Skoči na vsebino

Psiholoska cistilnica II


Priporočene objave

Hahaha... zanimivi ste... om malo smetja pocistil, ko pride cas za to... za sedaj pa samo tole: vem, da ste pravilno mislili, ampak... po potrebi je pomenilo takrat, ko boste potrebovali nasvet "strokovnjaka".... :D:D:D

Zaenkrat pa lahko se malo pocivam v svojem miru in nirvani...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojster Gregs, zanimivi so žužki, ki jih fantiček pobeza s slamico in begajo naokoli. Ali pa človečki, ki jim bog s kako strelo zahrbtno požge bajtico, da bi malo razbil svoj dolgčas. Pa morda kaka žaba, ki jo "strokovnjak" secira, da bi videl, če niso njegovi predhodniki morebiti pozabili česa odkriti. Kaj bi torej rad bil :?: :?: :?:

PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojster Gregs, zanimivi so žužki, ki jih fantiček pobeza s slamico in begajo naokoli. Ali pa človečki, ki jim bog s kako strelo zahrbtno požge bajtico, da bi malo razbil svoj dolgčas. Pa morda kaka žaba, ki jo "strokovnjak" secira, da bi videl, če niso njegovi predhodniki morebiti pozabili česa odkriti. Kaj bi torej rad bil  :?:  :?:  :?:  

PEPE

Pepe, tebi pa nič ne uide. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PEPE, odgovro je: vse in nic.... :wink:

Mislim pa, da ves, kaj zelim s svojimi dejanji delati... Vsekakor skode ne.

Je pa tukaj se ena komponenta: trenutno se zbiram svoje vtise in obcutke, da bom potem kvalitetno prispeval svoj delez k vasim razglabljanjem. Ne skrbi, ni vec dalec dan, ko bom povedal kaj bolj zanimivega. Pusti mi se kaksno urico ali dve.... pa se vrnem v vsej svoji... ne morem napisati velicini, ker bi bilo potem to prenapeto... hihihi.... malo smeha ne skodi... :wink: :D

Watch me coming back!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uaaaaaaaaaauaaaaa.... (en dolg preteg).... Mlask, mlask... Uaaaaaauaaaaa.... (se en preteg).... Huh-a?! Kaj?! O, lej, lej, Psiholoska! Ka je ze jutro, treba elat!? Ma ne, ravno vecer je, prijeten, hladen, za trezne misli... Po dnevu, ki je bil fizicno naporen (utrujen ko pes, pa ne vem, zakaj), a psiholosko tako dober, da enostavno moram povedati kaj pozitivnega....

Caki, najprej preberem malo nazaj, da vidim, kaj so se moji dragi motosvetovci pogovarjali.... Aha...aha... lej, lej... Zanimivo... Mhmmmm.... OK. Gremo na delo, sluzba klice...

Torej, dragi moji, dr. Gregs je pripravljen za en medklic.

Ce me spomin ne vara, je bila osnovna tema zivljenje v dvoje - en ob drugem, mimo drugega, nasproti drugega in podobno... izsek iz filma, marsikomu realen v zivljenju...

Ker tako ali tako veste, da Gregs ne pozna slabih dni, temvec samo manj lepe, potem tudi veste, da karkoli dela, dela po lastni volji. In torej, zivim v dvoje z najvecjim veseljem. Pomembno je samo to, da zivim danes. In jutri me ne zanima, ker je jutri spet danes. Ergo: zivim! Pomeni, da vse, kar delam, delam z obcutkom in tako ne morem zgresiti niti za milimeter. Vse, kar dva delata v dvoje in ni povezano z obcutki, vodi v nesoglasje oz. disonanco. Ni je lepse stvari, kot cutiti, kako je tvoja druga polovica vedno prisotna in kako te to navdaja s prijetnimi obcutki. Ni vazno, ce je takrat konkretno tam, a ze obcutek, kot da sedi zraven in te opazuje z nasmehom, prijazno in pomirjujoce, je nepojmljiv. Jasno, pot do tega, da se dva tako razumeta, da ni potrebno niti govoriti, ni enostavna - ali pac! Zame je zelo enostavna: samo ziveti moras svojo resnico, delati samo to, kar si, niti za trenutek pomisliti, kaj bi bilo, ce poves ljudem, kar cutis, kako bi te lahko izkoristili... Vse to odpade. In ko enkrat tako mislis in dejansko tako delujes in si se zmozen zraven tudi prilagajati oz. spreminjati, slediti svojemu notranjemu obcutku, potem ni dalec dan, ko pritegnes cloveka, ki podobno cuti. Takrat postane pot enostavna. Moras pa vedno imeti v glavi dolocene stvari postimane....

Pot v dvoje ni "slepanje" eden na drugega, temvec je sinergeticno sozvocje dveh enakovrednih polovic, ki se zavedata, da v primeru kriznih trenutkov lahko racunata en na drugega. A ne na nacin, da nekdo opravi pot drugega. Ne, nikakor. Vsak mora sam opraviti vse. Je pa najlepsa stvar ta, da ce slucajno kdo izmed njiju zaradi katerihkoli vzrokov ne zmore trenutne poti, lahko racuna na pomoc drugega in na to, da ne bo padel trdo na tla. In vsak ve, da je pomoc lahko toliko casa na voljo, dokler si ne opomore toliko, da lahko spet hodi naprej. Ker zivljenje vseeno prinasa prepreke, ki jih moramo preskociti in vcasih se nam tudi kaksna trska zatakne med nozicami. Takrat je zacasna pomoc se kako dobrodosla in hvalezna. In prav je tako!

Bodi dovolj za sedaj... vendar to ni se konec... :wink:

Lepo vas pozdravlja dr. Gregs, samozvani profesionalni amaterski psiholog, oddrugihzvani padar, ranocelnik, mojster, vrac, saman in guru... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, Gregs, samo človek, ki zna, upa in hoče kvalitetno poskrbeti zase je lahko dostojen, ljubeč partner drugemu celovitemu človeku. Vse ostalo so surogati, simbioze............

Ups, tole pa moram se komentirati... :wink:

Ja, PEPE, tocno tako! In jaz sem zase ze poskrbel... Zdaj pa lahko skrbim se za druge... na razlicne nacine... vecim ljudem lahko dam veliko... pa sam nicesar ne izgubim.... na nacin, kot jaz zelim in cutim in delam... In pocutim se tako krasno, da tega niti ne znam opisati, da ne bi zvenelo kicasto... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, končno! Lepo, smiselno in kar se mene tiče resnično. Z drobno pripombo: ne me farbat, da si rabil pet dni, da si prišel do tega spoznanja in da si moral pri tem vsake toliko pokukati, kako se obnašajo žužki/ človečki/ žabe. Bolj smiselno bi bilo, da bi svoje spoznanje postavil kot nulto hipotezo in počakal, da se okoli nje zgostijo misli in občutki drugih. Bolj smiselno, ker bi bilo bolj človeško. Ker se oba zavedava, da so stanja v življenju prehodna (morda se ti v tem trenutku malo manj), da zadostuje trenutek nepazljivosti, ki te neusmiljeno pahne z omamne višine v blato. In takrat žužki ne hitijo na pomoč fantiču, človečki ne bogu in žabe ne znanstveniku.

Samo toliko, padar, brivec, kozelnik, žrec.... :wink: , z najboljšimi željami, da bi tvoja sreča trajala.

PEPE, ki je že bil Faeton

PEPE, ki je že bil Ikaros

PEPE, ki si najbolj od vsega želi postati Filemon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Depresivni dvojček s svojimi velikimi vzponi in globokimi padci. Mi ostali, ki živimo z manjšimi nihanji, ti izgleda ne moremo dajati pomoči, dokler se toliko ne spustiš po krivulji od vrha proti dnu, da prečkaš našo.

Gregs: »...Pomembno je samo to, da zivim danes. In jutri me ne zanima, ker je jutri spet danes. ...«

Vprašanje: Danes ti »paše«, si privoščiš prepir z osebo. Jutri boš nosil dolgotrajne posledice. Se to energijsko splača?

njej

Tina je v temi Misel o življenju zapisala:

»Modri človek dela brez hotenja

uči brez besed,

vse kar prihaja sprejema,

kar odhaja pozdravlja,

vsemu daje življenje, a si ne prisvaja,

ustvarja, a si ne lasti,

dopolnjuje, a ne išče zaslug,

in ker jih ne išče jih ne more izgubiti «

Del »..., a si ne prisvaja,

ustvarja, a si ne lasti,

dopolnjuje, a ne išče zaslug,...« po moje težko deluje v materialnem svetu, ki ga mi živimo, v katerem moramo svoje znanje vnolčevati, da lahko kupimo benz za motor. Vse te »sanje« so privilegij tistih, za katere nekdo skrbi (fevdalni režim).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, končno! Lepo, smiselno in kar se mene tiče resnično. Z drobno pripombo: ne me farbat, da si rabil pet dni, da si prišel do tega spoznanja in da si moral pri tem vsake toliko pokukati, kako se obnašajo žužki/ človečki/ žabe. Bolj smiselno bi bilo, da bi svoje spoznanje postavil kot nulto hipotezo in počakal, da se okoli nje zgostijo misli in občutki drugih. Bolj smiselno, ker bi bilo bolj človeško. Ker se oba zavedava, da so stanja v življenju prehodna (morda se ti v tem trenutku malo manj), da zadostuje trenutek nepazljivosti, ki te neusmiljeno pahne z omamne višine v blato. In takrat žužki ne hitijo na pomoč fantiču, človečki ne bogu in žabe ne znanstveniku.

Samo toliko, padar, brivec, kozelnik, žrec.... :wink: , z najboljšimi željami, da bi tvoja sreča trajala.

PEPE, ki je že bil Faeton

PEPE, ki je že bil Ikaros

PEPE, ki si najbolj od vsega želi postati Filemon

Ehehehe.... ne, nisem postavljal hipoteze. Samo svoje obcutke, ki jih namenoma zelim podaljsevati v neskoncnost. Vsekakor so stanja prehodna... vendar zelim podaljsevati to prehodno obdobje v neskoncnost. Koliko casa, ne vem... .trudim se samo, da v neskoncnost.... Vsak dan zivim posebej, ko pa jutri postane danes, pa spet zivim danes. Postavljam vse svoje obcutke na stanje, ki bi zaznali vsako nepazljivost... da ne padem, da obstanem... da sem Ikarus vsak dan posebej....

No, ker na zalost ne poznam ne Faetona in ne Filemona (tvoja razlaga obeh bi bila zelo zazeljena, ker je moje znanje nepopolno), ne morem trditi o obeh... Vsekakor pa sklepam, da Filemon vsebuje se nekaj vec kot Ikarus, torej bi po vsej verjetnosti tezil k temu.... :wink:

In ce slucajno padem, dokoncno padem, se bom pac spet pobral. Kot ze tolikokrat prej... in je Fenix lahko primerna prispodoba.... Vendar sem tokrat precej drugace pripravljen kot vse prej... Imam obcutke, izostrene obcutke... ki jih se bolj vzgajam, da bodo zaznali vsako neprijetnost v doglednem casu... Tega nisem bil sposoben prej, sedaj pa sem. In to mi daje potrebno zadoscenje za to, da mi uspeva...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z drobno pripombo: ne me farbat, da si rabil pet dni, da si prišel do tega spoznanja in da si moral pri tem vsake toliko pokukati, kako se obnašajo žužki/ človečki/ žabe.

Ups, sem vedelo, da bom pozabil odgovoriti... :wink:

Ne, nisem potreboval... samo malo casa na samem, primeren trenutek ponoci, ko sem bil primerno opremljen (beri: ne prevec zaspan in v miru pisoc). Samo to.... nic globljega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregs: »...Pomembno je samo to, da zivim danes. In jutri me ne zanima, ker je jutri spet danes. ...«

Vprašanje: Danes ti »paše«, si privoščiš prepir z osebo. Jutri boš nosil dolgotrajne posledice. Se to energijsko splača?

.

Heh, Leon, ne vem, ce mi bos verjel, vendar: ne privoscim si prepirov z osebo, ker mi ni potrebno. Ker se brez tezav pogovoriva, se preden pride do tocke prepira. Ker se razumeva.... Verjamem, da gre to tezko v razumske glave... vendar je to mogoce. Tudi sam nisem verjel, pa verjamem sedaj... In ne nosim posledic, ker delam tako, kot zelim. In ce delam tako, potem ni posledic. So samo prijetni trenutki... Energijsko napolnjen do vrha, preostanek trosim drugim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje ne me basat. Če bi se jaz o vsem toliko spraševal, pa vsako stvar predvsem pa svoje občutke analiziral tako dlakocepsko natančno, pa vse stvari, ki se jih naučim metodično razvrščal v predale omare mojega spomina, ma kje bi bilo časa za živet.

Podobni se mi zdite kot (Slovenčki po Godinovi ali Slovencljni po Makarovičevi), ki gredo v gostilno in jejo kar pač jejo in pijejo kar pač se ponuja, na koncu pa sledi obračun, ki naj pokaže a so se imeli fajn.

Ni potrebno obračuna, da se imaš fajn, tudi nobene analize ni potrebno, da bi to ugotovil.

Se imaš ali pa se nimaš.

Predvsem pa zaključek, toliko malo smo dali, pa dosti dobili je: uničujoč.

Zato pa skozi zgodovino samo izgubljamo, ker ne premoremo širokega pogleda in odprtega srca brez krošnjarske računice, katera nam zagotavlja, da smo vedno v dobičku, dolgoročno smo pa čiste zgube.

Ma sem se zafilozofiral, da ni res.

RAN pojdi na dopust pa en cajt mir dej.

Vsem, ki še vztrajate, en lep dopustniški pozdrav !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Faeton = sin boga sonca Heliosa, ki je želel voziti sončni voz, pa je strmoglavil, ker ga ni obvladal.

Filemon in Baukis: Ovid - Metamorfoze.

LP, PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje ne me basat. Če bi se jaz o vsem toliko spraševal, pa vsako stvar predvsem pa svoje občutke analiziral tako dlakocepsko natančno, pa vse stvari, ki se jih naučim metodično razvrščal v predale omare mojega spomina, ma kje bi bilo časa za živet.

Podobni se mi zdite kot (Slovenčki po Godinovi ali Slovencljni po Makarovičevi), ki gredo v gostilno in jejo kar pač jejo in pijejo kar pač se ponuja, na koncu pa sledi obračun, ki naj pokaže a so se imeli fajn.

Ni potrebno obračuna, da se imaš fajn, tudi nobene analize ni potrebno, da bi to ugotovil.

Se imaš ali pa se nimaš.

Predvsem pa zaključek, toliko malo smo dali, pa dosti dobili je: uničujoč.

Zato pa skozi zgodovino samo izgubljamo, ker ne premoremo širokega pogleda in odprtega srca brez krošnjarske računice, katera nam zagotavlja, da smo vedno v dobičku, dolgoročno smo pa čiste zgube.

Ma sem se zafilozofiral, da ni res.

RAN pojdi na dopust pa en cajt mir dej.

Vsem, ki še vztrajate, en lep dopustniški pozdrav !

Ran, saj imas po eni strani prav, samo vcasih pa moras razčleniti svoje občutke, jih secirati, ker se le tako lahko se kaj novega naucis o sebi....

da se vidis iz drugega zornega kota, da , konec koncev, lazje razumeš občutke, ki jih doživljaš prvič.... in so ti neznani, pa čeprav so silno prijetni, so kar malo strašljivi.....

Včasih človek enostavno mora it sam vase.....

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ce slucajno padem, dokoncno padem, se bom pac spet pobral. Kot ze tolikokrat prej... in je Fenix lahko primerna prispodoba.... Vendar sem tokrat precej drugace pripravljen kot vse prej... Imam obcutke, izostrene obcutke... ki jih se bolj vzgajam, da bodo zaznali vsako neprijetnost v doglednem casu... Tega nisem bil sposoben prej, sedaj pa sem. In to mi daje potrebno zadoscenje za to, da mi uspeva...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa te niti za hip ni strah padca? Ceprav ves, da se bos pobral in iz (morebitnega padca) tudi kaj naucil....

Ali te niti za trenutek ni strah bolecine, ki padcu sledi?

Ni me strah padca... ker vem, da se lahko spet poberem. In kot si rekla, vedno se nekaj novega naucim. Jasno, ni lahko se pobrati, ampak ce zelis, se lahko vedno poberes. Kot sem enkrat ze rekel: vedno izberem ziveti. In zaradi tega mi je lazje, ne zapiram se pred ljudmi, hocem vedno obcutiti novega cloveka v vsej njeni lepoti...

Ampak tokrat imam obcutek, da ne bom padel... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavljam vprašanje: Danes ti »paše«, si privoščiš prepir z osebo. Jutri boš nosil dolgotrajne posledice. Se to energijsko splača?

Gre za eno poljubno osebo, do katere ne razvijaš nekih občutij in vendar živita v isti okolici in se skregaš – to je dejstvo.

Gregs: »...Ni me strah padca... ker vem, da se lahko spet poberem...« Odkod ti pravica do takšne samozavesti, da veš, da se lahko pobereš? Če se z motorjem hitro pelješ skozi ovinek in se vsaj malo ne zavedaš padca, potem postaneš preveč pogumen, podcenjuješ situacijo, postajaš podoben tistemu managerju, ki je izgubil strah, izgubiš protiutež na tehtnici razsodnosti. Verjetnost nesreče je veliko večja. S kakšnimi posledicami jo boš pa odnesel, pa po moje ne moreš nikoli vedeti.

RAN secirat in raziskovat je potrebno, da se naučiš novega, ker potem velja kar so PEPE rekli: »...samo človek, ki zna, upa in hoče kvalitetno poskrbeti zase je lahko dostojen, ljubeč partner drugemu celovitemu človeku. Vse ostalo so surogati, simbioze............« Pri tem si drznem dodati ne le »drugemu celovitemu človeku« ampak svoji okolici nasploh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RAZODETJE

MRAZ ŠKRIPLJE POD NOGAMI

JASNA NOČ ZVEZDE

POLJA BELA

ŠE VEDNO ZVEZDE

STREHE

V PERNICE BELE ODETE

LUČ DIM PES

STREHA DOMAČA

ŠE VEDNO ZVEZDE

VRATA

AS SPET PJN ?

ZVEZDE

PA ŠE DRUPTINE SI PUZABU !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[RAN secirat in raziskovat je potrebno, da se naučiš novega, ker potem velja kar so PEPE rekli: »...samo človek, ki zna, upa in hoče kvalitetno poskrbeti zase je lahko dostojen, ljubeč partner drugemu celovitemu človeku. Vse ostalo so surogati, simbioze............« Pri tem si drznem dodati ne le »drugemu celovitemu človeku« ampak svoji okolici nasploh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne rata mi in mi ne rata. prebrat tega topica v celoti namreč. In trenutno sem obupala. Mogoče pa mi kdaj v priodnosti vseeno uspe.

Kolikor pa sem prebrala in kolikor pisce tudi osebno poznam, si bom drznila opisat svoj 'sindrom'.

Že nekaj časa opažam, da je moje življenje postalo nekam čisto brezciljno. Pred sabo ne vidim nobenega dovolj mikavnega in močnega cilja, ki bi mu bilo vredno sledit in ga poskušat doseč. Najkasneje odkar sem diplomirala prepuščam svoje življenje toku. Kar pride pa pride. Saj mi to včasih čist ustreza, ob drugih prilikah pa me tlači v brezdanji dolgčas.

Veliko se vas je čudilo, zakaj se toliko vozim z motorjem in kako to, da sem lahko naredila toliko kilometrov. Odgovor je preprost: saj kaj drugega sploh nisem imela za počet. Dolgčas. Sam živi dolgčas. In pomanjkanje idej kaj in kam sama s sabo.

Včasih sem bila zelo pozitivna osebnost. Zadnje čase pa sama pri sebi opažam, da sem vedno bolj zatežena. In že sebi grem na živce kaj da ne bi šla drugim. Posledice so seveda jasne in čisto pričakovane.

Če ima kdo kako idejo kje in kako iskati cilje in motivacijo jih uresničevati, na dan z besedo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne rata mi in mi ne rata. prebrat tega topica v celoti namreč. In trenutno sem obupala. Mogoče pa mi kdaj v priodnosti vseeno uspe.

Kolikor pa sem prebrala in kolikor pisce tudi osebno poznam, si bom drznila opisat svoj 'sindrom'.

Že nekaj časa opažam, da je moje življenje postalo nekam čisto brezciljno. Pred sabo ne vidim nobenega dovolj mikavnega in močnega cilja, ki bi mu bilo vredno sledit in ga poskušat doseč. Najkasneje odkar sem diplomirala prepuščam svoje življenje toku. Kar pride pa pride. Saj mi to včasih čist ustreza, ob drugih prilikah pa me tlači v brezdanji dolgčas.  

Veliko se vas je čudilo, zakaj se toliko vozim z motorjem in kako to, da sem lahko naredila toliko kilometrov. Odgovor je preprost: saj kaj drugega sploh nisem imela za počet. Dolgčas. Sam živi dolgčas. In pomanjkanje idej kaj in kam sama s sabo.

Včasih sem bila zelo pozitivna osebnost. Zadnje čase pa sama pri sebi opažam, da sem vedno bolj zatežena. In že sebi grem na živce kaj da ne bi šla drugim. Posledice so seveda jasne in čisto pričakovane.

Če ima kdo kako idejo kje in kako iskati cilje in motivacijo jih uresničevati, na dan z besedo.

Očitno si zastavljaš prelahke cilje, ki jih brez težav dosegaš, zato se ti zdi vse ze prlahko in se jasno začenjaš dolgočasit.

Zastavi si kaj bolj drznega, nekaj, kar se ti "zdi" , da ti nikoli ne bi uspelo in potem ne smeš obupati, saj je mogoče doseči prav vse.

Za tako početje, pa je mnogokrat potrebno veliko tvegati, toda "kdor ne riskira ne profitira". :wink:

upam da DR.Gregs ne bo hud, ker ti postar Bladzo odgovarja :oops: :roll: :lol: 8) ,

pa lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kekec III prav imaš. Razpoloženja menjamo zato, da bolj »zadane«. Če si žalosten, ti smeh več pomeni, kot če si skozi vesel. Ko si vesel, je pa dobro na vseke kvarte malo drugačne energije, da na pozabiš, da tudi obstaja. Dan noč dan noč,...

Macica, kaj večinoma počno ljudje po 30 tem:

a.) Družina, otroci in vse lepote, ki jih to prinaša.

b.) Mogoče kariera brez družine, treba imet močan karakter in moraš biti človek za to.

c.) Če si srečnica oboje, kar je prava harmonija in uspe le redkim.

Vsekakor pa se ne smeš prepustiti liniji najmanjšega odpora, ker je to za mnoge umiranje na obroke. Čeprav pa, saj živimo, da umremo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Macica, kaj večinoma počno ljudje po 30 tem:

Joj, Leon pa jaz imam še kar nekaj časa do 30ih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!