Skoči na vsebino

Psi napadli mimoidočega in ga skoraj ubili


Priporočene objave

... samo nakladaš kaj bi bilo potrebno storiti, narediš ne pa nič.

Seveda da ne! Saj imam sam 5 psov. Od tega so 3je 'prepovedane pasme', mesarji, dobesedno! :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ko sem že v tej temi.

Grem iz zidance na motorju proti Moronugu.

Tam na enem ovinku stanuje ena medijska osebnost, ki ima tud enga velizga psa.

Ker se ne spodobi po naselju divjat, se pripeljem kulturno mimo hiše, nakar kosmata pošast zleti proti meni, toko, da se je komaj rešilo. Čist malo je manjkalo, pa bi šla od psa glava med špico in vilce, kaj bi blo pa z mojo pa nevem.

Če ne bo pes naslednič na keten, jo bom prijavu.

Popravljeno . Popravil bigi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

psihološko smo profil kombinacije rekreativec & pes obdelali ! kaj pa kombinacija poštar & pes !? :hmm:

po moje je teorija, ki sem jo enkrat slišal, ena velika bedarija, ampak jo bom vseeno napisal, da se bomo malo smejali (ali pa tudi ne).

Baje naj bi poštarji bili ogroženi zaradi vonja.

Pa ne svojega, seveda.

Pes namreč slabo vidi, zelo dobro pa voha. In poštar ima v svoji torbi veliko število različnih vonjev različnih ljudi. In to naj bi psa zmedlo, oz. ga naredilo napadalnega. Vonj tisoč ljudi, vidi pa samo enega, pa še tega slabo.

Po moje je to bedarija, saj bi potem psi morali v množici, kjer je ogromno ljudi, tudi popizdevati in gristi vse okoli sebe.......

Ah, ja, nekdo je policajem čestital, ker so strelske vaje uspele.

9 strelov, en mrtev in dva ranjena psa, ter ena prestreljena šipa na bližnji hiši.

Je to za čestitati?

Še dobro, da ne uporabljajo starih pištol, ki so imele saržer za 6 nabojev, saj bi tako imeli še ogrizenega policista.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšna bi bila cena takšnega izpita?

To sploh ni problem.

Le davek na pse je potrebno uvesti.

2000 tolarjev (naokroglo po 10 €) na dan na gobec.

Potem pa imej psa, če si ga lahko privoščiš.

Iz tega denarja pa financirane špecialne pasje šole in pobiralci pasjih drekov.

Pa če prav premislim, 3000 jurje/dan.

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, ja, nekdo je policajem čestital, ker so strelske vaje uspele.

9 strelov, en mrtev in dva ranjena psa, ter ena prestreljena šipa na bližnji hiši.

Je to za čestitati?

to ni holivudski film, kjer se s pištolami streljajo miže, lahko bi vedel.....

je za čestitat....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, dejmo še otroke, kure, mačke, žoge, itd., na ketno :wacko:

Zaradi nevarnosti ptičje gripe jih lahko maš na ketni samo v zaprtem prostoru. Lahko pa maš zunaj na ketni kravo. Še sploh če je nora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi nevarnosti ptičje gripe jih lahko maš na ketni samo v zaprtem prostoru. Lahko pa maš zunaj na ketni kravo. Še sploh če je nora.

Saj!!! O tem jaz že lep čas govorim!!! In ni in ni posluha!!! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sploh ni problem.

Le davek na pse je potrebno uvesti.

2000 tolarjev (naokroglo po 10 €) na dan na gobec.

Potem pa imej psa, če si ga lahko privoščiš.

Iz tega denarja pa financirane špecialne pasje šole in pobiralci pasjih drekov.

Pa če prav premislim, 3000 jurje/dan.

:P

In kakšen bi bil po tvoje dnevni ceh za davek na človeško neumnost?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne bo pes naslednič na keten, jo bom prijavu.

Če bo na ketni, jo bom pa jaz prijavuuuuu.

Pes ne spada na ketno. Pa ne mi zamerit vsi tisti, ki ste v mestih doma.

V stanovanje tudi ne spada......

to ni holivudski film, kjer se s pištolami streljajo miže, lahko bi vedel.....

je za čestitat....

Ljubi gromski mucek, devet strelov, trije zadetki........

Katastrofa. Ne samo, da je bilo slabo.

Katastrofa.

Ne samo, da bi lahko vedel, vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kakšen bi bil po tvoje dnevni ceh za davek na človeško neumnost?

Napaka, prijatelj Lojzi.

Če hočeš kaj inkasa, ne smeš uvesti davka na neumnost.

Ne bo nihče priznal in plačal.

Uvedi davek na pametnost.

Prostovoljno bodo hoteli plačevati po višji stopnji.

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sploh ni problem.

Le davek na pse je potrebno uvesti.

2000 tolarjev (naokroglo po 10 €) na dan na gobec.

Potem pa imej psa, če si ga lahko privoščiš.

Iz tega denarja pa financirane špecialne pasje šole in pobiralci pasjih drekov.

Pa če prav premislim, 3000 jurje/dan.

:P

Kot lastnik psa se strinjam s takim davkom, ampak mislim da bi blo ene 3,4 jurje na mesec realno dovolj (3000 jurjev je 3 miljone, ta je res mal huda; in to na dan :slap: ), sploh če bi se poskrbelo da res vsak lastnik psa plača, sicer mastna kazen. Pa vsakega psa bi morali označit obvezno da se ve čigav je če pes naredi pizdarijo. (moja je tetovirana, ker so pred 9 leti to tako počeli, zdaj menda dajejo čipe not, vendar ne vsem) Tko si ne bi glih vsak butelj ki se mu niti ne da skrbeti za psa, za šolanje, ustrezno hrano itd nabavljal psa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(kdo od poznavalcev ve, za kaj je bila vzgojena pasma Rotweiler??),

Nisem ne poznavalec, ne ljubitelj in ne lastnik,

kljub temu so bili rotweilerci izumljeni za mesarske pse.

Mesarjem so vlekli vozičke, s katerimi so

strankam razvažali meso.

Pardon, seveda.

Ko sem se postavil v vlogo ministra za finance, me je malo zaneslo.

Ne 3000 jurjev na dan ampak 3000 tolarjev na dan.

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole pa jaz vidim vso zadevo. Gospa lastnica 4 -ih psov je za v zapor in ji je treba doživljensko prepovedati rejo psov in lastništvo katere koli domače živali. Zato ker gospa ni sposobna skrbeti za nobeno žival. Zakaj? Vsi tule neki pametujete in modrujete(vključno z mano .) ) in obenem pozabljate osnovno stvar ŽIVAL RAVNA PO NAGONU . V tem primeru je edini krivec NEODGOVOREN ČLOVEK- lastnica psov.

In gospa je po vsej verjetnosti neprimerno skrbela za živali . Zakaj so psi napadli je tu čisto odveč razpravljati, ker gospodu,ki je bil poškodovan to prav nič ne pomaga. Jaz bi na njegovem mestu najela dobrega odvetnika in jo iztožila do zadnjega beliča.

Zanašanje na državo je v tem primer(in tudi v katerem koli drugem) utopija. Ker preljuba Slovenija je slabša kot banana republika.Ker če bi država poskrbela za nadzor in izvajanje zakonov, ki urejajo to področje bi bila gospa že zdavnaj brez psov.

Podpiram pa predloge o tem, da bi morali vsi potencialni lastniki psov opraviti tečaj o vzgoji psa in psihotest v primeru če bi se odločili za katerokoli pasmo, ki bi naj bila rizična.

Vsem pa polagam na srce, živali je treba imeti rad in primerno skrbeti za njih i8n ko se odločate za nakup psa se vprašajte zakaj bi ga radi imeli, ali imate čas za njega in potem temeljito premislite katera pasma je za vas.

Poleg tega veliki psi niso za v stanovanja, psi niso za na verigo. Psa je treba imeti v primerno velikem pesjaku in naj ne bo cel dan zaprt , če mu tega ne morete zagotoviti GA NE KUPUJTE.

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče

bo tole razmišljanje komu koristilo kdaj v bodočnosti, če se bo znašel v isti situaciji.

Veliko

resnice ste napisali vendar nihče ni omenil nečesa, kar ja za napad pri psu bistveno.

Namreč

vsak človek ob tem, ko ga je le malce strah, samo malo ga zaščemi na tilniku ali se počuti samo neprijetno, podzavestno izloči minimalno količino potu (švica) - tako minimalno, da to lahko zaznata le dve zadevi na Planetu Opic:

- detektor za laž

- živalski (pasji) nos

Po

tem vonju pes presodi, in VE da se ga človek boji, in če gre za dominantnega, nevzgojenega in dovolj velikega psa, v najboljšem primeru lahko računamo s tem, da nas pes vsaj močno oblaja.

Po

tem kar sem izvedel iz občil in iz foruma "mojpes" je najverjetneje scenarij nesreče potekal takole:

Človek je videl, da slabotno ženšče "štofa" ogromne pse v avto. Malo ga je zaščemelo na tilniku, ko je pomislil: "Ali je varno?" in ni vedel, da je miceno, čisto miceno "švicnil". Hotel je ubogati nasvet soseda, ki mu je pred leti rekel, da če srečaš agresivnega psa, ga je najbolje ignorirati, ni pa vedel, da ga je vodja tropa že zavohal. Dominantni Bullmastif je zavohal strah, zavohal je žrtev. Skočil iz avta in zaradi nagona tropa sta mu sledila še druga 2 psa in za nesrečnika je bilo prepozno za karkoli ... že je ležal na tleh in psi so ga trgali.

Zato

vas prosim .. če se počutite neprijetno, nikakor se ne bližajte agresivnemu psu, ker le-ta

VE, DA SE BOJITE, IN DA JE ŽE ZMAGOVALEC!

Če

bi napadeni to vedel in se tisti trenutek, ko je začutil "metuljčke v želodcu", obrnil in se vrnil od kjer je prišel, bi se rešil

in

psi bi morali počakati na drugo priložnost,

na drugo žrtev,

ki

bi prišla - prej ali slej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče

vas prosim .. če se počutite neprijetno, nikakor se ne bližajte agresivnemu psu, ker le-ta

VE, DA SE BOJITE, IN DA JE ŽE ZMAGOVALEC!

ki

bi prišla - prej ali slej.

Ni smo vonj...in ne na tako daleč sploh ne v mestu kjer je vonjav kolikor hočeš in istih strahu tudi (Štefan je strah kaj bo Micka rekla in ge s strahom proti domu )...moje mnenje...pes je v avtu...v tem primeru trije...so vshičeni ker grejo ven na sprehod...mogoče ima kdo od njih tudi metuljčke v trebuhu...gospa gre...trije čakajo...približuje se moški....psi se v avtu nikakor ne počutijo dobro oz.varno in so radi popadljivi (ne pozabi puls jim naraste že zaradi vznemirjenja ker grejo) ...sploh gazdarice ni...oni pa so čuvaji, ki jim gazda zaupa, da bodo pazili na avto...in avto je naš teritorij in ta teritorij se premika...mogoče v nem vidijo gožnjo, da jih bo ustavil na poti, mogoče....mogoče jih prešine da jih bo ta neznaec odpeljal, mogoče je moškega strah, mogoče čudno maha z rokami....ni potrebno veliko, da preskoči iskra ...prvi plane...vik in krik mahanje..človek pade (to je znak velike prevlade psa nad človekom)...psi -trop si pomagajo takoj ko je prvi signal da je ,,akcija,, so vsi na kupu...itd.

To govorim iz lastnega opažanja..mojemu psu se čist utrga ko pograbim povodec (na povodcu je samo ko greva kam z avtom)...skače, laja, piha in kiha....čist je iz sebe od veselja ker gre...in takrat mu maček ne sme blizu, ker ga takoj napodi...ne vem zakaj se mi zdi da se boji, da se bo odhod zavlekel, ker se bom ukvarjala še z mačkom..tako je važen ko sedi v avtu...

Dejansko...spet lastno opažanje....samo mirno...naravno....sam ne mahat in vriskat...veselje se s tem le povečuje....in ne jih odkrito gledat....

najbolj ziher je pa narediti ovinek

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in ne na tako daleč sploh ne v mestu kjer je vonjav kolikor hočeš in istih strahu tudi (Štefan je strah kaj bo Micka rekla in ge s strahom proti domu ) ...

ne

podcenjuj sposobnosti pasjega vonja

Recimo

1. primer:

na carino pripelje avto, ki ima heroin v tesno zaprti pvc vrečki potopljeno v bencin (!!) v tanku za gorivo in pes zavoha drogo - s tem, da moraš upoštevati izreden smrad bencina, ki je med drugim topilo za beljakovine in zelo agresivno deluje na pasji nos.

2. primer

vse kot prej, le da je sedaj pvc vrečka s heroinom potopljena v kislino akumulatorja

Nisem

gotov, če so vrečke ravno iz pvc-ja, katerega morda bencin in aku-kislina (solna kislina) topi - pač nek neprodušen material, ki ohrani heroin intakten.

V

obeh primerih psi brez napake zavohajo heroin, ki BTW nima kakega posebno močnega vonja.

Toliko

zaenkrat o pasjem vonju - več poišči na internetu.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BrojJedan, to pa ni res! :lol: :blush:

Sicer pa, mene je tudi tastar skoraj enkrat vbil! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Lina

Imam enake izkušnje glede avomobila in psa. Postane totalno živčen in komaj čaka, da skoči v avto. Ne vem kako bi lahko krotil štiri zverine, če že enega komaj. Pa ne vem zakaj avto brani kot nor kadar je v njem. Zunaj ni problema, ko pa je v njem, pa se naježi kot mačka in renči na vsakega psa v bližini. Pa tudi do ljudi je precej bolj neprijazen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Psa bi evtanaziral,lastnico pa kastriral. :hmm: :hmm: :hmm: Nevem al pa obratno. :hmm: :hmm:

ja, babi treba jajca odrezat... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....in ja...imam rotwailerko.....ta drugo...pa in ta prva in tadruga obe sta taki ubijalki, usazka zakoleta.....(tisti, ki so jo/ali jo poznajo...ze vedo.....)

kaja še posebej, če se na žrtev usede .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!