Skoči na vsebino

Olje za motor - razno...


Ice

Priporočene objave

Tiu sporočim čez 10.000 kilometrov....sem ga ravno danes kupil 15W50 XTM Syntronic popolnoma sintetično olje.

mende je XTM Syntronic še star model, drugič probaj novejšega - Bardahl XTC C60, je še boljše

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem kupu tole olje za svoj motor, Castrol Power1 GPS 4T, in če se ne motim piše na njem pol sintetično. Tudi na Castrolovi strani piše, da je "Semi synthetic 4-stroke motorcycle engine oil formulation"

http://www.castrolmoto.com/au/our_oils_new/power_1_gps_4t_10w_40.php

Kakorkoli, za F800 je to olje priporočljivo, za boxer mašino sem kasneje vidu, da ni primerno in sem kupu raje polno-sintetično. Po priporočilu forumaša, pa sem poizkusil z drugo znamko, in sicer Bardahl. Bomo vidli kako se izkaze.

tudi na youtube lahko vidiš test olja motul, bardahl, castrol Power1, slednje zdrži 5x slabše obremenitve motorja.

Jaz sem tudi poizkusil bardahl, xtcc60, prej je bilo noter motul 7100 in razlika je očitna. po pol ure delovanja po menjavi olja je bil menjalnik ob pretikanju tiho (prej je štrkal), prej je pospeševal motor kot, da ga nekaj duši, zdaj pa se vrti kot zmešan :) , dobil je več moči in lepše deluje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem kupu tole olje za svoj motor, Castrol Power1 GPS 4T, in če se ne motim piše na njem pol sintetično. Tudi na Castrolovi strani piše, da je "Semi synthetic 4-stroke motorcycle engine oil formulation"

http://www.castrolmoto.com/au/our_oils_new/power_1_gps_4t_10w_40.php

Kakorkoli, za F800 je to olje priporočljivo, za boxer mašino sem kasneje vidu, da ni primerno in sem kupu raje polno-sintetično. Po priporočilu forumaša, pa sem poizkusil z drugo znamko, in sicer Bardahl. Bomo vidli kako se izkaze.

Preberi ponovno! Power 1 GPS T4 je vol. sin. olje Semi sinteik pa je pol sint. olje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preberi ponovno! Power 1 GPS T4 je vol. sin. olje Semi sinteik pa je pol sint. olje.

Power 1 GPS 4T je polsintetika. Predvidevam, da si se trudil z vol.sin.olje napisat, da gre za sintetično(vollsintetiš) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preberi ponovno! Power 1 GPS T4 je vol. sin. olje Semi sinteik pa je pol sint. olje.

Castrol Power 1 GPS 4T

UPORABA

Castrol Power 1 GPS 4T 10W-40 to tehnološko napredeno polsintetično motorno olje namenjeno motociklom s športnimi delovnimi učinki. To najvišje kakovosti olje, ki s pomočjo formule POWER RELEASE zagotavlja doseganje in vzdrževanje maksimalne moči motorja. Castrol Power 1 GPS z formulo POWER RELEASE reducira trenje, istocasno ohranjajoč optimalne parametre delovanja mokre sklopke, s čim zagotavlja učinkovit transfer moči.

Castrol Power 1 GPS vsebuje formulo TRIZONE TECHNOLOGY™ ustvarjeno posebno za 4-taktne motocikle. Zmogljivost motocikla to sinhronizirano sodelovanje 3 elementov: motorja, sklopke in menjalnika. S TRIZONE TECHNOLOGY™ je to olje prilagojeno zaščiti tako motorja, kot sklopke in menjalnika. Power 1 Racing 4T zagotavlja perfektno zaščito vsem trem elementom, ki so izpostavljeni obrabi.

Castrol Power 1 GPS 4T 10W-40 je ustrezno za vse sodobne motorje, ki zahtevajo specifikacijo API oz. JASO

OSNOVNE PREDNOSTI IN KORISTI

- napredena formulacija za 4-taktne motorje motociklov

- povečuje in vzdržuje maksimalno moč motorja

- zagotavlja odlično zaščito pri ekstremno visokih temperaturah

- ustrezno tako za motorje hlajene z zrakom, kot s tekočino

-odlična protiobrabna zaščita

- skladno z zahtevami motorjev opremljenih s katalitičnimi sistemi

- perfektna kontrola porabe olja

SPECIFIKACIJE:

SAE 10W-40 - API SJ - JASO MA

Google Translate :?

Popravljeno . Popravil danci1973
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preberi ponovno! Power 1 GPS T4 je vol. sin. olje Semi sinteik pa je pol sint. olje.

saj sem na pol slep ..toda ? ------

CASTROL POWER 1 GPS 4T 10W-40

Features

  • Semi synthetic 4-stroke motorcycle engine oil formulation

semi sintetik je pol sintetično olje ... vsaj bilo je včasih ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli, za F800 je to olje priporočljivo, za boxer mašino sem kasneje vidu, da ni primerno in sem kupu raje polno-sintetično. Po priporočilu forumaša, pa sem poizkusil z drugo znamko, in sicer Bardahl. Bomo vidli kako se izkaze.

obvezno povej , kako boš zadovoljen z bardahl - om prosim ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko v motor, ki zahteva olje specifikacije API SF, SG ali SH vlijem olje novejše specifikacije API SL?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi na youtube lahko vidiš test olja motul, bardahl, castrol Power1, slednje zdrži 5x slabše obremenitve motorja.

Jaz sem tudi poizkusil bardahl, xtcc60, prej je bilo noter motul 7100 in razlika je očitna. po pol ure delovanja po menjavi olja je bil menjalnik ob pretikanju tiho (prej je štrkal), prej je pospeševal motor kot, da ga nekaj duši, zdaj pa se vrti kot zmešan :) , dobil je več moči in lepše deluje

hm zanimivo, a si ti drugače kako đolo pohal zraven med menjavo olja pa pred "testom"? :D

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm zanimivo, a si ti drugače kako đolo pohal zraven med menjavo olja pa pred "testom"? :D

zanimivo, potem smo isto stvar "pohali", saj se meni dogaja popolnoma isto pri motorju s uporabo Bardahl-a.....pa to ni samo moje mnenje, temveč tudi ostalih, ki so občasno vozili moj motor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo, potem smo isto stvar "pohali", saj se meni dogaja popolnoma isto pri motorju s uporabo Bardahl-a.....pa to ni samo moje mnenje, temveč tudi ostalih, ki so občasno vozili moj motor...

kje se dobi to olje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem gledal ta Bardahl olja in me zanima zakaj na italjanskem trgu je Bardhal Synt XTM 15W-50 s tehnologijo polar plus in specifikacije API SL, pri nas pa tehnologija Polar plus ni omenjena in je olje specifikacije API GL.

Rdeči_vragec, kaj in kje si ti vzel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje da pri Bardahlu žre motor mal olja....

pa nekatiri pravjo da je začela sklopka drset pri mrzlem motorju....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje se dobi to olje?

Malo sem gledal ta Bardahl olja in me zanima zakaj na italjanskem trgu je Bardhal Synt XTM 15W-50 s tehnologijo polar plus in specifikacije API SL, pri nas pa tehnologija Polar plus ni omenjena in je olje specifikacije API GL.

Rdeči_vragec, kaj in kje si ti vzel?

Ola,

kupu je Ikar še zame, v trgovini v Sežani, mislim da se kliče "Metra", bi moral Ikarja vprašat. Kupu pa je to, ki si navedu zgoraj. Je v crni kantici od 5l. Mislim da je to tole olje: http://www.bardahl.nl/detail-page.63.0.html?&L=1&tx_ttnews%5Btt_news%5D=87&tx_ttnews%5BbackPid%5D=631&cHash=3859e31e2a , in če me spomin ne vara, tudi pise na etiketi API SG. Bom pogledal doma na etiketo pa ti sporočim za ziher. Ali je to olje boljse od castrola, in ali masina lepse laufa, bi tezko trdil, ker sem kupu boxerja sele pred kratkim, in sem pred menjavo naredu kakih 500km, pa se to sem se sele uvajal na drug motor. Pa poleg vsega tega, je blo prej notri se olje za utekanje masine, ki predvidevam, da je bilo ali mineralno ali pol-sintetično.

Sicer pa se mi zdi da masina lepo tece, je tiha, se ne greje prevec, redko se mi segreje na 4 črtice, pa še to samo v mestu. Koliko olja mi je popilo bi tudi tezko reku, zdej sem od menjave naredu okoli 1000km, ampak ob menjavi smo nalili malenkost prevec olja, tako da je nivo glih na vrhu okenca, in zaenkrat je nivo se isti. :) Je se prezgodaj da bi lahko karkoli trdil. Cena je bla pa kr ugodna, 5l za 45€. Filter olja, ce boš rabu, sem kupu v moto charli, 12€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko v motor, ki zahteva olje specifikacije API SF, SG ali SH vlijem olje novejše specifikacije API SL?

API SM (za 2005 in novejše motorje), SL (2001) in SJ (1997) se ujemajo tudi s starejšimi in se jih lahko varno uporablja v starejših motorjih. Nasprotno pa se ne sme, ker starejše specifikacije API (SH, SG, SF..) lahko ne ustrezajo OEM zahtevam za novejše motorje. Npr. API SL ni primerno za motorje novejše od 2005 in SJ ni za novejše od 2001 itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje se dobi to olje?

v Slo – Motosprint Koper, bolha.com, Metra Sežana (brez PP in C60 formule).. v Italiji je skoraj v vsaki avto, moto trgovini..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem gledal ta Bardahl olja in me zanima zakaj na italjanskem trgu je Bardhal Synt XTM 15W-50 s tehnologijo polar plus in specifikacije API SL, pri nas pa tehnologija Polar plus ni omenjena in je olje specifikacije API GL.

Rdeči_vragec, kaj in kje si ti vzel?

formula ni omenjena, ker jo olje ne vsebuje, nekatera imajo, druga ne, kot piše na spodnji strani

http://bardahl.se/sidor/produkter/oljor/oljor.htm . Olja, ki jih prodajajo v Italiji imajo vsa noter to formulo in za 4T še fullerene

a res piše specifikacija API GL? API GL je olje za menjalnike ipd. http://en.wikipedia.org/wiki/Gear_oil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje da pri Bardahlu žre motor mal olja....

pa nekatiri pravjo da je začela sklopka drset pri mrzlem motorju....

Možno je, ampak zelo redko kdo pravi, da bi imel kakšne težave s tem oljem, ponavadi ni težav in še izboljša delovanje motorja. verjetno ni vsako olje primerno za vsak motor, tudi pri drugih znamkah imajo eni neke probleme, drugi pa ne, lahko pa je vzrok tudi kje drugje in ne v olju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ola,

kupu je Ikar še zame, v trgovini v Sežani, mislim da se kliče "Metra", bi moral Ikarja vprašat. Kupu pa je to, ki si navedu zgoraj. Je v crni kantici od 5l. Mislim da je to tole olje: http://www.bardahl.nl/detail-page.63.0.html?&L=1&tx_ttnews%5Btt_news%5D=87&tx_ttnews%5BbackPid%5D=631&cHash=3859e31e2a , in če me spomin ne vara, tudi pise na etiketi API SG. Bom pogledal doma na etiketo pa ti sporočim za ziher. Ali je to olje boljse od castrola, in ali masina lepse laufa, bi tezko trdil, ker sem kupu boxerja sele pred kratkim, in sem pred menjavo naredu kakih 500km, pa se to sem se sele uvajal na drug motor. Pa poleg vsega tega, je blo prej notri se olje za utekanje masine, ki predvidevam, da je bilo ali mineralno ali pol-sintetično.

Sicer pa se mi zdi da masina lepo tece, je tiha, se ne greje prevec, redko se mi segreje na 4 črtice, pa še to samo v mestu. Koliko olja mi je popilo bi tudi tezko reku, zdej sem od menjave naredu okoli 1000km, ampak ob menjavi smo nalili malenkost prevec olja, tako da je nivo glih na vrhu okenca, in zaenkrat je nivo se isti. :) Je se prezgodaj da bi lahko karkoli trdil. Cena je bla pa kr ugodna, 5l za 45€. Filter olja, ce boš rabu, sem kupu v moto charli, 12€.

bom počakal tvoje poročilo :naughty: pol bomo še mi probal :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tiskarski škrat :sleep2: API SG

Potem je to kar prodajajo v metri zastarelo, API SG = 1989, za motorje do 1993 in starejše, SF, SE.. v novejših motorjih bo težko zadovoljevalo zahtevam podmazovanja. kategorija SH ima v primerjavi s SG zelo izboljšane lastnosti glede korozije, oksidacije, usedlin in obrabe. Novejše SJ, SL, SM pa še toliko bolj. Še nrtbulše od bardahla bi bilo XTCC60, ima API SM za motorje 2005 in novejše ter primerno tudi za starejše in ima poleg polar plusa še fullerene, ki ga XTM Sxnt API SL nima (XTM API SG pa nima ne eno ne drugo :). To novejše ima rumeno embalažo kot je tu http://www.msm.bg/index.php?main_page=index&cPath=20_267_372&language=en

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ola,

kupu je Ikar še zame, v trgovini v Sežani, mislim da se kliče "Metra", bi moral Ikarja vprašat. Kupu pa je to, ki si navedu zgoraj. Je v crni kantici od 5l. Mislim da je to tole olje: http://www.bardahl.nl/detail-page.63.0.html?&L=1&tx_ttnews%5Btt_news%5D=87&tx_ttnews%5BbackPid%5D=631&cHash=3859e31e2a , in če me spomin ne vara, tudi pise na etiketi API SG. Bom pogledal doma na etiketo pa ti sporočim za ziher. Ali je to olje boljse od castrola, in ali masina lepse laufa, bi tezko trdil, ker sem kupu boxerja sele pred kratkim, in sem pred menjavo naredu kakih 500km, pa se to sem se sele uvajal na drug motor. Pa poleg vsega tega, je blo prej notri se olje za utekanje masine, ki predvidevam, da je bilo ali mineralno ali pol-sintetično.

Sicer pa se mi zdi da masina lepo tece, je tiha, se ne greje prevec, redko se mi segreje na 4 črtice, pa še to samo v mestu. Koliko olja mi je popilo bi tudi tezko reku, zdej sem od menjave naredu okoli 1000km, ampak ob menjavi smo nalili malenkost prevec olja, tako da je nivo glih na vrhu okenca, in zaenkrat je nivo se isti. :) Je se prezgodaj da bi lahko karkoli trdil. Cena je bla pa kr ugodna, 5l za 45€. Filter olja, ce boš rabu, sem kupu v moto charli, 12€.

V metri je cena ugodna le za njih, za kupca še nikoli. Najbolj se spomnim dveh reči katerih je bila cena višja kot drugod kar za 50%! Če je res API SG ga jaz ne bi vzel niti če mi plačajo, razen če bi ga rabil za kakšno staro kosilnico :) Če dela motor v redu z SG kako bi šele z novejšim? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj recimo priporočate za superšportnika???

na servisu so dajal motul 5100,in zdaj 2xcastrol GPS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj recimo priporočate za superšportnika???

na servisu so dajal motul 5100,in zdaj 2xcastrol GPS.

Apsolutno vol sintetiko! Če pa je sklopka že bolj na koncu(več ko 20K kil.) pa vsaj pol sintetiko !

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne smeš pa nalivat avtomobilskih olj

e to... točno to me zanima... Sicer sam pri sebi že poznam odgovor, ampak bi rad to zadevo mal "bol znal".

ZAKAJ NE avtomobilskega olja v motor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!