je pa zame osnovnošolski nivo razmišljanja...v končni fazi ne glede na ˝velikost˝ EMŠO-ja

Se pa na vseh forumih pojavi kregarija prec, ko se olja ali znamke motorjev omenja. Začuda je kljub kregariji, pri gumah to manj prisotno, pa čeprav bi blo bolj upravičeno, saj se že s prostim očesom vidi kaj se z gumo dogaja+čutiš razlike ko jo voziš.

Z notranjostjo motorja to ni slučaj. Konkretno znanje o učinkovitosti podmazovanja, tvorbe zaščitnega filma, trajnosti olja itd pa mislim, da empirično presega vse udeležence tega foruma(s tem mislim na nivo, ko se zadeve dejansko primerjalno merijo z ustreznimi inštrumenti in ne nekaj prebral in zdaj pameten nivo).

Dejstvo je, da je najbolj pomembno imeti v motorju zadostno količino olja, ker samo 1L ni zadosti, ne glede koliko stane ali kdo ga je naredu. Kaj pa tvojemu motorju najbolj paše pa izveš če sprobaš par različnih možnosti.

Tko kot z vsem v življenju je najbolj pomembna primerjava, če je nimaš je vse relativno(tud veliko severnih korejcev misli, da živijo na raju na zemlji, ker drugega niso probal ;)).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Natolcevanje na pamet, daj en primer... cenik kjer stane 100€ pri nas ali v Avstriji ..... kdo zaboga pa vas sili oz. forsira, da kupujte ta prekleti Motul ali vozite precenjene mercedese ali BMW-je , se tudi v trabantu ali ladi pelješ :headbang:

Do zdaj še nikdar nisem plačal Motula preko 10€ za L in mi je vseno kaj vi tu filozofirate posebno tisti, ki so komaj iz plenic zleli na motor :angry:

Prav nobeno natolcevanje.

Do par mesecev nazaj sem bil vsaj 1x na teden v Nemčjiji in sem se redno ustavljal po moto štacunah v Avstriji, ker je bilo vedno potrebno komu kaj pri nest. Da je motul 100€ pri njih sem videl na lastne oči.

Da je pa 100€ za tiste 4 litre Motula preveč je pa dejstvo. Glede na to, da v isti trgovini, kjer držijo ta Motul za 100€, dobiš za 30€ tudi 4 litre full sintetike, ki jo itak polni Motul, samo da je gor nalepka druga.

Pa ko omenjaš, Marcesese in BMWje, sicer mislim, da je slaba primerjava pa vseeno. Če bi bil en BMW v Italiji, Nemčiji, Sloveniji, pa še kje povsod okoli 50k €, v Avstriji pa ta isti 80k €, ne bi rekel da je precenjen? Zame bi vsekakor bil.

Skratka Motul, kar se mene tiče, že tako in tako malo skorišča svojo uveljavljenost pri nas in ni poceni, medtem ko je v Avstriji pa res smešno predrag.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav nobeno natolcevanje.

Do par mesecev nazaj sem bil vsaj 1x na teden v Nemčjiji in sem se redno ustavljal po moto štacunah v Avstriji, ker je bilo vedno potrebno komu kaj pri nest. Da je motul 100€ pri njih sem videl na lastne oči.

Da je pa 100€ za tiste 4 litre Motula preveč je pa dejstvo. Glede na to, da v isti trgovini, kjer držijo ta Motul za 100€, dobiš za 30€ tudi 4 litre full sintetike, ki jo itak polni Motul, samo da je gor nalepka druga.

Pa ko omenjaš, Marcesese in BMWje, sicer mislim, da je slaba primerjava pa vseeno. Če bi bil en BMW v Italiji, Nemčiji, Sloveniji, pa še kje povsod okoli 50k €, v Avstriji pa ta isti 80k €, ne bi rekel da je precenjen? Zame bi vsekakor bil.

Skratka Motul, kar se mene tiče, že tako in tako malo skorišča svojo uveljavljenost pri nas in ni poceni, medtem ko je v Avstriji pa res smešno predrag.

Men se počasi bliž menjava oljain me zanima kje in katerega se bajbol splača daz v motor. Mam pa Z 750

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No 100eur je res mal prehuda, ampak če dobiš pa v300, 4l za 60eur, pa tud ni tko huda.

Jst ga v svojega ne dajem sam zaradi tega, ker tovarna priporoča polsintetko, drugače bi ga še zmer dajal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!