Skoči na vsebino

Psi napadli mimoidočega in ga skoraj ubili


Priporočene objave

Pa vse v vatko zavit. Da bojo varni.

Boh ne daj, da froc kakega psa poboža. Če ga le ta slučajno že ne bo oklal, se bo ubogo nedolžno dete sigurno nalezlo kake grozljive bolezni.

No, zato tud mačk ne smejo božat, pa ptičev itaq sploh ne, ker ptičja gripa še vedno ni iztrebljena, aja, pa slinovka in parklevka tudi ne, se pravi, boh ne daj, da pogledajo pamži kako ovčko ali kravico. Hrčki sodijo v isto golazen kot miši in podgane in za te itaq vsak normalen človek ve, da so smrtno nevarne.

O kačah in pajkih ter podobnih eksotih pa itaq ni vredno izgubljat besed, ker je pa to itaq nenormalno nevarno in ne samo to.....celo ogabni so.

Najboljše, da strpamo vse žvali v živalske vrtove, za varno stekleno steno, da tud bacili ne pridejo ven. Ostale pa pobijemo.

Da bomo vsi varni.

:slap: Sem že obupal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bmwslo, moje pretiravanje je namenjeno takim, ki razmišljajo kot platoom, ki trobijo, da je treba nevarnost 100 % odstranit. Tega se ne da.

Nikoli in nikjer. Niti pri psih, niti pri enostavnem prehranjevanju, niti pri nobeni vožnji česarkoli.......

Hej, življenje pač ne more biti 100% varno.

Malce tolerance na obeh straneh, pa je življenje takoj bolj znosno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstaja rek, ki pravi, da je pes vedno enak gospodarju. Pri pozornem opazovanju lahko opazimo, da v večini primerov to tudi drži. Izjeme pa .... potrjuejo pravilo.

Kar pa bi, po mojem mnenju, morali prepovedat je: gojenje živine (v širšem pomenu besede) v strnjenih urbanih okoljih. V mislih imam predvsem uboge pse (predvsem ta večje), ki so obsojeni na prebivanje med 4 stene v n-tem nadstropju, morda celo na zastekljenem balkonu v največji pripeki, upam, da z zadostno količino vode. Dodatno s kriki obupa motijo sosede, postajajo nevrotični, ... Gospodarji pa jih zvečer peljejo na sprehod in na vse pretege od njih z raznimi represivnimi prijemi zahtevajo, da bodo ubogljivi in kulturni, potem ko so 18 h zadrževali energijo, iztrebke, tekočine, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Na sreči je moj pes silno prijazna in varna zverina...

zdej me je pa začel skrbet....

kar nekaj takih sem srečal pri sprehodih z našo žverco, ki imajo oh in sploh vzgojene in mirne in prijazne... in hudiča, glih takrat se jim nekaj premakne in naredijo pizdarijo...

naš je na sprehodu VEDNO in povsod na vrvici. doma pa ima gospod 100m2 (še nekaj več) ograjenega prostora samo zase. osebno ne verjamem, da obstaja PES, ki bi mu brezmejno zaupal, da nekoč-nekje ne naredi pizdarije.

res pa je, da sem vodil naokrog le nemške ovčarje in zadnjih 10let akito....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi mene te lahko mirno skrbi še naprej.

Jaz za svojega psa mirno lahko zatrdim, da ga imam pod kontrolo. Vedno in povsod.

Na sprehodih imam oči bistveno bolj na pecljih, da morebitne probleme opazim, ko so še dovolj daleč stran, da lahko medtem svojega psa pokličem in pripnem na povodec. Glede na to, da se sprehajava v precej naseljenem okolju (glede ljudi in živali) že dobrih 11 let in do sedaj ni bilo nobenih večjih problemov, zadnje 5 let pa sploh ni bilo več NOBENIH kočljivih situacij, se lahko smatram za dovolj civiliziranega, previdnega in tolerantnega vodnika psa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker se ne bojim psov se do pred kratkim nisem kaj dosti sekiral zaradi njih. včasih sem z mopeda ali kolesa kakšnega brcnil ki se je zaganjal v mene. parkrat sem brcnil kakšnega batarijskega psa, ki je imel očitno nove duracelke in se je odločil da bi mi malo ogrizel gležnje (višje itak ni segel :devil: ). enkrat me je sredi pohorja preganjal spuščen doberman, a je na srečo enduro dobro letel :blush: , drugače pa nisem imel problemov.

ko sem imel še svojega je bil VEDNO ko ni bil doma za ograjo na vrvici. čeprav je bil 60 kg (bobtail) poosebljene prijaznosti mu nisem 100% zaupal, žival je le žival. rad se je igral z otroci in se pustil cartati vsakemu (razen če je čuval hišo ali kost), pa je vseeno ugriznil 2 osebi.

prvo vaditelja na vežbališču ki ga je hotel prisiliti da bi se vlegel v blato (pa še pijan je bil kar psi čutijo) - pes ni bil kriv

drugič pa je bil na vrvici pred hišo (z očetom sta ravno šla na sprehod) ko je mimo pripeljal mulc na mopedu, zagledal psa in se vstrašil in brcnil proti njemu.

- spet trdim da pes ni bil kriv ampak smo se opravičili in pogovorili z starši, zavarovalnica (zavarovanje hiše) je plačala 1000 DEM in malemu smo dali še tenis lopar. potem je njegov foter našel odvetnika in so nas tožili (za 4 šive :angry: ) in smo plačali še 1000 DEM ker se moj foter ni hotel vlačit po sodiščih.

in sedaj poanta:

odkar hodim z otrokom v vozičku na sprehod sem odganjal že vsaj 5-6 spuščenih psov ki so se zaganjali v voziček in ME SPLOH NE ZANIMA ČE JE PES SAMO RADOVEDEN ALI MU KAJ HOČE NAREDIT, NIMA MI KAJ SILIT V VOZIČEK IN OVOHAVAT DOJENČKA!!!

potem pa pridejo lastniki in se čudijo kaj nekaj paničarim, njihov Floki je pa ja najbolj mirno bitje na planetu. AHA in kako naj jaz to vem, sploh če že prej vidim da kličejo psa in jih ne jebe 5% in še kar sili meni v vozek. moj pes je bil miren in dresiran pa nebi dal roke v ogenj za njega, sploh ne tako kot so očitno nekateri prepričani v miroljubnost psov.

skratka večina lastnikov psov ki jih srečujem na sprehodih je totalno neodgovorna, psi v parkih letajo spuščeni in brez nagobčnikov ob tem pa vidiš da nimajo nobene avtoritete in jih psi sploh ne ubogajo. jaz si bom pa nabavil teleskopsko palico in po potrebi tudi katerega vsiljivega psa in potem še lastnika (če bo preglasen) vsekal z njo. ko pride do mojega otroka ni zajebancije in se vsako živalolublje pri meni neha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy se popolnoma strinjam s teboj. Bi pa dodal, da samo nagobčnik ni dovolj, pes MORA biti na vrvici. Tudi samo nedolžen skok psa na otroka lahko pust posledice za vse življenje. Žal je tako. Pa še enkrat povdarjam , da imam rad živali in tudi pse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mislim da vsak ki se odloči imeti psa se mora predvsem tudi zavedat da tudi pes rabi svojo nego, ljubezen, ipd.

Že od nekdaj sem si želela postati veterinarka vendar mi možnost ni bila usojena. Zelo rada imam živalia najrajši pa pse. sama obiskujem zavetišča, jim pomagam, prebiram knjige ipd.

Ker vsi pravijo da so Rottweilrerji,bullmastifi...nevarna pasma psov imamo potem vsi rešpekt pred njimi.

Te pasme imajo svoj nagon in jim ne paše crklanje ampak se jih mora od začetka njihovega rojstva ukvarjati z njim vsak dan in to veliko ur. (z dugimi tudi) so zelo odločni in zaupljivi vendar samo do gospodarja in njegove družine. na ukaz ubogajo naječkrat samo svojega lastnika. Pomembna je trda in odločn vzgoja.

Med najnavarnejše pse uvrščamo pasme kot so: (preverjeno v peri kinologih)

1. kodri

2. husky

3. koker španjel

4. nemški ovčar

sama imam mešančka ki je zelo prijazen in se rad vozi z vsemi prevoznimi sredstvi. :rolleyes:

Zakaj so največkrat psi agresivni:

1. je bil vsaj enkrat tepen( pes si zapomni človeka ki ga udari enkart za vedno)

2. doma privezan na vrvici

3. slaba vzgoja v začetnih letih

4. ljubosumje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Psa imejte za svojega "prijatelja" in ne za mučenika

No tole mi pa ni čisto jasno (predvsem zadnji del stavka). Ampak dopuščam možnost, da je to zaradi zgodnje jutranje ure. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tole mi pa ni čisto jasno (predvsem zadnji del stavka). Ampak dopuščam možnost, da je to zaradi zgodnje jutranje ure. :hmm:

hm....pol očitn nisi glih velik ljubitelj živali :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse postrelat,

pese, mačke, golobe, hrčke, zlate ribice,...

cigane, čefurje, šiptarje, ta črne, ta rdeče....

admine, moderatorje,....

penzioniste, avtomobiliste, motoriste?

delno se strinjam, delno ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katerokoli pasmo se da zelo lepo vzgojit. Vsak pes rabi pozornost, nego in ljubezen. Popolnoma noro je, da prepovedujejo določene pasme v določenih državah. Sama imam pitbullko. Z osmimi meseci je opravila A izpit 94%. Ima opravljene tudi izpite za reševanje (lavina,IPO,ruševine). Čudno, kajne, da ima lahko morilski pes tudi dobro stran. Vsak pes je lahko zelo prijazen in zelo lepo vzgojen, če pa ima za vzor bedastega lastnika, ki ga ščuva, muči in nasploh bedasto postopa z njim, pa ni nič čudnega da tak pes lahko odreagira zelo agresivno na različne situacije.

Najboljša rešitev bi bila psihološki testi za bodoče lastnike tako imenovanih nevarnih pasem ali pa (kot je že v veljavi v nekaterih državah) kar pridobitev orožnega lista.

Določeni ljudje pa sploh nebi smeli imeti živali!!! Niti želve

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Določeni ljudje pa sploh nebi smeli imeti živali!!! Niti želve

Baje ima neka želva močnejši ugriz od hijene, tako da bi jo bilo zares neodgovorno zaupati kakšnemu psihopatu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drži, psihološki test itaq nebi opravila polovica pasjevodcev predvsem osebki ki v "morilskih pasmah" izživljajo svoj ego.

Zakaj pa pride do napada domačega ljubljenčka ,ki zjutraj še liže roko gospodarju ,popoldan pa ga za vrat grabi ?hebat ga pasja pamet bi rekli... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pri nas doma imamo tudi dva psa.. labradorca in pitbulko.... oba vzorno vzgojena in prijazna...

ne garantiram pa prijaznosti do ljudi, ki bi jih zasačila med šnofanjem po mojem motorju..... šivinametrepress :evilgrin:

mislim da je vsakega psa potrebno socializirati in primerno vzgajati že od majhnega in ni nobenih problemov, pa tudi če je križanec hijene in krokodila...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pri nas doma imamo tudi dva psa.. labradorca in pitbulko.... oba vzorno vzgojena in prijazna...

ne garantiram pa prijaznosti do ljudi, ki bi jih zasačila med šnofanjem po mojem motorju..... šivinametrepress :evilgrin:

Verjetno je labradorec glavni čuvaj tvojega motorčka :whistle: (če je pod sedežem skrita njegova hrana) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mislim da vsak ki se odloči imeti psa se mora predvsem tudi zavedat da tudi pes rabi svojo nego, ljubezen, ipd.

Že od nekdaj sem si želela postati veterinarka vendar mi možnost ni bila usojena. Zelo rada imam živalia najrajši pa pse. sama obiskujem zavetišča, jim pomagam, prebiram knjige ipd.

Ker vsi pravijo da so Rottweilrerji,bullmastifi...nevarna pasma psov imamo potem vsi rešpekt pred njimi.

Te pasme imajo svoj nagon in jim ne paše crklanje ampak se jih mora od začetka njihovega rojstva ukvarjati z njim vsak dan in to veliko ur. (z dugimi tudi) so zelo odločni in zaupljivi vendar samo do gospodarja in njegove družine. na ukaz ubogajo naječkrat samo svojega lastnika. Pomembna je trda in odločn vzgoja.

Med najnavarnejše pse uvrščamo pasme kot so: (preverjeno v peri kinologih)

1. kodri

2. husky

3. koker španjel4. nemški ovčar

sama imam mešančka ki je zelo prijazen in se rad vozi z vsemi prevoznimi sredstvi. :rolleyes:

Zakaj so največkrat psi agresivni:

1. je bil vsaj enkrat tepen( pes si zapomni človeka ki ga udari enkart za vedno)

2. doma privezan na vrvici

3. slaba vzgoja v začetnih letih

4. ljubosumje

Vijolična: Če si mislila nevarni, potem si se zelo zmotila :hmm: Katerim pa prištevaš malinoje, rotwailerje, pitbule, dobermani.... :whistle: ne rečem vsi, ampak več možnosti za agresijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

več možnosti za agresijo...

po mojih izkušnjah so najbolj agresivna tista ščeneta na baterije, ki ti obgrizejo gležnje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katerokoli pasmo se da zelo lepo vzgojit. Vsak pes rabi pozornost, nego in ljubezen. Popolnoma noro je, da prepovedujejo določene pasme v določenih državah. Sama imam pitbullko. Z osmimi meseci je opravila A izpit 94%. Ima opravljene tudi izpite za reševanje (lavina,IPO,ruševine). Čudno, kajne, da ima lahko morilski pes tudi dobro stran. Vsak pes je lahko zelo prijazen in zelo lepo vzgojen, če pa ima za vzor bedastega lastnika, ki ga ščuva, muči in nasploh bedasto postopa z njim, pa ni nič čudnega da tak pes lahko odreagira zelo agresivno na različne situacije.

Najboljša rešitev bi bila psihološki testi za bodoče lastnike tako imenovanih nevarnih pasem ali pa (kot je že v veljavi v nekaterih državah) kar pridobitev orožnega lista.

Določeni ljudje pa sploh nebi smeli imeti živali!!! Niti želve

Jaz želim da bilo takih oseb čim več! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vijolična: Če si mislila nevarni, potem si se zelo zmotila :hmm: Katerim pa prištevaš malinoje, rotwailerje, pitbule, dobermani.... :whistle: ne rečem vsi, ampak več možnosti za agresijo...

Svetujem ti, če imaš interes in čas, da si včasih prebereš revijo "Moj pes" ali pa kakšno knjigo o psih.

Izveš veliko informacij in novic. včasih sem celo presenečena ker izvem kaj vse se dogaja oz. kaj vse je sploh možno.

Lep dan ti želi Stripy2

post-16901-1187541887_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Stripy2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svetujem ti, če imaš interes in čas, da si včasih prebereš revijo "Moj pes" ali pa kakšno knjigo o psih.

Izveš veliko informacij in novic. včasih sem celo presenečena ker izvem kaj vse se dogaja oz. kaj vse je sploh možno.

Lep dan ti želi Stripy2

Če Vidic reče da lahko iz vsakega psa naredimo kilerja, še ne pomeni, da so vsi ti psi zverine.

Haskyji so nevarni za divjad....da ne bom tukaj pisal roman. Ko boš ti toliko stara, kot sem jaz v kinologiji ali blizu kinologije, se mi pa lahko oglasiš :rolleyes: škoda, da so šle tiste revije v smeti :headbang: bi se pa še našlo nekaj kinologov.

Imaš mogoče kakšen prispevek, kjer je pisalo, da so ti psi napadli kakšno punčko ali odrslo osebo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!