Skoči na vsebino

Komplet prve pomoči za motoriste in prva pomoč ob nezgodi


Ervina

Priporočene objave

... jest tut znam.... usta na usta... to mi je zadnjič ena rekla, da ful dobr znam...  :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Zivnorc said:

... jest tut znam.... usta na usta... to mi je zadnjič ena rekla, da ful dobr znam...  :D

 

Si probal na mrtvi? ;)

 

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... hja... una Ančka ni migala...  :huh:  ...  :P

... lej... sej se hecamo... ampak ...o.k.... po predpisih je, da moraš imet vse tečaje prve pomoči itd...in prvo pomoč....

....ampak kaj boš naredil s flajštrom pa gazo.... če se porežeš na pikniku, kot je bilo rečeno....

...s tečajem lahko pomagaš nekomu drugemu...pa še to v zelooo redkih primerih. bolje poklicati prvo pomoč...pa pustiti vse pri miru...

o.k.... so primeri, ko lahko pomagaš človeku (nezavest... srčni zastoj....itd) ... vendar v prometni nesreči pa ti to znanje ne pride kaj dosti v poštev....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasprotno, ravno pri prometni nesreči lahko komu pomagaš. Preden pridejo reševalci je lahko že pokojni. Ustavitev krvavitve, masaža srca, umetno dihanje, vse to lahko reši življenje ali prepreči trajne poškodbe možgan zaradi pomanjkanja kisika. 

Seveda je laže iti na pivo, kot na tečaj in potem jamrati, češ rešilec je prišel prepozno, ti bi pa z malo znanja lahko pomagal prijatelju preživeti. Koliko motoklubov ima pivske večere in koliko jih organizira tečaje? Tak tečaj je lahko tudi brezplačen, pomanjkanje denarja ni izgovor. http://zazivljenje.org/

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...vse to je res, kar pišeš.... absolutno... s tem se ni za hecat...

.... sem imel pred leti primer na dolenjskem, ko  je 6 letna punčka umrla praktično v mojem naročju... njen fotr vozil mrtvo pijan s kombijem...

.... tudi on ni preživel... smo mu povili počeno glavo (lobanjo)...  prva stvar ko so prišli reševalci je bilo....da so mu takoj sneli povoje...in iz njihovih oči in reakcije je bilo razbrati, da je bilo to nepotrebno ...

..ja sej boste rekli, da so sneli povoje, da so videli za kako poškodbo je šlo....

... kot pravim, pri prometnih poškodbah je vsaka poškodba specifična... ja... lahko ustaviš krvavitev... lahko vzpostaviš ponovno bitje srca.... lahko preprečiš zadušitev nezavestnega.... vse je res.....   lahko pa narediš tudi kako sranje.

Primer tiste punčke z dolenjske:

... s kolegi smo jo, lahko da rečem, strokovno,  brez premikanja spravili iz avta na preprogi, da jo ne bi še kaj dodatno poškodovali.... potem pa samo nemo opazovali.... ni dihala... KAJ ČEŠ ZDEJ NAREDITI, ko ne veš, kaj je vse poškodovano!!!! ..... srce je nato začelo biti čez kako minuto.... nato sama od sebe  vdihne ...tudi čez kako minuto... (ocenjeno... je že dolgo tega) ... glava preklana... ja.. grdo se sliši... in grdo je bilo za videt...

.... je dihala.... krvavela ni.... ko pridejo reševalci... srce spet zastane... jo oživljajo... nato pa reče bolničarka  : "šla je".... in so jo samo še pokrili.

Ne vem, kako sem prišel domov z avtom.... doma sem jokal kot otrok.... imel sem travme še nekaj časa....

....in če po pravici povem... tudi zdele točim solze, ko se spominjam tega....

..Kaj hočem rečt:

.. v bistvu nič... ... da s tistim zavojčkom prve pomoči  (ko je že govora o tem, ane) .. si ne gre kaj dosti pomagati....

....lahko pa tudi. Odvisno od primera do primera nesreče...iznajdljivosti in sposobnosti tistega, ki nudi prvo pomoč....

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Zivnorc pravi:

... jest tut znam.... usta na usta... to mi je zadnjič ena rekla, da ful dobr znam...  :D

 

stari, sam ni point, da jo z jezikom dušiš....men se zdi da je ravno obratno, tak da ni vsega za verjet

pred eno uro, motolover pravi:

Si probal na mrtvi? ;)

 

edina, k mu ni pobegnila :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

Mrtvega se oživlja? :)

Hude tečaje imaš za sabo.

...Jezus Kristus... kake mate...   :slap:

...aja... edino on je znal oživljat mrtve... 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Snecer pravi:

On je mel taki tečaj, da je sam sebe oživljal :) 

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, motolover pravi:

Snecer, zanima me če nosiš s seboj kako posebno prvo pomoč, glede na znanje? 

Ja, orodje, da lahko tank odvijem in pridem do cevke za bencin :)

Pa vedno imam poleg mobitel, da lahko pokličem reševalce.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, Snecer said:

Pa vedno imam poleg mobitel, da lahko pokličem reševalce.

 

V kaki vukojebini boš med čakanjem na reševalce prijatelja prej pokopal.  Če imaš smartphone ga s krvavimi prsti še aktivirati ne moreš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Snecer pravi:

 

Pa vedno imam poleg mobitel, da lahko pokličem reševalce.

 

Je ni boljše prve pomoči.

pred 44 minutami, motolover pravi:

V kaki vukojebini boš med čakanjem na reševalce prijatelja prej pokopal.  Če imaš smartphone ga s krvavimi prsti še aktivirati ne moreš.

Če maš krvave prste al si dr. House, ali si kirurg, al pa sam neroden. Razen kak odtrgan ud prevezat, nimaš dosti kaj počet. In v tistem trenutku iskat prvo pomoč, ponavadi boš prej prišel do vsega drugega kot do prve pomoči globoko nekje pod sedežem.

Če si dal velik tečajev skoz lahko točno veš da tista škatlica ni za nič. Bolj so pomembni drugi postopki, kot je znanje in vedenje kaj smeš in kaj ne smeš počet ponesrečnecu (in kaj je seveda priporočljivo naredit)...verjem, dobro da sem bil pri zavesti, kajti marsikaj so hoteli početi z menoj, do prihoda reševalcev, pa jim nisem pustil :D 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami, lahko imaš krvave prste od svojih poškodb. Si sam, kako boš poklical, če se ti telefon ne vklopi? Alpinisti ravno zaradi tega ne uporabljajo smartphoneov, ampak navadne s tipkovnico.

22 minutes ago, DAMI34 said:

Je ni boljše prve pomoči.

 

Prva pomoč, ki se pripelje po cesti je velikokrat prepozna pomoč. Ti si imel srečo, da poškodbe niso bile življenjsko nevarne, vsi je nimajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlani v moji okolici en kamion pritisnil ob ograjo enega nserečnega motorista in mu amputiral nogo. Nobena duša se ni ustavila, gladko so ga ignorirali. Na srečo je bil ene 20 avtomobilov zadaj en inštruktor neke lokalne avtošole in mu s pasom zategnil nogo ker bi sicer izkrvavel.

Včasih slišim, da smo slovenci res čudna sorta da smo si fowš a ko je res hudo si pomagamo... No tudi slednje vedno bolj peša.

Tsung Tzu je nekoč napisal: Nobeden te ne more tako zaj... kot se lahko sam. No očitno v sloveniji ni še bil saj bi imel fantastični nadaljevalni tečaj in bi moral dodelati teorijo.

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, motolover pravi:

Dami, lahko imaš krvave prste od svojih poškodb. Si sam, kako boš poklical, če se ti telefon ne vklopi? Alpinisti ravno zaradi tega ne uporabljajo smartphoneov, ampak navadne s tipkovnico.

Prva pomoč, ki se pripelje po cesti je velikokrat prepozna pomoč. Ti si imel srečo, da poškodbe niso bile življenjsko nevarne, vsi je nimajo.

če maš krvave prste, boš tut težko do svoje prve pomoči prilezel..kjub sreči sem bil 10m stran in ni bilo šanse priti do prve pomoči....edin do founa pa čikov bi prišel. Pa teoretizirajmo dalje, da krvavim..o šit, sej sem, odprti zlom desne roke....pa v medenico in v mišice....

in če rečemo, da ni reševalcev in nikogar, kaj bi lahko počel s prvo pomočjo,ki je 10m stran v mopedu, jaz pa nepokreten?

Bore malo. Edin čik bi si lahko prižgal, pa prste od krvi obliznil, da bi foun delal in poklical 113. :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povedal sem ti samo dejansko stanje...tak kot ti meni od alpinistov. Še vedno trdim, tisti paket pod sedežem je bedarija. Znanje prve pomoči, pa zelo uporabna zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, motolover pravi:

Dami, mogoče bi pred tipkanjem vklopil v pogon tudi možgane, ne samo prstov?

In kaj je Humarju pomagal mobitel s tipkami v neki steni, ki je nihče ne doseže? bravo

Na sledilniku imam sicer tipko SOS.

Če vidiš nezgodo, probaš pomagat po svojih močeh, s tistim, kar je pri roki.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 minutes ago, Snecer said:

In kaj je Humarju pomagal mobitel s tipkami v neki steni, ki je nihče ne doseže? bravo

 

Zelo pameten argument, še kakšnega o Space Shuttlu poišči!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!