Skoči na vsebino

Komplet prve pomoči za motoriste in prva pomoč ob nezgodi


Ervina

Priporočene objave

pred eno uro, KARMEN1 pravi:

Čelada se sname v primeru, da je ponesrečenec v nezavesti in še to s pomočjo druge osebe.

Si že storila usodno napako! Zakaj bi snela čelado nezavestnemu? Ni potrebe, če poškodovani diha. Čelada se sname edino v primeru, če poškodovanec ne diha ali je zaradi drugih okoliščin neposredno ogrožena dihalna pot, skratka je brez tega, da bi odstranil čelado ne bi moral zavarovati oz. sprostiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, DAMI34 pravi:

točno tako, saj to pojasnjujem že kakih 50 strani.

če razčlenimo prometno nesrečo.

1. samo en udeleženec, padeš in ni nikogar, hude poškodbe, moped v malinah...kako boš do prve pomoči? Ne moreš.

2. če so milejše poškodbe in si pokreten, verjetno PP ne rabiš mar ne? Za praske se človek hitro znajde.

3. če je udeležen avto se lahko uporabi avto komlpet, ki je nekoliko večji, pa še to za samo par zadev. Torej kompresija in povitje rane.

Drucga z PP nimaš kaj počet. Sploh pa ne z moto PP.

ps. js mam PP, ker jo rabim zase. V škatlici PP mam namreč koplet za flikanje gume. Zlo uporabno :P

 

 

 

Kaj tebi še vedno ni jasno ? Če imaš prvo pomoč s seboj, jo lahko uporabiš. Iz nič jo ne moreš ustvariti. Uporabiš tisto, kar imaš. In prva pomoč je nekaj, nič je pa totalni nič.

Pa ne nabijaj spet o nekih situacijah, ker si totalno smešen. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bemumast Dami ...sam ma prov . Pustimo kazni zarad datuma itd .......pa tud vrjamem ,da bolj malo napišejo kazni glede ,da jo imaš pa je pretečen rok ......vsak normalen bi opozoril  in nasvidenje .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, dr.looney pravi:

....in škarje si dobil kje....v skatlici za PP....:ras:

hlačke ti strgat to lahko tudi s zobmi naredim... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15/02/2017 ob 19:09, Lenkas pravi:

Upam, da bo to uredu. Mam vse kar more bit v PP. Vse je v originalnih torbicah.@Borutt

Bump @Borutt. Prosim povej če je uredu, da se bom brez skrbi vozil okol. Hvala 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, VS800 pravi:

Men se še nobena gaza ni pokvarla:yea1:

Gaze, frbanti... to se nič kaj dosti ne postara. Razen če je še s kako dezinfekcijo poštupano, ampak je itak v original vrečki zaprto... Se pa postara flajšter. Po dolgih letih, preverjeno, ne prime več dobro, al pa sploh ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Andrejcer pravi:

Si že storila usodno napako! Zakaj bi snela čelado nezavestnemu? Ni potrebe, če poškodovani diha. Čelada se sname edino v primeru, če poškodovanec ne diha ali je zaradi drugih okoliščin neposredno ogrožena dihalna pot, skratka je brez tega, da bi odstranil čelado ne bi moral zavarovati oz. sprostiti.

Celada se v vecini primerov sname. Sploh pri nezavestnemu ker ga je treba dati v stabilni bocni polozaj in ga nadzirati. Za snemanje celade morata biti dva. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Lenkas pravi:

Bump @Borutt. Prosim povej če je uredu, da se bom brez skrbi vozil okol. Hvala 

Če sem prav razumel, imaš en komplet v večih embalažah. Nobenega problema ne vidim. Glavno, da imaš vse s seboj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, solorider pravi:

hlačke ti strgat to lahko tudi s zobmi naredim... :whistle:

In ce imas plasticne zobe.....ostanejo na hlackah.....:lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, VS800 pravi:

Men se še nobena gaza ni pokvarla:yea1:

Men pa :blush:

Tista čez kero domač orehovc precejam :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še zmeraj nisem dobil odgovora kam naj dam PP?

Jakna je premajhna s premajhnimi žepi, na motorju ni lukenj kamor bi jo lahko dal. 

Se pravi ponavljam vprašanje, kam naj jo dam?

Konsenz na forumu, če prav zastopim je, da je po zakonu obvezna. Glede uporabnosti je že več različnih mnenj. Še najbolj se mi dopade, da če je nimaš je ne moreš uporabiti, oziroma dualno, če jo imaš, jo lahko.

Drugo vprašanje ki sem ga že izpostavil, kakšna je razlika med PP in varnostnim trikotnikom?

Večina padcev motoristov ni usodnih, tako da bi bilo verjento še bolj koristno sabo voziti varnostni trikotnik, da zavaruješ mesto nesreče. Se pravi če zakonodajalec določi obvezno varnostni trikotnik za motoriste, kje ga boste vozili.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, Borutt pravi:

Če sem prav razumel, imaš en komplet v večih embalažah. Nobenega problema ne vidim. Glavno, da imaš vse s seboj. 

Super hvala.

 

pred 26 minutami, twom pravi:

Še zmeraj nisem dobil odgovora kam naj dam PP?

Zadnji policist, k sm ga to vprašal mi je odgovoril "briga me, zaradi mene si jo zasalotejpaj na tank, to ni moj problem, moraš jo met". 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, HD-Dyna pravi:

Men pa :blush:

Tista čez kero domač orehovc precejam :P

Jaz tudi, bova naredila primerjavo in probo? ;) Tukaj mi pridejo prav stare prve pomoči, ki jih je kar precej pri hiši. Pa otroka se rada igrata s tistimi pretečenimi gazami in podobnim.

Nazaj na temo, kje jaz vidim probleme pri stvari:

1. Kot prvo, niti ne vem, kako bi znal ravnati, če bi prišel na mesto nezgode in bi moral nuditi prvo pomoč. Nimam kakšnih zadržkov glede krvi in podobnega. Ampak če bi v rokah držal razmesarjene ude, nezavestno telo, glavo z okoli obrnjenimi očmi,..., ne vem, kako bi reagiral. Gotovo bi bil šokiran, ampak upam, da bi znal pravilno pomagati. Verjamem pa, da marsikdo ne bi znal/mogel/...

2. Prostor na motorju je gotovo problem. Ker ni tako veliko prostora kot je na primer v avtu, pride do težave, pa čeprav je PP za motor precej manjša. Naj povem, da s seboj vedno vozim PP, res pa je, da sem imel na enem motorju, ki je imel malo prostora, spravljeno tisto nemško, ki je manjša in je šla noter. Za tehnični pregled sem imel slovensko v nahrbtniku, med vožnjami pa nemško (vem, Borutt, to je prekršek in če bi bil pri tem ujet, bi brez ugovorov plačal kazen).

3. Ta pa je čisto osebna, iz lastne izkušnje. Imel sem prometno nezgodo s hudimi poškodbami, med katerimi je bil tudi dvojni odprti zlom noge. Prav pomoč ni bila niti najdena niti uporabljana. Ker sem bil jaz nezavesten, človek ki pa mi je pomagal, pa je niti ni iskal. Pa je bilo za ustaviti kar precej krvi. In sem vseeno preživel. Tako da včasih je dobro imeti tudi nekaj sreče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, gretzky pravi:

Jaz tudi, bova naredila primerjavo in probo? ;) Tukaj mi pridejo prav stare prve pomoči, ki jih je kar precej pri hiši. Pa otroka se rada igrata s tistimi pretečenimi gazami in podobnim.

Nazaj na temo, kje jaz vidim probleme pri stvari:

1. Kot prvo, niti ne vem, kako bi znal ravnati, če bi prišel na mesto nezgode in bi moral nuditi prvo pomoč. Nimam kakšnih zadržkov glede krvi in podobnega. Ampak če bi v rokah držal razmesarjene ude, nezavestno telo, glavo z okoli obrnjenimi očmi,..., ne vem, kako bi reagiral. Gotovo bi bil šokiran, ampak upam, da bi znal pravilno pomagati. Verjamem pa, da marsikdo ne bi znal/mogel/...

2. Prostor na motorju je gotovo problem. Ker ni tako veliko prostora kot je na primer v avtu, pride do težave, pa čeprav je PP za motor precej manjša. Naj povem, da s seboj vedno vozim PP, res pa je, da sem imel na enem motorju, ki je imel malo prostora, spravljeno tisto nemško, ki je manjša in je šla noter. Za tehnični pregled sem imel slovensko v nahrbtniku, med vožnjami pa nemško (vem, Borutt, to je prekršek in če bi bil pri tem ujet, bi brez ugovorov plačal kazen).

3. Ta pa je čisto osebna, iz lastne izkušnje. Imel sem prometno nezgodo s hudimi poškodbami, med katerimi je bil tudi dvojni odprti zlom noge. Prav pomoč ni bila niti najdena niti uporabljana. Ker sem bil jaz nezavesten, človek ki pa mi je pomagal, pa je niti ni iskal. Pa je bilo za ustaviti kar precej krvi. In sem vseeno preživel. Tako da včasih je dobro imeti tudi nekaj sreče.

1. Zavarovanje kraja prometne nesreče, nato obveščanje in na koncu poskusiti ustaviti krvavitev. 

2.  11. V vozilu se lahko se uporabljajo tudi kompleti za prvo pomoč, izdelani v tujini, ki odstopajo od zahtev te priloge glede velikosti in oblike embalaže ter napisa na njej, pod pogojem, da ta embalaža ustreza zahtevam glede kakovosti in trdnosti, vsebina kompleta pa mora ustrezati določbam te priloge.

3. Živemu človeku se vse zgodi. 

pred 2 urami, twom pravi:

Še zmeraj nisem dobil odgovora kam naj dam PP?

Jakna je premajhna s premajhnimi žepi, na motorju ni lukenj kamor bi jo lahko dal. 

Se pravi ponavljam vprašanje, kam naj jo dam?

Konsenz na forumu, če prav zastopim je, da je po zakonu obvezna. Glede uporabnosti je že več različnih mnenj. Še najbolj se mi dopade, da če je nimaš je ne moreš uporabiti, oziroma dualno, če jo imaš, jo lahko.

Drugo vprašanje ki sem ga že izpostavil, kakšna je razlika med PP in varnostnim trikotnikom?

Večina padcev motoristov ni usodnih, tako da bi bilo verjento še bolj koristno sabo voziti varnostni trikotnik, da zavaruješ mesto nesreče. Se pravi če zakonodajalec določi obvezno varnostni trikotnik za motoriste, kje ga boste vozili.

 

Si poskusil vprašati ustvarjalce predpisa ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Andrejcer pravi:

Si že storila usodno napako! Zakaj bi snela čelado nezavestnemu? Ni potrebe, če poškodovani diha. Čelada se sname edino v primeru, če poškodovanec ne diha ali je zaradi drugih okoliščin neposredno ogrožena dihalna pot, skratka je brez tega, da bi odstranil čelado ne bi moral zavarovati oz. sprostiti.

Tako je, jaz nisem dovolil sneti celade, ker še sam nisem vedu v kakem stsnju je glava. Sneli so jo sele resevalci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Borutt pravi:

Kaj tebi še vedno ni jasno ? Če imaš prvo pomoč s seboj, jo lahko uporabiš. Iz nič jo ne moreš ustvariti. Uporabiš tisto, kar imaš. In prva pomoč je nekaj, nič je pa totalni nič.

Pa ne nabijaj spet o nekih situacijah, ker si totalno smešen

Ab ti rad kazn al te sam opozorim? :cool:

Če vozjo reševalci za menoj mam vse, pa dejmo uzakonit kar en reševalec za enim motoristom. 

Moto pp je precej nekoristna zadeva. Kot si sam napisal, uporabiš tisto kar imaš. Zase, ne mores nič uporabit, sem ti že napisal. Vse ostalo je pa bolj povezano z znanjem in iznajdljivostjo. 

Jaz recimo ti lahko gumo zaflikam :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, twom pravi:

Še zmeraj nisem dobil odgovora kam naj dam PP?

Jakna je premajhna s premajhnimi žepi, na motorju ni lukenj kamor bi jo lahko dal. 

Se pravi ponavljam vprašanje, kam naj jo dam?

Konsenz na forumu, če prav zastopim je, da je po zakonu obvezna. Glede uporabnosti je že več različnih mnenj. Še najbolj se mi dopade, da če je nimaš je ne moreš uporabiti, oziroma dualno, če jo imaš, jo lahko.

Drugo vprašanje ki sem ga že izpostavil, kakšna je razlika med PP in varnostnim trikotnikom?

Večina padcev motoristov ni usodnih, tako da bi bilo verjento še bolj koristno sabo voziti varnostni trikotnik, da zavaruješ mesto nesreče. Se pravi če zakonodajalec določi obvezno varnostni trikotnik za motoriste, kje ga boste vozili.

 

Na vrhu čelade.

Haha

Zakonodajalec je izdal zakon o obvezni pp. Njega ne briga kam jo boš ti dal moraš jo pa imet.

Tu smo napisali že miljon idej od vakumiranja, do tega, da se jo porazdeli po motorju. Lahko jo dobro zaščitiš in po blatnik, obstajajo torbice za krmilo, lahko jo tja vtakneš, torbice za cevno zaščito, lahko jo tja namestiš, torbice za rezervar, torbice za zadnji sedež.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Borutt pravi:

Če sem prav razumel, imaš en komplet v večih embalažah. Nobenega problema ne vidim. Glavno, da imaš vse s seboj. 

Meni je ta Lenkasova varianta všeč. Je lažje spraviti tri manjše pakete v motor kot pa en cel cegel. Teh embalaž imam itak dovolj doma, saj je treba vsakih 5 let kupiti novo. Hvala za dobro idejo, Lenkas. :)

Glede trajnosti prve pomoči pa je moje laično mnenje, da je po petih letih "potovanja" na motorju, nekam natlačena, v bližini izpuhov, na soncu, vročini, dežju,..., prva pomoč in njena vsebina v precej bolj ubogem stanju kot pa tista iz avtomobila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Ab ti rad kazn al te sam opozorim? :cool:

Če vozjo reševalci za menoj mam vse, pa dejmo uzakonit kar en reševalec za enim motoristom. 

Moto pp je precej nekoristna zadeva. Kot si sam napisal, uporabiš tisto kar imaš. Zase, ne mores nič uporabit, sem ti že napisal. Vse ostalo je pa bolj povezano z znanjem in iznajdljivostjo. 

Jaz recimo ti lahko gumo zaflikam :ras:

Če jo imaš, jo lahko uporabiš. Zelo smešen si, ker zavračaš to logiko.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2/15/2017 ob 22:18, twom pravi:

Se bom še enkrat potrudil, moraš imeti, ok, jo bom vlekel na vrvici za motorjem, ker v žep jo ne morem stlačit, na motor tudi ne, lahko jo pa privežem spredaj na haubo.

Lahko jo imaš v nahrbtniku. Sem jo že na tehničnem vlekel ven - 250L tud nima prostora za PP. Daj malo bolj odrast, pa malo manj jamrat. Če ti nekaj tako preprostega predstavlja tak nobvladljiv problem - kako za boga si pol izpit za moped opravil?

 

Glede PP ima @Borutt čisto prav - če jo imaš s sabo, jo lahko uporabiš. Lahko pa tudi ne. Po mojih izkušnjah tipična zijala ob prometni nesreči ponavadi niso sposobna niti trikotnikov postavit. Pa iti malo okoli pogledat da ni v kakem grmovju še kak neprivezan končal, poleg voznika. Če si takega tipa človek, pol PP res ne rabiš. Ustavljati se zato da zijala prodajaš pa tud ne.

Popravljeno . Popravil jskrablin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Tako je, jaz nisem dovolil sneti celade, ker še sam nisem vedu v kakem stsnju je glava. Sneli so jo sele resevalci.

Si bil pri zavesti in si dihal. V nasprotnem primeru bi sla celada dol. Ker ozivljanje ima prednost pred ostalimi poskodbami. Tako so nas naucili. Torej bolje da si tetraplegik kot da si mrtev. Taksni so protokoli. 

Glede na to da si utrpel poskodbe glave bi lahko zacel tudi bruhati in kaj bi potem. Se zadusil v lastnem bruhanju.

Kako hitro pa so bili pri tebi resevalci?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Borutt pravi:

Če jo imaš, jo lahko uporabiš. Zelo smešen si, ker zavračaš to logiko.  

Smešen je tisti, ki ne razume drugačnega stališča in kaj je v primeru prometne nezgode bolj pomembno. Škatlica al znanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

Smešen je tisti, ki ne razume drugačnega stališča in kaj je v primeru prometne nezgode bolj pomembno. Škatlica al znanje.

To tvoje sprenevedanje ni nobeno stališče in sploh ni več smešno. Ker se ti ne da dopovedati, da lahko uporabiš nekaj, kar imaš pri roki. Primeš, uporabiš. Ker cela debata je o tem in ne o znanju. Ampak se izmotavaš, ker si zaj... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!