Skoči na vsebino

Dejan Zavec


Zdrawc

Priporočene objave

Sploh ne vem kaj je razmišljal Paul oziroma njegovi maneger, da je izzval Dejana. Mar bi šel raje na ulico in koga grdo pogledal, bi ga manj danes glava bolela. Škoda, da mu Dejan ni dal še dve desni za povrhu, da ne pozabi kako je, če boksaš z nekom, ki je 100 mest pred tabo na lestvici. Dejan :fight1: Pavel

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ga je Zavec mal preveč namahal. Tip si spet ne bo zapomnil kje je Slovenija. :closedeyes:

no, če pa malo pomislim, je pa mogoče Amer mal spomina zgubil od :fight1: , pa je pokleknil, da bi malo pomislil, kje sploh je. :whistle: Se mu je malo :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti sploh ne veš, da je Paul boksal s Chuckom :yea1:

Ja ja ... zdj bo mel pa izgovor, da ga je že prej Chuck tok prtisnu, da še po parih letih ni prišel k sebi :lol:

Zavec ... vsa čast :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavec je rabil trening, ker se je že nasitil tistih treh svojih sparing partnerjev, pa še povrh je bila plačana reklama in vstopnica :fight1: Ni lepšega kot delati to, kar ti je pri srcu :yea2:

post-5113-0-93189100-1298286147_thumb.jpg

post-5113-0-88342200-1298286161_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavec je rabil trening, ker se je že nasitil tistih treh svojih sparing partnerjev, pa še povrh je bila plačana reklama in vstopnica :fight1: Ni lepšega kot delati to, kar ti je pri srcu... tepst amerikance :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet se nekdo oglaša ki bi rad boksal z Dejanom ...

http://boxingfans.org/uncategorized/paulie-malignaggi-calls-out-jan-zaveck-for-welterweight-title-shot/

no pa še drugi

http://www.boxingscene.com/kermit-cintron-returning-147-wants-jan-zaveck-next--36135

Oba sta zelo znana imena v Usa.... tko da je zdej tabor Zavca na potezi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Spoznala v živo Dejana Zavca,preprost,simpatičen,prijazen in me ne čudi od kod mu nadimek..

Kaj naj rečem,meni je Zavec zelo simpatičen,spoštujem ga kot športnika v ringu še bolj izven njega in mu privoščim vse najboljše,toda, tile meči tkole na hojladri,mu ne gredo nekak v korist. Ali naj menja menadžerja ali pa naj resno premisli, kako in kaj naprej.

Vedno ponavljam, da je vsakdo ki stopi v profi ring,izdelan boksar in potencialno nevaren,vendar nepisano pravilo je,da moraš premagati vsaj eno zveneče ime,da si lahko po njemu nekdo ustvari sliko o tvoji vrednosti.Lestvice so sicer za Zavca ugodne,saj je visoko rangiran skoraj v vseh verzijah oz.organizacijah,vendar je treba vedeti,da tudi tile iz organizacij patijo za statistiko,ki pa ti sama po sebi nič ne pomeni če nimaš imena.

Od vseh borcev s katerimi se je pomeril le stežka najdem nekoga za katerega bi rekel, "nu , tale pa ni od muh"

Morda je najbližje tej definiciji bil Miranda,za katerega pa smo že ugotovili,da bi tist večer,če ne bi prišlo do nenamerne poškodbe,bi verjetno zmagal.

Jaz na splošno bolj ko gledam ta imena nasprotnikov in nasprotnikov nasprotnikov Dejana Zavca,manj lahko Zavca (ne po njegovi krivdi) dejansko ovrednotim kot odličnega bokserja.Vse skup se mi zdi čedalje bolj ubogo.

Ne vem,v prvem meču je bil Miranda na začetku izrazito boljši,južnoameriški stil borbe v teh kategorijah je na nivoju sovjetske šole..

Miranda se v glavnem bori z Južnoameričani,Zavec pa s Poljaki in drugimi Evropejci.

Gre za drugačen stil,kateremu se je težko prilagodit.

Vsaka čast Dejanu,zadnja runda je bila fantastična,predvidevam,da celotni meč.Presenetil me je tako s srčnostjo,kot z brezkompromisno izmenjavo udarcev v odprti borbi.

Nisem gledala vseh rund toda vidla sem,da je Miranda izjemno agresiven borec ki je šel na vse ali nič na koncu.

Zavec v preteklosti nikoli ni imel takšnega borca kot nasprotnika in in mislim,da sedaj si je lahko na jasnem,da je kvaliteten in da lahko meri tudi višje.

Upam da so to uvideli tudi Zavčevi managerji.

Pacquiao je pa žal premočen...

Zavec bi morda lahko nekak postal svetovni prvak na način kot je to postal Stipe Drviš,ki pa je takoj po osvojeni boksarski tituli pravzaprav nehal boksat,saj mu je bilo jasno, da so "tapravi"nasprotniki v tej kategoriji zanj premočni.

Zavec boksa za drugo boksarsko silo sveta(kakopak po denarju,ki se obrača v tem športu,nikakor pa ne po kvaliteti)

Nemci so uspeli prek Sauerlanda,do naslovov ali borb za naslove dvigovati Hucke,Abrahame,Axle Schulze,Felixe Sturme in ostale,ki po kvaliteti absolutno ne zaslužijo takšnih mest. Pa še tu gre povečini za naturalizirane Bosance,Armence in ostalo balkančad in kavkazčad..

Zato je lestvica v takem primeru, po mojem mnenju povsem neobjektivna in irelevantna....

Zdaj on razmišlja,da bi šel nekoč v ZDA.

Ja v ZDA vsi perspektivni borci hodijo v ultimate fight,čeravno je tam bistveno slabše plačano kot je to v boksu.

Zakaj?Verjetno,ker je to večji izziv za nekoga ki se bori v ringu.Gre za bolj kompleten in realnosti primerljiv borilni šport.

ZDA ima tako neverjetno oslabljeno bazo,kar se sploh vidi v rezultatih na amaterskih prvenstvih.Nikoli v zgodovini slabše.

Danes so Indija,Irska,boljše po rezultatih...

Zdej kot vsi mi vemo so prav ZDA bile domovina profi boksa,danes to vlogo počasi prevzema Nemčija,ki pa nima lastnih boksarjev ter z vzhoda uvaža in naturalizira bivše sovjetske, jugoslovanske,poljske borce.Ti folku niso zanimivi oz. jih nima za svoje.

Nemci pa nekih spektaklov niso v stanju delat.

Sploh ne zato,ker Sauerland in kompanija izbegavajo medsebojne borbe dobrih boksarjev ter za naslove za svetovnega prvaka dajo npr. Arturja Abrahama in neko levo sviralo zraven.....

Dobre boksarske države so Poljska in Italija,slednja je v amaterskem boksu velesila vendar njeni najboljši borci ne odhajajo med profesionalce..

Rusi koker keri,tudi pri njih se opaža,da se čedalje bolj umikajo iz teh boks voda.

Kubanci so za 100% slabši kot so bili v osemdesetih prejšnjega stoletja.....

Razdrobljenost zvez; včasih so bile dve WBC in WBA potem je prišla tretja IBF danes jih je malo morje..

Ker ni medijskih zvezd ala Tyson,niti ena od teh organizacij nima dovolj materiala da bi privabila gledalce in sponzorje.

Močna težinska kategorija je samo ta,ki se vrti okoli Zavca,razni Cotto,Margarito,Pacquiao Mayweather,Hatton...

Ne vem, to je moje mnenje..

Velteraši me nikoli niso posebej privlačili,ker gre za petelinčke.. pr men se boks začne pri srednji in konča pri težki,vmesne kategorije so čist brezvezne..

Pa še veliko preveč je teh kategorij če se mene vpraša,razlike so za kilo ali dve,to pa je prav neumno,saj dejansko nekdo lahko braz problemov osvoji 3 različne težinske kategorije.

Dejanu od srca privoščim,da mu ostane čim dlje naslov svetovnega prvaka,ker to je krona slovenskih športnih uspehov,po moje vrhunec v vsej športni zgodovini.

Je pa to gospodje neverjetno,če bi mi kdo pred 20 leti rekel da bo slovenski boksar nekoč postal svetovni prvak in to v priznani zvezi,bi mu rekla,da v Idrje čaka postelja nanjga.

Seveda enako bi rekla za slovenski nogomet.

Sam to je še bolj neverjeten dosežek...

Dejan je pa sploh,kot človek,nekaj,kar danes zlepa ne najdeš,skromen,prijazen,uglajen...

Bolj sem srečna kot da bi jaz zmagala!!

Popravljeno . Popravil Schumy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Bolj sem srečna kot da bi jaz zmagala!!

Lepo. Če bi jaz to trdil zase, bi seveda pretiraval. Vsekakor mi je pa ljubše, da Zavec zmaga kot pa da jaz izgubim.

V poglobljene analize svetovne boksarske scene se ne bom spuščal. Odkar me je tam v sedemdesetih (zdaj žal že pokojni) Mate Parlov res grdo pogledal, je moje veselje do te sicer plemenite veščine precej upadlo :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa to gospodje neverjetno,če bi mi kdo pred 20 leti rekel da bo slovenski boksar nekoč postal svetovni prvak in to v priznani zvezi,bi mu rekla,da v Idrje čaka postelja nanjga.

Seveda enako bi rekla za slovenski nogomet.

Sam to je še bolj neverjeten dosežek...

Dejan je pa sploh,kot človek,nekaj,kar danes zlepa ne najdeš,skromen,prijazen,uglajen...

Bolj sem srečna kot da bi jaz zmagala!!

nič ni neverjetno ! niti to da si je leta 1960 ogledalo derbi za bežigradom več kot 20 tisoč navijačev ! igrali so zmaji in vijole !

je pa Esad rekel da pojdi na Petrol in kupi Dejanovo knjigo ! neverjetno dobra je ! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 10 mesecev pozneje...

Yeeeessssssss...

Dejan in Denis sta včeraj zmagala, bilo je prekrasno vzdušje v Mariboru, kot ga znajo popestriti samo štajerski ljudje, kapo dol :worship: !

Taka publika ti da tisto dodatno moč, ki je pomembna za zmago in znajo dat aplavz tudi nasprotniku, bravo štajerska !

Seveda tudi mi Žabarji in Primorci smo obilo prispevali k temu, upam še kdaj na borbe v dvorani Tabor.

Fajt je bil izredno tehničen in zame prava poslastica, tako pri Denisu kot Dejanu. Ponosen sem na naš D&D ! :notworthy:

Popravljeno . Popravil Dadi
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toooooooooooooo Zavec....... :OK: :OK: :OK::010 :010 :010 :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!