Skoči na vsebino

MOTORJI & KONJI


moto rider

Priporočene objave

No, k ste že glih dreznil... jest kot strojnik ne poznam konjske sile :grrr in je tut noben taprau strojnik ne. KS prihaja iz srbo-hrvaščine "konska snaga", torej... konjska moč .)

Drgač sm pa enkrat probou jahat konja.... pa mi je motor bl všeč :grim bl uboga, pa še tepst ga ni treba :lol1:

No zdej pa še razlož odkje Nemcem PS (v Nemšćini je kratica za Pferde Sterke) a misliš,da so oni tud prevel iz Cirilice, po moje ko je Deimler Benz uporabljal PS pri prvih avtomobilih,so naši južni bratje od nas lesene karole uvažal. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, če bi bile še ženske tako majhnih pozornosti vesele, kakor konji (in kobile). Samo poglej tegale rjavca, kako bistro gleda, zaradi tistih nekaj skromnih rož!!!

Med konjem in motorjem, je le ena majčkena razlika;

Motor po zim' odjaviš, konja pa ne moreš... :? :hmm: :hmm: :hmm: :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Med konjem in motorjem, je le ena majčkena razlika;

Motor po zim' odjaviš, konja pa ne moreš... :? :hmm: :hmm: :hmm: :grim

Pa za motorjem ne rabiš garaže kidat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pa za motorjem ne rabiš garaže kidat.

"Ne boš več moj prjatel", če boš konje in kobile šimfal. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oba lahko odjaviš.

Motor na upravni enoti,

konja pa pri mesarju.

:P

:angry2: :nono: :fight1: :P :yea1:

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O, še ena dobra povezava: se peljati z motorjem na horsburger! :OK: B)

Za kazen in storjeni greh, zmoli 100 očenašev. Oče, odpusti jim, saj ne vedo kaj počnejo :fight2:...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O, še ena dobra povezava: se peljati z motorjem na horsburger! :OK: B)

:grim :grim Zdej ga pa že neki cajta nism... bom jutr :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kazen in storjeni greh, zmoli 100 očenašev. Oče, odpusti jim, saj ne vedo kaj počnejo :fight2: ...

Ne znam. A lahko grem namesto tega na horsburger? O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je en prejle spraševau kako so določili konsko moč... Nekje sem slišal, da je enkrat en konj dvigoval en kviht(določene teže) in ko ga je dvignu so ga s5 nazaj dol spustil in to je delou tolk časa, da je konj crknu(to ne verjamem-verjetno tolk časa, da ni mogu več dvigovat) in pol so to lepo preračunali in vrgli skup v preračun maso kvihta, ''višino'' in čas pa je ratala enota...

Ima pa skor vsaka velesila svojo definicijo za konjsko silo... Wikipedija

Najzanimivejša mi je Britanska... Izkustvene formule so mi ble zmerej pri srcu...

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Precej blizu ste že,samo konj je res delal celi dan nato so izračunali opravljeno delo in dobili konjsko silo. Bom še malo počakal stem kaj je konj točno opravljal -sigurno pa takrat ni CRKNIL. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ko bo bencin predrag ali ga pač ne bo si bom umislil konja. Pol pa šus po tazadnjih in na pot po svetu. Pa na kak zbor ipd.

... iiiiiiihhhaaaaha ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
...pa za vas? :?

se popolnoma strinjam :worship: :worship: :worship:...Sicer sedaj že nekaj let na žalost nisem jezdila :closedeyes: .... A določeni občutki na motorju se definitivno najbližje dajo primerjat z občutki in čustvi, ter povezanostjo z konjem ( motorjem) ob ježi.... :wub: :wub: :wub:

malce off topic, ampak....je pa tud res, da pozman kar nekaj oslow, ki neodgovorno vozijo preveč konjev....in na žalost po naših cestah in ne na pisti :unsure: :unsure: :unsure: ....

Popravljeno . Popravil mačka27
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je pa tud res, da pozman kar nekaj oslow, ki neodgovorno vozijo preveč konjev....in na žalost po naših cestah in ne na pisti :unsure: :unsure: :unsure: ....

Pa vseno :devil: ,za osla je že en sam konj dovolj. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Nejko" kaj čm pol nardt z mojim 163 + Akrapo.mal zaprt al kaj mi predlagaš. :whistle:

hehe, to pa je itak bomba še večja...jaz se nadejam čez par let, da jih bo tam malo pod 180, če bo vse po sreči...več ko jih je, večja uživancija :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pa da malo obudimo tole temo...

Ker sem približno frišen na forumu, sem ga tudi malo raziskoval in naletel (med vsemi ostalimi, ki se tičejo motorjev) tudi na tole temo.

Pa vidim, da vas ni ravno veliko, ki bi se ukvarjali s konjeništvom. Mogoče se pa zdaj še kdo najde. No, jaz pa se kar na veliko ukvarjam s konji - vsakodnevni treningi, jahalne šole, šolanje konj... Pa če koga zanima ali pa če pride samo na obisk na naš klub, pa četudi samo na ogled in pijačo, naj se mi javi! Dobrodošli!!! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

meni so motorji in konjeništvo tudi idealna kombinacija. presenetljivo kolk zna ena konjska moč s 500 kg potegnit yes.gif še bolj žur pa je k se ustav, ne da bi ''šofer'' na bremzo stisnu FIJUUUU ... sicer pa super šport za zimski čas!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!