Skoči na vsebino

Olje za motor - razno...


Ice

Priporočene objave

Potem pa že bo tako, če tako piše v service manualu. Ampak ponavadi so te razlike manjše. Vendar nič ne de, nima bit kej narobe, če boš prešaltal na 300V.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Sem malo razmišljal: servisi so na 6000 kilometrov. Tam ti menjajo vedno olje in filter. V Service manualu (knjiga) pa piše, da se menja na 12000 kilometrov. O.K., si mislim, to je en vir, zdaj pa gremo gledat v servisno knjigo. In v njej isto piše -12000, ali vsako leto. :hmm: Saj ni velik strošek, ali pa tudi... No, ja -dokler je v garanciji, bo pač tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor meni znano, sintetike in mineralnega ne smes mesati. je pa najbrz bolje doliti kot se voziti brez.

najbolje da ves, kaj imas noter in kupis ustrezno.

Mixing Mineral and Synthetic oils - the old and busted concepts

For the longest time, I had this to say about mixing mineral and synthetic oils:

* If you've been driving around with mineral oil in your engine for years, don't switch to synthetic oil without preparation. Synthetic oils have been known to dislodge the baked-on deposits from mineral oils and leave them floating around your engine - not good. I learned this lesson the hard way! It's wise to use a flushing oil first.

* If you do decide to change, only go up the scale. If you've been running around on synthetic, don't change down to a mineral-based oil - your engine might not be able to cope with the degradation in lubrication. Consequently, if you've been using mineral oil, try a semi or a full synthetic oil. By degradation, I'm speaking of the wear tolerances that an engine develops based on the oil that it's using. Thicker mineral oils mean thicker layers of oil coating the moving parts (by microns though). Switching to a thinner synthetic oil can cause piston rings to leak and in some very rare cases, piston slap or crank vibration.

* Gaskets and seals! With the makeup of synthetic oils being different from mineral oils, mineral-oil-soaked gaskets and seals have been known to leak when exposed to synthetic oils. Perhaps not that common an occurrence, but worth bearing in mind nevertheless.

Mixing Mineral and Synthetic oils - the new hotness

That's the thing with progress - stuff becomes out-of-date. Fortunately for you, dear reader, the web is a great place to keep things up-to-date, so here's the current thinking on the subject of mixing mineral and synthetic oils. This information is based on the answer to a technical question posed on the Shell Oil website.

There is no scientific data to support the idea that mixing mineral and synthetic oils will damage your engine. When switching from a mineral oil to a synthetic, or vice versa, you will potentially leave a small amount of residual oil in the engine. That's perfectly okay because synthetic oil and mineral-based motor oil are, for the most part, compatible with each other. (The exception is pure synetics. Polyglycols don't mix with normal mineral oils.)

There is also no problem with switching back and forth between synthetic and mineral based oils. In fact, people who are "in the know" and who operate engines in areas where temperature fluctuations can be especially extreme, switch from mineral oil to synthetic oil for the colder months. They then switch back to mineral oil during the warmer months.

There was a time, years ago, when switching between synthetic oils and mineral oils was not recommended if you had used one product or the other for a long period of time. People experienced problems with seals leaking and high oil consumption but changes in additive chemistry and seal material have taken care of those issues. And that's an important caveat. New seal technology is great, but if you're still driving around in a car from the 80's with its original seals, then this argument becomes a bit of a moot point - your seals are still going to be subject to the old leakage problems no matter what newfangled additives the oil companies are putting in their products.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sam' z bučnim pa res ne mešat! :naughty:

..pa čeprav bo nekdo rekel,da je bolje,kot da se pa voziš brez!! :lol1::hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

probaj z olivnim oljem. samo ne ga segrevat cez 70°C; bo agregat raka dobil. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Da mal obudim temo... Ravnokar kupil 4 l. Agip City 10/40...Zdej mi pa povejte a bo sploh dost dober za Hondo CBF 600?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da mal obudim temo... Ravnokar kupil 4 l. Agip City 10/40...Zdej mi pa povejte a bo sploh dost dober za Hondo CBF 600?

Olje ustreza API SJ; ACEA A3; JASO MA specifikacijam. Slednji (JASO MA) zagotavlja, da je olje primerno za sklopko v oljni kopeli.

If you're not sure, check for a JASO MA spec on the bottle. If you see that on the label, then it means the oil has been tested and confirmed to work with a wet clutch.

ACEA A3 - High performance and / or extended drain

API SJ - Still current but nearly obsolete - For all automotive engines presently in use. Introduced in the API service symbol in 1996 ; Introduced in 1990 for high-speed four-stroke naturally aspirated and turbo engines. Can be used in place of CD and CE.

Če nima Honda kakšnih res posebnih zahtev za olje, bi to olje moralo biti čisto OK.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da mal obudim temo... Ravnokar kupil 4 l. Agip City 10/40...Zdej mi pa povejte a bo sploh dost dober za Hondo CBF 600?

Tvoja Honda se najbolj razume z Motulom 10/40 vsaj veš kaj vliješ noter, razlika v ceni pa tudi ni takšna, da bi se splačalo eksperimentirat, čeprav ne trdim da omenjeno olje ni OK..... :whistle:.............kljub ustreznim specifikacijam razlika v kvaliteti obstaja, pa filozofirali gor ali dol :naughty:

Popravljeno . Popravil royal
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, Motuil ni oh in sploh vse, pri nas mogoče že, kje drugje (npr čez lužo) pa skoraj še slišali niso zanjga, pa vozijo enake japonske motorje kot mi, pa tudi njim delajo :) Če pa tam kakšnega mojstra vprašaš, ti bo pa za kakšno drugo olje trdil, to kar se pri nas trdi za Motul, ker je pač uveljavljen :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno enainiste teme, zakaj enkrat nekdo nenajde tabelo različnih kvalitet olj glede na trganje oljnega filma pri določeni hitrosti bata v m/sek. in boste hitro ugotovili zakaj je sploh razlika med sintetiko, pol sintetiko in mineralnim oljem, neglede na znamko olja.Za vsak motor seda izračunat povprečno hitrost v m/sek. bata na osnovi hoda bata in obratov motorja. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno enainiste teme, zakaj enkrat nekdo nenajde tabelo različnih kvalitet olj glede na trganje oljnega filma pri določeni hitrosti bata v m/sek. in boste hitro ugotovili zakaj je sploh razlika med sintetiko, pol sintetiko in mineralnim oljem, neglede na znamko olja.Za vsak motor seda izračunat povprečno hitrost v m/sek. bata na osnovi hoda bata in obratov motorja. :hmm:

Seveda, če je tema motorna olja...kot strokavnjak veš :D , da razlika v kavaliteti olj je, če ravno gre za iste gradacije mislim da tu ni potrebno otkrivat tople vode :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, če je tema motorna olja...kot strokavnjak veš :D , da razlika v kavaliteti olj je, če ravno gre za iste gradacije mislim da tu ni potrebno otkrivat tople vode :naughty:

Kaj ko bi ti brihta s kakim podatkom operiral? :evilgrin:

Jest lahko samo to povem, da sem imel na FZ6 dokler je bil v mašini Motul 5100 težave s sklopko, ko sem ga zlil ven in natočil Agip, so težave misteriozno poniknile... Lahko ti povem, da se tudi hornet in CBF ki sta pri hiši, odkar ne vidita Motula šaltata veliko lepše...

... in ja! Seveda je razlika v kvaliteti olj... Motul katerega si mi priporočal par postov višje, se še zlasti dobro razume s trgovčevo denarnico... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ko bi ti brihta s kakim podatkom operiral? :evilgrin:

Jest lahko samo to povem, da sem imel na FZ6 dokler je bil v mašini Motul 5100 težave s sklopko, ko sem ga zlil ven in natočil Agip, so težave misteriozno poniknile... Lahko ti povem, da se tudi hornet in CBF ki sta pri hiši, odkar ne vidita Motula šaltata veliko lepše...

... in ja! Seveda je razlika v kvaliteti olj... Motul katerega si mi priporočal par postov višje, se še zlasti dobro razume s trgovčevo denarnico... :whistle:

Kateri Agip si dal v motor ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A obstajajo mogoce tut pol-litrske paknge olja? :)

Skorajda ne verjamem. Saj če ne porabiš celega litra, ga pa pri naslednji menjavi daš noter. Ali pa za kosilnico uporabi... Ali pa v avto. Tako pač jaz naredim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ko bi ti brihta s kakim podatkom operiral? :evilgrin:

Jest lahko samo to povem, da sem imel na FZ6 dokler je bil v mašini Motul 5100 težave s sklopko, ko sem ga zlil ven in natočil Agip, so težave misteriozno poniknile... Lahko ti povem, da se tudi hornet in CBF ki sta pri hiši, odkar ne vidita Motula šaltata veliko lepše...

... in ja! Seveda je razlika v kvaliteti olj... Motul katerega si mi priporočal par postov višje, se še zlasti dobro razume s trgovčevo denarnico... :whistle:

"brihta" kaj pol sprašuješ in provciraš :headbang: ko pa itak vse veš, če pa že ne, pa si preberi celotno temo....sicer pa mi je vseeno kaj boš ti vlival, probaj mogoče se na "Modričo" še bolje šalta :whistle:

Popravljeno . Popravil royal
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"brihta" kaj pol sprašuješ in provciraš :headbang: ko pa itak vse veš, če pa že ne, pa si preberi celotno temo....sicer pa mi je vseeno kaj boš ti vlival, probaj mogoče se na "Modričo" še bolje šalta :whistle:

Se strinjam royal :whistle: Osebno sem že dobrih deset let na motulu!! Na začetku sem vlival 300V potem sem pa prešel na 5100 in moram reči,da se je z vsemi mojimi dosedanjimi motorčki (cestnimi nad 100 konji) prav lepo razumel.

SF ima svoje mnenje kot vsak drugi in važno je da mu Agip odgovarja :worship:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko pa kaj pride liter in kje kupuješ?

Jest grem to iskat kar na Q5 trade... Tam poiščeš Janija Bokana, možakar je bivši dirkač in se z njim da vse zmenit... Za ceno ti nažalost ne morem povedat, ker sem kupil še nekaj stvari, račun pa je romal v kanto... Sem pa lani primerjal ceno menjave Agip tec 15w/50 in Motul 5100, pa se spomnim, da je bil Agip malo več kot pol cene Motula...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A obstajajo mogoce tut pol-litrske paknge olja? :)

Za urarje olje dobiš v mili litrih sicer pa je v primerjavi z najdražjim Motulom veloko veliko DRAŽJE!!! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!