Skoči na vsebino

MOTORJI & KONJI


moto rider

Priporočene objave

Misliš motore ter konje in kobile, ki jih vozijo? :hmm: :fredy:

neeeee :slap: vsak motor more met konje, ker samo navor ni dovolj da gre. torej konji in motorji so povezani, pa več ko je konjev boljši je :grim

ono o kobilah je pa druga zgodba :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zame samo tisti kwoji, ki so v mašini :OK:, jih je pa zaenkrat še premalo :cry:

z unimi štirinožnimi mam pa slabe izkušnje :angry2: , tako da nein danke :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

konji so super.mogoč nekoč ko bo cajt zamenjajo motor :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamenjajo? A si nore gobe jedel? :eek:

probaj kdaj ... ti ne bo škodilo

...pa za vas? :?

PS: zame so konji konji motor pa motor ...

no, en ise na pleh in konja navežejo bolj, kot na lastne partnerje ... in niso redkost bejbe, ki v konju ali motorju simbolizirajo svojega neobstoječega idealnega partnerja ... seveda: konj in motor načeloma zmer ubogata ... konj je pa še dovolj obdarjen :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi reku, da stvar gre skupaj. Dr. Rugelj bi mogoče lahko ugotovil, da je motor za marsikoga podaljšek lesenega konjička iz mladosti, pa uresničitev neuresničenih sanj o življenju kavboja ...

No zaenkrat sem bolj trdno v sedlu mojega jeklenega konjička kot na pravem konjskem hrbtu, priznam pa, da bi z veseljem poskusil kakšno ježo po terenu (ne tam v krogu, ko te 300 ljudi gleda) . :OK:

Fičo konji & konji je zakon ! :worship:

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšna ideja kako konje priklicat iz karterja v cilindre :?

Zašepetaj mu kaj lepega na uho, pa zlatga prosa mu obljubi :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zašepetaj mu kaj lepega na uho, pa zlatga prosa mu obljubi :lol1:

mogoče bo to šlo, k na oves ne palijo :P (prev. motor-up)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Op.prev

Z besedico OVES je tukaj mišljeno 98 ali 100 oktansko pogonsko gorivo !! :lol1:

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamenjajo? A si nore gobe jedel? :eek:

svoje cajte sem precej preživel s konji,pol je pa začel zmanjkovat časa da bi pomagal na kmetiji in s tem odslužil 'mojega' konja. da bi pa plačeval za tisto uro na teden,mi pa ni. sej pravm,k bo tok cajta da bom lahko sam skrbel zanj,ga bom pa mel.pol bo mogoč tud zmanjkal cajta za motor? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

probaj kdaj ... ti ne bo škodilo

Kaj naj probam - konje ali čudne gobe? ;) Sicer pa verjamem, da je jahanje fajn, le da ne bi tega zamenjal z motorjem.

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ma je**š konje. To je še bolj trmasto kot motor in še bolj sili po svoje. Pa še z večje višine zružiš na tla. Ni to zame.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lobo, točno to sem jaz rekel in ko sem nehal s konji sem začel z motorji. In potem tud iz motorji zružil :) Zgleda, da le ni bila kriva tista trmasta neosedlana kobila, ki me je parkrat skipala kot tazadnjega kretena :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lobo, točno to sem jaz rekel in ko sem nehal s konji sem začel z motorji. In potem tud iz motorji zružil :) Zgleda, da le ni bila kriva tista trmasta neosedlana kobila, ki me je parkrat skipala kot tazadnjega kretena :)

Ma to je vse kobila kriva. Ti je pol že v kri prišlo, da moraš od časa do časa malo lečt in odpočit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko govorite o konjih in konjski sili Ks ,pa naj nekdo pove kako so prvič prišli do Ks in zakaj se sploh reče konjska sila (namreč je v povezavi z konjem,ki je opravil določeno delo).Danes imamo KW ki je preračunan iz Ks. 1 Ks=0,74Kw :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kaki preračunan iz konjev :slap:

Watt je metrična enota po SI standardu in znaša 1 kg·m2·s−3

The horsepower was defined by James Watt (1736-1819), the inventor of the steam engine, who determined after careful measurements that a horse is typically capable of a power rate of 550 foot-pounds per second. This means that a horse, harnessed to an appropriate machine, can lift 550 pounds at the rate of 1 foot per second.

Ampak da ne bo :topic: , tudi sam veliko jaham, in osebno mislim da ni nikakršne primerjave med motorji in konji. Konj je zelo inteligentna žival in to je včasih dobro, včasih pa slabo. Lahko bi povedal na stotine zanimivih zgodbic....

Zanimiv je konjev čut za vzdušje jahača, ali vzdušje na spluh. Velikokrat jaham z mp3 playerjem in ne morte verjet: na Iron Maiden, Metalico itd..., se kobili čist strga, jo je treba skoz nazaj šponat, na izi muzko pa na izi. Očitno čuti "good vibes" in "cool vibes" od mene.

Neverjetno kakšen spomin imajo konji na najmanjše detajle. Enkrat se mi je zgodilo, da se kobila trmasto spunta ob neki poti v gozdu, kjer sva bila do takrat samo dvakrat. Ni mi bilo jasno, kaj jo moti, potem pa ugotovim, da manjka en borovček 5m od poti (so ga posekali). Zadnjič ni hotela v boks, ker sem zamenjal eno desko na stranici (jaz na uč nisem videl nevem kakšne razlike)...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko govorite o konjih in konjski sili Ks ,pa naj nekdo pove kako so prvič prišli do Ks in zakaj se sploh reče konjska sila (namreč je v povezavi z konjem,ki je opravil določeno delo).Danes imamo KW ki je preračunan iz Ks. 1 Ks=0,74Kw :OK:

ane,smo pa tud brihtni,ko tolko pametujemo :blink: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam ne vem, kje so anglofoni zajebal - a se na konju vozi al na motorju jezdi? kakorkolobrnešriderjeriderpress :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V slovenščini orig.:

-Konj vozi: kadar vleče voz

-Voznik ne vozi konja ampak vprego/voz

V Angleščini (kakor jaz razumem) "to drive" originalno pomeni priganjati, voditi, goniti .....

Torej lahko konja peš "drivaš" iz travnika v hlev, ali pa "drivaš" čredo konj na pašo, ali pa "drivaš" konja, ki nekaj vleče.

"ridaš" pa konja ko sediš na njem.

Danes se sicer "to drive" uporablja za vsemogoče zadeve. Ampak če gledamo izvor besed, voziti nikakor ni isto kot "to drive" ........................................se mi zdi...... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej, iz tega, da pač angleži obojemu rečejo "rider" (tako vozniku motorja, kot jezdecu konja, ali jezdecu osla, če smo že pri tem), je nastala priljubljena slovenska fama, da so motoristi pa "jezdeci" :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, k ste že glih dreznil... jest kot strojnik ne poznam konjske sile :grrr in je tut noben taprau strojnik ne. KS prihaja iz srbo-hrvaščine "konska snaga", torej... konjska moč .)

Drgač sm pa enkrat probou jahat konja.... pa mi je motor bl všeč :grim bl uboga, pa še tepst ga ni treba :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!