Skoči na vsebino

Olje za motor - razno...


Ice

Priporočene objave

najbol je nalivat po priporocilu proizvajalca. meni pase 10w40 pa tudi 10w50 ni napacen. vecina pa je fora samo v dodatkih v olju.

Popravljeno . Popravil special749
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5100 je polsintetika

7100 je sintetika

300v je racing sintetika

V HG je 4 litre 300V 10W40 64€, 300V 15W50 pa 62€. 5100 je pa 50€. V Avstriji se torej bolj splača vzet 300V ker je cenejši kot pri nas, 5100 pa dražji..

Pri nas so pa te razlike precej večje.. 4l 5100 te pride okoli 40€, 4 litre 300V pa od cca 75€ pa do 90€, razmerje med 5100 in 300V je v veliko prodajalnah skoraj 1:2

Drugače pa bom jaz prešaltal na HG full sintetiko, pohvalijo jo, itak naj bi HG olja polnil Motul, pa napol zastojn je. Trenutno je še v akciji in je 4litre 25€, drugače je pa 30€ :) SV od dancija1978 ima z njo brez problemov že krepko čez 80k km, pa ga pracej po pisti ganja :) No bo že sam povedal..

V soboto sem bil v Beljaku - 300V 10 - 40 stane reči in piši 26€ liter in 100€ 4 litre! Tako je bilo že v jeseni.... naj se kar slikajo s svojo pretirano ceno! Cena, ki jo navajaš je kataloška in velja v D.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto sem bil v Beljaku - 300V 10 - 40 stane reči in piši 26€ liter in 100€ 4 litre! Tako je bilo že v jeseni.... naj se kar slikajo s svojo pretirano ceno! Cena, ki jo navajaš je kataloška in velja v D.

LP

Tega pa nisem vedel.. Pri ostalih stvareh, ki sem jih kupoval v HG v Beljaku, so cene štimale s tiste v katalogu. No, če je tako, je to zelo neprofesionalno od HGja, da tala kataloge z netočnimi podatki, če cene v Avstriji niso enake, bi morali pač natisnit eno serijo prirejenih katalogov in označit tudi na spletni strani. Je pa nasploh to zelo zgrešeno, da se v trgovinah iste verige cene razlikujejo..

100Eur je za 300V res too much, po drugi strani je pa 62€, kolikor je kataloška cena zelo ugodno.

HG olje je pa tudi v Beljaku toliko kot je navedeno v katalogu in na internetu, sem pa bil 14 dni nazaj gor.. Ampak jim je zmanjkalo ravno tistega, ki sem jaz hotel, tako da bom moral še enkrat it.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto sem bil v Beljaku - 300V 10 - 40 stane reči in piši 26€ liter in 100€ 4 litre!Tako je bilo že v jeseni

Kaj zdaj si videl v soboto ali jeseni?Ali oboje?Men je mal čudno!Kaj to si gledal pakirano po 1L?Ker potem je mogoče res dražje!Jz sem dal lani v Grazu okol 50 no pol verjetno 62eu za 4L ker itak nikoli ne kupim samo olja

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto sem bil v Beljaku - 300V 10 - 40 stane reči in piši 26€ liter in 100€ 4 litre! Tako je bilo že v jeseni.... naj se kar slikajo s svojo pretirano ceno! Cena, ki jo navajaš je kataloška in velja v D.

Do sedaj sem v HG vedno plačal 'kataloško' ceno. V Avstriji. Kvečjemu kak popust mi dajo tu pa tam.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravno danes sem šel po olje v en kevder tu blizu, 5100 10W40 pride 9,2€/liter, 300V (se ne spomnim gradacije) pa 14,3€/liter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravno danes sem šel po olje v en kevder tu blizu

Šmarnično,cvičkovo? :lol1: Drugače pa ful poceni!Kaj tu v Slo bi dobil potem dobil 4L za 57eu?Zakon!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no le smej se :D , ampak ta ˝kevder˝ je bolj založen z oljem kot marsikatera trgovina, ima vse kar hočeš, ima celoten motulov program, vzel sem še chain clean (7€), ter chain lube factory line (13,5€), navaden chail lube road plus pa pride 10,5€, res pa je da gre to vse tako, brez računčka :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, glavno da ti ceneje prideš skozi, pri olju ti račun ne pomeni veliko :)

Je pa res, da bi bilo glede na to, da je brez računa lahko še malo ceneje.. Pri nas v Cerknici je z računom liter 5100 10eur, factor line sprej pa 14 :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ka pa ti če račun,sam,da je olje in cena prava!!Drugače pa res poceni.Fajn to,pa še trenutno mi je bližje kot krajtlihi :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Račun pri olju res ni bistven, je pa fajn spravljat račune, če servisiraš motor sam in nimaš potrjene servisne knjige, da lahko ob prodaji motorja pokažeš, da je bil motor kljub temu vzdrževan in servisiran, lažje prodaš.. In če je razlika minimalna, samo kakšen € pri nakupu olja z ali brez računa, raje izberem z.

Je pa Kocijeva varianta vseeno ugodna, sploh glede na to, da hočejo nekateri za 4l 300V 90 ali celo več Eur :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res je, ko prideš kje si misleš, jebenti kam sem pršu, ko pa vstopiš noter, pa sam :eek:

Pa tud "prodajalc" je vredu, ti pove kaj se pr njemu splača vzet, kaj pa kje drugje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res je, ko prideš kje si misleš, jebenti kam sem pršu, ko pa vstopiš noter, pa sam :eek:

Pa tud "prodajalc" je vredu, ti pove kaj se pr njemu splača vzet, kaj pa kje drugje.

kje pa se nahajajo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj zdaj si videl v soboto ali jeseni?Ali oboje?Men je mal čudno!Kaj to si gledal pakirano po 1L?Ker potem je mogoče res dražje!Jz sem dal lani v Grazu okol 50 no pol verjetno 62eu za 4L ker itak nikoli ne kupim samo olja

Tako je očitno že od jeseni....... Zato se moj FJR sedaj maže s Castrolom!

1 liter je 26¨€

4 litre 100¨€

Tako to je! Če gre kdo gor pa naj poroča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz grem v petek v Munchen, pa se bom ustavil še v HGju, edino ne vem še ali v Nemčiji ali Avstriji. Če se bom v Beljaku jih bom malo povprašal kako je s temi zadevami, pa zakaj je v A toliko dražje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto sem bil v Beljaku - 300V 10 - 40 stane reči in piši 26€ liter in 100€ 4 litre! Tako je bilo že v jeseni.... naj se kar slikajo s svojo pretirano ceno! Cena, ki jo navajaš je kataloška in velja v D.

LP

v hein gericke austria so 4 taktna olja po:

motul:

300 V 15W-50 - 1,0 l...€ 17,15 - 4,0 l...€ 62,15

300 V 10W-40 - 1,0 l...€ 18,00 - 4,0 l...€ 64,20

7100 4T 10W-30 - 1,0 l...€ 14,85 - 4,0 l...€ 57,60

7100 4T 10W-60 - 1,0 l...€ 14,85 - 4,0 l...€ 57,60

5100 4T 15W-50 - 1,0 l...€ 13,30 - 4,0 l...€ 51,80

5100 4T 10W-40 - 1,0 l...€ 13,30 - 4,0 l...€ 51,80

3000 4T 20W-50 - 1,0 l...€ 10,50 - 4,0 l...€ 37,85

HG olje (polni motul za gericke):

10w-40 - 1,0 l...€ 5,99 - 4,0 l...€ 19,99

10w-50 - 1,0 l...€ 8,99 - 4,0 l...€ 29,99

20w-50 - 1,0 l...€ 5,99

drugih olj gericke naj ne bi imel v asortimanu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v hein gericke austria so 4 taktna olja po:

motul:

300 V 15W-50 - 1,0 l...€ 17,15 - 4,0 l...€ 62,15

300 V 10W-40 - 1,0 l...€ 18,00 - 4,0 l...€ 64,20

7100 4T 10W-30 - 1,0 l...€ 14,85 - 4,0 l...€ 57,60

7100 4T 10W-60 - 1,0 l...€ 14,85 - 4,0 l...€ 57,60

5100 4T 15W-50 - 1,0 l...€ 13,30 - 4,0 l...€ 51,80

5100 4T 10W-40 - 1,0 l...€ 13,30 - 4,0 l...€ 51,80

3000 4T 20W-50 - 1,0 l...€ 10,50 - 4,0 l...€ 37,85

HG olje (polni motul za gericke):

10w-40 - 1,0 l...€ 5,99 - 4,0 l...€ 19,99

10w-50 - 1,0 l...€ 8,99 - 4,0 l...€ 29,99

20w-50 - 1,0 l...€ 5,99

drugih olj gericke naj ne bi imel v asortimanu.

Cenik je popln :worship: , edino daj neki namig oz. dokaz da znamko gericke polni Motul, kaj če ga polni rafinerija Modrića :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cenik je popln :worship: , edino daj neki namig oz. dokaz da znamko gericke polni Motul, kaj če ga polni rafinerija Modrića :naughty:

edini "dokaz" je izjava enega od prodajalcev v trgovini v graz-u. ker tipa osebno poznam ze leta in me do sedaj se ni nasamaril sem mu pripravljen do neke mere verjeti.

osebno ne kupujem hg-olja, ker ga polni motul, ampak ker se po specifikacijah ujema za moj motor. in dosedaj (ca. 45k km) se nobenega problema zaradi olja. sklopka pri banditu npr. zelo rada drsi s polsintetiko ali sintetiko, predvsem ce ima ze nekaj prevozenih km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cenik je popln :worship: , edino daj neki namig oz. dokaz da znamko gericke polni Motul, kaj če ga polni rafinerija Modrića :naughty:

Daj neki namig oz. dokaz, da znamke Motul ne polni rafinerija Xing-Yo-Chau, Motul pa samo nalepke lepi... :hmm:

D.

PS: Pred časom smo nekaj razpravljali o tem, kdo komu kaj polni, pri čemer sem širil neresnico, češ da Procycle olje polni Fucsh - v resnici Fuchs polni olje za POLO, za Procycle pa mi ni znano, kdo je dejanski proizvajalec, se pa špekulira, da je Castrol...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vi mislite,da če ga polni motul potem je tu isto olje? :hmm: Jaz nekak dvomim v to!

Bom pa naslednjič za foro dal teh 6eu in ga kupil pa,da že vizualno in po občutku primerjam kakšno je v primerjavi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa da že vizualno in po občutku primerjam kakšno je v primerjavi

Eden bolj logičnih... :whistle:

drgač boš pa vizuelno in po občutku odkril 0

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vi mislite,da če ga polni motul potem je tu isto olje? :hmm: Jaz nekak dvomim v to!

Tudi jaz dvomim, da je ISTO olje.

Prav gotovo pa ni nek šrot in je po specifikacijah dovolj dobro za vse mopede, ki so pri hiši, po ceni pa mi je bistveno bolj všeč kot Motul, Castrol, ...

Bom pa naslednjič za foro dal teh 6eu in ga kupil pa,da že vizualno in po občutku primerjam kakšno je v primerjavi

Lahko ti s prve roke povem, da je mastno...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, potem štima s katalogom.. Draksler, si ziher prav videl? :?

NE od rojstva sem slep, pa tudi slaboumen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!