Skoči na vsebino

Olje za motor - razno...


Ice

Priporočene objave

Kter olje naj dam v Suzuki gsxr 600,let.2001.

lp

MSTNO,ker če napišem motul V-300 T-4 bodo spet vsi popljuval-ker je kvazi za normalno krvavga pod kožo PREDRAG in predober ! ! ! :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tvoj motor je, če se ne motim, predviden Motul 5100. Lahko pa daš tudi Motul 7100. Ali olivca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za normalno vožnjo po cesti Motul 5100 ali 7100, če pa misliš it na pisto ali podirat rekorde po raznih ridah pa nekaj bolšega, kot je recimo Motul 300V ali kaj podobnega. Seveda lahko pogledaš tudi za drugimi priznanimi znamkami, Castrol, ipd., ne pa kupovat olja kreneznamke. :nono:

Brumer, očitno se še nisi pomiril...kar škoda te je, da se takole razburjaš.... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej zanima me čimveč mnenj o olju IPONE R4000RS 10W40 !! In ali naj ga dam v Hondo Hornet 600. (08 letnik). LP

jaz sm mel en drug ipone, prav tako full syn, pa mi ga je žgalo bolj kot Shell ali Motul. Kolega na hornetu 2002 teh problemov ni imel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvomim da bo kdo sploh opazil kako razliko v olju. Bolj kot je motor navit in bolj kot ga goniš v obrate boljše olje rabi. Za pisto je racing olje, za cesto pa lahko tudi kaj manj-dobrega. Poglej kaj ti piše v knjižici in vlij nekaj podobnega. Ne pa stavit kakega Hofer olivnega pa mineralca. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sm mel en drug ipone, prav tako full syn, pa mi ga je žgalo bolj kot Shell ali Motul. Kolega na hornetu 2002 teh problemov ni imel.

Najbrž si mel Ipone Full Power Katana....sam men se je to olje super obneslo oz se mi še zmer... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za normalno vožnjo po cesti Motul 5100 ali 7100, če pa misliš it na pisto ali podirat rekorde po raznih ridah pa nekaj bolšega, kot je recimo Motul 300V ali kaj podobnega. Seveda lahko pogledaš tudi za drugimi priznanimi znamkami, Castrol, ipd., ne pa kupovat olja kreneznamke. :nono:

Brumer, očitno se še nisi pomiril...kar škoda te je, da se takole razburjaš.... :slap:

Nič se nerazburam(škoda,ker me osebno nepoznaš) samo nekaterim je pa res težko kaj dokazat,vkljub mojim dolgoletnimi izkušnjami,očitno sodiš mednje.Sicer pa star pregovor pravi;vsaku tele ma svuje vesele!!! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič se nerazburam

yeah.....right.

samo nekaterim je pa res težko kaj dokazat,

to si storil........... kako ze ?!

(hmnja, odvisno kaj dokazujes.)

vkljub mojim dolgoletnimi izkušnjami,

to ti lahko nekdo verjame. ali ne.

Sicer pa star pregovor pravi;vsaku tele ma svuje vesele!!! :whistle:

to imas zelo prav.

BTW: koliko te sponzorira motul ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kakšna razlika med oljema Castrol GPS 15-50 in Castrol Power GPS 15-50, Na prvem, če se prav spomnim je na embalaži pisalo ful sintetika, na drugem ne piše nič, oziroma na netu "pol sintetika". Te fore z embalažami te kr zmedejo, polnitve v različnih državah, oznake ... Se ju lahko meša med seboj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Iščem kje bi lahko dobil olje FUCHS Silkolene. A mogoče pozna kje bi se ga dalo dobit? Po možnosti kje na Štajerskem koncu :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Da ne odpiram nove teme, bom kar to izkoristil. Bral sem malo po temi glede olja, pa da ne berem celih 57 strani, če mi lahko prosim pomagate. Imam yamaho R1 letnik 2005. Čas je za menjavo olja, katero vi priporočate, pa da je cenovno v mejah normale, pa kje bi najceneje dobil to motorno olje?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem kje bi lahko dobil olje FUCHS Silkolene. A mogoče pozna kje bi se ga dalo dobit? Po možnosti kje na Štajerskem koncu :P

Jaz sem ga dobil v Top Moto Celje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ga dobil v Top Moto Celje

Hvala za informacijo.

Še mogoče kdo drug ve kje bi se dalo dobit. Recimo še malce bližje Mariboru ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem kje bi lahko dobil olje FUCHS Silkolene. A mogoče pozna kje bi se ga dalo dobit? Po možnosti kje na Štajerskem koncu :P

Fuchs maziva LSL d.o.o

Slovenija

Bogomil Polavder ing.str

Prodajni zastopnik in tehnični svetovalec

za obdelovalna olja in korozijsko zaščitna sredstva

Krška vas 28B GSM 041688055

Poskusi mogoče boš dobil informacijo iz prve roke ker nevem če zastopa tudi motorna olja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Da ne odpiram nove teme, bom kar to izkoristil. Bral sem malo po temi glede olja, pa da ne berem celih 57 strani, če mi lahko prosim pomagate. Imam yamaho R1 letnik 2005. Čas je za menjavo olja, katero vi priporočate, pa da je cenovno v mejah normale, pa kje bi najceneje dobil to motorno olje?

lp

Obvezno-neglede na ceno samo vol(polno) sintetično olje npr: Motul(V-300 T-4),Castrol,BP,Agip,Shell, itd.itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stavim, da te bo dal Brumer na ignore

Meni je prav Primec povedal da se je kmalu razkantal s R1 prav zaradi 300V. Stisnil sklopko in se ni nič zgodilo. Potem je le zagrabla...

Zanimivo, da tak nategator kot je(oz. Brumči pravi da je), nas plahta nej NE kupmo 300V. Zanimiv je ta Jure :evilgrin:

No fantu je prihranil par ojrotov, ker ga verjetno pozna in ve, da motorja ne žge dovolj, da bi zmanjkalo oljnega filma...

Kar se pa tiče tistega z R1 in 300V se mi pa zdi, da ga niste čisto dobro razumeli, ali pa povzeli njegovih besed... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katero 10W-60 olje bi svetovali?

Motor je (bolje rečeno, upam da bo) Husqvarna SMR 510 - 1-valjni skoraj tekmovalni supermoto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katero 10W-60 olje bi svetovali?

Motor je (bolje rečeno, upam da bo) Husqvarna SMR 510 - 1-valjni skoraj tekmovalni supermoto

Apsolutno sintetiko. :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naredil 2000 km od servisa, pri katerem je blo menjano olje in oljni filter (ter ostalo)...nivo olja pa je kar precej padel, oz. je ful čudno ker enkrat ga je malo več v onem okencu enkrat malo manj, je sicer še kar nekaj nad minimum črto vseeno, ampak se mi zdi da ga je kar precej požrlo...aja motor je ninja zx-6r, olje pa sn dal motul 300v factory line (5W-50)...je pa motorček skor vedno nad 8 tisoč obrati, precej časa tud nad 10 tisoč, ter vse do blokade...je to normalno da tolk pije olja al ne??? drugač pa vse deluje brez problema, mašina vse tipi topi, letnik pa je 04 ter 15 tisoč prevoženih...

Popravljeno . Popravil reesko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je možno da je zadeva pogojena s tem, da je tole bolj redko olje (5W-50), ker sem namreč to dajal noter ko je bilo še bolj hladno, in takrat se kao priporoča malo redkejše...???

Popravljeno . Popravil reesko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si menjal olje, je med drugim važno tudi dejstvo, da boljše olje spodriva slabše (pravijo, da kljub menjavi filtrov itd. ostane še nekaj olja v mašini.. ). Zato ga po menjavi za drugo na začetku vedno spije več, kasneje pa se poraba stabilizira. Če ti ga do sedaj ni pil po moje ni za skrbet!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si menjal olje, je med drugim važno tudi dejstvo, da boljše olje spodriva slabše (pravijo, da kljub menjavi filtrov itd. ostane še nekaj olja v mašini.. ). Zato ga po menjavi za drugo na začetku vedno spije več, kasneje pa se poraba stabilizira. Če ti ga do sedaj ni pil po moje ni za skrbet!

pa to tolko več???, za več kot 30%, vsaj kolko na okencu gledam, je odkar sn nalil olje noter, ko je blo malo pod max črto, zaj pa je že pod polovico okenca???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sama se na te zadeve sploh ne spoznam, tako da ti bom težko kaj pametnega odgovorila :), omenila sem le par besed tanajhudejšega mehanika :D ki pravi, da lahko v mašini ostane tudi do pol litra (starega) olja, ki se potem v toku kilometrov spuca ven. Iz svojih izkušenj ti lahko v številkah povem, da je to recimo deci do dva deci več v prvih 3k km. Ampak to je tako na uč, ker nisem šla računat.

Debata z mehanikom pa se je v bistvu šla točno glede tega, zakaj ga takoj po menjavi za drugo pije nekoliko več, kasneje pa več ali manj poraba stagnira..

Pa saj je na m.svetu kar nekaj brihtnih glavic, ne vem zakaj so prav zdaj tiho, ko bi nam ja morali razjasniti zadevo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, je pa vcasih boljs da motor pac pije olje ze v osnovi... Meni popije 1l na 5000km priblizno... Pac dolivam ko nivo pade in to je to :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!