Skoči na vsebino

Psi napadli mimoidočega in ga skoraj ubili


Priporočene objave

Ja dva...sprehajam vedno tri-nimam dost svojih, hodim še po sosedovo psičko-verigarko :o

In ja Šerifov post je edina resnica zakaj imeti pse....sploh za take, si so že dalj časa brez (če so ga sploh kdaj imeli) fuka in pol so jim lastne bede krivi psi...patetika... :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne morem si pomagat da me linin post nebi razpizdil do pene na ustih!!!!! :angry: :SS :SS :SS

s kako pravico si lahko nekateri lastniki jemljete pravico ustrahovati ljudi! :hmm: me popolnoma nič ne briga če so psi po vašem prijazni in nenapadalni, drugi tega ne vemo, pa tudi vi ne morete biti 100% prepričani.

moja mama se je včasih panično bala vseh psov, od čivave naprej, ker jo je kot malo deklico konkretno ogrizel "prijazni" sosedov pes. ni si mogla pomagati ampak je od straha otrpnila če se ji je približal spuščen pes in po starem pravilu so psi to čutili in se seveda z veseljem zaganjali ravno v njo medtem ko so mene ali očeta pustili na miru.

vsak miren lep sprehod se je lahko zato za mojo mamo spremenil v nočno moro ko je srečevala ljudi kot lina in ji posledično konkretno pokvaril dan, da o tem da je včasih naredila kak kilometer več samo da ni šla mimo hiš kjer je vedela da so odvezani psi ne govorim.

mislim da nekaterim nebi škodilo če premislijo in tudi zaradi počutja soljudi svoje pse kdaj malo omejijo ne pa da ponosno razkazujejo svoje pse in se nasljajajo ko vidijo druge ki jih je strah. tako kot horjo z svojim orožjem ne more paradirati okoli ker bi marsikomu bilo neprijetno, tako naj tudi lastniki malo mislijo na druge. ampak to je seveda že stvar kulture ljudi in psi so tu še najmanj krivi.

mogoče pa bi morala moja mama na zdravljenje k psihiatru samo za to da lahko lina & Co. v miru sprehajajo svoje pse brez da jim neki bedniki težijo ker jih je strah. :SS :SS :SS :SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na podlagi česa si zdaj pogruntal da lina ustrahuje okolico s svojim 3-kilskim čistilcem za prah in ostarelim, samo napolmobilnim boksarjem?

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Ok lepo in prav, pa vseeno nekdo je sposoben obsojat/jim nagajat... domorodce, ki živijo v okolici Rid in vikende preživljajo ob raznoraznih zvokih avspuhov in pizdijo.........

Zvoke avspuhov lahko primerjava kvečjemu s pasjim laježem. Ki je odddaljen sicer lahko nadležen, kaj več pa ne. Sprehajanje spuščenih psov bi v prometu primerjal kvečjemu z vožnjo tik mimo ljudi brez da bi držal balanco ali volan. Tako zelo na grobo.

Med nadležnim in ogrožajočim je razlika. Še tako stara mama se v kuhinji za šporgetom ne bo bala, da bi ji Ninja priletela skozi okno. Bo pa besna, ker ji bo tulenje šlo na živce. Pa prav nič več!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noben pes tega sveta NE BO in NE NAPADE ce za to nima izpolnjenih dolocenih pogojev. Ko bodo ljudje razumeli pse in zivali nasplosno bo takih dogodkov manj ali nic.

Z psom je popolnoma isto kot s clovekom. Tudi clovek "napade" ali verbalno ali fizicno, samo in izkljucno zaradi svoje ogrozenosti ki jo ob dolocenem trenutku zacuti spet zaradi dolocenih pogojev, ki v njem ustvarijo strah pred cemurkoli ze. Pes pac druge opcije kot zob za napad ne more uporabiti ker se ni naucil govoriti..aj vcasih lahko kerega cloveka samo oblaja. Vsekakor pa pes mnogo prej cuti prisotnost strahu cloveka kot pa si bo to upal priznati tisti ki pred takim psom stoji. Ker pa je strah glavni in edini pomemben nasprotnik ljubezni bo pes ob pojavu le-tega VEDNO reagiral "nasilno".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se redno ukvarjam s tekom, imam takšnih srečanj s cucki vseh pasem in velikosti polno kapo. Po mojih izkušnjah so psi večinoma alergični na tekače, pa še zdaj ne vem, zakaj. Veliko se mi jih je že zaganjalo v noge, lajajo pa itak redno. Večinoma jih skušam umiriti s prijaznimi besedami, če pa ne zaležejo, pa jih skušam ustrahovati s povzdignjenim glasom in kakšno kretnjo proti njim. Ne vem, ali je to dobro, ampak nekako ocenim, kateremu psu se še lahko postavim po robu. Kakšno zoprno ščene pa je tudi že fasalo ornk brco in zmeraj pohlevno odnehalo. Lastnik se je pa, a ma vedno, spravil name, kaj da si mislim. Več kot fak of od mene ni dobil, ker ne vidim smisla, da se z njim pregovarjam o neubogljivosti najljubšega družinskega člana.

Zadnje čase pa k sreči na svoji ustaljeni trasi opažam, da se lastniki psov malo bolje zavedajo neposlušnosti svojih mrcin in jih, medtem ko se jim kot blisk približujem, dajo na povodec ali vsaj primejo za ovratnico. Ponavadi se jim za to gesto tudi zahvalim. Upam, da bo tega čim več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noben pes tega sveta NE BO in NE NAPADE ce za to nima izpolnjenih dolocenih pogojev. Ko bodo ljudje razumeli pse in zivali nasplosno bo takih dogodkov manj ali nic.

Z psom je popolnoma isto kot s clovekom. Tudi clovek "napade" ali verbalno ali fizicno, samo in izkljucno zaradi svoje ogrozenosti ki jo ob dolocenem trenutku zacuti spet zaradi dolocenih pogojev, ki v njem ustvarijo strah pred cemurkoli ze. Pes pac druge opcije kot zob za napad ne more uporabiti ker se ni naucil govoriti..aj vcasih lahko kerega cloveka samo oblaja. Vsekakor pa pes mnogo prej cuti prisotnost strahu cloveka kot pa si bo to upal priznati tisti ki pred takim psom stoji. Ker pa je strah glavni in edini pomemben nasprotnik ljubezni bo pes ob pojavu le-tega VEDNO reagiral "nasilno".

Kwa za hudiča si pa ti s tem hotu povedat? :eek: :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se redno ukvarjam s tekom, imam takšnih srečanj s cucki vseh pasem in velikosti polno kapo. Po mojih izkušnjah so psi večinoma alergični na tekače, pa še zdaj ne vem, zakaj.

Zato ker ima pes nekaj ker se premika(v tvojem primeru teče) za plen zato te tudi napada kar seveda ni prav in je v največiji meri odvisno od lastnika. Pes mora biti pravilno vzgojen ali pa na povodcu pa žal velikokrat ni tako.

Popravljeno . Popravil nikoleta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zvoke avspuhov lahko primerjava kvečjemu s pasjim laježem. Ki je odddaljen sicer lahko nadležen, kaj več pa ne. Sprehajanje spuščenih psov bi v prometu primerjal kvečjemu z vožnjo tik mimo ljudi brez da bi držal balanco ali volan. Tako zelo na grobo.

Med nadležnim in ogrožajočim je razlika. Še tako stara mama se v kuhinji za šporgetom ne bo bala, da bi ji Ninja priletela skozi okno. Bo pa besna, ker ji bo tulenje šlo na živce. Pa prav nič več!

Ne vem če veš...ljudje v avtomobilih...predvsem ženske se bojijo motoristov...tudi pod ridami so jamrali, da se bojijo otroke spustiti, da se ne upajo z dvorišča speljat, ker izza ovinka prileti izstrelek...in več je ,,napadov,, motoristov na ostale udeležence v prometu kot je napadov psov (s to razliko, da se na tem forumu vedno opravičuje motorista in obtožuje tepca, ki ga je izsilil.....pri psih je pa samo pes napadalec , žrtev pa ni storila nič (marsikdo na cesti dejansko ne opazi motorista pa je vseeno zahojen kreten) cest...res je primerjava z motorizmom bolj tako tako, ker pes je ipak živo bitje....pa vseeno eni se imajo za tako zasvojene bajkerje, da jim je le tako možno predstaviti kako lahko je biti pameten če ne gre za tvoj ,,hobi,, in če bi rad tebe nekdo omejeval.

Torej pes potrebuje odgovornega lastnika...(tako kot motor)....vsi vemo pa da je to daleč od realne slike...in če posplošujete tu se ne čudite ko bojo posploševali na vas.

Pervy...jaz imam mojega psa v naselju...oz. bližini ljudi/psov vedno na kratkemu povodcu.. ...res pa da ga sploh ne vozim med ljudi, ker mi ni potrebno...tam kjer stanujem ni nikogar(zaradi tega tudi ni navajen človeškega đumbusa).....Lahko pa povem, da je pes čist apatičen do ostalih ...tudi glave ne bo dvignil...vendar se vedno najde kdo, ki sam rine v psa.....ravno zaradi tega vedno dodobra premislim kam grem in če gre pes lahko z mano.

To da šepa, zaradi operacije križnih vezi...niti nima veze...ampak verjami...nikoli in nikdar nisem s psom neodgovorna, domišljava, prepričana da se nekaj ne bo zgodilo....dobro vem, da ima pes kosmata ušesa...verjami sem občutila večkrat in od otroštva nosim na trebuhu tudi opomin.

Vem pa, da se v življenju nočem ničesar bati......še najmanj psa.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... In se ena sklepna misel...sama imam na dolgih sprehodih oba svoja psa odvezana in veckrat se mi zgodi, da me kdo jezno pogleda in komentira, ces, zakaj psov nimam privezanih, ce ne vidim kaj se dogaja, da psi napadajo ljudi....pa sama pomislim-kako to, da se nihce ne ustrasi, da bi ga napadla jaz-nenazadnje je se vedno vec umorov, povzrocenih s strani cloveka, kot takih pasjih napadov???? :)

nagaya - na podlagi tega mogoče? :hmm: :glare: če se bojiš psov ti pogled na odvezane linine pse ni najbolj prijeten! :nono:

ampak seveda, lastniki se arogantno čudijo "kaj pa težijo ti prifuknjenci, saj so psi prijazni!" :SS :SS :SS

lucky pa je že tako ali tako lepo povedal vse o relaciji psi-tekači. v mojem času ko sem treniral tek sem prekleto dostikrat imel opravka s psi in lastniki, sploh ko je kak modroval da kaj pa tečem mimo, naj grem mirno mimo pa bo vse OK. jebem jim mater, a zdaj bom pa jaz vsakih 5 metrov počasi hodil da ne vznemirim kakega cucka :eek: :glare:

lina, saj ti verjamem, ti si pač služila kot primer. tudi moj pes se je vedno sprehajal brez povodca po travnikih in pohorju, v civilizaciji pa je bil vedno na štriku pa vseeno ugriznil mulca na mopedu ker je brcnil proti njemu tako da sem sam videl da kombinaciji pes in ljudje ne gre vedno za zaupati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da lina s "a ne vidim da psi napadajo ljudi" ni imela v mislih svojih psov, amapk napade psov objavljene v medijih.

al sem pa jest narobe razumela... :blush:

BTW...tudi jaz hodim laufat...s svojim psom ali brez....in sem imela težave s cucki, ki so se zaganjali v noge (pa pedala bicikla ipd - tudi grizli smo se med sabo...) ...vse dokler sem jim posvečala pozornost...odkar laufam mirno dalje, se vame ni vtaknil še noben kuža...

bolj kot psi mi gredo med tekom na jetra sprehajalci... :rolleyes:

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se redno ukvarjam s tekom, imam takšnih srečanj s cucki vseh pasem in velikosti polno kapo. Po mojih izkušnjah so psi večinoma alergični na tekače, pa še zdaj ne vem, zakaj. Veliko se mi jih je že zaganjalo v noge, lajajo pa itak redno. Večinoma jih skušam umiriti s prijaznimi besedami, če pa ne zaležejo, pa jih skušam ustrahovati s povzdignjenim glasom in kakšno kretnjo proti njim. Ne vem, ali je to dobro, ampak nekako ocenim, kateremu psu se še lahko postavim po robu. Kakšno zoprno ščene pa je tudi že fasalo ornk brco in zmeraj pohlevno odnehalo. Lastnik se je pa, a ma vedno, spravil name, kaj da si mislim. Več kot fak of od mene ni dobil, ker ne vidim smisla, da se z njim pregovarjam o neubogljivosti najljubšega družinskega člana.

Zadnje čase pa k sreči na svoji ustaljeni trasi opažam, da se lastniki psov malo bolje zavedajo neposlušnosti svojih mrcin in jih, medtem ko se jim kot blisk približujem, dajo na povodec ali vsaj primejo za ovratnico. Ponavadi se jim za to gesto tudi zahvalim. Upam, da bo tega čim več.

To si dober napisal :OK: ti tečeš in bežiš, pes te lovi ker si divjad, ki beži...to je to. Drugače so krivi samo lasniki in ne psi. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy...to ni MOJA sklepna misel , ampak od Petre Struh....zdelo se mi je, da sem jasno napisala kdo je avtor...in če bi prebral tudi link bi videl, kaj je napisala o celotni problematiki....zelo uredu in ni slepa zagovornica psov jih pa pravgotovo dobro pozna...zadnji del pa je zabaven....zakaj?...ne vem men je zabaven

Manjka nam samo kultura sobivanja, jest razumem vse pasjeboječneže, vse mame,dame v fancy oblačilih.... in se ne zapletam v konflikte, pazim, da moj pes ni nikomur v napoto (doma je drugače) ....nikoli mi ne pride na misel npr. pripeljati psa v lokal........vendar če se vsedem na zadnjo kotno mizo na praznem vrtu...pes je čist priden pod mizo...se ne vsedi zraven mene , da boš težil mojemu psu s smetano...ali pa glih kontra...vihal nos, da zraven psa ne moreš piti kave.

Poleg tega pa je važen tudi pristop...lepa beseda lepo mesto najde....fraze kot...namest, da bi raj kakega fanta na sprehod pelala,....dej tega grdga SS psa stran pel.....itd...so pa tiste, ki mi dvignejo pritisk.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noben pes tega sveta NE BO in NE NAPADE ce za to nima izpolnjenih dolocenih pogojev. Ko bodo ljudje razumeli pse in zivali nasplosno bo takih dogodkov manj ali nic.

Sem velik pasjeljubec, ampak da pes nikoli ne napade brez razloga ne drži. Tako kot so ljudje ki se pretepajo in celo pobijajo za žur in za zabavo, so tudi psi s takim karakterjem, ki pa mislim da ni ravno 100% vezan na pasmo. Ponavadi si lastnik izbere pasmo bolj ostre narave. Ponavadi so to taki ki so že sami mal bl agresivne narave al pa jim je všeč da imajo "tazaresnga" psa in ni čudno da se potem statistika takih incidentov še bolj obrne v škodo teh pasem.

Sicer so pa štirje "udomačeni" psi na kupu trop in se tako tudi obnašajo, tko da je lastnica bukova če jih takole neodgovorno spusti tam kjer to ni primerno. Vedno sicer ne moreš predvideti kako bo pes reagiral in se obnašal, ampak tole je pa čista šlamastika!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je :OK: Lahko so psi čuvali avto ali so mislili, da je gazdarica ogrožena ali je deda po mačkih smrdel(hec). Če je dala pse v avte bi jih morala zapreti ne pa avto pustiti odprt. :BUA:

Tisti psi, ko se radi tepejo pa morajo biti zaprti, nagobčnik, na povodcu...itd. Če pa niso pa odgovarja lasnik psov in bi ga morali dobro denarno kaznovati. V tem primeru se je pa to že večkrat ponavljalo. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rekla sem da nehaj travmirat zaradi metadonske ambulante ker je vlečeš in vtikaš čisto povsod kamor jo lahko...navarni psi se sprehajajo tudi po trnovem, prulah, starem trgu (če se že hočeš omejit na center ljubljane)

Samo oni striček ali pa teta mi bosta vsaj raztrgane hlače plačala, če mi jih bo pes raztrgal.

Oni iz ambulante pa se bo režal, ko bo njegov terier visel na moji riti.

Kar pa se tiče vse te diskusije, pa je dovolj samo nekaj vrstic.

Za vedenje psa je odgovoren njegov lastnik. Ne glede na pasmo, je vedenje psa odvisno od vzgoje. Seveda je kakega dobermana težje lepo vzgojiti, oz. rabi veliko več časa in dela, kot kaki labradorec.

Sicer pa se da za ubijalca vzgojiti tudi čivavo. Samo več časa in dela mu je treba posvetiti, kot pitbullu.

Ker pa so vse pasme psov bile vzgojene z določenim namenom (kdo od poznavalcev ve, za kaj je bila vzgojena pasma Rotweiler??), imajo pač določene značilnosti, ki se jim jih ne da odvzgojiti.

Tako je naprimer novofundlandec bil vzgojen za vleko ribiških mrež in reševanje iz vode. In še vedno, čeprav se za ta dela ne uporablja več, bo novofundlandec skočil v vodo za človekom in ga poskusil rešiti (tako kot v filmu Sreča na vrvici).

Tako so t.i borbeni psi nepredvidljivi, ko "ko zavohajo kri".

HHV pa mislim, da bi lahko povedal kar nekaj zgodb o terierjih, ki niso hoteli izpustiti lisjaka v brlogu in so jih morali izkopati iz lisičjega brloga, sicer bi kar ostal tam do svoje smrti.......

Ker terierji taki pač so.

pa LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

psihološko smo profil kombinacije rekreativec & pes obdelali ! kaj pa kombinacija poštar & pes !? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, Tadej, ga bom obvestila. In ja, tudi sama bom šla v bolnico in na policijo. Itaq. :doze:

Sama nikoli nisem videla, da bi njena psa katerega koli drugega psa napadla. Samo slišala. Tudi frend, ki ju je vozil občasno ven, ni bil priča tem dogodkom. In koliko vse skupaj potem pravno velja? Nul koma jozef.

Torej....škoda mojega časa, da se ukvarjam s to zadevo.

Aha, pol pišeš po načelu baba rakla, baba kazala. OK.

Torej....škoda mojega časa, da se ukvarjam s to zadevo.

Bo držalo.

Opomba: če razmesarjeni Tržičan, nima dovolj $$$$$$$$$$$ v žepu, da bo najel odvetnika enakovrednega lastničinemu, bo pač popušil.

Tadej

Včerajšnji komentar lastnice psov na TV :SS :SS :SS :SS

Ubogi, ubogi res ubogi. Tako mi je žal za njega. O ti moj kužek! :kva2: :kva2: :kva2:

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

psihološko smo profil kombinacije rekreativec & pes obdelali ! kaj pa kombinacija poštar & pes !? :hmm:

To Ti pa jaz lahko povem iz prve roke.Nekateri lastniki psov so bolj prtegnjeni kot psi sami.Ko jih opozorim na psa,se sam nasmejejo in celo norčujejo.Naš ti ne bo nič naredu.Lani poleti me je ugriznil en ovčar ko sem nosil pošto.In sicer 1. dan se pripeljem do hiše je manjkalo sam mal cm da me ni zagrabil.Namreč lastnik ga je zadnji čas ujel.Naslednji dan me je zagrabil 30m pred hišo na javni cesti.Pes me je ugriznil v nogo in se vsedel poleg motorja.Tako da sem se bal odpeljat naprej.Lastnika ni bilo v bljižini.Zato sem poklical policijo.Čez čas se je pes umaknil jaz pa sem šel na policijo naredit prijavo.Popoldan po šihtu pa zdravniku in po enekcijo proti tetanusu.Da vidite pol hec ko mi je naslednji dan prišel lastnik psa težit ,da je moral plačat 50.000sit kazni.Mal je manjkal ga ga nisem na gob.......c.Rekel sem mu da ima srečo da ga nisem še tožil za par 100.000.

Sam veste nam poštarjem je težko.Marsikdaj moraš kakšno požret.Z ljudmi se srečuješ vsak dan in težko je če se tožiš z njimi.Moram pa povedat da skoraj vsako leto fašem kakšen ugriz.Včasih se kakšni odtisi zob vidijo tut po leto na koži.Taka je naša poštarska. :OK:

Popravljeno . Popravil marx
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti, bi naj naž cucek, ki menda nima niti 2kg, ugriznil eno tršico, ki zdravo živi.

Naslednji dan pride k nam in češ, da jo je naš 'pes' ugriznil. Bolje rečeno, razjarjena mačka!

S fotrom se s tem nikakor nisva mogla strinjati in je domov misleč odšla, da se je vgriznila sama!! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti, bi naj naž cucek, ki menda nima niti 2kg, ugriznil eno tršico, ki zdravo živi.

Naslednji dan pride k nam in češ, da jo je naš 'pes' ugriznil. Bolje rečeno, razjarjena mačka!

S fotrom se s tem nikakor nisva mogla strinjati in je domov misleč odšla, da se je vgriznila sama!! :lol1:

Mene je od vseh psov ugriznil do zdaj samo mali jazbečar. naslednjo sekundo sem ga naučil leteti :whistle: , se mi pa še danes poznajo sledi ugriza na nogi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!