Skoči na vsebino

Olje za motor - razno...


Ice

Priporočene objave

Odločitev je padla! Ker mi je všeč odnos gospoda na drugi strani telefona, ki se je res potrudil, da je poiskal vse informacije v zvezi z mojim motorjem, sem se odločil, da v mojo Suzi z naslednjim tednom nalijem Bel Ray 10w 40 polsintetično motorno olje. Kako pa se bo obneslo samo olje pa poročam...

Pozdravljam prijazen odnos in trud za stranko s strani Motopoint Adriatik d.o.o. podjetja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločitev je padla! Ker mi je všeč odnos gospoda na drugi strani telefona, ki se je res potrudil, da je poiskal vse informacije v zvezi z mojim motorjem, sem se odločil, da v mojo Suzi z naslednjim tednom nalijem Bel Ray 10w 40 polsintetično motorno olje. Kako pa se bo obneslo samo olje pa poročam...

Pozdravljam prijazen odnos in trud za stranko s strani Motopoint Adriatik d.o.o. podjetja!

cena wix?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ola,

kupu je Ikar še zame, v trgovini v Sežani, mislim da se kliče "Metra", bi moral Ikarja vprašat. Kupu pa je to, ki si navedu zgoraj. Je v crni kantici od 5l. Mislim da je to tole olje: http://www.bardahl.n...Hash=3859e31e2a , in če me spomin ne vara, tudi pise na etiketi API SG. Bom pogledal doma na etiketo pa ti sporočim za ziher. Ali je to olje boljse od castrola, in ali masina lepse laufa, bi tezko trdil, ker sem kupu boxerja sele pred kratkim, in sem pred menjavo naredu kakih 500km, pa se to sem se sele uvajal na drug motor. Pa poleg vsega tega, je blo prej notri se olje za utekanje masine, ki predvidevam, da je bilo ali mineralno ali pol-sintetično.

Sicer pa se mi zdi da masina lepo tece, je tiha, se ne greje prevec, redko se mi segreje na 4 črtice, pa še to samo v mestu. Koliko olja mi je popilo bi tudi tezko reku, zdej sem od menjave naredu okoli 1000km, ampak ob menjavi smo nalili malenkost prevec olja, tako da je nivo glih na vrhu okenca, in zaenkrat je nivo se isti. :) Je se prezgodaj da bi lahko karkoli trdil. Cena je bla pa kr ugodna, 5l za 45€. Filter olja, ce boš rabu, sem kupu v moto charli, 12€.

Po 10kkm, se je olje odlicno obneslo, v tem cajtu mi ga je pokurlo cca 3dl. Motor (R1200ST) se mi je redkokdaj segrel na 4 crtice, nad 4 pa nikoli. Ce to karkoli pomeni. Pa smo tudi ze orng v hrib furali, v prvi, drugi , polno nalozeni. Motor je vseskozi lepo glado tekel, tudi v zadnjih kilometrih pred menjavo. Zdej je ze 2kkm od menjave, tokrat pa nisem dobil istega olja, ampak sem poskusil drugo filozofijo, ki sem jo sicer ze omenil, da bi v motor natocu olje brez aditivov. To je olje za avtomobilske motorje. Namrec v trgovini, so imeli olje Bardhal XTC C60 15W50 bodisi za avto, bodisi za motor. Edina razlika ki sem jo supel najt je ta, da je motorno olje za motor primerno tudi za mokre sklopke. Torej, bemfla nima mokre sklopke in potemtakem sem se odlocu raje za olje, ki nima aditivov proti zdrsavanju. Po neki kmecki logiki bi sklepal, da bo olje brez aditivov proti zdrsavanju mazalo bolje. No kakorkoli, motor deluje odlicno, prav tako zelo mirno. Bom pa cez 8kkm videl, ali bo kaka razlika, ali ga bo pokurlo kaj vec ali manj. Je pa to olje bilo nekoliko drazje, okoli 14€ na liter ce se prav spomnem, pakirano pa je v plocevinasti posodi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj nima tvoj moped priporočeno 100% sintetiko?

:nono: Priporočeno je olje 'SAE 1OW-40, API SF or SG' (pri 2005+ je dodano še JASO MA). Nikjer ni omenjen, da bi naj bilo sintetično...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

pozdravljeni, zanima me katero olje priporočate za Hondo cb 900 l. 1980.

Hvala

Vsaj pol sintetiko neglede na znamko ! vizkoznosti 15W-50 ali 10W-40-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaj pol sintetiko neglede na znamko ! vizkoznosti 15W-50 ali 10W-40-

hvala za odgovor, zdej mam not motul 5100 10- 40 pa mi ga kar žre (nič ne kadi) pa sem pomislu da bi glede na letnik nalil kak drug olje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Liqui moly 20w60 (torej zelo gosto olje), mogoče bi ga mal manj žrlo, al pa tud motul 5100 15w50, tega uporabljam jaz.

10w40 je tud ok, motor je pač star in s tem tolerance, zato kuri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za odgovor, zdej mam not motul 5100 10- 40 pa mi ga kar žre (nič ne kadi) pa sem pomislu da bi glede na letnik nalil kak drug olje.

15w 50, pa kar bo pa bo.

koliko ga pa kuri, če ni več kot liter na 1000km, ni neke panike :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabljam motul 15w50 na gsxr1000 k2; po cca.10000km ni popapal prav nič,vsaj vidno ni.

Res pa je, da mi sklopka ni najbolj všeč; ko šaltam v nižjo prestavo,kar mal prehitro spusti,sicer ne vedno.

Ja, servis bi naj bil na 6000km, a 10000km tudi ne bi smel biti problem, sploh z dolgimi furami. Mogoče se pa motim....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zanima me katero olje za husko te 250 - v knjigi piše Agip racing 4T 10W60 sam pa tega ne najdem nikjer - bi bil motul 15W50 ok (priporočilo v Yamaha servisu)-

Pa tale filter: http://www.ebay.com/itm/KN-154-K-N-PERFORMANCE-OIL-FILTER-HUSQVARNA-TE250-02-09-/390293770148?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item5adf524fa4

Najlepša hvala za odgovor

Lp, J

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me katero olje za husko te 250 - v knjigi piše Agip racing 4T 10W60 sam pa tega ne najdem nikjer - bi bil motul 15W50 ok (priporočilo v Yamaha servisu)-

Pa tale filter: http://www.ebay.com/...=item5adf524fa4

Najlepša hvala za odgovor

Lp, J

Agip Racing 10w60 najdeš praktično na vsaki agip bencinski črpalki. Cena 18€. Sam imam huso 610sm ki ima predpisano enako olje, vendar bom po priporočilih nalil Bardahl 15-50...lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je v naših koncih veliko agip bencinskih - edino le v vodicah in tja sem že pred časom klical in so mi dejali da tega olja pri njih nimajo. Potem je Motul tudi uredu ker je sintetika ali je tale Bardahl kakšna posebna eksotika?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je v naših koncih veliko agip bencinskih - edino le v vodicah in tja sem že pred časom klical in so mi dejali da tega olja pri njih nimajo. Potem je Motul tudi uredu ker je sintetika ali je tale Bardahl kakšna posebna eksotika?

Lp

Je,je....Bardahl je eksotika........ampak samo pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je v naših koncih veliko agip bencinskih - edino le v vodicah in tja sem že pred časom klical in so mi dejali da tega olja pri njih nimajo. Potem je Motul tudi uredu ker je sintetika ali je tale Bardahl kakšna posebna eksotika?

Lp

Hmm...zelo čudno. Agip Ajdovščina ter Nova Gorica ga imata. Je pa mogoče res, da manjši agipi ne držijo cele ponudbe. Omenjena dva sta malo večja. Btw...cene tega olja so enake skoraj povsot...moto-nautika, moto mario (husqvarnini serviserji). Je pa za moje pojme precej drago. Sam sem za za naslednjo sezono nabavil Bardahl xtc c60 15w40, ki sodi med profesionalna olja. Večina uporabnikov opazi tudi razliko v delovanju motorja...Cena pa je cca 13-14€ po litru...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam 5 litrov Bardahl XTC C60 15W50 viška.....če kdo rabi.....dam ga za 13evrosongov po litru. Info na PM.

PS: razlika v delovanju motorja je opazna.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je kje na štajerskem diler :hmm:

V Sloveniji ni dilerja (je pa na Hrvaškem,Srbiji,itd....). Je samo ena štacuna na primorskem, ki se trudi s prodajo......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Bi bil mogoče kdo za kak skupinski nakup olja. Iščem Motul 5100. Najcenej kar sem ga dosedaj kupil je bil nekaj čez 9eur/l. Ima mogoče kdo kakšno boljšo varijanto?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ali ima kdo mogoče izkušnje s tem oljem proizvajalca Q8. Prodajalec pravi, da je olje boljše kot Motul 5100. Cena pa je 2.200 SIT.

Link

Ali mogoče kdo ve za internetno stran, kjer bi delali primerjavo olj?

LP,

Miran.

Uporablja kdo to Q8 olje. Gledam na njihovi spletni strani, da imajo polsintetiko SBK Racing. Kolikor sem prebral je v motošportu kar uveljavljeno. :mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zanima me prehod iz sintetike nazaj na polsintetiko se sme? več kje sem zasledil da če uporabljaš sintetiko da pol nazaj naj nebi šel in me zanima če je res temu tako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!