Skoči na vsebino

Olje za motor - razno...


Ice

Priporočene objave

mogoce se pa eni vozimo oziroma saltamo samo do 3 prestave:D

Jest res ne zastopim zakaj sploh kupujete dirkaško olje, na cesti pa itak več kot tolk ne moreš in ne smeš žgat.

Kot da bi ti vse gume pri zaviranju blokirale in bi še ročno zategnu(za filing menda)

Dajte 5100 ali 7100 in gasa. 300V se uporablja za pisto, vem da ga uporabljajo tudi pri dirkalnikih-avtih, vsaj na gorsko hitrostnih sem videl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zkaj dajemo?Zato,ker so nekateri na forumu to svrtoval in zato,ker mi je pooblaščen servis za Honde to priporočal.Kaj naj zdj ga zlijem vn,pa dam 5100 notr?Nism zastojn dau 80 evrov.Pa naj gre t ašponer,če se mu že gre,jz olja zlivu vn nam.Naslednjic bom pa kej druzga uliu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zkaj dajemo?Zato,ker so nekateri na forumu to svrtoval in zato,ker mi je pooblaščen servis za Honde to priporočal.Kaj naj zdj ga zlijem vn,pa dam 5100 notr?Nism zastojn dau 80 evrov.Pa naj gre t ašponer,če se mu že gre,jz olja zlivu vn nam.Naslednjic bom pa kej druzga uliu.

Naj uganem, priporočali so ti najdražje olje? Ja res čudno :D

Ni ti ga treba vn zlivat. Škodlo mu ziher ne bo. Ampak bolj koristlo kot 7100 pa tudi zeloo dvomim. Za cestno uporabo seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zkaj dajemo?Zato,ker so nekateri na forumu to svrtoval in zato,ker mi je pooblaščen servis za Honde to priporočal.Kaj naj zdj ga zlijem vn,pa dam 5100 notr?Nism zastojn dau 80 evrov.Pa naj gre t ašponer,če se mu že gre,jz olja zlivu vn nam.Naslednjic bom pa kej druzga uliu.

v300 šponarju že ne bo škodil, brez skrbi :) Slabši kot 5100 ni, vprašanje je le, če je dirkalno olje sploh potrebno za cestno uporabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zkaj dajemo?Zato,ker so nekateri na forumu to svrtoval in zato,ker mi je pooblaščen servis za Honde to priporočal.Kaj naj zdj ga zlijem vn,pa dam 5100 notr?Nism zastojn dau 80 evrov.Pa naj gre t ašponer,če se mu že gre,jz olja zlivu vn nam.Naslednjic bom pa kej druzga uliu.

ce se ne ves sponarji crkavajo pr vseh hondah, to je serijsko in nima veze z oljem. ti kr mej ta olje not ni nobene panike bol je da das mal vec za olje pa je :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če je možn da mi zarad slabga olja(bil v mašini dlje časa..cca.14k km)rožlja na momente-NE VEDNO!!!

????

PS:pa ne me takoj skurcat prosm :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj rožlja?

Je pa malo verjetno, da je zaradi starega olja.

Kaj točno rožlja ne bi vedel,sm pa dobu pod nos da je olje že zdavnaj izgubilo pravo viskoznost(res je blo črno ko sm ga spustu).Drugače pa je verjetnost tut da je šla ketnica oz.šponar...kolkr sm se pozanimal...

Bom najprej olje nov vlil pa bomo vidl če bo še ružilo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če je možn da mi zarad slabga olja(bil v mašini dlje časa..cca.14k km)rožlja na momente-NE VEDNO!!!

????

PS:pa ne me takoj skurcat prosm :rolleyes:

Ne samo skurcat,motor ti treba vzet,pa saj bo itak crknil.Namreč,če proizvajalec predpiše enkrat letno ali največ 6K kil. ti pa voziš 14K kil. potem si pred menjavo vozil že skoraj s katranom. :headbang: :headbang: :headbang:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj točno rožlja ne bi vedel,sm pa dobu pod nos da je olje že zdavnaj izgubilo pravo viskoznost(res je blo črno ko sm ga spustu).Drugače pa je verjetnost tut da je šla ketnica oz.šponar...kolkr sm se pozanimal...

Bom najprej olje nov vlil pa bomo vidl če bo še ružilo...

Lahko tud da je kak lezaj za zamenat.... ;) (pa mal predolg si res pustu olje notr, jst ga ze 6 krat menjam pr tok kilometrih --> drugic kup tazga za kamione :P )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj točno rožlja ne bi vedel,sm pa dobu pod nos da je olje že zdavnaj izgubilo pravo viskoznost(res je blo črno ko sm ga spustu).Drugače pa je verjetnost tut da je šla ketnica oz.šponar...kolkr sm se pozanimal...

Bom najprej olje nov vlil pa bomo vidl če bo še ružilo...

Mogoče je pa samo kakšen ležaj ojnice?

Malo te strašim. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je pa samo kakšen ležaj ojnice?

Malo te strašim. :krneki:

meni je enkat zaribal ta ležaj, pa ni nč rožljalo. JE NABIJALO KO NAJHUJŠA KOVAČIJA.

Glede olja pa...zdej točim Motul, ker ga dobim poceni. na polici se mi zdi bedasto drag. če se nemotim, je kantica 300v v trgovinag okrog 80€?!?!?! zzelo zadovoljen sem bil z Shell advance, ni ga kurilo, in motor je lepo delal, zelo slab občutek sm pa imel z bardhlom. sintetic forfited, nevem točno kaj mi je serviser nalil, ampak, olje je zginjalo, in zaganjač je v mrzlih dneh težko zagnal motor (al pa ga sploh ni) naslednjo zimo takih problemov nisem imel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je enkat zaribal ta ležaj, pa ni nč rožljalo. JE NABIJALO KO NAJHUJŠA KOVAČIJA.

Glede olja pa...zdej točim Motul, ker ga dobim poceni. na polici se mi zdi bedasto drag. če se nemotim, je kantica 300v v trgovinag okrog 80€?!?!?! zzelo zadovoljen sem bil z Shell advance, ni ga kurilo, in motor je lepo delal, zelo slab občutek sm pa imel z bardhlom. sintetic forfited, nevem točno kaj mi je serviser nalil, ampak, olje je zginjalo, in zaganjač je v mrzlih dneh težko zagnal motor (al pa ga sploh ni) naslednjo zimo takih problemov nisem imel.

5100 je po 15€/liter, 300V je pa po 20€/liter v trgovinah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5100 je liter okoli navadno med 9 in 12 eur.. 2 litra pa maksimalno 22.. Vse kar je več je res pretirana cena.. Jaz npr. dobim 5100 2l za 18,6. V300 je pa točno še enkrat dražji :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa tud ce ni olje krivo, je dobro da ga menjas, ker 14k km je pa ze malo dosti :)

:rolleyes: vem vem...(osel gre samo 1x na led)

Ne samo skurcat,motor ti treba vzet,pa saj bo itak crknil.Namreč,če proizvajalec predpiše enkrat letno ali največ 6K kil. ti pa voziš 14K kil. potem si pred menjavo vozil že skoraj s katranom. :headbang: :headbang: :headbang:

Hvala...sm tut tak poste pričakoval tko da...jebat me...ane...sm pa mislu da bo poleg tut kj uporabnga pisal...

Bomo drug olje not vlil pa da vidm kaj bo...drkač pa..Dex ti maš neki izkušenj s šraufanjem pa te bom prosu za pomoč... :grim :blush:

hvala vsem za pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:rolleyes: vem vem...(osel gre samo 1x na led)

Hvala...sm tut tak poste pričakoval tko da...jebat me...ane...sm pa mislu da bo poleg tut kj uporabnga pisal...

Bomo drug olje not vlil pa da vidm kaj bo...drkač pa..Dex ti maš neki izkušenj s šraufanjem pa te bom prosu za pomoč... :grim :blush:

hvala vsem za pomoč

Ketnco ni problem zamenat, pa še ventile bova nastavila, če bo potrebno :D Ti samo pripelji :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje bi najceneje dobil Motul 5100 ter oljni filter za mojo kobilico?

euroton na tržaški..ti je najbližje pomoje..če boš pa kje dubu za evro cenej liter olja-vprašanje če se ti splača vozit..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

euroton na tržaški..ti je najbližje pomoje..če boš pa kje dubu za evro cenej liter olja-vprašanje če se ti splača vozit..

NEEEEEEEEE! ej, tam pa res ni poceni. Je ful izbire priznam. tud ležajev imajo ogromno, semeringov in podobnega...ampak olje je oderuško drago

@shark357 za 5100 nevem, ker ga nism še kupil. 7100 ti lahko dobim za 40€/4l

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej to sm mislu rečt..če se splača narest 40 km več da ga greš nekam drugam iskat in plačaš 5 eurov manj..

čist tko na hitr..

plus tuki je še čas ki seveda ni zastonj..razen če ga maš preveč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7100 4l za 40 eur bi pa jaz :D

a ne ne, ti pa ne! ker nisi zmeru axe od husotove feltne ;)

PM, pa se zmenva

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!