Skoči na vsebino

Psi napadli mimoidočega in ga skoraj ubili


Priporočene objave

Teta lastnica ima kar precej pod palcem.... :whistle:

krasno - a zato za njene cucke ne velja kot za vse ostale?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

krasno - a zato za njene cucke ne velja kot za vse ostale?

Kot sem že na linkani vsebini povedal, se zadeve razvijajo ugodno. Babura s svojimi zverinami deluje v dobro nadaljnemu uvajanju reda na tem področju. Žal mi je le za možakarja, katerega so raztrgali, saj ni bil nič kriv, le nesrečo je imel, da je ravno on bil takrat tam.

Na podlagi dogodkov, kateri se bodo zgleda v režiji omenjene zmešane babnice še kar "dogajali" bo javno mnenje in srd prizadetih in do sedaj molčečih, dosegel svoje. S psi je potrebno odgovorno! Tako kot z vsakim živim bitjem!

Tudi mene pa seveda zanima, katera je bila tista inštruktorica, ki je naivno mislila, da bo v red spravila krdelo v prisotnosti lastnice, katero so že "branili"!?

Šintarje bi jaz pod obvezno uvedel na ulice!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popolnoma zmedene in zmešane živali niso nič krive že po definiciji. A ker so dokazano okolju nevarne ni druge rešitve razen uspavanja.

Gospa bi si že za poškodbe zaslužila tožbo za večdesetmilijonsko odškodnino pa ne vem, če je to pri nas možno in če bi šlo skoz.

Posedovanje takšnih psov je enakovredno posedovanju orožja. Ni za vsakogar. Usposabljanje in preizkus znanja za ravnanje s takšnimi živalmi ter uspešno opravljen pregled pri psihologu bi morali biti pogoji za držanje takšnih zveri doma, neodgovorno ravnanje pa podvrženo strogim sankcijam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi Mengele je delal eksperimente :hmm: dokler je dosti ljudi(hrane) kar naj. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gospa bi si že za poškodbe zaslužila tožbo za večdesetmilijonsko odškodnino pa ne vem, če je to pri nas možno in če bi šlo skoz.

Če to ne gre skozi, naj pač uspavajo tudi njo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popolnoma zmedene in zmešane živali niso nič krive že po definiciji. A ker so dokazano okolju nevarne ni druge rešitve razen uspavanja.

Gospa bi si že za poškodbe zaslužila tožbo za večdesetmilijonsko odškodnino pa ne vem, če je to pri nas možno in če bi šlo skoz.

Posedovanje takšnih psov je enakovredno posedovanju orožja. Ni za vsakogar. Usposabljanje in preizkus znanja za ravnanje s takšnimi živalmi ter uspešno opravljen pregled pri psihologu bi morali biti pogoji za držanje takšnih zveri doma, neodgovorno ravnanje pa podvrženo strogim sankcijam.

Živali nikoli niso agresivne same po sebi - tega se po navadi naučijo od svojih gospodarjev. Morda bi bilo za razmislit tudi, a ne bi uvedli kako omejitev, koliko živali sploh lahko ima ena oseba. Psi, 3 ali več, tvorijo krdelo, če pa so še "lepo vzgojeni", so v krdelu blazno nevarni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam sem imel psico pasme AST, spada med pit bule, bila je zelo prijazna kužika, dokler se nisem preselil v hišo, čez dan sem jo imel na terasi, kjer pa so ji nagajili in izivali, metali kamenje v njo, otroci iz vasi, še posebno eden je bil prav korajžen, to se je dogajalo ko nobenega ni bilo doma, potem pa je prišlo do piz....je, ko sem psico imel zunaj hiše k sreči na povodcu, je mimo prišel tisti fant in jo hotel pobožati, psica mu je v skundi skočila v ksiht, k sreči pa ga ni ugriznila, vendar ga je samo šutirala in mu prebila ustnico, t0 je bil njen prvi znak napadalnosti, potem se je zgodilo še en dvakrat, da je skočila proti človeku, vendar pa sem jo imel vedno na povodcu, po temeljitem premisleku in težki odločitvi, sem se odločil da jo dam uspavati, verjemte mi da to ni lahko, je že sedem let od tega pa mi je še vedno hudo, tudi kinologi so mi tako svetovali, za to tisti, ki imate pit bule, rotvajlere in podobne, bodite previdni in nikar preveč ne zaupajte svojim ljubljenčkom, ipak so to samo živali

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam sem imel psico pasme AST, spada med pit bule, bila je zelo prijazna kužika, dokler se nisem preselil v hišo, čez dan sem jo imel na terasi, kjer pa so ji nagajili in izivali, metali kamenje v njo, otroci iz vasi, še posebno eden je bil prav korajžen, to se je dogajalo ko nobenega ni bilo doma, potem pa je prišlo do piz....je, ko sem psico imel zunaj hiše k sreči na povodcu, je mimo prišel tisti fant in jo hotel pobožati, psica mu je v skundi skočila v ksiht, k sreči pa ga ni ugriznila, vendar ga je samo šutirala in mu prebila ustnico, t0 je bil njen prvi znak napadalnosti, potem se je zgodilo še en dvakrat, da je skočila proti človeku, vendar pa sem jo imel vedno na povodcu, po temeljitem premisleku in težki odločitvi, sem se odločil da jo dam uspavati, verjemte mi da to ni lahko, je že sedem let od tega pa mi je še vedno hudo, tudi kinologi so mi tako svetovali, za to tisti, ki imate pit bule, rotvajlere in podobne, bodite previdni in nikar preveč ne zaupajte svojim ljubljenčkom, ipak so to samo živali

janih

:worship: ti si vsaj priznal, da to ni to in da je pes nevaren - konec koncev nikjer ne piše, da tak pes sčasoma ne napade tudi svojega gospodarja. Nerazumljivo pa mi je, da si človek nakoplje na vrat 4 ali več takih psov. ..sej jih ne moreš obdržati, če ti zbezlajo :nono: , še najmanj razumljivo pa je, da tudi potem, ko so psi že podivjali in napadli ljudi, ne priznajo, da so nevarni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: ... Nerazumljivo pa mi je, da si človek nakoplje na vrat 4 ali več takih psov. ..sej jih ne moreš obdržati, če ti zbezlajo :nono: , še najmanj razumljivo pa je, da tudi potem, ko so psi že podivjali in napadli ljudi, ne priznajo, da so nevarni...

Žal je očitno tako. Če se spomnemo Močivnikove pa zdej ta primer, vmes je pa še cel kup manj odmevnih. Ljudje imamo mnogokrat zelo nesamokritičen odnos do takih im podobnih stvari. Pri psih je lastnik ponavadi prepričan, da naš kuža pa že ne bo nič nikomur naredu. Pa velikokrat ne gre za to, da je pes koga že ugriznil.

Sam imam sicer pse in vse živali rad, vendar imam pred nepoznanimi in včasih tudi pred nekaterimi poznanimi psi "rešpekt" (se userjem).

Lep primer je bil, ko me je srnin pinč mojih znancev držal v šahu, dokler se ni priakzal gazda. Saj je lahko reč, kaj pa en srnin pinč, ga šutneš pa je mir. Ampak tudi strganih hlač si ne želim, posebej pa ne konflikta s znanci. Ljudje pač nismo ali niso dovolj samokritični.

Saj enako se pokaže tudi na drugih področjih. Velika večina tistih, ki pijani sedejo za volan, je za sebe prepričana, da oni že ne morejo povzročit nesreče. Tko pač je.

Ljudi je treba vzgojit, če pa to ne gre, potem pa poseč po represivnih metodah. Tukaj verjetno najbolj primerno, čeprav žalostno - usmrtitev psov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal je očitno tako. Če se spomnemo Močivnikove pa zdej ta primer, vmes je pa še cel kup manj odmevnih. Ljudje imamo mnogokrat zelo nesamokritičen odnos do takih im podobnih stvari. Pri psih je lastnik ponavadi prepričan, da naš kuža pa že ne bo nič nikomur naredu. Pa velikokrat ne gre za to, da je pes koga že ugriznil.

Sam imam sicer pse in vse živali rad, vendar imam pred nepoznanimi in včasih tudi pred nekaterimi poznanimi psi "rešpekt" (se userjem).

Lep primer je bil, ko me je srnin pinč mojih znancev držal v šahu, dokler se ni priakzal gazda. Saj je lahko reč, kaj pa en srnin pinč, ga šutneš pa je mir. Ampak tudi strganih hlač si ne želim, posebej pa ne konflikta s znanci. Ljudje pač nismo ali niso dovolj samokritični.

Saj enako se pokaže tudi na drugih področjih. Velika večina tistih, ki pijani sedejo za volan, je za sebe prepričana, da oni že ne morejo povzročit nesreče. Tko pač je.

Ljudi je treba vzgojit, če pa to ne gre, potem pa poseč po represivnih metodah. Tukaj verjetno najbolj primerno, čeprav žalostno - usmrtitev psov.

Tole si pa zelo lepo napisal. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3.200 SIT/dan = 13.35 € / dan na psa . glede na hitrost naših sodišč, nas bo tale hec kar nekaj stal, najhuje je pa to, da vse zgleda tko, kot bi se nekateri norce delali iz nas ostalih.

Jeb.. ti pravno državo. Na vsakem koraku kup gnoja.

In vso to zalego, ki piše take pametne zakone redimo mi, davkoplačevalci.

:BUA: :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je že kdo pomislil na odgovornost društva bullmastifov, katero menda daje vzrejna dovoljenja? Saj je temu tako ali ne? Psica, katera je skotila ta ščeneta je že kazala agresivnost in kljub temu dobila vzrejno dovoljenje. Se prav spomnim Alla? Lahko še enkrat napišeš, prosim. Če imam prav, bi tožilec in odškodavani morali sprožiti postopke tudi proti temu društvu. Da bi se v nadalje zavedalo svoje odgovornosti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgodovina tele gospe in njenih psov.

Najprej je prišel k hiši pes Knight. Simpatičen kuža, še kar nekako dobro vzgojen. Kako leto zatem je dobil ljubico Yoi al nekaj takega. In bolj kot je mlada dama rasla (bila je precej "težka" baba) bolj sta psa postajala nemogoča. Dober prijatelj, ki ju je takrat še občasno sprehajal ju nikoli ni peljal na sprehod skupaj. Vsakega posebej je lahko obvladal, skupaj pa ne. Pa je bil to močan fant srednjih 20 let.

V Tivoiju smo psa poznali in se jima v širokerm loku izogibali, še posebno po tistem, ko sta pogrizla že nekaj pasjih tovarišev.

Dobro leto in pol nisem več na tekočem, ker svojega psa sprehajam po sili razmer drugje, pa tudi prijatelj, ki je včasih ta 2 psa sprehajal, je odpovedal "sodelovanje" pri sprehodih.

Očitno si je dotična gospa le izpolnila obljubo, da bo imela tudi mladičke. In zgleda, da sta 2 mladička pri njej tudi odrasla. In očitno je bnilo res smao vprašanje časa, kdaj se bo kaj takega zgodilo. Do zdaj so mrtvi psi (delo prvih dveh psov) bili mastno plačani, iz tega dogodka pa se (upam) ne bo izmazala.

Jap, Yoi je bila zdraharica, ki je ustvarjala težave, Knight je bil pač pes, ki je moral svojo družico branit in ji pomagat raznoraznih podvigih.

Je pa res, da ko je gospa Zora začela sprehajat psa v paru, se je to po Tivoliju hitro razvedelo, kje in kdaj je na kateri potki, zato sem imela sama srečo, da jim nisem ravno pred nosom prečkala poti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Alla. Ergo, teh mladičev sploh ne bi bilo, če bi odgovorni delali kot je treba. To je še nekaj kar govori o "vrhunskosti" naših kinoloških "strokovnjakov". Money makerji, ne pa kinologi! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je že kdo pomislil na odgovornost društva bullmastifov, katero menda daje vzrejna dovoljenja? Saj je temu tako ali ne? Psica, katera je skotila ta ščeneta je že kazala agresivnost in kljub temu dobila vzrejno dovoljenje. Se prav spomnim Alla? Lahko še enkrat napišeš, prosim. Če imam prav, bi tožilec in odškodavani morali sprožiti postopke tudi proti temu društvu. Da bi se v nadalje zavedalo svoje odgovornosti!

In razen tega vzreja 60 kg mrcin v stanovanju sredi Ljubljane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Spet se je začelo:

Podivjani psi hudo ogrizli Leščanko

Trije psi mešanci so hudo ogrizli 73-letno Leščanko. Napadli so tudi kuharico iz tamkajšnjega župnišča in poštarja.

...

Celotni članek: http://www.vecer.si/vecer2007a/default.asp...007032805188742

Lastnike teh kosmatcev bi morali pošteno stisnt v primež. :angry:

Plačati bi morali mastno kazen za napad kot prekršek, žrtev pa še bolj mastno odškodnino na sodišču, če je lastnik kak bogatun k mu denar pomen <0 pa v arest! :devil:

Pse pa pod injekcijo, saj strežejo po življenju nedolžnih, dostikrat tudi otrok, lastnik pa je po napadu že dokazal kako dobro jih ima pod kontrolo.

Kazni bi tako al tako morale bit v sorazmerju s premoženskim stanjem, drugače so brez učinka, celo v posmeh!

Bi se morali potem lastniki teh mrcin globoko zapufat, za dolga leta pa da jih pol vidmo heroje. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!