Skoči na vsebino

Olje za motor - razno...


Ice

Priporočene objave

hm? a se ti ne zdi,da odgovarjaš na 11 let star post? in se je od takrat že marsikaj spremenilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse Honde CBR 1000 Fireblade od letnika 2008 dalje pa je zakon to olje:

Panolin Moto 4T Synth 10W-30

Olje je preizkušeno v praksi in zelo sem zadovoljen z njim!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Olje Motorex Boxer15W50 lahko od danes naprej dobite v TC Motoshopu.

za koliko denarja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Mene pa zanima, katero olje uporabljajo lastniki BMW K1200 LT? Na tujih forumih sem prebral, da uporabljajo vse živo od 10W40 pa do 20W50.

Naslednji teden bom zamenjal olje na moji mrcini, pa bi mi ta info prišel zelo prav.

Hvala in LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od ponedeljka naprej je olje Motorex Boxer 15W50 možmno kupiti v TC motoshopu v Ljubljani.

greba pa ti moraš res bit moron - po svojih treh postih ne opaziš, da ko lajkaš svoje poste se ti poleg tega še izpiše tvoj nick name :kva2::slap:

a mogoče delaš reklamo za TC ? :whistle:

Da ne bom čisto zares off topic pa še tole, kolegov gs bmw 2009 letnik je po tedenskem žganju po Dolomitih popil 1 deci olja, zares samo 1 deci!

Uporablja pa sintetiko za boxer motorje ! Od prvega servisa naprej tako in ga popolnoma nič ne špara, kot nekateri opisujete kako naj bi se vozilo...

Servisira ga pa na servisu ... ah ne bom delal reklamo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Mene pa zanima, katero olje uporabljajo lastniki BMW K1200 LT? Na tujih forumih sem prebral, da uporabljajo vse živo od 10W40 pa do 20W50.

Naslednji teden bom zamenjal olje na moji mrcini, pa bi mi ta info prišel zelo prav.

Hvala in LP.

To je bilo že tolikokrat prediskutirano, da ni res.npr. 10W 40 je bolj redko(manj vizkozno) olje sepravi za spomladanske ali pozno jesenske temperature,da ne rečem zimske razmere,20W50 je olje za zunanje temperature nad + 20 stopinj gostejše (bolj vizkozno) ! Kupi npr. 15W50 in boš imel idealno celoletno olje.Sicer pa ti te številke pomenijo SAMO vizkoznost gostoto olja bolj važno je ali boš plačal malo več za dobro znamko in kvalitetno olje vsaj pol sintetiko !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je bilo že tolikokrat prediskutirano, da ni res.npr. 10W 40 je bolj redko(manj vizkozno) olje sepravi za spomladanske ali pozno jesenske temperature,da ne rečem zimske razmere,20W50 je olje za zunanje temperature nad + 20 stopinj gostejše (bolj vizkozno) ! Kupi npr. 15W50 in boš imel idealno celoletno olje.Sicer pa ti te številke pomenijo SAMO vizkoznost gostoto olja bolj važno je ali boš plačal malo več za dobro znamko in kvalitetno olje vsaj pol sintetiko !

Hvala lepa! :OK:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

greba pa ti moraš res bit moron - po svojih treh postih ne opaziš, da ko lajkaš svoje poste se ti poleg tega še izpiše tvoj nick name :kva2::slap:

a mogoče delaš reklamo za TC ? :whistle:

Da ne bom čisto zares off topic pa še tole, kolegov gs bmw 2009 letnik je po tedenskem žganju po Dolomitih popil 1 deci olja, zares samo 1 deci!

Uporablja pa sintetiko za boxer motorje ! Od prvega servisa naprej tako in ga popolnoma nič ne špara, kot nekateri opisujete kako naj bi se vozilo...

Servisira ga pa na servisu ... ah ne bom delal reklamo.

Jaz mam motor star 4 mesece,prvih 1000km z utekovalnim oljem ga je porabil polovico merilnega okenčka,se pravi 2.5dcl,po opravljenem servisu naredil še 3000km in motor je v večini nad 5000 obratov.......skratka 3000km in nobenega dolivanja in nobene porabe in z original predpisanim mineralcom,če bo šlo v tej smeri sem zelo zadovoljen :OK: :OK:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nejc, ker se tudi meni 3,5 zelo lepo sliši sem presedlal na 650.Lp

dobro sta to naredila.

A lahko še kaj postorita okoli porabe bencina. 5.6l/100km mi je mal preveč.

Sicer eno rešitev poznam (npr. če bi se vozil npr. z BS, bi bila poraba 4.5), samo

kaj ko bi se pa 3.5 še lepše slišalo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

greba pa ti moraš res bit moron - po svojih treh postih ne opaziš, da ko lajkaš svoje poste se ti poleg tega še izpiše tvoj nick name :kva2::slap:

a mogoče delaš reklamo za TC ? :whistle:

Da ne bom čisto zares off topic pa še tole, kolegov gs bmw 2009 letnik je po tedenskem žganju po Dolomitih popil 1 deci olja, zares samo 1 deci!

Uporablja pa sintetiko za boxer motorje ! Od prvega servisa naprej tako in ga popolnoma nič ne špara, kot nekateri opisujete kako naj bi se vozilo...

Servisira ga pa na servisu ... ah ne bom delal reklamo.

Ne delam za TC, delam zase. Hočem pa ti povedati, da ni vedno najbolje tisto, kar dobiš na servisih, saj je posel v večini primerov naravnan komercialno. Ne bom ti pisal, kdo je dobavitelj originalnega olja, je pa dejstvo, da ga za BMW polni nekdo, ki je za to dobro plačal, poleg tega pa ponudil zelo dobre nabavne pogoje. Pa še nekaj, serviserji forsirajo originalno olje, ker so ščiteni s strani principala, pa še bonus dobivajo na vsak prodan liter. Tega pa se nabere kar nekaj čez leto. Verjemi mi, da poznam zadeve v detajle. V mojem primeru pa sem ti govoril o specialnem proizvodu za R motorje, ki ga nimanobena konkurenčna blagovna znamka.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne delam za TC, delam zase. Hočem pa ti povedati, da ni vedno najbolje tisto, kar dobiš na servisih, saj je posel v večini primerov naravnan komercialno. Ne bom ti pisal, kdo je dobavitelj originalnega olja, je pa dejstvo, da ga za BMW polni nekdo, ki je za to dobro plačal, poleg tega pa ponudil zelo dobre nabavne pogoje. Pa še nekaj, serviserji forsirajo originalno olje, ker so ščiteni s strani principala, pa še bonus dobivajo na vsak prodan liter. Tega pa se nabere kar nekaj čez leto. Verjemi mi, da poznam zadeve v detajle. V mojem primeru pa sem ti govoril o specialnem proizvodu za R motorje, ki ga nimanobena konkurenčna blagovna znamka.

Pa ti res ne pogruntaš al kaj ? So ti tvoji posti res tako všeč, da jih sam sebi všečkaš :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne delam za TC, delam zase. Hočem pa ti povedati, da ni vedno najbolje tisto, kar dobiš na servisih, saj je posel v večini primerov naravnan komercialno. Ne bom ti pisal, kdo je dobavitelj originalnega olja, je pa dejstvo, da ga za BMW polni nekdo, ki je za to dobro plačal, poleg tega pa ponudil zelo dobre nabavne pogoje. Pa še nekaj, serviserji forsirajo originalno olje, ker so ščiteni s strani principala, pa še bonus dobivajo na vsak prodan liter. Tega pa se nabere kar nekaj čez leto. Verjemi mi, da poznam zadeve v detajle. V mojem primeru pa sem ti govoril o specialnem proizvodu za R motorje, ki ga nimanobena konkurenčna blagovna znamka.

O oljih pa imam očutek, da ti je v tej zgodbi vseeno o kvaliteti olj, bolj te moti, da jih nek dotični prodaja in ti skače v zelje!

Še ti se potrudi in jim prevzami posel, če te poslovne poti in načini poslovanja konkurence tako motijo...

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In navsezadnje je mel TBoxer prav,samoreklama,pa da ne bo pomote,jaz tuki ne vidm nič narobe,vsak se proba v teh časih dokopat do kakšnega evrčka tako ali drugače :OK:

Greba ti pa moraš poleg olja ,ki ga ponujaš in reklamiraš(kao sem slišu,pa take pa to) ponudit naprimer ,da za 4litre kupljenega olja dobimo 1L gratis,zaradi mene lahko napišeš tudi tako kot si začel,da zaključiš z stilom naprimer: sem slišu,da je eno super olje za Boxerje,in da ga za ceno 4L dobiš 5...itd... :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In navsezadnje je mel TBoxer prav,samoreklama,pa da ne bo pomote,jaz tuki ne vidm nič narobe,vsak se proba v teh časih dokopat do kakšnega evrčka tako ali drugače :OK:

Greba ti pa moraš poleg olja ,ki ga ponujaš in reklamiraš(kao sem slišu,pa take pa to) ponudit naprimer ,da za 4litre kupljenega olja dobimo 1L gratis,zaradi mene lahko napišeš tudi tako kot si začel,da zaključiš z stilom naprimer: sem slišu,da je eno super olje za Boxerje,in da ga za ceno 4L dobiš 5...itd... :grim

Se bomo zmenili tudi to zadnje, kar si napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo

Evo nekaj za stare krave,kot je moja R1100RT-

MOL Botond 20W-50 večgradacijsko motorno olje cena na MOL črpalkah za

4

Litre stane 17€ :grim

:)

Kaj pravite o tem?? Ali je to olje ok in če ni- zakaj ni ?

http://www.mol.si/si/vozite_z_nami/maziva/olja_za_motorna_vozila/

Specifikacije in odobritve

Stopnja viskoznosti: SAE 20W-50

API SF/CC

MIL-L-46152B Pa naj pije kolk mu paše-kdo maže ta vozi .)sam da je not in friško :P Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kolikor še kdo spremlja temo in ga zanima cena naj povem, da so mi iz TC motoshopa sporočili da je cena za liter dobrih 15 evrov - ni poceni to olje, oz najbrž visoka marža.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kolikor še kdo spremlja temo in ga zanima cena naj povem, da so mi iz TC motoshopa sporočili da je cena za liter dobrih 15 evrov - ni poceni to olje, oz najbrž visoka marža.

jaz v svojega boxerja vlivam kar original bmw olje za boxerje, ki ga dobim na bmw servisu. pa še cena mislim da je manj kot 15 eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz v svojega boxerja vlivam kar original bmw olje za boxerje, ki ga dobim na bmw servisu. pa še cena mislim da je manj kot 15 eur.

Lani je bila cena tega olja na BMW servisu 9 EUR ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani je bila cena tega olja na BMW servisu 9 EUR ...

pri selmarju je še vedno 9 EUR

me je pa hotel prejšnji teden prodajalec nategniti za 6 eurov.ker mu je originalnega olja zmanjkalo,mi je hotel prodati castrola za 15 eur.olje je baje enako,ker tudi"original bmw"je castrol.mi pa ni jasno zakaj je takšna razlika v ceni?bi pričakoval da bo "original bmw"olje dražje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Original BMW je mineralno, zato tudi takšna cena, Castrolovo pa je najverjetneje polsintetika.

če je original mineralno,pol jaz ne rabim polsintetike ali sintetike

za 2 litra castrola dobim 3 litre originalnega,se kr pozna :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me olje za R1 , Shell 10W 40 polsintetika. Tega je prejšni lastnik uporabljal pa me zanima mnenja al s tem naprej al kaj drugega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!