Skoči na vsebino

Psi napadli mimoidočega in ga skoraj ubili


Priporočene objave

kaja še posebej, če se na žrtev usede .)

Sploh zdej pozim...k se je mal zredila.....sam....k je kile dobila, jo tut sosedova 7 mesecna biglca mal tezi na hrbt sprau....no ja....rata ji ze.....sam traja pa.....pa usa usesa ma kaja ze scefrana...od biglce....mislm.....jo ucim klat...pa nc od nje.....pa drug tedn ze 24 mesecev praznuje.....(mrbit bo clo torta....) :kva2:

LP

Gugo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da se s topicom dela škoda.

Nasveti in mnenja lastnikov so prej ko ne preglašena (tako kot vedno) s strani jeznoritežev, ki

-o tematiki nimajo pojma

-so preveč prestrašeni, da bi lahko o tematiki debatirali racionalno

(izjave o klanju in pobjanju psov in lastnikov so nam res v veliko pomoč, ker nasilje res ne rojeva novega nasija, mar ne? )

namesto da bi tekla debata, kaj naredit, da se to ne bo zgodilo posameznemnu lastniku, večina podpihuje morilsko-mesarsko podobo, ki so jo psi dobili zaradi dogodka in starši ljudi, ki se psov že v osnovi iz tega ali onega razloga bojijo, saj bodo dobili občutek, da je edino poslanstvo, ki ga imajo kosatinci klanje mimoidočih....

jaz psa občasno vlačim tudi na kako kavo v lokal..vedno na vrvici in vedno prej vprašam natakarja, če to sploh smem...vedno pazim da se vsedmo v miren in odmaknjen kotiček, kjer ne motimo nikogar (če te možnosti ni, gremo drugam) ..do sedaj ni bilo nikoli ne bu ne mu z nobene strani...le enkrat se je nekdo znašel oblajan, ker je bil preglasen in je preveč rinil tja kamor s ne rine...a če ga ne bi nalajal pes, bi ga obgrizla moja malenkost....

nervira ma pomanjkanje občutka za sobivanje in odgovornost za dejanja pri ljudeh..obotževanje, obdavčevanje in kazanje s prstom na ljudi ne bo reševalo problemov (te teh, ki se dotikajo pasjih napadov ne problemov planinskih rid)...teženje vsem pasjim lastnikom na tem svetu, zato ker nekaj pasjih lastnikov katerih dejanja si zaslužijo sankcije, ne bo vašega dne naredilo čisto nič bolj varnega in lepega....

ob vsej sovražni nastrojenosti, ki jo lahko zasledimo v tej tematiki, pa nekateri lepo gladko pozabljate, da so psi nadvse koristna zadeva tako kot orodje policije in reševalcev, pa tudi kot nadvse dobrodošla pomoč pri rehabilitiaciji takšnih in drugačnih bolnikov in ostarelih...pa tudi kot emocionalna opora (nekateri boste to z veseljem prikazaliu kot slabost zafrustriranih frigidnic ali senilnih starcev, a konec koncev naj meče te kamne samo tisti, ki s svojim motorjem ne rešuje svojega ega - pa se prstokazalci poglejte v ogledalo in sami pri sebi razčistite kako močni in krepostni ste v resnici sami pri sebi)

vsi te, tako zelo koristni štirinožci, so v veliki večini tudi psi, ki jih srečujemo med ljudmi vsak dan....

tako lastništvo psa, kot lastništvo motocikla (pa psa in motocikla ne enačim, samo iščem vzporednice da bo tistim, ki tega ne znajo) zahteva odgovornost in znanje, ob enem pa tudi strpnost - če s tega ne bomo hitro zavedli, bo do trenj ob napakah, do katerih pač prihaja ker pač nismo nezmotljivi, prihajalo vse pogosteje do trenj ki bodo netila sovraštvo in na koncu privedla do popolnega konflikta posameznih interesnih skupin....namesto da bi se ljudi osveščalo z namenom, da bi bilo teh napak čim manj...

tolčenje po posameznih skupinah ljudi pa prinaša zgolj odpor do prilagajanja okolici...to vemo že iz topica o ridah, mariji reki in ostalem šrotu..

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... vsi te, tako zelo koristni štirinožci, so v veliki večini tudi psi, ki jih srečujemo med ljudmi vsak dan....

tako lastništvo psa, kot lastništvo motocikla (pa psa in motocikla ne enačim, samo iščem vzporednice da bo tistim, ki tega ne znajo) zahteva odgovornost in znanje, ob enem pa tudi strpnost - če s tega ne bomo hitro zavedli, bo do trenj ob napakah, do katerih pač prihaja ker pač nismo nezmotljivi, prihajalo vse pogosteje do trenj ki bodo netila sovraštvo in na koncu privedla do popolnega konflikta posameznih interesnih skupin....namesto da bi se ljudi osveščalo z namenom, da bi bilo teh napak čim manj...

tolčenje po posameznih skupinah ljudi pa prinaša zgolj odpor do prilagajanja okolici...to vemo že iz topica o ridah, mariji reki in ostalem šrotu..

Nagajčica,

mogoče si nekoliko preobčutljivo razumela pisanje nekaterih. Sy poznaš motoriste: takrat ko nevedo kaj pametnega napisati pa začno humorno nakladati in to je to. Nihče od nas verjetno ne misli, če bi pisali resno, nič drugega kot to, kar si sama povdarila in ys obarval z rdečo.

Zato,

bi morali verjetno spremeniti zakonodajo in od vsakega lastnika psa, ki je težji od XY kg in nevzgojen potencialno nevaren za okolico, zahtevati, da skupaj s psom opravi določeno šolanje v smislu varnosti

in jasno dobrega razumevanja med psom in gospodarjem, saj le dobro vzgojen pes in obveščen gospodar lahko resnično uživata v družbi en drugega. Kazni za to, da lasnik ne opravi tega šolanja bi pa morale biti 2X večje od stroškov šolanja.

S

tem bi dosegli več ciljev:

- ljudje ne bi kar tja v en dan kupovali živali in potem, ko ugotove, da ne pašejo skupaj te živali zavrgli

- ljudje bi se s premislekom odločali za pasmo katero obvladajo (ne pa da si 80letna 40 kil težka starka kupi nemško dogo ali pa bullterierja)

- takele nevarnosti nenadnega napada bi se drastično zmanjšale

- upadla bi populacija psov v mestih - posebej potepuških

- upad populacije bi imel za posledico tudi večjo selekcijo, manj degenerativnih bolezni itd itd ...

S

tem, da se zavedam, da sem

:hmm:

sanjač

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm. Po argumentih nekaterih (širši pojem, ki ne zajema nujno MS folka) bi se dalo sklepat, da smo ljudje še slabši kot psi. :hmm:

Ampak potemtakem so pa psi še slabši kot ljudje, ker nas (povečini) ubogajo. :fredy:

Ampak kot rečeno, smo ljudje slabši kot psi. Vendar so psi slabši kot ljudje, ker ubogajo nekoga, ki je slabši od njih. Torej smo ljudje slabši kot psi, ki so slabši kot mi.

Pure dialektika. B) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

bi morali verjetno spremeniti zakonodajo in od vsakega lastnika psa, ki je težji od XY kg in nevzgojen potencialno nevaren za okolico, zahtevati, da skupaj s psom opravi določeno šolanje v smislu varnosti

in jasno dobrega razumevanja med psom in gospodarjem, ...

In enako smotrno bi bilo uvesti posebne tečaje in izpite pred vsemi tveganimi podvigi kot naprimer:

- sklenitvijo zakonske zveze

- odločitvijo imeti otroke

- itd

- itd

Se pa sprašujem:

- kdo je dovolj kvalificiran, da bi te tečaje vodil, izdajal certifikate (& seveda na ta račun mastno služil)

- koliko bi folku ob poplavi raznih tečajev sploh še ostalo cajta za dejansko izvajanje tveganih podvigov

- več se pa nimam časa spraševat, ker se mi mudi na morje in me bo moja prbila, če se ne zmigam :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In enako smotrno bi bilo uvesti posebne tečaje in izpite pred vsemi tveganimi podvigi kot naprimer:

- sklenitvijo zakonske zveze

- odločitvijo imeti otroke

no, no

Pepsy .. tele kurse smo pa že skoz dal se mi zdi tam okoli '75ega .. a zdej bi jih pa ti na novo upeljow ...

oz. sploh ne vem,

ker nisem na tekočem - zadnja moja ohcet je bila v A - ali so jih ukinili ...

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... tele kurse smo pa že skoz dal se mi zdi tam okoli '75ega ...

Mhm :grim

In korist je bila... kakšna že? :hmm:

No, zdele se ne morem glih spomnit, ampaq nekako takšna bi bila verjetno tudi od obveznih tečajev, po katerih bi pridobili naziv "kvalificirani pasjeljubec" :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jA Broj jedan...pasji nos je spoštovanja vreden...vendar...se razlkuje od pasme do pasme in ,,reakcija na vonj (recimo heroin) je naučena in mamilarski psi niso mastifi....pes, ki je vajen vonjev je vajen tudi vonja strahu, ki ga je v množici ljudi vedno dovolj in po takem sodeč bi moralo biti teh napadov veliko več.

Taka reakcij psov je poledica vzgoje, razpoloženja astnika, situacije, razpoloženja psa in kompelt obnašanja/vonja žrtve.

O vohalnih sposobnostih psa....ki varira s pasmami pa kje drugje...ko bo prilika.

pa še copy paste iz linka, ki sem ga napopala, pa ga ni nihče prebral...24.ur...komentarji.

No Petra Strus je zdravnica terapevtka s psi...hodi po otroških bolnicah, domovih starejših, raznoranih instituciah kjer so ljujdje, ki potrebujejo ,,spostitev,, in da se jim povrne veselje do življenja....in z rezultati so lepi.....ima bernskega planšarja, ki ima diplomo ,,pes terapevt,, in je članica združenja, ki ima sedež v Avstriji-pri nas tega pač nimamo....ko sem gedala interviju je imela enega psa in zajca...sedaj je očitno čredo povečela.

petra.strus | 16.03.2006 | 21:57

Mislim, da moramo gledati na primer celostno in upostevati obe strani. Vsekakor se strinjam, da od starejse, po mojih informacijah drobne lastnice, niti slucajno ni odgovorno, da ima stiri ogromne pse, ki jih niti v sanjah ne zmore obvladati...Problem nase drzave in lastnikov psov je v tem, da smo s "pasjo kulturo" se zelo zadaj...po mnenju veliko ljudi so psi namrec za na vrt ali celo verigo, ne poskrbijo za ustrezno socializacijo in tako ustvarijo primerne pogoje za to, da se take stvari kasneje dogajajo...glede na tako veliko in cedalje bolj narascajoce stevilo psov v nasih mestih, bi se bilo treba zavzeti za to, da psi v urbanih okoljih obiskujejo pasje sole in da se predvsem lastniki naucijo pravilnega ravnanja z njimi...kajti problem tu je v lastnikih, ne v psih!!! Zdi se mi zelo narobe, da po takih dogodkih ljudje potegnejo presplosne zakljucke v smislu, ces, da so vsi psi nevarni, da bi morali imeti vsi po vrsti nagobcnike, biti na povodcih...lastniki se morajo nauciti odgovornega ravnanja in vzreditelji morajo skrbeti za to, da pse oddajajo v odgovorne roke!!! Sama imam 2 psa-bernskega plansarja in kavalirko...oba sem solala v terapevtske namene in z njima obiskujem domove za starejse, bolnišnice...in ob tem vidim, koliko cudovitega in zdravilnega (sem namrec tudi zdravnica) lahko prinese stik z zivaljo...zato me jezi ta slovenska "zaplankanost" in generalizacija po dolgem in pocez....tudi meni je zal, da se morajo take stvari dogajati in ni to prav...pa vendar to ne pomeni, da je vsak pes napadalen in vsak lastnik neodgovoren...zal ostaja nazadnje vedno krivda na zivalih, ki so resda dosti bolj nagonske kot mi ljudje-in stirje psi so ze davno krdelo in tako tudi funkcionirajo... Prepricana sem, da v tem trenutkui tudi lastnici bulmastifov ni lahko oz.ji je ob tem zelo tezko in mislim, da bi morala obstajati tudi moznost pomoci njej...v smislu svetovanja za v bodoce, pogovora o tej njeni odlocitvi, da ima stiri velike pse, ki presegajo njene fizicne zmogljivosti...ce bi se to zgodilo ze prej, ob preteklih dveh manjsih pripetljajih, do vcerajsnjega dogodka morda niti ne bi prislo...a zal je v nasi drzavi za te stvari, podobno kot tudi za pomoc "kriminalcem" premalo poskrbljeno, prekomerno se ukvarjamo zgolj z zrtvami (ki seveda potrebujejo ogromno pomoci in suporta, vendar ob tem ne smemo pozabiti na tistega, ki je dejanje zagresil)... Mislim, da je resitev za vse skupaj to, da delamo na mladih generacijah in jih osvescamo v smislu odgovornega ravnanja z zivalmi in pravilnega obnasanja do psov...to tudi sama pocnem ob pomoci svojih psov, ko hodim po osnovnih solah in ustrezno kinolosko znanje podajam generacijam v prvih štirih razredih.... In se ena sklepna misel...sama imam na dolgih sprehodih oba svoja psa odvezana in veckrat se mi zgodi, da me kdo jezno pogleda in komentira, ces, zakaj psov nimam privezanih, ce ne vidim kaj se dogaja, da psi napadajo ljudi....pa sama pomislim-kako to, da se nihce ne ustrasi, da bi ga napadla jaz-nenazadnje je se vedno vec umorov, povzrocenih s strani cloveka, kot takih pasjih napadov????

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nagajčica,

mogoče si nekoliko preobčutljivo razumela pisanje nekaterih. Sy poznaš motoriste: takrat ko nevedo kaj pametnega napisati pa začno humorno nakladati in to je to. Nihče od nas verjetno ne misli, če bi pisali resno, nič drugega kot to, kar si sama povdarila in ys obarval z rdečo.

:blush:

izjave sem vzela kot to kar so...klobasanje brez trenuntka premisleka preden je miselni zmazek dobil obliko v besedah...brez zavedanja kaj lahko tako klobasanje sproži...

s preostankom tvojega posta pa se popolnoma strinjam...in signor pepe ima point :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mhm :grim

In korist je bila... kakšna že? :hmm:

No, zdele se ne morem glih spomnit, ampaq nekako takšna bi bila verjetno tudi od obveznih tečajev, po katerih bi pridobili naziv "kvalificirani pasjeljubec" :fredy:

yesss

zelo verjetno imaš prow - zelo verjetno.

torej

ni izhoda .. tudi v bodoče nas bodo žrli bulmastifi, doge, pitbulli ipd. iz soseske.

:cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nope, ne veš..... .)

Devet šusov, trije zadetki, JE katastofa .

Nisem ne poznavalec, ne ljubitelj in ne lastnik,

kljub temu so bili rotweilerci izumljeni za mesarske pse.

Mesarjem so vlekli vozičke, s katerimi so

strankam razvažali meso.

Pardon, seveda.

Ko sem se postavil v vlogo ministra za finance, me je malo zaneslo.

Ne 3000 jurjev na dan ampak 3000 tolarjev na dan.

:blush:

Ej...kle si pa tko ornk neumno mem useku, da se mi kar smilis.....ampak...jebat ga....kej si preber...pa pol sodi.....ves...samo namig....pasma rottwailer je stara cez 2000 let....ja...mel so jih pa za leve pobijat...pa mesarske vozove vlec, pa medvede lovit...pa se bi se dalo nastevati....navsezadnje je pa to delovno/sluzbeni pes...ti to tut kej pove??????....mislm......in ja...imam rotwailerko.....ta drugo...pa in ta prva in tadruga obe sta taki ubijalki, usazka zakoleta.....(tisti, ki so jo/ali jo poznajo...ze vedo.....)

jezn...jezn...jezn.... :angry2:

Bili so vzgojeni za vleko vozičkov, pa ne mesarksih.

Kar pa se tiče mesarskih psov pasme rotweiler, pa sem jaz sam imel enega mesarja. Samo razmesarit ni hotel nikogar, pa sem ga potem uporabljal namesto konja, da sta se hčerki učile jahati na njem.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ni izhoda .. tudi v bodoče nas bodo žrli bulmastifi, doge, pitbulli ipd. iz soseske...

Yuri, ne moreš biti vendar tako temno-črnogled. Yst recimo že lepo število let tlačim mater zemljico, pa me še nikoli ni hotel jest kak bulmastif, kamoli kukršpanjel. Pohlevno upam, da bo tako tudi v prihodnje. :)

Hotel sem samo nakazat, da je popolnoma vseeno, kakšne administrativne ukrepe si izmišlja ablast, ker je na spisku vedno dovolj pacientov z neskončno zalogo domislic, kako bi se dalo ukrepe elegantno zaobiti. In če bi res uvedli obvezne verificirane tečaje za pasjeljubce, se močno bojim, da bi se posledično v rekordnem času po Tivoliju in tudi manjših zelenicah šetkale miriade nosorogov, aligatorjev in sorodnega sočivja. Brez certifikatov, seveda. Potem bi imeli pa čisto zares sranje... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yuri, ne moreš biti vendar tako temno-črnogled. Yst recimo že lepo število let tlačim mater zemljico, pa me še nikoli ni hotel jest kak bulmastif, kamoli kukršpanjel. Pohlevno upam, da bo tako tudi v prihodnje. :)

kaj ne :)

Kožuh vas je za novo leto vse vsaj malo požvečil :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kožuh vas je za novo leto vse vsaj malo požvečil :whistle:

To je resnica. Ampaq kožuh ne spada v kategorijo psov. Kožuh je institucija :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Članek v današnjem Večeru:

Napadeni lahko zahteva odškodnino

V primeru pasjega napada je v vsakem primeru kriv lastnik psa, saj velja, da za svojo žival ni poskrbel kot vesten gospodar in je s tem zakrivil kaznivo dejanje povzročitve splošne nevarnosti, ki se preganja po uradni dolžnosti. Lastnik odgovarja za škodo, ki jo povzroči njegova žival, po 158. členu obligacijskega zakonika. Napadeni oziroma oškodovanec lahko zahteva od lastnika živali odškodnino v enkratnem znesku ali v obliki rente (ta se izplačuje, dokler trajajo posledice) za pretrpljene telesne in duševne bolečine, za zmanjšanje življenjske aktivnosti, skaženost, strah ali/in materialno škodo. V primeru oškodovančeve invalidnosti kot posledice napada lahko sodišče prisodi pravično denarno odškodnino še njegovim najbližjim svojcem. Če ima lastnik psov sklenjeno stanovanjsko zavarovanje, ki vključuje tudi morebitno škodo, ki bi jo utegnile povzročiti njegove živali, in če se napad zgodi v neposredni bližini njegovega doma, lahko zahteva plačilo odškodnine žrtvi napada od zavarovalnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Članek v današnjem Večeru:

Napadeni lahko zahteva odškodnino

V primeru pasjega napada je v vsakem primeru kriv lastnik psa ...

aha ...

in sedaj lahko računamo na določeno podvrsto naše species, ki se bo metala pasjeglavcem pred zobe za zajtrk ali poobedek, zato da bodo lahko prišli do rente ... tako kot v Indiji ljudje na veliko prodajajo svoje ledvice, da se izkopljejo iz krize.

:huh:

@ Pepsy,

pryatumoj - vse cool

:OK:

sy veš, da še sam zase ne vem, kdaj sem popolnoma resen in kdaj se malce pohecam

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj ne :)

Kožuh vas je za novo leto vse vsaj malo požvečil :whistle:

Taa-a :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha ...

in sedaj lahko računamo na določeno podvrsto naše species, ki se bo metala pasjeglavcem pred zobe za zajtrk ali poobedek, zato da bodo lahko prišli do rente ...

grem poiskat Lakija mogoče me bo poslinil da se skor utopim ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha ...

in sedaj lahko računamo na določeno podvrsto naše species, ki se bo metala pasjeglavcem pred zobe za zajtrk ali poobedek, zato da bodo lahko prišli do rente ...

N'č novga, klošarji in pijančki to že obvladajo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od mene ne boš kaj iztržil. Bom poskrbela, da bo Laki vedno pripet v tvoji družbi in če boš vanj silil si boš sam kriv utopitve. :P

:) :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

grem poiskat Lakija mogoče me bo poslinil da se skor utopim ;)

Če te Lakmajstr ne bo hotel, te bo Klimbra z veseljem :)

no, žrtev se je uspelo popolnoma zbanalizirat... <_<

Ja, anede :)

Če mu v "Melodijah po pošti" zrihtamo še Who let the dogs out bi blo pa že skoraj preveč??? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo poglejmo si prispevek TV tednika z naslovom:

NEVARNI PSI

Pravilno nadzorovan pes naj ne bi bil zelo nevaren, bulmastifi Zore Rotar pa imajo bogato zgodovino napadov na druge pse in ljudi. Zelo dobro jih zato poznajo tudi veterinarji in kinologi.

Aja pa še link, kjer se da gledat Arhiv oddaj Tednik 23.3.

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rt...read&c_id=24476

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!