Skoči na vsebino

Olje za motor - razno...


Ice

Priporočene objave

Ali kdo ve, kje se da dobiti alu tesnila - podložke za vijake za menjavo olja. Rabim takšnega z notranjim premerom 14 mm. Bau..... in podobni odpadejo, tega namreč nimajo.

LP GH

Na uradnem servisu jih imajo skoraj 100%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo ve, kje se da dobiti alu tesnila - podložke za vijake za menjavo olja. Rabim takšnega z notranjim premerom 14 mm. Bau..... in podobni odpadejo, tega namreč nimajo.

LP GH

Če se ne motim majo u Luisu komplet dihtng za oljne čepe pride okol 10€

not maš pa ene 100 tesnil različnih velikosti, tkoda mislm da bi se tut tvoja

tm not najdla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na uradnem servisu jih imajo skoraj 100%

To verjamem, ampak olje bom menjal sam, mimogrede, gre za Triumpha. Mi je prekomplicirano hoditi med službo v Depalo vas po eno podložko. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne motim majo u Luisu komplet dihtng za oljne čepe pride okol 10€

not maš pa ene 100 tesnil različnih velikosti, tkoda mislm da bi se tut tvoja

tm not najdla.

Hvala, za ta komplet vem. Če na koncu ne ostane nič drugega, me bo pa ta rešil. Mimogrede, na tujih forumih je cela znanost o tem, da naj se ne bi uporabljale bakrene podložke kot oljno tesnilo. Nekaj jim ni všeč stik različnih kovin....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, za ta komplet vem. Če na koncu ne ostane nič drugega, me bo pa ta rešil. Mimogrede, na tujih forumih je cela znanost o tem, da naj se ne bi uporabljale bakrene podložke kot oljno tesnilo. Nekaj jim ni všeč stik različnih kovin....

Če bi namazal z termalno tesnilno pasto po mojem mnenju nebi smelo škoditi zadevi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, za ta komplet vem. Če na koncu ne ostane nič drugega, me bo pa ta rešil. Mimogrede, na tujih forumih je cela znanost o tem, da naj se ne bi uporabljale bakrene podložke kot oljno tesnilo. Nekaj jim ni všeč stik različnih kovin....

Take podložke preverjeno dobiš na firmah s hidravliko, alu ali baker.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno dobiš v vsaki trgovini z avtodeli.

VW ima ALU karter pa vzemi tesnilo. Pomoje da more dimenzija ustrezat.

Drgač pa staro podložko pa dihtmaso.

Stik ALU in bakrene podložke pa je problematičen samo če 10let ne boš spuščal olja.

Če boš enkrat na leto odvil vijak ne bo problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo ve, kje se da dobiti alu tesnila - podložke za vijake za menjavo olja. Rabim takšnega z notranjim premerom 14 mm. Bau..... in podobni odpadejo, tega namreč nimajo.

LP GH

Pošlji naslov pa ti pošljem v pismu OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo ve, kje se da dobiti alu tesnila - podložke za vijake za menjavo olja. Rabim takšnega z notranjim premerom 14 mm. Bau..... in podobni odpadejo, tega namreč nimajo.

LP GH

Vsaka dobro založena trgovina z avto deli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede podlozk za oljni vijak na karterju: sem malo len (ali samo redno pozabljam), vendar ze 6 let vozim z isto podlozko. olje ne pusca, dodatnega tesnila ni zraven.

mogoce imam samo sreco......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam nameravam menjati olje motorju sam nwm katero točno bi rabu,vem da visoko sintetično. Motor pa je KTM 620 SC :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če maš SC, pol vlij sintetiko. Jest bom dal zdej v svojga Motula 7100, kasneje probam še Silkolene sintetiko in pa mogoče še kako drugo. Itak menjavam na 2k km, tko da bo še prilk :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ni ravno motorno olje ampak pripomoček za menjavo le tega-upam da nisem offtopic :whistle: . Kje bi dobil Suzukijev ključ/orodje za menjavo filtrov-tisti ki pride na vrh filtra podobno kot neka velika gedora :unsure: , z univerzalnim na trak namreč ne dosežem filtra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rorcange. B)

Sej imam tist univerzalen ključ na trak pa z njim ne pridem zrave. Bi moru odmontirat izpuhe, da bi to dosegu še hladilnik itd... Do filtra moram priti z sprednje strani (kot z gedoro) ne od strani ker ni prostora.

Zgleda pa takole:

post-15998-1204156580.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej imam tist univerzalen ključ na trak pa z njim ne pridem zrave. Bi moru odmontirat izpuhe, da bi to dosegu še hladilnik itd... Do filtra moram priti z sprednje strani (kot z gedoro) ne od strani ker ni prostora.

Zgleda pa takole:

V Louisu ga dobiš, pa še poceni je (7e).

Popravljeno . Popravil du-le
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Louisu ga dobiš, pa še poceni je (7e).

Verjetno je ta ključ univerzalen za vse filtre na motorjih? A gre kdo v Luisa, da prnese to zadevo v podalpske kraje, ker 7€ pa ni veliko za to zadevo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem slišu, da je v LJ neka firma, kjer lahko naročiš vso robo, ki jo drži Louis. Pa še po isti ceni dobiš. Edin pr davku je razlika, k je pr nas 20% gor pa 19%.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je ta ključ univerzalen za vse filtre na motorjih? A gre kdo v Luisa, da prnese to zadevo v podalpske kraje, ker 7€ pa ni veliko za to zadevo?

Ni univerzalen. Imaš 3 ali 4 različne, z različnimi premeri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem slišu, da je v LJ neka firma, kjer lahko naročiš vso robo, ki jo držTi Louis. Pa še po isti ceni dobiš. Edin pr davku je razlika, k je pr nas 20% gor pa 19%.

ravno danes sem našel to stran:

http://www.crazymotomania.com-dobijo se tudi ključi za filter vseh vrst.

Ima kdo izkušnje z tem univerzalnim ključem za filtre? Zanima me če dovolj ˝zgrabi˝ filter?-men deluje majčken sumljivo. Pa kje bi se te zadeve dobilo v LJ?

post-15998-1204222779.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!