Skoči na vsebino

Psiholoska cistilnica II


Priporočene objave

Mače, ko bo prišel poba od vojakov, bo življenje verejtno zopet dobilo cilj.

Kaj šele, če boš mama postala. 1x, 2x, morda celo 3x.

Za dve do tri desetletja boš imela časa le za 2 do 3000 km/leto.

Cilji se ponujajo sami. Res pa je, da ne vsak dan. tudi na 14 dni ne. Včasih je potrebno kakšno leto ali dve, potem pa steče.

Ne sekiraj se. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že nekaj časa opažam, da je moje življenje postalo nekam čisto brezciljno. Pred sabo ne vidim nobenega dovolj mikavnega in močnega cilja, ki bi mu bilo vredno sledit in ga poskušat doseč. Najkasneje odkar sem diplomirala prepuščam svoje življenje toku. Kar pride pa pride. Saj mi to včasih čist ustreza, ob drugih prilikah pa me tlači v brezdanji dolgčas.  

Veliko se vas je čudilo, zakaj se toliko vozim z motorjem in kako to, da sem lahko naredila toliko kilometrov. Odgovor je preprost: saj kaj drugega sploh nisem imela za počet. Dolgčas. Sam živi dolgčas. In pomanjkanje idej kaj in kam sama s sabo.

Zdaj ves, kaj je pomenilo, ko sva se z nekom pogovarjala, ti pa si naju gledala, kot da govoriva kitajsko?! :wink:

Macica, tako stanje je nekaj normalnega, preden zacnes iskati nekaj vec od materiala... svojo bit (BTDT!). Mogoce dobis v kratkem kaksno smernico o tem, kaj je najpomembnejse v zivljenju.... odpri oci... se bolje: odpri srce... pa bos kmalu imela ciljev do konca zivljenja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam da DR.Gregs ne bo hud, ker ti postar Bladzo odgovarja

Heh, Bladzo, ves, da nimam nic proti.... Jaz sem tukaj samo zato, da usmerjam in spodbujam... .vec, ko vas pise, boljsi je namen tega topika. Ergo: pisi, kolikor ti dusa da.... Saj imas veliko pametnega za povedati (tvoj psiho profil je zelo zdrav), samo skoda, da tako pocasi tipkas... :wink: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavljam vprašanje: Danes ti »paše«, si privoščiš prepir z osebo. Jutri boš nosil dolgotrajne posledice. Se to energijsko splača?

Gre za eno poljubno osebo, do katere ne razvijaš nekih občutij in vendar živita v isti okolici in se skregaš – to je dejstvo.

Prepir je samo nepravilno napajanje z napacne energije. Eden drugemu zelita prevzeti energijo. "Zmagovalec" je tisti, ki mu uspe spodnesti drugega.... a je taka zmaga precej klavrna. Za seboj pusti eno uniceno duso. Odgovor je: ne izplaca se.

Gregs: »...Ni me strah padca... ker vem, da se lahko spet poberem...« Odkod ti pravica do takšne samozavesti, da veš, da se lahko pobereš? Če se z motorjem hitro pelješ skozi ovinek in se vsaj malo ne zavedaš padca, potem postaneš preveč pogumen, podcenjuješ situacijo, postajaš podoben tistemu managerju, ki je izgubil strah, izgubiš protiutež na tehtnici razsodnosti. Verjetnost nesreče je veliko večja. S kakšnimi posledicami jo boš pa odnesel, pa po moje ne moreš nikoli vedeti.

Pravico do samozavesti imam od vekomaj.... da se jo zavedam, je pa druga stvar... :wink: Je stvar odlocitve, ali zelis ziveti ali umreti. Ker se v vsaki situaciji odlocim, da zelim ziveti, potem tudi vem, da se lahko izvlecem iz vsake situacije.

Pazi, Leon, to ni isto, kot je pozabiti na strah. Ne, seveda se zavedam, da lahko padem. A strah me ni... pa nisem rekel, da mi ni tezko in hudo, ko padem... vendar vem, da se zelim po padcu ponovno dvigniti. To je navada uspesnejsih ljudi. [OK, se medklic: briga me, ce me kdo oznaci, da se "ven mecem" z uspesnostjo.... Pa kaj! Ce komu ni kaj vsec, lahko to mirno pove... Ko enkrat vidis, da vse deluje v tvojo smer, ko se za nekaj odlocis, potem ti je ravno za mnenje okolice...]

Pa nadaljujmo.... Najvecja napaka je podlesti strahu. Da te ne izpusti iz svojih krempljev, da se zatekas k razumu, ki ti preprecuje nov zacetek, ko se oklepas vseh starih navad in vzorcev.... Potem se ti vse stalno ponavlja spet in spet.... dokler ne spremenis vzorcev. Takrat se sele zacne zanimivo in neponovljivo potovanje v boljse zivljenje... ki, jasno, traja do fizicne smrti.

In posledice?! Zakaj bi se spraseval, kaksne bodo posledice, ce padem?! Bolece, jasno, kot je padec z motorjem bolec.... a vendar, vedno znova se je vredno pobrati....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... in ura je nenormalna.... jaz pa se ne spim.... Zakaj?!

Ne vem, ljudje, povem vam le to, da enostavno mi srce prihuljeno pomalem pribija... nekako ni v sozvocju s telesom... ne pusti mi iti spat... pa da ne govorim, kdaj moram vstati, pa kaj vse postoriti... Ne, nikakor ni to racionalna odlocitev... pa tako ali tako ne bi mogel spati... da ne govorim, da sem izvedel se eno (na prvi pogled vsekakor) slabo novico... ki pa bo mogoce vseeno nekaj dobrega prinesla (drzim pesti, draga prijateljica!)... skratka, Gregs mora vsekakor spet odkriti svojo resonanco... Do ponovnega sozvocja vas lepo pozdravljam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Macica, kaj večinoma počno ljudje po 30 tem:

Joj, Leon pa jaz imam še kar nekaj časa do 30ih.

Kakšni problemi...še prehitro boš zakoračila proti tridesetim,nato lahko sledi družina,stanovanje,otroci,itd..Skratka,polna zaposlitev duše in telesa za vsaj kakih trideset let...Mislim, da ni panike za kako brezciljnost in dolgčas v življenju..Zato čim bolj izkoristi čas zase v tem obdobju, in ne se vdajat malodušju, ni časa za to, ker po tem ga bo bolj malo za take radosti, kot so motocikli ipd...Mislim, da imaš v tem trenutku najlepše obdobje zase...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej, Mačica, ce imas prevec časa, lahko sprehajas mojega psa (zraven se da fino premlevat raznorazne stvari v glavi), ker meni kronicno primankuje casa :wink: :D :D

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej, Mačica, ce imas prevec časa, lahko sprehajas mojega psa (zraven se da fino premlevat raznorazne stvari v glavi), ker meni kronicno primankuje casa  :wink:  :D  :D  

Alla

Uf, alla, lih ta pravo si našla.

(neljubiteljicaživalipress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej, Mačica, ce imas prevec časa, lahko sprehajas mojega psa, ker meni kronicno primankuje casa  :wink:  :D  :D  

Alla

NEEEE, nikar, sem v Lendavi komaj enga luštnga hroščka rešil pred njo! Potlej se pa sprašuje, zakaj jo komarji pikajo. Mačici nikar živali v roke!! :wink: :wink: :D :D

Uživajte, z zverinami ali brez! LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ja, pa res nisem pretirano napenjala mozganov....

Le kako sem mislila, da grasta pes in mačica skupaj :shock: :!: :?: :!:

No, pol pa upam, da ti bojo drugi dali dosti primernih nasvetov za razbijanje dogčasa in bo moj pes lepo na varnem :D :D :D

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PEPE je v temi Sopotnica dejal, da je v življenju najdražje plačeval, česar si je najbolj želel. Meni se zdi to kruto. Res, večini ljudi ni 8), če opazijo, da nekdo kaže interes za stvar, s katero razpolagajo. Dobro eno je ekonomija, ampak kaj pa čustva. Ali je res več vredna hladna nedostopna oseba od tople dostopne. Stvar okusa. Mogoče se tistim ne zdi več zanimivo, ker človek, ki razkriva svoja občutja izgleda manjvreden od njih, ki so hladni. Meni se zdi resnično bedno, da se je potrebno zadrževati, čeprav bi nekomu rad povedal kaj čutiš. Problem je tudi v tem, da nekateri lažje opisujejo in izražajo svoja čustva in drugi manj. Če so drugi deležni seznanitve s čustvi prvih, potem po sebi sklepajo, da mora biti pa res strašno hudo to kar so pravkar izvedeli, ker oni pa že ne bi tega kar tako zaradi malenkosti drugim govorili. Mogoče se ustrašijo posledic, ker je to zanje enostavno preveč. Skratka obremenjeni so s svojo preveč bujno domišljijo, preveč si laskajo. Bljak. :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je res več vredna hladna nedostopna oseba od tople dostopne. Stvar okusa. Mogoče se tistim ne zdi več zanimivo, ker človek, ki razkriva svoja občutja izgleda manjvreden od njih, ki so hladni.

Pozdravljen Leon...

Vprasanje vec ali manjvrednosti se mi zdi nesmiselno....We are all made of stars.... :D :D :D . Je pa tako, da hladna in nedostopna oseba vecini ljudi deluje mocnejse in custveno stabilnejse. Koliko so hladni res mocnejsi je relativno. Dejstvo pa je, da v vecini ljudi porajajo obcutek zanesljivosti. In custev te vecine tudi ne smemo negirat, tako pac je...We are all made of stars.... :D :D :D

O stabilnosti hladnih pa en primer: Prijatelj A, hladna in uravnotezena oseba, mi je pred letom zaupal, da ga zapusca zena. Mesec dni pozneje vprasam prijatlja A, ce je svojo tezavo zaupal dolgoletnemu prijatlju B, kateremu je zmeraj pomagal v tezkih trenutkih. Odgovor: Ne. Prijatelj B sebi ne zna pomagati....Hmm, tudi prijatelj A je rabil mocnejso osebo. Ta primer seveda ne velja za vse.

Na razkrivanje svojih custev pa gledam tako: Izbiram komu jih zaupam, izbiram ljudi, ki me bodo razumeli in z mano cutili. Nekje sem nekoc prebral: Ne mecite svojih biserov svinjam.... :D :D :D

lp dave_tw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na razkrivanje svojih custev pa gledam tako: Izbiram komu jih zaupam, izbiram ljudi, ki me bodo razumeli in z mano cutili. Nekje sem nekoc prebral: Ne mecite svojih biserov svinjam.... :D  :D  :D

lp dave_tw

Dave tw, po svoje imaš prav. Toda poglejva na stvar še z drugega zornega kota: v vsakem od nas se skriva potencial svinje kot tudi potencial nečesa nasprotnega, reciva temu človeškega, čeprav morebiti ni najboljša primerjava. Nadaljevanje je logično: svoje bisere lahko odlagam kamorkoli. Zaradi tega nisem nič manj bogat, nasprotno, siromašnejši bi bil, če bi jih prestrašeno in skopuško tiščal samo zase. Če se moja misel dotakne človeških strun vsaj enega, je moj namen dosežen in delo opravljeno. Če ne, je nekaj narobe z biserom. Prihodnjič se bom bolj potrudil....

That's the way Old PEPE plays it :silly:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, pobje, vsi trije imate po svoje prav! Kot rečeno, oseba ki skriva čustva izgleda hladnokrvna in močna. Ja, seveda, izgleda že, v resnici pa je prav šibka in boječa, zato pa potrebuje to fasado nedostopnosti in neranljivosti. Mislim, da je to kar pogost pojav-problem odraščajočih pobcev (govorim o pobcih in mojih letnikih, ker govorim iz lastnih spominov), ki se v družbo niso vklopili s petelinjenjem, kot nekateri drugi. Petelinčki in ti drugi, ta 8) , oboji potem dobijo neki image-položaj v druščini, ki je v teh letih tako hudičevo pomemben, največ zaradi samic seveda. So pa ti mirni, "neranljivi" pobje notranje ponavadi zelo razburkani in dejavni, obrnjeni vase. To je lahko dobro, človeku počasi pomaga razumeti samega sebe in podobne osebe, lahko pa se tak človek začne vrteti v vrtincu in se nekako odvoji od resničnega sveta. Tak je pa revež, ali pa vsaj samo "posebnež"

Ma ja, več sort nas je, nekateri se celemu svetu kažejo, pa nimajo kaj, drugi res podarjajo bisere, tretji jih darujejo le izbrancem, ostali pa jih ljubosumno čuvajo zase. Vglavnem pa mislim, da več kot daš, več imaš!

Sorry, spet sem nekaj nakvačkal, pa kaj morem. Čim začnem takole razmišljat, mi misli kar preskakujejo in težko obdržim rdečo nit. Pa naj ostane, če sem že nakracal!

LP HHV :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej HHV pa saj ne gre vedno le za odnos M Ž. Gre na splošno za poljubno družbo in odnose znotraj nje. Saj se svet ne vrti le zaradi žensk. Ali se pač?

Kekec III, daj še malo malte med zidake, da bo stena bolj držala. :)

Gregs: »...Zdaj ves, kaj je pomenilo, ko sva se z nekom pogovarjala, ti pa si naju gledala, kot da govoriva kitajsko?!

Macica, tako stanje je nekaj normalnega, preden zacnes iskati nekaj vec od materiala... svojo bit (BTDT!). Mogoce dobis v kratkem kaksno smernico o tem, kaj je najpomembnejse v zivljenju.... odpri oci... se bolje: odpri srce... pa bos kmalu imela ciljev do konca zivljenja...«

Seka – dobr. :) 8)

Macica ne moreš tega in podobnih topikov naenkrat prebrati ali celo poskušati dojeti. To bi bilo naravnost žaljivo. Lepo počasi po koščkih, pa prežvečiti, okusiti okus, sestavine,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej HHV pa saj ne gre vedno le za odnos M Ž. Gre na splošno za poljubno družbo in odnose znotraj nje...

Ne, ne, saj nisem mislil samo ta odnos. Poudaril sem ga le, ker sem govoril o času, ko nas hormoni najbolj razmetavajo (puberteta in tako dalje..), drugače pa sem mislil kot praviš, poljubno družbo.

LP HHV :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vglavnem pa mislim, da več kot daš, več imaš!

Resnica... cista resnica... potrjena... vsaj z moje strani... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj ves, kaj je pomenilo, ko sva se z nekom pogovarjala, ti pa si naju gledala, kot da govoriva kitajsko?! :wink:

Macica, tako stanje je nekaj normalnega, preden zacnes iskati nekaj vec od materiala... svojo bit (BTDT!). Mogoce dobis v kratkem kaksno smernico o tem, kaj je najpomembnejse v zivljenju.... odpri oci... se bolje: odpri srce... pa bos kmalu imela ciljev do konca zivljenja...

A hočeš povedat, da si ti takrat začel iskat svojo bit? Ali si že bil na poti do tja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj ves, kaj je pomenilo, ko sva se z nekom pogovarjala, ti pa si naju gledala, kot da govoriva kitajsko?! :wink:

Macica, tako stanje je nekaj normalnega, preden zacnes iskati nekaj vec od materiala... svojo bit (BTDT!). Mogoce dobis v kratkem kaksno smernico o tem, kaj je najpomembnejse v zivljenju.... odpri oci... se bolje: odpri srce... pa bos kmalu imela ciljev do konca zivljenja...

A hočeš povedat, da si ti takrat začel iskat svojo bit? Ali si že bil na poti do tja?

Recimo, da sem takrat prehodil ze precejsen del poti.... :wink: Zdaj pa sem v zakljucku, a na koncu ne bom nikoli... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Veliko izmed nas poskuša razumeti svoje srce (čustva). Tako v prispodobi rečeno, dvigniti pokrov motorja avtomobila in pogledati kateri hudič daje avtu »vozne lastnosti«, ki smo jih deležni, ki nas očarajo, odvračajo,... In postavi se vprašanje ali je to res smiselno in kakšna korist bo od tega.

Meni se dozdeva, da to ni pametno. Zakaj?

Najprej. Zakaj si želim pogledati pod pokrov? Zato, da bom tisto notri razumel in znal potem na to vplivati in popravljati.

Ok, nekatera čustva je koristno spoznavati in razkrivati. Napr. strah, tesnobo,.. nekako tista čustva ob katerih se nelagodno počutim. Vprašanje koliko bom pri vplivanju uspešen, ampak, če iščeš in se trudiš ni vrag, da ne bo nekih pozitivnih rezultatov.

Problem pa vidim pri čustvih, ki te dvigajo, za katera počneš mnoge stvari. Božiček ni več isto, ko spoznaš ozadje. Dejstvo je, da razum oz. spoznavanje stvari ubija umetnost, domišljijo, »letenje«. Ko enkrat razumeš, ne »gre več višje« od poznanega, od tistega kar si sam ustvaril, od tistega kar že veš. Nekako višina je poznana. Kakršna koli že, je poznana. Čar, ko se ti zdi, da si visoko, vendar ne koliko, izgine. In to je pravi čar. Čeprav si mogoče višje ali nižje, ne veš in to ima svoj čar. Čar nepoznanega, ko se prepuščaš svoji domišljiji in ta je gorivo za letenje. V bistvu ti nepoznano, nedefinirano dopušča domišljati si po svoje, mogoče drugače kot v resnici je, ponavadi lepše.

Torej, če brskam po čustvih, ki so lepa, jih lahko prizemljim in naredim veliko škodo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leon, nikoli ne bomo vsega razumeli. Vedno bo nekje obstajal ... zakaj?

Ko ravno že božička, pravljično osebo omenjaš, kaj je drugače, ko zveš, da striček božiček je v resnici tebi ljuba oseba, ki te bo ravno tako obdarila in razveselila. Ali je samo v pravljičnih osebah čar? Svoji domišljiji lahko daš vedno prosto pot, pa najsi bo definirana ali ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Božiček ni več isto, ko spoznaš ozadje. Dejstvo je, da razum oz. spoznavanje stvari ubija umetnost, domišljijo, »letenje«. Ko enkrat razumeš, ne »gre več višje« od poznanega, od tistega kar si sam ustvaril, od tistega kar že veš. Nekako višina je poznana.

Pozdravljen Leon...

Ob prebiranju tvojega posta se mi poraja vprašanje: A nimaš občutka, da se vrtiš na mestu, nimaš občutka, da motor polagaš zmeraj v isti ovinek?

Seveda te ne mislim prepričevati o pravilnosti in nepravilnost, ne mislim ti soliti pameti. Napisal bom samo svoje mišljenje, svoje poglede. Prepričan sem, oziroma sam funkcioniram na takšen način, da pamet in čustva morajo harmonirat. Ne verjamem, da zavedanje tega kar v nas rojeva najlepša čustva, le ta tudi ubija. Se sprijazniti z realnostjo, tem zemeljskim, temi malenkostmi, ki nam dajejo občutek letenja je ja nekaj čudovitega. Sam sem zmeraj iskal odgovore na vprašanja, sem pač tip ki hočem vedeti in najpomembnejše vprašanje mi je zmeraj bilo: zakaj? Zmeraj sem si poiskal odgovore in na ta način sem laže razumel sebe in svoje bližnje. Na ta način sem znal dajati sebi in bližnjim to kar kdo rabi na poti duševnega razvoja, na ta način ljubim. In nikoli mi ni zmanjkalo višin, prav nasprotno. Spoznal sem tudi globine, širine, nove dimenzije...

lp dave_tw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa tud hudič, če imaš izbranga dohtarja, pol ga pa v čakalnici čakaš ko zmešan! :evil: :evil:

Gaspud dohtar Gregs, a vi še kej urdinirate, al ste šli na dopust?? Hm, merbet je šu pa u penzija???? :twisted: :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa tud hudič, če imaš izbranga dohtarja, pol ga pa v čakalnici čakaš ko zmešan! :evil: :evil:

Gaspud dohtar Gregs, a vi še kej urdinirate, al ste šli na dopust?? Hm, merbet je šu pa u penzija???? :twisted: :D :D :D

Dr. Gregs se preganja po Korziki, če se ne motim. Tako da g. HHV malo potrpljenja prosim. Saj mrbit pa se kak namesnik vašega lečečega zdravnika javi in prevzame vaš primer

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!