Skoči na vsebino

Džamija, Romi in geji


SiR

Priporočene objave

tukaj

Posebna trojna kombinacija za Tadeja in somišljenike ;-)

citiram z 24ur.com:

Slaba vest Slovenije v Strassbourgu

Strassbourg | 29.3.2006 | K.L./T.S.

Slovenijo na področju spoštovanja človekovih pravic še vedno pesti več problemov, ugotavlja evropski komisar Robles.

Alvaro Gil Robles: Gradnja džamije, položaj Romov, Izbrisani, homofobija in dolgotrajni sodni postopki so še vedno ključni problemi Slovenije pri spoštovanju človekovih pravic, ugotavlja poročilo o Sloveniji, ki ga je svetu ministrov v Strasbourgu predstavil evropski komisar za človekove pravice Alvaro Gil Robles.Avtohtone in neavtohtone manjšine

V prvem delu poročila se komisar ukvarja z zaščito manjšin in pri tem ugotavlja, da bi se moral režim manjšinske zaščite okrepiti, problematičen pa se mu zdi koncept ločevanja manjšin na avtohtone in neavtohtone, kar po njegovem mnenju v neenak položaj postavlja poredvsem pripadnike narodov s področja nekdanje Jugoslavije, ki živijo v Sloveniji. Robles oblasti poziva, naj čim prej odpravijo vse administrativne ovire za gradnjo džamije, saj je islamski skupnosti že trideset let kršena pravica do svobode veroizpovedi. Komisar izraža zakrbljenost, da uporaba teh terminov 'veča zakonske in praktične negotovosti in s seboj nosi tveganje arbitrarnega izločanja, saj neka oseba, ki je državljan Slovenije in čigar družina ima že dolgo korenine v Sloveniji, ni nujno obravnavana kot pripadnik avtohtone narodnostne skupnosti'. Posebej pripadniki narodov z območja nekdanje Jugoslavije, ki niso pripoznani kot manjšina, se zato spopadajo z različnimi ovirami pri ohranjanju jezika, vere, kulture in indentitete, ugotavlja poročilo. Romski otroci

Romski otroci so diskriminirani že v otroštvu in kasneje v odrasli dobi Romi

V poročilu je dobršen del posvečen romski problematiki v Sloveniji. Tako je izrecno omenjen bršljinski primer ločevanja Romov v posebne šolske oddelke, ki je v poročilu predstavljen kot zgrešen poskus integracije romskih otrok v večinsko skupnost in odmik od evropskih standardov ter pravice do enakopravnega šolanja. Takšen model šolanja po komisarjevem mnenju predstavlja nevarnost, da bi bili romski otroci deležni manj kakovostnega pouka, kar bi imelo negativne posledice za njihove možnosti v prihodnosti. Robles je pozdravil tudi zakon o registraciji istospolnih skupnosti, obenem pa obsodil homofobična in sovražna stališča, izrečena v parlamentu oziroma javnosti. Zato komisar Robles predlaga, naj oblasti še enkrat preučijo uvajanje modela iz OŠ Bršljin in omogoči polno integracijo romskih otrok v običajne razrede in k vsem predmetom. Hkrati predlaga dodatno pomoč in podporo za šolo, učitelje, romske učence in njihove starše.Komisar tudi ugotavlja, da so Romi, kljub naporom vlade in nevladnih organizacij ter številnim programom, še vedno diskriminirani pri iskanju prebivališča in zaposlitve.Zato meni, da bi morali programi za reševanje romske problematike imeti največjo prednost pri dodeljevanju sredstev, romske skupnosti pa bi morale biti vključene vanje v vseh stopnjah – od načrtovanja, izvrševanja, pa do nadzora učinkov – tudi na lokalnih ravneh. izbrisani pred parlamentom

V primeru izbirsanih se kaže nizka raven spoštovanja vladavine prava v Sloveniji IzbrisaniTudi vprašanje izbirsanih je ena izmed obsežnejših tem v Roblesovem poročilu. Komisar ugotavlja, da kljub sprejetju zakona, ki naj bi uredil status izbrisanih, ta še ni urejen. Zato poziva vlado da naj dokončno razreši problem v dobri veri in v skladu z določbami Ustavnega sodišča, ki je odločilo, da izbrisanim pripada pravica do stalnega bivališča tudi za nazaj.Hkrati komisar še ugotavlja, da kakršnakoli že bo zakonska rešitev, sedanje stanje odraža nizko stopnjo spoštovanja vladavine zakona in sodb ustavnega sodišča v Sloveniji. parada ponosa 2003

Še vedno se srečujemo s homofobijo - tudi v parlamentu Nespoštovanje priporočil slabi ugled državePoročilo za Slovenijo, tako kot za ostale države, ni zavezujoče, je pa nespoštovanje priporočil oziroma človekovih pravic vedno zelo slabo za videz / ugled države. Sicer je bilo to zadnje poročilo Alvara Roblesa, ki se mu v petek, 31. marca, izteče šestletni mandat komisarja za človekove pravice.

Jaz pa dodam le: Go EU, goooo!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kadar bo Italijo, ki je že več let članica EU kdaj pekla vest za katerokoli podobno zadevo, potem bom tako kritiko Slovenije brez zadržkov sprejel...do takrat bom vseeno šel kak rov spucat na Sabotin...nikoli ne veš... <_<

Nas kritizirajo o politiki do manjšin???? ma lepo vas prosim... :doze: Diskriminacija, homofobija???? v EU jih ni? In, se jim sploh sanja zakaj je včasih tako??? Verjetno ne samo zaradi zaplankanosti in raznih fobij Slovencev? Ma obnašanje raznih "diskriminiranih" kaj zveze z odporom do njih?? :hmm: mah bolje, da pustim na miru zadevo... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kadar bo Italijo, ki je že več let članica EU kdaj pekla vest za katerokoli podobno zadevo,

zakaj se primerjaš z kreteni ? ker si jim podoben, enak ? :fredy: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaščita manjšin:

1. Ali je imenovani gospod predlagal recimo Nemčiji, naj prizna Kurdom in Turkom pravice manjšin? Ne? Se mi je zdelo. Potem naj tudi naše prebrisance pusti pri miru.

2. Ali je imenovani gospod opozoril Italijo in Avstrijo na pravice slovenske manjšine v imenovanih državah? Ne? Se mi je zdelo. Naj najprej uredi, da bodo naše manjšine v drugih državah imele ENAKE pravice kot njihove pri nas, potem pa naj čivka naprej.

Romi in Bršljin:

1. Ali je imenovani gospod vprašal, če je morda kakovost pouka ostalih otrok motena ker so v razredu trije razgrajači ki so slučajno Romi? Ni? Se mi je zdelo.

2. Romi diskriminirani? Ali se je imenovani gospod vprašal na čigavi zemlji gradijo Romi svoja bivališča? V primerjavi z Romi smo diskriminirani ostali državljani Slovenije, ki moramo 1. kupiti zemljišče in 2. drago plačati dokumentacijo. Romi pa brez dokumentov na tuji zemlji postavijo hiše, občine pa morajo tako naselje legalizirati in komunalno opremiti. Če želi imenovani gospod zaščititi Rome, naj jih naseli na svoji zemlji, potem pa pametuje.

Izbrisani:

Če si prebrisanci po takrat veljavni zakonodaji niso hoteli urediti papirjev, je to njihov problem. Pravna država pomeni da je treba zakone spoštovati in zakon je bil leta 1991 tak kot je bil. ALi naj sedaj vsi kršimo zakone ker se nam ZDI, da pa mogoče niso povsem v redu???

Po moje je torej tole "poročilo" dobro za brisanje zadnje plati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj se primerjaš z kreteni ? ker si jim podoben, enak ? :fredy: .)

kreteni ?? .. ne mi bi lahko bili bolj odprt narod .. fantastično bi blo da te en buzi šipa za rit medtem ko poslušaš molitev iz minareta .. in občuduješ cigota ko ti vlamlja v garažo .. toooo ..

mi bi pa lahko bili dobri ljudje in dopuščali da ima vsak kurac vse pravice in da se mu godi boljše kot normalnemu in poštenemu državljanu ..!! ... !!!!

:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

normalnemu in poštenemu državljanu ..!! ... !!!!

:smoke:

ne verjami tvojim utopičnim mislim, da spadaš v to skupino ! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kreteni ?? .. ne mi bi lahko bili bolj odprt narod .. fantastično bi blo da te en buzi šipa za rit medtem ko poslušaš molitev iz minareta .. in občuduješ cigota ko ti vlamlja v garažo .. toooo ..

:smoke:

Evo ga že spet na vso moč roflam.... :grim :grim :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne verjami tvojim utopičnim mislim, da spadaš v to skupino ! :P

Slovence v glavnem druži itak samo sovraštvo do drugih/drugačnih ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovence v glavnem druži itak samo sovraštvo do drugih/drugačnih ... ;)

OZ.verjetno si hotel reči, da ljudi na svetu druži sovraštvo do drugih in Slovenci niso nikakršna izjema....otherwise mi pa povej kje po svetu je drugače... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sym...poročilo EU bi lahko razumel kot "sovraštvo" do drugačnih držav, ureditev, načina življenja...ali novih članic...saj so stare dvakrat bolj gnile v določenih stvare kot "nove".

p.s. mojo rit pusti pri miru :fredy: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V mojo ulico se je priselil cigan, ki je zapovrh še gej! S sosedi že študiramo, kaj naj.

P.S. malo sumimo, da je zraven vsega še muslič!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odkleni vrata, nastavi rit in pazi, da boš obrnjen proti meki. je pa res, da te namesto njega lahko za rit uščipne sym :lol1:

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OZ.verjetno si hotel reči, da ljudi na svetu druži sovraštvo do drugih in Slovenci niso nikakršna izjema....otherwise mi pa povej kje po svetu je drugače... .)

good point - imaš res

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odkleni vrata, nastavi rit in pazi, da boš obrnjen proti meki. je pa res, da te namesto njega lahko za rit uščipne sym :lol1:

Si ja nor :eek: ! Raje se bom zaklenil v svoj varni domek in špegal skozi žaluzije, kaj se tam dogaja.

V petek se pa, kot vedno, s sosedi dobimo Pri kleparju na liter/liter, pa da nardimo plan, mater mu....!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V mojo ulico se je priselil cigan, ki je zapovrh še gej! S sosedi že študiramo, kaj naj.

P.S. malo sumimo, da je zraven vsega še muslič!

ko se bo začel po ulici z motorjem brez čelade in registrske vozit - akcija :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko se bo začel po ulici z motorjem brez čelade in registrske vozit - akcija :)

Ja! Pol pa silk čez, pa je rešeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja! Pol pa silk čez, pa je rešeno.

ampak, kaj ta gej musliman cigo z motorjem ni motorist? kaj pa motoristična kolegialnost?

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mali Jelinčići štajerske in primorske ! :devil: Zmagec ma vas rad ! ker ste tako prikupno naivni in vodljivi !

nasvidenje v naslednji vojni ! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak, kaj ta gej musliman cigo z motorjem ni motorist? kaj pa motoristična kolegialnost?

.)

Pa on nima motora, on ma skuter. To ni isto, pa še tega je sigurno vkrau :grim !

Si me pa v tolko prepričal, da bom namesto silka ponucal vrv za perilo obešat .) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Briga nas kaj eni uradnički tam mislijo ... Hanžki unite! :yea1: :lol1:

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!