Skoči na vsebino

Džamija, Romi in geji


SiR

Priporočene objave

Posebna trojna kombinacija za Tadeja in somišljenike ;-)

So ti že drugi povedali kaj si mislijo o tvoji trojni kombinaciji....

Evo ti:

Po moje je torej tole "poročilo" dobro za brisanje zadnje plati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še en proizvod inštitucije, ki na daleč ocenjuje zato, da ma folk kej za lapat in zato, da se dela da neki dela...

:SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men gredo vse te inštitucije za čovekove pravice že ornk na živce :wacko: kaj pa pobijanje nedožnih civilov v brezpotrebni in nesmiselni vojni v iraku? kaj pa kršenje človekovih pravic zaposlenih , v propadajočih podjetjih, kjer že par mesecev niso dobili plače? kaj pa preganjanje vojnih zločincev kot sta bush in blair?

kaj pa ščitenje pedofilov iz cerkvenih vrst?

ma dejte no nehat, s temi prenapihnjenimi liberalnimi umotvori. prav zanima me kako dolgo bi kateri od vas liberalcev zdržal v vašem idealnem svetu harmonije in utopije.vsi enotni vsi enakopravni...pa ja seveda ...malo morgen :krneki: :xx:

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dr.looney - to kar pišeš je vse iz istega filma :grim za katerega smo lokalno slovenci dobili slabšo oceno !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa pobijanje nedožnih civilov v brezpotrebni in nesmiselni vojni v iraku? kaj pa kršenje človekovih pravic zaposlenih , v propadajočih podjetjih, kjer že par mesecev niso dobili plače?

Ja do tega spoznanja pa Symru še ni prišel.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dr.looney - to kar pišeš je vse iz istega filma :grim za katerega smo lokalno slovenci dobili slabšo oceno !

ja iz istega filma, vendar so ti kadri izrezani..prikazujejo pa tiste nepomebne in jih napihnejo do onemoglosti

.zato mi gredo na živce.

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men gredo vse te inštitucije za čovekove pravice že ornk na živce :wacko: kaj pa pobijanje nedožnih civilov v brezpotrebni in nesmiselni vojni v iraku? kaj pa kršenje človekovih pravic zaposlenih , v propadajočih podjetjih, kjer že par mesecev niso dobili plače? kaj pa preganjanje vojnih zločincev kot sta bush in blair?

kaj pa ščitenje pedofilov iz cerkvenih vrst?

ma dejte no nehat, s temi prenapihnjenimi liberalnimi umotvori. prav zanima me kako dolgo bi kateri od vas liberalcev zdržal v vašem idealnem svetu harmonije in utopije.vsi enotni vsi enakopravni...pa ja seveda ...malo morgen :krneki: :xx:

dr.looney :devil:

Good point, pa vendarle....mogoče pa te stvari na globalni ravni obstajajo zato, ker ste/smo/so vsi že v mikro okolju sovražno nastrojeni do drugih soljudi...in potem mikroxmikroxmikro in pridemo na globalno raven....torej globoko vdihni in se umiri....s časom se bo to preneslo na tvojega soseda and so on...

P.s. ; V končni fazi pa mogoče pridemo do 70's reborn in bo Sheriff mnogo sexal :grim :grim :grim ..... :photo:

Mogoče vam bi pa pomagal ogled tegale in globok razmislek afterwards.... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Good point, pa vendarle....mogoče pa te stvari na globalni ravni obstajajo zato, ker ste/smo/so vsi že v mikro okolju sovražno nastrojeni do drugih soljudi...in potem mikroxmikroxmikro in pridemo na globalno raven....torej globoko vdihni in se umiri....s časom se bo to preneslo na tvojega soseda and so on...

P.s. ; V končni fazi pa mogoče pridemo do 70's reborn in bo Sheriff mnogo sexal :grim :grim :grim ..... :photo:

Mogoče vam bi pa pomagal ogled tegale in globok razmislek afterwards.... :blush:

ne ne to ni zaradi tega, ampak zaradi ene zadeve, ki poganja ves svet. in to je denar. govorica denarja pa ne pozna človekovih pravic. tiste ki pa že omenjajo so pa bolj za to, da se upraviči namen takšnih inštitucij.

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....vsi enotni vsi enakopravni...

dr.looney :devil:

... vsi drugačni...vsi tepeni... :devil:

Popravljeno . Popravil Jurij
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men gredo vse te inštitucije za čovekove pravice že ornk na živce :wacko: kaj pa pobijanje nedožnih civilov v brezpotrebni in nesmiselni vojni v iraku? kaj pa kršenje človekovih pravic zaposlenih , v propadajočih podjetjih, kjer že par mesecev niso dobili plače? kaj pa preganjanje vojnih zločincev kot sta bush in blair?

kaj pa ščitenje pedofilov iz cerkvenih vrst?

Saj imaš načeloma čisto prav, kaj čemo sploh s kakšnimi pravicami. Najbolje je biti čisto tiho, tiho... Bodo že naši vrli voditelji, brezgrešni in pravični ljudje ljudje naredili tako kot je najbolje za vse. Šli se bomo demokracije a v nedrjih bomo gojili tisto domačo, pristno, podalpsko ksenofobijo.

Daleč od tega, da bi se strinjal z vsem v poročilu. Se pa pri nekaterih kar ošpice pokažejo, ko se omenja Rome ali ljudi, ki so po poreklu iz bivših SFRJ republik. Tisto pa, da naj druge pogledajo, češ kako pa Italijani. A z njimi bi se primerjali? Jaz se ne in jim vedno prav veselo serviram našo skrb za italjansko manjšino naproti njihovi politiki in razmišljanjem. Pa poglejte, ko se do Hrvaške obnašamo tako kot sta se Avstrija in Italija do Slovenije. A to, da je prav? Se mi ne zdi. Se je treba bit sposoben malo v ogledalo pogledat.

Pizdimo na Hajderja, ker ne spoštuje odločitev ustavnega sodišča. A nebi prej malo pred svojim pragom pometli.

Leta 2000 sem bil "žrtev" akcije policijskih specijalcev. Malo so me zruvali, ker sem se upiral, dokler mi prisoten kriminalist ni pokazal značke. Potem so me preverili in se mi na koncu lepo opravičili. Deset minut kasneje so popakirali tapravega. Fantje so v redu in mi je bilo kasneje prav všeč videti, da delajo svoje delo. Obenem se pa zamisliš nad tem, kakšno moč ima državni aparat na razpolago proti svojemu državljanu. Kaj pa, če bi se zmotili a jih pač ne bi bilo briga in bi me dobro pretepli in pridržali 72 ur (ne vem, koliko lahko zdaj po zakonu) itn. - vse hipotetično. Državo je treba nadzirati in nadzora ni nikoli dovolj. Do fašizma ali komunizma ni nikoli daleč.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj imaš načeloma čisto prav, kaj čemo sploh s kakšnimi pravicami. Najbolje je biti čisto tiho, tiho... Bodo že naši vrli voditelji, brezgrešni in pravični ljudje ljudje naredili tako kot je najbolje za vse. Šli se bomo demokracije a v nedrjih bomo gojili tisto domačo, pristno, podalpsko ksenofobijo.

Daleč od tega, da bi se strinjal z vsem v poročilu. Se pa pri nekaterih kar ošpice pokažejo, ko se omenja Rome ali ljudi, ki so po poreklu iz bivših SFRJ republik. Tisto pa, da naj druge pogledajo, češ kako pa Italijani. A z njimi bi se primerjali? Jaz se ne in jim vedno prav veselo serviram našo skrb za italjansko manjšino naproti njihovi politiki in razmišljanjem. Pa poglejte, ko se do Hrvaške obnašamo tako kot sta se Avstrija in Italija do Slovenije. A to, da je prav? Se mi ne zdi. Se je treba bit sposoben malo v ogledalo pogledat.

Pizdimo na Hajderja, ker ne spoštuje odločitev ustavnega sodišča. A nebi prej malo pred svojim pragom pometli.

Leta 2000 sem bil "žrtev" akcije policijskih specijalcev. Malo so me zruvali, ker sem se upiral, dokler mi prisoten kriminalist ni pokazal značke. Potem so me preverili in se mi na koncu lepo opravičili. Deset minut kasneje so popakirali tapravega. Fantje so v redu in mi je bilo kasneje prav všeč videti, da delajo svoje delo. Obenem se pa zamisliš nad tem, kakšno moč ima državni aparat na razpolago proti svojemu državljanu. Kaj pa, če bi se zmotili a jih pač ne bi bilo briga in bi me dobro pretepli in pridržali 72 ur (ne vem, koliko lahko zdaj po zakonu) itn. - vse hipotetično. Državo je treba nadzirati in nadzora ni nikoli dovolj. Do fašizma ali komunizma ni nikoli daleč.

Ne ne bomo čisto tiho, ampak treba je opozarjati na bolj pomembne stvari. Poleg tega je treba vso stvar gledati kot celoto. Problemi Romov v Sloveniji niso ne vem kakšni hudi problemi.Zakaj? Zato se sami nočejo prilagoditi.Pa jim ni treba za to zanikati svoje kulture.Do določene meje se je treba prilagoditi.

Ne pa nočejo. Policija jim gleda skozi prste,veliko je kriminala. Če pa jim kdo na prste stopi pa takoj v skačejo v zrak, da so bogi pa ne vem kaj še. Ne biti tako naivni no.

Glede ostalih manjšin pa je v Sloveniji lepo poskrbljeno.

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V mojo ulico se je priselil cigan, ki je zapovrh še gej! S sosedi že študiramo, kaj naj.

P.S. malo sumimo, da je zraven vsega še muslič!

Če je muslič zna biti problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SymRu, takim kot si ti, bi odvzel slovensko državljanstvo.

Nisem nacionalist, ne gojim mržnje proti nobenemu narodu na svetu.

Kar se tiče EU, so v vsaki državi napadi, ja NAPADI na tujce, zažigajo džamije, sinagoge, afričane v časopisih javno označujejo za prepodajalce drog....

In verjemi mi, vem kaj govorim, ker sem 10 let živel na Dunaju.

In potem, ko javno skurcajo eno Slovenijo, se ti veseliš.

SRAM TE BODI!!!

Saj ne rečem, ni lepo, če so ljudje diskriminirani, ampak treba je zadevo gledati z druge strani:

v Sloveniji je ogromno ljudi, ki so brez dela, brez normalnih pogojev za življenje, pa jim nihče ne pomaga,samo zato, ker so Slovenci.

Ker oni niso manjšina.

Sediš v Ljubljani lepo zabubljen v svojem sanjskem svetu in sanjaš, kako lepo gre vsem Slovencem.

Realnost pa je malo drugačna. Pridi sem, na Štajersko. Boš videl družine z otroki, ki so se letos ogrevale s samo 1000 litri kurilnega olja. Ker za več ni bilo denarja. Po možnosti je to bila hiša, ki je brez fasade, z okni, skozi katere piha, z izolacijo strehe, da te kap. V trgovini sem neštetokrat videl otroke, ki so imeli pobožno željo, da bi jim mati kupila eno malo čokoladico, za 100 SIT, pa je niso dobili. Ker ni denarja.

Pa se nihče ne zgraža zaradi tega. Ker niso cigani.

Pošiljamo pomoč v Darfur, doma pa otroci nimajo kaj za jest.

Ti pa se sekiraš, ker en peder ne sme v gostilno, ker mu lastnik tega ne pusti.......

Se zgražaš nad tem, da muslimani nimajo mošeje in se za bajram stiskajo v hali Tivoli, medtem, ko se družine z majnimi otroci celo leto stiskajo v premajnih in vlažnih stanovanjih.

razmisli malo, katere krvi je mati, ki te je rodila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je muslič zna biti problem.

Jaz mislim da je, ker je zadnič hodo po vrtu z enim takim čudnim šalom namotanim okrok glave. Zaj ne vem, mogoče si je pral lase, pa si ga je zato omotal okoli ampak dvomim. Po moje je muslič, ker naša ulica take čudne tipe na daleč zavoha :grim !

Popravljeno . Popravil vapotek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SymRu, takim kot si ti, bi odvzel slovensko državljanstvo.

Nisem nacionalist, ne gojim mržnje proti nobenemu narodu na svetu.

In potem, ko javno skurcajo eno Slovenijo, se ti veseliš.

SRAM TE BODI!!!

Saj ne rečem, ni lepo, če so ljudje diskriminirani, ampak treba je zadevo gledati z druge strani:

v Sloveniji je ogromno ljudi, ki so brez dela, brez normalnih pogojev za življenje, pa jim nihče ne pomaga,samo zato, ker so Slovenci.

Ker oni niso manjšina.

Sediš v Ljubljani lepo zabubljen v svojem sanjskem svetu in sanjaš, kako lepo gre vsem Slovencem.

Realnost pa je malo drugačna. Pridi sem, na Štajersko. Boš videl družine z otroki, ki so se letos ogrevale s samo 1000 litri kurilnega olja. Ker za več ni bilo denarja. Po možnosti je to bila hiša, ki je brez fasade, z okni, skozi katere piha, z izolacijo strehe, da te kap. V trgovini sem neštetokrat videl otroke, ki so imeli pobožno željo, da bi jim mati kupila eno malo čokoladico, za 100 SIT, pa je niso dobili. Ker ni denarja.

Pa se nihče ne zgraža zaradi tega. Ker niso cigani.

Pošiljamo pomoč v Darfur, doma pa otroci nimajo kaj za jest.

Ti pa se sekiraš, ker en peder ne sme v gostilno, ker mu lastnik tega ne pusti.......

Se zgražaš nad tem, da muslimani nimajo mošeje in se za bajram stiskajo v hali Tivoli, medtem, ko se družine z majnimi otroci celo leto stiskajo v premajnih in vlažnih stanovanjih.

razmisli malo, katere krvi je mati, ki te je rodila.

daljši odgovor sem poslal po PM-u, da bo bolj jasno, kako in kaj.

tukaj pa samo še javni zagovorček:

- kot prvo: nisem se 'veselil', ko so skurcali Slovenijo, samo vrgel sem kost, ker je nestrpnosti na tem forumu toliko, da glava peče...

- kot drugo: moja mati je zame dovolj plemenite krvi ... kmečka in pobožna, iz revne kmečke družine, bilo je 12 otrok, 8 je še živih, sredi zime so v šolo hodili tudi bosi in peš tja v sv. Trojico... babica je sama za vse skrbela, dedek je bil gastarbajter mizar... vedno se je tam trdo in krvavo delalo...

- kot tretje: ne sekiram se, če 'peder ne sme v gostilno'; skrbi me, če vsi vidijo v tem pedru največji problem v državi in ne znajo ločiti 'gnilih čefurjev' od 'priseljencev z juga', ki marsikdaj niso krivi za stiske - včasih pa tudi (pa tudi 'pravih slovencev' je dovolj 'gnilih')...

- kot četrto: če bi sledil forum ves čsa in vedno, odkar sem gor, bi videl, da vedno opozarjam na socialne probleme pri nas, na Haloze, Slovenske gorice, od koder sem doma, in podobno; da mi je smešno, ko kdo omenja Darfur in ko motoristi jokcajo, ker je registracija predraga ...

- nad pomanjkanjem mošeje se ne zgražam, a po drugi strani tudi ne jokam, ker slovenija nima dirkališča...

skratka: brcnil si v temo, poscal si se napačnemu na predpražnik

ti niti ne zamerim tistega: "SRAM TE BODI!", ker sem tvoje pisanje na forumu pogosto bral z užitkom...

tako, neumnosti sem za danes na svoj račun prebral že dovolj, zato grem še malce počivat... me je danes zjutraj malce ruknil pritisk, pa sem na prisilnem bolniškem.

PS: mati, ki me je rodila, me je tudi naučila, da tudi če je nekdo reven, še ni manj vreden - in obratno; pa še marsikaj drugega ... organizirala je številne krvodajalske akcije, z avtom je razvažala hrano najrevnejšim in jim priskrbela oblačila ter še kaj nujnega ... in ker so ji v torek našli ponovno eno bulo in jo morda čaka še ena bitka z rakom, je danes bila tvoja opazka o njej tako zelo mimo, da si tega sploh ne moreš predstavljati.

Ampak - dovolj o tem.

Ps2: "go, EU, go!!!" je bilo pa cinično... sem skeptik takih 'vključevanj'. vedno je kaka čizma, ki druge gazi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SymRu, takim kot si ti, bi odvzel slovensko državljanstvo.

Nisem nacionalist, ne gojim mržnje proti nobenemu narodu na svetu.

Kar se tiče EU, so v vsaki državi napadi, ja NAPADI na tujce, zažigajo džamije, sinagoge, afričane v časopisih javno označujejo za prepodajalce drog....

In verjemi mi, vem kaj govorim, ker sem 10 let živel na Dunaju.

In potem, ko javno skurcajo eno Slovenijo, se ti veseliš.

SRAM TE BODI!!!

Saj ne rečem, ni lepo, če so ljudje diskriminirani, ampak treba je zadevo gledati z druge strani:

v Sloveniji je ogromno ljudi, ki so brez dela, brez normalnih pogojev za življenje, pa jim nihče ne pomaga,samo zato, ker so Slovenci.

Ker oni niso manjšina.

Sediš v Ljubljani lepo zabubljen v svojem sanjskem svetu in sanjaš, kako lepo gre vsem Slovencem.

Realnost pa je malo drugačna. Pridi sem, na Štajersko. Boš videl družine z otroki, ki so se letos ogrevale s samo 1000 litri kurilnega olja. Ker za več ni bilo denarja. Po možnosti je to bila hiša, ki je brez fasade, z okni, skozi katere piha, z izolacijo strehe, da te kap. V trgovini sem neštetokrat videl otroke, ki so imeli pobožno željo, da bi jim mati kupila eno malo čokoladico, za 100 SIT, pa je niso dobili. Ker ni denarja.

Pa se nihče ne zgraža zaradi tega. Ker niso cigani.

Pošiljamo pomoč v Darfur, doma pa otroci nimajo kaj za jest.

Ti pa se sekiraš, ker en peder ne sme v gostilno, ker mu lastnik tega ne pusti.......

Se zgražaš nad tem, da muslimani nimajo mošeje in se za bajram stiskajo v hali Tivoli, medtem, ko se družine z majnimi otroci celo leto stiskajo v premajnih in vlažnih stanovanjih.

razmisli malo, katere krvi je mati, ki te je rodila.

:OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sediš v Ljubljani lepo zabubljen v svojem sanjskem svetu in sanjaš, kako lepo gre vsem Slovencem.

Realnost pa je malo drugačna. Pridi sem, na Štajersko. Boš videl družine z otroki, ki so se letos ogrevale s samo 1000 litri kurilnega olja. Ker za več ni bilo denarja. Po možnosti je to bila hiša, ki je brez fasade, z okni, skozi katere piha, z izolacijo strehe, da te kap. V trgovini sem neštetokrat videl otroke, ki so imeli pobožno željo, da bi jim mati kupila eno malo čokoladico, za 100 SIT, pa je niso dobili. Ker ni denarja.

Pa se nihče ne zgraža zaradi tega. Ker niso cigani.

Pošiljamo pomoč v Darfur, doma pa otroci nimajo kaj za jest.

Ti pa se sekiraš, ker en peder ne sme v gostilno, ker mu lastnik tega ne pusti.......

Se zgražaš nad tem, da muslimani nimajo mošeje in se za bajram stiskajo v hali Tivoli, medtem, ko se družine z majnimi otroci celo leto stiskajo v premajnih in vlažnih stanovanjih.

razmisli malo, katere krvi je mati, ki te je rodila.

Sym je povedal svoje. Jaz bom dodal nekaj svojih misli na tvoj post:

- v čem je problem, če je večina ljudi v Sloveniji tako navajena, da trznejo samo na, v medijih, predstavljeno revščino. A so za to krivi Romi? A mogoče Romi bolje živijo zaradi tega? A se ljudje zgražajo, ker tudi Romi živijo v slabih razmerah? A jim država daje kar tako denar, ki bi ga drugače dala slovenskim družinam?

- nihče se ne sekira nad posameznimi primeri. A kolikor jaz spremljam sceno je homofobija pri nas prav moderna. Zaskrbljujoče je, ko sovraštvo začnejo netiti mediji in politiki.

- cela Slovenija je posejana s cerkvami, te se ponoči prav lepo svetijo. Pri nas imamo tudi pravoslavno cerkev. In, v naši dobroti, nismo pripravljeni našim državljanom islamske veroizpovedi omogočiti izgradnjo verskega objekta. In kako bo neizgradnja mošeje pomagala družinam z majhnimi otroci, ki se celo leto stiskajo v premajnih in vlažnih stanovanjih?

Nacisti so za vse probleme krivili Jude. Mi za vse odvzeme prednosti krivimo avtomobiliste.

Najtežje si je nastaviti ogledalo.

P.S.

Ne glede na oddaljenost in vse ostalo se Darfurska tragedija ne da primerjati z ničemer, kar se dogaja pri nas. ZN zmeraj zbirajo denar za takšna področja. Vseslovenska akcija za Darfur je projekt Predsednika Države in bi svojo jezo moral usmeriti na njega.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče problematike Romov je problem v tem, da jim nihče nič ne more, nek dušebrižnik iz Španije pa bi jim rad dal še več pravic. Zakaj so Romi brezposelni? Ker dobivajo preveč podpore. Družina s tremi otroki dobiva mesečno cca 180000 SIT (podatek je bil objavljen pred kakšnim mesecem, če najdem link ga bom dodal), brezplačni vrtec, brezplačne šolske potrebščine, brezplačno zemljišče za hišo, brezplačno komunalno urejanje zemljišč,... pa 24 ur na dan časa zase. Le kdo bi bil tako neumen in hodil v službo za 80000 SIT in izgubil ostale bonitete? Droben kriminal pa je v okolici romskih naselij vsakodnevni pojav. Zakaj je precejšen del kmetijskih površin na Krškem polju neobdelan? Ker kmetu Romi poberejo ves pridelek. Pa vožnje z neregistriranimi avti, pa nasilništvo,... In temu se ne reče homofobija ali sovraštvo do drugačnih ampak boj za lastne pravice oziroma enakopravnost. Če Rom postavi hišo na tuji zemlji, mu jo občina legalizira in komunalno opremi. Pa poskusi ti storiti isto. Ali je to enakopravnost???

Primer v Bršljinu: ali ima otrok zato ker je Rom motiti pouk ostalih učencev? Kdo bo zagovarjal pravico ostalih učencev do nemotenega pouka? A to pa ni človekova pravica? In pravica do varnosti učencev in njihove lastnine v šolah? Tako naš Hanžek kot tale Španec znajo zagovarjati le problematične osebke, ki vsakodnevno kršijo osnovne človekove pravice drugim oziroma postavljajo svoje pravice pred pravice drugih.

Darfur in ostalo pa ni predmet tega topica. Le v vednost: nakazal nisem niti tolarja. Sem pa na tisti predsednikovi strani ( http://www.gibanje.org/) pojasnil svoje stališče oziroma predlagal naj se z zbranim denarjem kupi hrana v Sudanu od sudanskih proizvajalcev, z delom denarja pa naj se kupi (prav tako v Sudanu oziroma okolici) orodje, semena in gnojila za pridelavo hrane. Če se hrana namreč kupi v Evropi, bodo kasirali tisti ki imajo že vsega dovolj, istočasno pa uničiš še pridelavo hrane v Sudanu, ker je kar naenkrat dovolj zastonj vsega iz humanitarne pomoči.

Odgovora seveda nisem dobil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče problematike Romov je problem v tem, da jim nihče nič ne more, nek dušebrižnik iz Španije pa bi jim rad dal še več pravic. Zakaj so Romi brezposelni? Ker dobivajo preveč podpore. Družina s tremi otroki dobiva mesečno cca 180000 SIT (podatek je bil objavljen pred kakšnim mesecem, če najdem link ga bom dodal), brezplačni vrtec, brezplačne šolske potrebščine, brezplačno zemljišče za hišo, brezplačno komunalno urejanje zemljišč,... pa 24 ur na dan časa zase. Le kdo bi bil tako neumen in hodil v službo za 80000 SIT in izgubil ostale bonitete? Droben kriminal pa je v okolici romskih naselij vsakodnevni pojav. Zakaj je precejšen del kmetijskih površin na Krškem polju neobdelan? Ker kmetu Romi poberejo ves pridelek. Pa vožnje z neregistriranimi avti, pa nasilništvo,... In temu se ne reče homofobija ali sovraštvo do drugačnih ampak boj za lastne pravice oziroma enakopravnost. Če Rom postavi hišo na tuji zemlji, mu jo občina legalizira in komunalno opremi. Pa poskusi ti storiti isto. Ali je to enakopravnost???

Primer v Bršljinu: ali ima otrok zato ker je Rom motiti pouk ostalih učencev? Kdo bo zagovarjal pravico ostalih učencev do nemotenega pouka? A to pa ni človekova pravica? In pravica do varnosti učencev in njihove lastnine v šolah? Tako naš Hanžek kot tale Španec znajo zagovarjati le problematične osebke, ki vsakodnevno kršijo osnovne človekove pravice drugim oziroma postavljajo svoje pravice pred pravice drugih.

Darfur in ostalo pa ni predmet tega topica. Le v vednost: nakazal nisem niti tolarja. Sem pa na tisti predsednikovi strani ( http://www.gibanje.org/) pojasnil svoje stališče oziroma predlagal naj se z zbranim denarjem kupi hrana v Sudanu od sudanskih proizvajalcev, z delom denarja pa naj se kupi (prav tako v Sudanu oziroma okolici) orodje, semena in gnojila za pridelavo hrane. Če se hrana namreč kupi v Evropi, bodo kasirali tisti ki imajo že vsega dovolj, istočasno pa uničiš še pridelavo hrane v Sudanu, ker je kar naenkrat dovolj zastonj vsega iz humanitarne pomoči.

Odgovora seveda nisem dobil.

točn tko :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekoc je nekdo nekje dejal "kill ´em all and let god sort ´em out."

sicer nekoliko drasticen pristop k zadevi, a ce bi vkljucili se politike v to racunico....... :devil:

I´m baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaad :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

boli me kurac za vse, mam svojih problemov dovolj pa da bi mi v mojo ulico džamijo postavli se tudi ne bojim! :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

boli me kurac za vse, mam svojih problemov dovolj pa da bi mi v mojo ulico džamijo postavli se tudi ne bojim! :angry2:

ditto

i am autta hir, ne bi rad prišel na nivo, ko bi nekomu šimfal čez mater ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!