Skoči na vsebino

Olje za motor - razno...


Ice

Priporočene objave

Sam imam vedno v motorju 300v,pa čeprav mi vsi pravijo,da je že 5100 več kot dost.Men je vseeno za teh par eu razlike in bom vedno imel not 300v

Vi pa mejte,kaj čete,zarad mene tud bučno :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okoli 50eu je 300V v Hein Gericke.5100 pa je okoli 10eu ceneje.Zato se mi zdi brez veze in vzamem 300V!Ne vem pa čisto točno,ker vedno še kako drobnarijo zraven vzamem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okoli 50eu je 300V v Hein Gericke.5100 pa je okoli 10eu ceneje.Zato se mi zdi brez veze in vzamem 300V!Ne vem pa čisto točno,ker vedno še kako drobnarijo zraven vzamem

300V = 4l ali 2l = 50€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4litre.Sej ni čisto točno 50eu tu nekje!Sej morajo met na netu tud ponudbo.Jz ko sem spraševal dolgo nazaj je bil pri nas ful dražji in od takrat ga kupujem v Hein Gericke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolko stanejo ta olja?

jupi.....

300V 4T FACTORY LINE 10W-40 , (j) 4.7 Better 7100 4T 10W-40 , (j) Good 5100 4T 10W-40 , (j) pa katero je polsintetično in katero je sintetično?

4litre.Sej ni čisto točno 50eu tu nekje!Sej morajo met na netu tud ponudbo.Jz ko sem spraševal dolgo nazaj je bil pri nas ful dražji in od takrat ga kupujem v Hein Gericke

5100 je polsintetika

7100 je sintetika

300v je racing sintetika

V HG je 4 litre 300V 10W40 64€, 300V 15W50 pa 62€. 5100 je pa 50€. V Avstriji se torej bolj splača vzet 300V ker je cenejši kot pri nas, 5100 pa dražji..

Pri nas so pa te razlike precej večje.. 4l 5100 te pride okoli 40€, 4 litre 300V pa od cca 75€ pa do 90€, razmerje med 5100 in 300V je v veliko prodajalnah skoraj 1:2

Drugače pa bom jaz prešaltal na HG full sintetiko, pohvalijo jo, itak naj bi HG olja polnil Motul, pa napol zastojn je. Trenutno je še v akciji in je 4litre 25€, drugače je pa 30€ :) SV od dancija1978 ima z njo brez problemov že krepko čez 80k km, pa ga pracej po pisti ganja :) No bo že sam povedal..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa bom jaz prešaltal na HG full sintetiko, pohvalijo jo, itak naj bi HG olja polnil Motul, pa napol zastojn je. Trenutno je še v akciji in je 4litre 25€, drugače je pa 30€ :) SV od dancija1978 ima z njo brez problemov že krepko čez 80k km, pa ga pracej po pisti ganja :) No bo že sam povedal..

Se da kak link dodat da bi vidu to olje pa ceno :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se da kak link dodat da bi vidu to olje pa ceno :rolleyes:

Vse se da, če se hoče... Linkec

Drugače pa bom jaz prešaltal na HG full sintetiko, pohvalijo jo, itak naj bi HG olja polnil Motul, pa napol zastojn je. Trenutno je še v akciji in je 4litre 25€, drugače je pa 30€ :) SV od dancija1978 ima z njo brez problemov že krepko čez 80k km, pa ga pracej po pisti ganja :) No bo že sam povedal..

Kaj naj druga rečem, kot to, da so te same neresnice... ;)

1. Pomlajšal si me za celih 5 let. :worship:

2. Moj SV še nima krepko čez 80k km, ampak le nekaj malega čez... :P

3. Po pisti ga pa ne ganjam več, sem ga upokojil. :devil:

4. Moj SV ni vozil samo na HG olje, ampak vmes tudi na ProCycle... :whistle: Nekaj časa (prvih 12k km) pa verjetno še na kaj drugega.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa bom jaz prešaltal na HG full sintetiko, pohvalijo jo, itak naj bi HG olja polnil Motul, pa napol zastojn je. Trenutno je še v akciji in je 4litre 25€, drugače je pa 30€ :) SV od dancija1978 ima z njo brez problemov že krepko čez 80k km, pa ga pracej po pisti ganja :) No bo že sam povedal...

Je to cena s poštnino ali brez, namreč js sem našu neko olje pa je 16,80€

Hein Gericke 4-Takt Motorradöl SAE 10W-40

je to to ali gledam napačno olje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je to cena s poštnino ali brez, namreč js sem našu neko olje pa je 16,80€

Hein Gericke 4-Takt Motorradöl SAE 10W-40

je to to ali gledam napačno olje?

To je maloprodajna cena, poštnina iz HG ne vem koliko je za Slo..

Ti gledaš pa HG polsintetiko, ta je trenutno 16,80, drugače je pa 20€.. Sintetika je pa malo dražja, 30€, v akciji okoli 25€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj naj druga rečem, kot to, da so te same neresnice... ;)

Se opravičujem :rolleyes:

No pa saj nisem toliko mimo ustrelil, mladosten pa tudi zgledaš, tako da.. :D

@stiven6

Vidim da ti je danci zgoraj dal direkt link :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je maloprodajna cena, poštnina iz HG ne vem koliko je za Slo..

Ti gledaš pa HG polsintetiko, ta je trenutno 16,80, drugače je pa 20€.. Sintetika je pa malo dražja, 30€, v akciji okoli 25€

pa še 4T dodatek ma :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi se dalo komu na hiro razložit razliko med polsintetiko in full sintetiko (katera je boljša in zakaj,...) Zanima pa me tudi razlika med viskoznostjo: 10w40 oz 10w50, vem da neki v zvezi z temp. sam kej več pa ne vem. A bi blo ka narobe če bi dau 10w50 namesto 10w40 kot priporoča proizvakalec?

Hvala za odgovore

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi se dalo komu na hiro razložit razliko med polsintetiko in full sintetiko (katera je boljša in zakaj,.. .) Zanima pa me tudi razlika med viskoznostjo: 10w40 oz 10w50, vem da neki v zvezi z temp. sam kej več pa ne vem. A bi blo ka narobe če bi dau 10w50 namesto 10w40 kot priporoča proizvakalec?

Hvala za odgovore

Lp

+ ali so možne kakšne težave z menjalnikom (zdrsovanje sklopke?)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse ti že miljonkrat piše v tej temi. Drugače pa za take kot si ti, obstaja ena zadeva imenovana navodila za uporabo in noter imaš vse lepo razloženo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse ti že miljonkrat piše v tej temi. Drugače pa za take kot si ti, obstaja ena zadeva imenovana navodila za uporabo in noter imaš vse lepo razloženo.

Hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse ti že miljonkrat piše v tej temi.

In ti si še vedno nisi zapomnil,da bi lahko napisal? :whistle: Saj pa ti ne bi vzelo več časa kot ga je tvoj odgovor! :evilgrin:

Jz ti ne vem povedat!Jz vedno oporabljam motul 300v in mi je vseeno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ti si še vedno nisi zapomnil,da bi lahko napisal? :whistle: Saj pa ti ne bi vzelo več časa kot ga je tvoj odgovor! :evilgrin:

Jz ti ne vem povedat!Jz vedno oporabljam motul 300v in mi je vseeno!

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ti si še vedno nisi zapomnil,da bi lahko napisal? :whistle: Saj pa ti ne bi vzelo več časa kot ga je tvoj odgovor! :evilgrin:

on sprašuje za razlago. Meni se ne da več razlagat pa debatirat okrog tega. :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi se dalo komu na hiro razložit razliko med polsintetiko in full sintetiko (katera je boljša in zakaj,.. .) Zanima pa me tudi razlika med viskoznostjo: 10w40 oz 10w50, vem da neki v zvezi z temp. sam kej več pa ne vem. A bi blo ka narobe če bi dau 10w50 namesto 10w40 kot priporoča proizvakalec?

Hvala za odgovore

OK, meni se pa da... malo iskat po Google-u... :whistle:

Upam, da angleščina ni prevelika ovira - http://en.wikipedia.org/wiki/Synthetic_oil...i-synthetic_oil ...

Kaj pomeni oznaka viskoznosti (10W-40), pa je precej dobro opisano tukaj - single-grade olja in multi-grade olja.

Olje 10w50 je pri delovni temperaturi gostejše kot 10w40. Ali bi lahko bilo kaj narobe, pa je verjetno odvisno od mnogih dejavnikov - pri mojem npr. ni bilo...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10w50 je za zračno/oljno hlajene motorje, ker se ti motorji bolj grejejo. Tako je meni rekel, serviser v Delta Team-u, ko sem se zanimal, da bi v mojga nalil 10w50!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne komplicirajte, vse to je čisto ok, 10w40, 10w50, 15w50, z nobenim ne bo nič narobe, uporabiš tistega ki ti je pri roki in to je to :) Ajde, če bi se vozil po Sibiriji potem bi bilo 10w40 boljše ker je bolj redko, ampak ker nisi iz tam, se ni potrebno obremenjevat s tem. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!