Skoči na vsebino

Komplet prve pomoči za motoriste in prva pomoč ob nezgodi


Ervina

Priporočene objave

tistim zaposlenim v notranjem ministrstvu , ki se držijo črke zakona se reče policisti...ostalim , ki pa želijo zakon prilagoditi svojim trenutnim frustracijam pa lahko rečeš policaji ...v nobenem primeru pa ne smeš žalit kekca ...kekec je car...

khmmm..a res ni noben prebral link-a ki sem ga prilepil? no ta PP verjetno zadovoljuje potrebam ..ne zadovoljuje pa zakonu v katerem je določena trdnost ter nepremočljivost embalaže...pa če temu zadovoljuje potem nima navodil v slovenskem jeziku - no s tem odstavkom o slovenskem jeziku se pa čisto strinjam ... 

eno podvprašanje zate - ali lahko tosama prodaja v sloveniji proizvedeno prvo pomoč na nemškem tržišču brez navodil v nemškem jeziku ??   simpl ane...

ter ostale stvari , ki so napisane v prilogi zakona pod poglavjem PP...

 

 

to se strinjam ... 

na sportaku?ma ne rabš...za sportake je dost prvi ovinek pa na sred maline...

še enkrat..preberi si na linku prilogo o prvi pomoči....zakonske zahteve so nedvoumno jasne...lepo piše , da je ustrezna tudi prva pomoč , ki nosi znak CE , je narejena v EU,ki ustreza s količino po našem zakonu predpisane vsebine , ima našemu zakonu odgovarjajočo embalažo ter ima slovenska navodila za uporabo !!

 

ups...tank torba je ena od rešitev ..poleg torbice za na zadek sportaka ...tiste bočne torbice pa ne zgledajo več cool priznam...sam PP pa gre noter ..res..

se pa strinjam , da bi moral biti zakon drugačen....določati bi moral , da se v sloveniji ne sme prodajati motocikel brez že vgrajene prve pomoči po slovenskih standardih / zakonih ... s tem bi rešili dve muhi na en mah  - zadostili zakonu o PP ter zaščitili uporabnika / kupca motorja.. pa da vidimo s čem bi se potem vozili...

ne vem kaj tako jokate kam dati prvo pomoč...če jaz na bonnevillu ne bi imel torb in tank torbe - sedež je komplet fiksno privijačen na okvir motorja spodaj pa je - no nič za nič...jebiga s tem se pač mora človek sprijazniti , če se pa ne naj pa plačuje kazni ... ali pa sproži postopek za spremembo zakona ..

Hvala za napisano. (ampak kekec je prelep izraz za glupega policista čeprav ni fer do prvega KekcaTM).

Kakorkoli skrajno blesavo, da mora vsebovati slovenska navodila. A ko moraš reševat nekoga boš pa šel brat?!? Če ne znaš uporabljat prve pomoči pol je raje ne nudi če je kdo boljši okoli v istem trenutku. :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Ali slučajno kod ve katera (glede na proizvajalca) prva pomoč ima najmanjšo torbico oz. je spakirana v najmanjšo torbico? Je čas da mojo 6let staro zamenjam. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali slučajno kod ve katera (glede na proizvajalca) prva pomoč ima najmanjšo torbico oz. je spakirana v najmanjšo torbico? Je čas da mojo 6let staro zamenjam. 

 

Meni odgovarja samo tista oranžna iz Louis-a. Po novem ni več potrebno, da je prva pomoč slovenskega proizvajalca ali kupljena pri nas ali kako drugače. Velja tudi iz tujine, samo listek mora biti v slovenščini (nikjer pa ne piše, da ne smeš prevedit sam!).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kaka v velikosti cigaretne škatlce tudi obstaja? to je namreč največja velikost k jo jst lahko kam stalčim.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kaka v velikosti cigaretne škatlce tudi obstaja? to je namreč največja velikost k jo jst lahko kam stalčim.

Vzam modre ronhil pa gor nalep flajšter in napiši prva pomoč :D

 

Več al manj bo ista, kot tista ki jo jaz s sabo vozim .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzam modre ronhil pa gor nalep flajšter in napiši prva pomoč :D

 

Več al manj bo ista, kot tista ki jo jaz s sabo vozim .

mah jo imam v uni tobi zadi, razn če je treba vzet prevč šare s sabo in mi jemlje plac. sicer pa buh se usmili britanci so kot prvo pomoč predvidli tako kot jo maš ti, v obliki hot medicinske sestre :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah jo imam v uni tobi zadi, razn če je treba vzet prevč šare s sabo in mi jemlje plac. sicer pa buh se usmili britanci so kot prvo pomoč predvidli tako kot jo maš ti, v obliki hot medicinske sestre :D

sam tista mi ful placa zasede, pa tut jest in pit ji moram dat, drgač dol pade :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ja uradni evropski jeziki so znani, torej od vseh članic eu.

 

Ni treba prevajati :)

Sam res, tu so v digitalni obliki. Priložena so vsem novim komletom prve pomoči. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj o tem, kar pišete že nekaj časa. Preberite in nadaljujte debato. Življenje brez izziva ni življenje. 
 
4.2 Na pokrovu (zgornjem delu) embalaže mora biti oznaka proizvajalca in napis: »Komplet 
za prvo pomoč – za motoriste« oziroma »Komplet za prvo pomoč – za avtomobiliste«. 
 
5. Oblika embalaže kompleta za prvo pomoč za motoriste ni predpisana, ustrezati pa 
mora obsegu vsebine iz 2. točke te priloge. Lahko je izdelana iz impregniranega 
oziroma plastificiranega platna. 
 
8. Seznam vsebine in navodilo za nudenje prve pomoči morata biti v slovenskem jeziku. 
 
8.1 V seznamu vsebine mora biti na prvem mestu napisan napotek, da je treba vsak 
porabljen ali manjkajoči del takoj nadomestiti. 
 
11. V vozilu se lahko se uporabljajo tudi kompleti za prvo pomoč, izdelani v tujini, ki 
odstopajo od zahtev te priloge glede velikosti in oblike embalaže ter napisa na njej, pod 
pogojem, da ta embalaža ustreza zahtevam glede kakovosti in trdnosti, vsebina 
kompleta pa mora ustrezati določbam te priloge. 
 
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam res, tu so v digitalni obliki. Priložena so vsem novim komletom prve pomoči. 

 

 

Kje je pa preostanek filmčka? :unsure:  Manjka ene 25 minut...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Nekaj o tem, kar pišete že nekaj časa. Preberite in nadaljujte debato. Življenje brez izziva ni življenje. 
 
4.2 Na pokrovu (zgornjem delu) embalaže mora biti oznaka proizvajalca in napis: »Komplet 
za prvo pomoč – za motoriste« oziroma »Komplet za prvo pomoč – za avtomobiliste«. 
 
5. Oblika embalaže kompleta za prvo pomoč za motoriste ni predpisana, ustrezati pa 
mora obsegu vsebine iz 2. točke te priloge. Lahko je izdelana iz impregniranega 
oziroma plastificiranega platna. 
 
8. Seznam vsebine in navodilo za nudenje prve pomoči morata biti v slovenskem jeziku. 
 
8.1 V seznamu vsebine mora biti na prvem mestu napisan napotek, da je treba vsak 
porabljen ali manjkajoči del takoj nadomestiti. 
 
11. V vozilu se lahko se uporabljajo tudi kompleti za prvo pomoč, izdelani v tujini, ki 
odstopajo od zahtev te priloge glede velikosti in oblike embalaže ter napisa na njej, pod 
pogojem, da ta embalaža ustreza zahtevam glede kakovosti in trdnosti, vsebina 
kompleta pa mora ustrezati določbam te priloge. 
 

 

Točka 8.1.

takoj????? Dejva rečt, da sm ga porabil tik predn si me ustavil. Pa valda mi boš dal kak dan, da ga dopolnim? Niso apoteke kot trafike na vsakem vogalu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje je pa preostanek filmčka? :unsure:  Manjka ene 25 minut...

Žal, za tisith 25 minut nadaljevanja morš kupit najmanj "kamionsko " prvo pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšen je pa prispevek v državno blagajno če jo doma pozabiš?

 

Vprašanju sledi odgovor. Verjamem, da vam bo zelo všeč.

 

(1) Vozilo v cestnem prometu mora biti tehnično brezhibno, kar pomeni, da mora imeti brezhibno delujoče predpisane dele in opremo ter izpolnjevati predpisane zahteve glede varstva okolja.

 

(5) Z globo 100 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki v nasprotju s prvim ali drugim odstavkom tega člena v cestnem prometu uporablja vozilo, ki ne izpolnjuje predpisanih zahtev glede delov, razen za dele iz prejšnjega odstavka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanju sledi odgovor. Verjamem, da vam bo zelo všeč.

 

(1) Vozilo v cestnem prometu mora biti tehnično brezhibno, kar pomeni, da mora imeti brezhibno delujoče predpisane dele in opremo ter izpolnjevati predpisane zahteve glede varstva okolja.

 

(5) Z globo 100 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki v nasprotju s prvim ali drugim odstavkom tega člena v cestnem prometu uporablja vozilo, ki ne izpolnjuje predpisanih zahtev glede delov, razen za dele iz prejšnjega odstavka.

 

Določba 5 odstavka se ne nanaša na opremo, ampak na dele. To dvoje ni isto.

Kazen je tako določena samo za dele, kar jasno izhaja že iz gramatikalne razlage predpisa, ki govori samo o delih, ne pa tudi opremi.

 

Iz tega kar si citiral je razvidno, da manjko predpisane opreme ni prekršek oziroma zanj ni predvidena sankcija.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

piše IN OPREMO

 

delujoče predpisane dele in opremo ter izpolnjevati predpisane zahteve glede varstva okolja

 

 

ups .. neki sm zajebu :blush:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

(5) Z globo 100 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki v nasprotju s prvim ali drugim odstavkom tega člena v cestnem prometu uporablja vozilo, ki ne izpolnjuje predpisanih zahtev glede DELOV, razen za dele iz prejšnjega odstavka.

 

manjka in opreme...

 

:)

 

Skratka met moraš, ampak ni sankcije. Če te ustavi in nimaš, te lahko opozori=spomni, to pa je tudi vse.

 

Razen če je dal napačen predpis in odstavek, meni se ne da gledat.

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borutt...................birokrati so neki zajebali (al pa so namensko spustili)

 

 

Tako da veš, nema kazni, sam grdo lahko gledaš :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Celo prijaviš ga lahko, ker te nadleguje :)

 

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO5791

 

 

42. člen

(tehnična brezhibnost vozil)

(1) Vozilo v cestnem prometu mora biti tehnično brezhibno, kar pomeni, da mora imeti brezhibno delujoče predpisane dele in opremo ter izpolnjevati predpisane zahteve glede varstva okolja.

(2) Vozilo, registrirano v tujini, sme biti v cestnem prometu v Republiki Sloveniji, če ima brezhibno delujoče dele in brezhibno opremo, ki so določeni z veljavno mednarodno konvencijo o cestnem prometu.

(3) Tehnična brezhibnost vozil se ugotavlja s tehničnimi pregledi ter z opravljanjem nadzora v cestnem prometu.

(4) Z globo 400 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki v nasprotju s prvim ali drugim odstavkom tega člena v cestnem prometu uporablja vozilo, ki ne izpolnjuje predpisanih zahtev glede:

1.      delov za povezavo vlečnega in priklopnega vozila,

2.      delov za upravljanje,

3.      delov za ustavljanje,

4.      pnevmatik, ali

5.      delov sistema za uravnavanje izpustov.

(5) Z globo 100 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki v nasprotju s prvim ali drugim odstavkom tega člena v cestnem prometu uporablja vozilo, ki ne izpolnjuje predpisanih zahtev glede delov, razen za dele iz prejšnjega odstavka.

 

Definitivno 90 osbekov, ki je pritiskalo gumb, ni vedelo, za kaj gre.

 

Je pa res, da se prometna zakonodaja spreminja bolj kot letni časi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svetujem vam torej, da si namesto prve pomoči natisnete tale člen in ga pokažete, ko bo policaj nagajal.

 

Oziroma, da ne bomo neresni, nabavite si prvo pomoč po želji, ki vam ustreza in paše na motor, namesto prevoda pa si natisnite 42. člen zgoraj in je zadeva rešena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!