Skoči na vsebino

Kolesarske fure


Hanzi

Priporočene objave

Hola,

danes je bil čist prelep sonček, da bi ostal doma :) a ker so naši vrli cestarji že na debelo posuli ceste s soljo, je Lubica ostala doma, na izlet pa sem popeljal Aeryn Sun :wub: in da nama ne bi bilo dolgčas, se nama je pridružil še Tarumen :OK:

sem želel it nekam proti/na morčka, a me je Tarumen prepričal da je edina prava destinacija danes Nanos :yes: ja OK, pol pa Nanos, samo da ne bom doma, da se po nekaj tednih megle napasem sončka, juhuhu :)

z nemalo muke sem stlačil Aeryn Sun v Jagodo in se zapeljal v Logatec, kjer sem prepakiral vse v Rumen kombi modre barve ;) in zviz na AC do Razdrtega, pa naprej ob AC, dokler se ni pokazal odcep za Nanos; tam sva poiskala en lep parkplac in zakurblala najina "stroja" :P

dan je bil čudovit, sončen, topel; ko sva se vzpenjala, je iz doline pod nama donelo grmenje mnogih izpuhov, saj je veliko primorskih motoristov (pa seveda še kdo) izkoristilo fantastično vreme za nedeljski motoizlet :OK: tudi na Nanos, seveda - že kmalu po startu je mimo naju švignil možakar na Moto Guzziju, in kar malo zavistno sva gledala za njim, dokler ni izginil v daljavi - kar je bil oseveda dokaj hitro, kajti najina "stroja" sta zmogla le kakih 7 - 8 km/h ;)

cesta je bila najprej asfaltna, nekej na pol poti pa se je začel makadam, ki mu je v najbolj ostrih ovinkih in na največjih strminah prišel pomagat zmahan, sesut asfalt, bolj flike pravzaprav (razen na enem delu malo pod vrhom, kjer so prav pred kratkim položili nov asfalt, saj je bil še čisto sveže črn

ko sva zavila v senco pod vrhom, je postalo precej hladneje kot na sončku, a še vedno čist OK - dan je bil zares čudovit!! zadnjih nekaj deset metrov pred kočo je bila cestai še zasnežena, tko da se s Tarumenim lahko pohvaliva da sva že tacala po prvem snegu letos :P

na vrhu je pihalo kot za stavo, zato sva le nahitro poslikala in zviz nazaj v dolino, saj so nama začeli zmrzovat prsti na ročicah zavor - a ni bilo hujšega, saj se je z vsakim (višinskim) metrom proti dolini občutno ogrelo, tako da sva na asfaltnem delu že spet ful uživala, juhuhu :D

na poti domov sva se ustavila še na superslastni pizzi (in zasluženem pivu ;) ) doma pa še hitro (in nežno) zwapala kolesa, tako da smo ready za naslednji vikend, ko gremo res na morčka, stestirat kako je na slovenskem delu Parenzane :OK: če bo vreme dopuščalo, seveda

PS ampak prav hecno, da so bili dvokolesniki - kot ponavadi - privezani zadaj v prtljažnem prostoru, motorji/mašine pa so tokrat sedeli spredaj :D

Uaaa, to pa vama zvidam!

Nanoško pobočje sem prekolesaril po dolgem in počes, ter doživel srečanje z medvedom :kva2:

Za naslednjič priporočam spust po planiskih potkah, čista uživancija ;)

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

She: točno takale SIgma mi je crknla zarad neurij na relaciji MB-Split ene 10 let nazaj; sam do Zagreba je kazala; no ja...nekje jo še mam če rabš rezervne dele, mi je samo ta ostala; mam to srečo da mi bicikle zmer brez števca ukradejo :grim

Res najlepša hvala .) , sam se mi zdi, da bom morala počasi upokojit že skoraj polnoleten števec iz prejšnjega stoletja :rolleyes: (da nam 100 let za kačami :lol1: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za spdje, meni so zelo všeč, mam jih na xc gorcu. Moraš kupit dobre čevlje in nekaj časa traja da najdeš udobno pozicijo, da te ne zateguje(recimo da jih kak teden kolneš :D), je pa za po gozdu super zadeva, imaš več kontrole nad beciklom ker se te lepo drži, čez kake korenine al pa kašno skalco se sam čes spustiš, ne razmišlaš toliko kaj se dogaja z beciklom pod teboj(ker pač veš da se te drži :D), men so zlo dvigenli samozavest. Na "izkoristku" se niti ne pozna toliko, prvih par minutk peleš tako kot treba, potem padeš v svoj standard način pedaliranja. Pride pa na kakšni špici hriba prov, lepše porazdeliš moč in težje becikel zakoplje.

Da bi mel kakšne težave z odpenjanjem glih ni, takrat ko se moraš odpet se tud boš :D

Kako je z mrazom ne vem, ker ga še nisem vozil po mrzlem, takrat pride drugi beciku na vrsto :)

Razen udobja(za to moraš pač poskrbet), sami plusi :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uaaa, to pa vama zvidam!

Nanoško pobočje sem prekolesaril po dolgem in počes, ter doživel srečanje z medvedom :kva2:

Za naslednjič priporočam spust po planiskih potkah, čista uživancija ;)

G

Hola mojster,

hehe, ja, je blo res fletno :OK: se strinjam - če ne bi bil dan tako kratek, bi šla dol po potkah :)

Popravljeno . Popravil suzuki
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster,

hehe, ja, je blo res fletno :OK: se strinjam - če ne bi bil dan tako kratek, bi šla dol po potkah :)

Adrenalinc!!! (divjak po domače) :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi Čaven je pravi mtb cuker.

Iz Ajdovščine proti Predmeji in pred vrhom zaviješ na markirano Čavensko prečko, ki je čudovita in razgledna, mestoma zelo izpostavljena, zato je potrebno veliko previdnosti.

Če se hočeš izogniti safaltnem vsponu, potem lahko greš gor po Resljevi cesti do asfalta, nato se spustiš nekaj metrov do odcepa na prečko.

Prečki lahko slediš do konca (zadnji del prečke je težko vozen + nekaj nošenja kolesa) ali pa že prej zaviješ proti koči (vse markirano).

še vedno pa ostane varjanta po cesti do Predmeje in naprej po makedamu do koče, ampak se vleeeečeeee....

Spust po markiranih potkah v dolino.

G

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar je bilo treba res čimprej ponovit :D

in res je bilo krasno tudi če sem bil v oblaku :D

post-17572-0-97273100-1323022838_thumb.jpg

post-17572-0-14047100-1323022866_thumb.jpg

post-17572-0-12757900-1323022890_thumb.jpg

post-17572-0-42855600-1323022915_thumb.jpg

post-17572-0-79190700-1323022941_thumb.jpg

post-17572-0-20287700-1323022964_thumb.jpg

post-17572-0-10908200-1323022993_thumb.jpg

post-17572-0-84369400-1323023029_thumb.jpg

post-17572-0-65599000-1323023060_thumb.jpg

post-17572-0-71002400-1323023069_thumb.jpg

post-17572-0-72704900-1323023083_thumb.jpg

Iz AC sem ga gledal, kako je bil zavit v oblačno kepo :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim da motorizirani enosledniki radi sedete tudi na nožne enoslednike. Mogoče bi vas zato povabil na Tradicionalno predbožično turo, ki se bo zgodila na primorskem v soboto 17. decembra. Kaj več pa na MTB forumu:

http://tabla.mtb.si/...p?f=14&t=125184

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

sem še pri koledarjih in kolesarkah:

Popravljeno . Popravil Rude Boy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prva letošnja 20km u izi,..mrazzz pa da ni za govort,..ne grem več na kolo kar je pod 7 stopin razn če si dam moto čelado na bučo

post-265-0-89587400-1325948771_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prva letošnja 20km u izi,..mrazzz pa da ni za govort,..ne grem več na kolo kar je pod 7 stopin razn če si dam moto čelado na bučo

To je zato k si šla u izi. Jaz sem danes obrnil malo več kot 100 na polno in je bilo kar vroče...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je zato k si šla u izi. Jaz sem danes obrnil malo več kot 100 na polno in je bilo kar vroče...

prva letošnja 20km u izi,..mrazzz pa da ni za govort,..ne grem več na kolo kar je pod 7 stopin razn če si dam moto čelado na bučo

Pa zato, k ne maraš klancev! Če bi šla v klanec verjem, da bi ti blo vroče! He he he... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej marko če bi imela novega bi verjetn vsaj 40 nardila:)ma sej v telo me ni zeblo...u glavo..pa za popizdit,.tud podkapa k da jo ne bi bilo,..pa taka mrzla je pihala...itak pa nimam opreme za take temperature,..no ne bom se več pritoževala,..sej k sem dam prišla je blo v redu sm dva wiskiča ruknla...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes padla relacija Lj-Grosuplje- Ivančna gorica-Lj pa še nekaj kilometrov po barju, tako da je vsega skupaj naneslo 115km, ja v klancih je bilo kar vroče za ta letni čas, drugače pa kar pasalo, ceste suhe, tudi prihodnji teden nam obeta glede vremena, tako da bo padel še kakšen kilometer :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne prehrambene dodatke in pijače zaužijete med kolesarsko furo, jest sem nekajj delal na energijskih plošcicah pa nisem občutil kakšnega posebnega učinka, baje da te gel dvigne na višji nivo, nisem ga še probal, kakšne imate izkušnje :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne prehrambene dodatke in pijače zaužijete med kolesarsko furo, jest sem nekajj delal na energijskih plošcicah pa nisem občutil kakšnega posebnega učinka, baje da te gel dvigne na višji nivo, nisem ga še probal, kakšne imate izkušnje :yea1:

Frutabelo pa vodo :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne prehrambene dodatke in pijače zaužijete med kolesarsko furo, jest sem nekajj delal na energijskih plošcicah pa nisem občutil kakšnega posebnega učinka, baje da te gel dvigne na višji nivo, nisem ga še probal, kakšne imate izkušnje :yea1:

Use živo, kar se da dobit: tablice, gele, praške za v bidon, magnezij....

Najbolj pomaga gel in pa magnezij.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frutabelo pa vodo :)

Se strinjam. Frutabela, v vodi pa magnezijeva in vitaminska tableta. Samo bo treba kupit termo bidon, ker v tem vremenu tudi vroča voda kmalu rata ledeno mrzla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud jaz vodo,..itak delam pa bl kratke turce tko da ne rabm nč za jest imam pa pod zicem frutabelo,za vsak slučaj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz ponavad uzamem samo navadno vodo in kakšno čokolado :)

Zakaj ne morem naložit fotk, mi napiše (Napaka403)? :closedeyes:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!