Skoči na vsebino

Komplet prve pomoči za motoriste in prva pomoč ob nezgodi


Ervina

Priporočene objave

To je pa problem, kajne. Država zahteva neko stvar, hkrati pa dovoli prodajo motornega kolesa brez prostora za to zahtevano stvar. Narobe svet. Sploh ne vem, kaj si mislijo.

 

Si že slišal za cinizem ? To je v prvi vrstici.

 

Če pa pogledamo problem iz daljave, se takoj zazdi zelo majhen. Problem namreč. Neverjetno veliko ponudbo raznih kovčkov, tank torb in ostalega nudijo moto trgovine. Lahko si pa tudi natakneš nahrbtnik, kjer bo tvoja prva pomoč na varnem. Je pač tako, da so si zamislili pod obvezno opremo ta moteč del. Obstaja pa še varianta, kot je grba na kombinezonu. Ma je veliko možnosti, samo izgovorov proti je pa še več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne boš verjel, a imam kufer v katerem je že dovolj krame, povrhu pa je njegova vlagotesnost vprašljiva. Pod sedežem bi bil pravi plac. No saj jo tudi imam pod sedežem po pravici povedano le da je taka palačinka kot da bi jo prvo povozil avtobus nato tvornjak nato pa še vlak. Takorekoč kot da je nimam. Prejšnji lastnik je izumil tako obliko da jo je lahko stlačil pod zic. :/ Če bi jo moral pokazat bi me bilo sram. Tehnično gledano jo imam, v praksi pa ne.

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa problem, kajne. Država zahteva neko stvar, hkrati pa dovoli prodajo motornega kolesa brez prostora za to zahtevano stvar. Narobe svet. Sploh ne vem, kaj si mislijo.

 

Si že slišal za cinizem ? To je v prvi vrstici.

 

Če pa pogledamo problem iz daljave, se takoj zazdi zelo majhen. Problem namreč. Neverjetno veliko ponudbo raznih kovčkov, tank torb in ostalega nudijo moto trgovine. Lahko si pa tudi natakneš nahrbtnik, kjer bo tvoja prva pomoč na varnem. Je pač tako, da so si zamislili pod obvezno opremo ta moteč del. Obstaja pa še varianta, kot je grba na kombinezonu. Ma je veliko možnosti, samo izgovorov proti je pa še več.

 

ta tvoj cinizem ni daleč od resnice ... in kaj ti bo komplet rezervnih žarnic v avtu če za zamenjavo rabi servis po tovarniškem normativu par ur??? 

takih neskladij je v naši državi veliko preveč ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš prav. Če imaš pa ksenon, pa moraš biti izučen električist, da te ne trese elektrika. To je tako po balkansko oziroma, kako naj sit razume lačnega. Dokler ne bodo strokovnjaki glavni pri sprejemanju takih in drugačnih predpisov, bodo prve pomoči podobne palačinkam.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš prav. Če imaš pa ksenon, pa moraš biti izučen električist, da te ne trese elektrika. To je tako po balkansko oziroma, kako naj sit razume lačnega. Dokler ne bodo strokovnjaki glavni pri sprejemanju takih in drugačnih predpisov, bodo prve pomoči podobne palačinkam.

mogoče bi bilo bolje , če bi predpisali , da morajo imeti razni potovalniki in čoperji , ki imajo velik prostora po torbah in kovčkih vsaj eno avtomobilistično prvo pomoč na motorju ker so manj rizična skupina kot sportaki in bi jim tako lažje nudili prvo pomoč z dovolj materiala.

sportaki bi bili pa obvezani imeti en mali zloženček pa 17 cm lepilnega traku , če bi si voznik čoperja ali turinga slučajno z zadrgo priščipnil tamalega ko bi šel scat na ridah..

 

je pa še ena opcija...kdor ne nosi s sabo prve pomoči , plača 20% na znesek zavarovalne vsote več - ta denar se nakazuje direktno na enoto reševalcev za nov reševalni motor...

 

tisti , ki bi pa vozil prvo pomoč s sabo , bi imel pa 5% popusta pri registraciji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaka domislica je dobrodošla, še posebej, če je praktična in pametna. Verjetno bi se nekateri hoteli voziti brez čelade in bi imeli s seboj šop bankovcev za primer razbijanja trde betice. Je človeška domišljija ali pa neumnost brezmejna. Še vesolje ima meje. Najbolje bi bilo predpisati takšen del opreme, za katerega bi bili vsi strokovnjaki in ne kot sedaj, ko nekateri še odpreti ne znajo škatlo s prvo pomočjo. Je pa še ena čudna človeška lastnost. Nuditi pomoč veliko prevečkrat zamenja opazovanje nekoga v težavah. Kot veste, je na AC na Raubarkomandi v prometni nesreči nekdo zgorel v avtu. Ne veste pa, da se je samo en voznik ustavil in poskusil gasiti z gasilnim aparatom. Vsi ostali, tudi kamionisti z velikimi gasilnimi aparati, so enostavno odpeljali in se delali, da ne vidijo oziroma, da se to njih ne tiče. Mene osebno ne zanima, če ima nekdo s seboj tisti obvezni kos povojev in ostalega, temveč volja nekomu pomagati ali vsaj pokazati zanimanje za nekoga in ga morebiti izvleči iz težav. To manjka, ne pa prva pomoč. Kdor bo želel pomagati, bo nag in bos naredil nemogoče. Kdor pa noče pomagati, bo pa z zdravniško torbo odpeljal naprej.

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najenostavneje bi bilo (no, niti ni tako enostavno...), da bi se sprejel en tak vseevropski zakon in predpis, kakšna naj bo prva pomoč. In se jo tudi izdelovalo v tej in samo tej embalaži in s takšno vsebino. In, seveda, da bi vsi prodajani motorji morali imeti prostor, kamor bi ta zadeva tudi šla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kolesarje tudi čelade niso obvezne! Kaj jim nuca prva pomoč, ko z betico pojejo robnik?  :grrr 

 

EU direktiva za prvo pomoč bi bila super stvar, pa še ostala obvezna oprema za avtomobile bi morala biti tako določena ... ne tako kot sedaj, ko se zmišljujejo za neke alkoteste in ne vem kaj še.  :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sportaki bi bili pa obvezani imeti en mali zloženček pa 17 cm lepilnega traku , če bi si voznik čoperja ali turinga slučajno z zadrgo priščipnil tamalega ko bi šel scat na ridah..

 

...18,5cm..tako na oko :P

 

PS...drugače jp, jo imam...modificirano (pa še to sem na morju dodatno modificiral, ker si je en bumbar na štengah skeglal nožni palec) s pretečenim rokom itak, pod zicem. Pa tista plava futrola,kjer so povoji, je vsrana do amena :blush:

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljš je da jo imaš sabo, ne kol ne veš kje te doleti 

 

held_4351_20.pnghttp://www.eutrade.si/held-4351-20.html

Tole pa fino zgleda. Za to bi pa že plac najdu pod sedežem. Najbrž pa ni kompatibilno z našimi kekci v modrem... :/

off topic a vseeno... sem že priskočil na pomoč in uporabil nekaj prve pomoči nekaj let nazaj. Kasneje pa sem postal malo skeptičen saj je kolegu grozila tožba zaradi premalo strokovnosti ko je pomagal... krneki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Valentinčiču, ko kupiš BMW-eja dobiš zraven nekaj zelo podobnega.Verjetno tudi prodaja  ostalim strankam !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, predpis obstaja, kakšna in kaj mora vsebovati PP... Res ni predpisan proizvajalec, samo vsebina in da je zadeva z nepretečenim rokom uporabe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že kdo plačal kazen ker ni imel prve pomoči s sabo? (ali pretečen rok ali da je sploh ni imel. .)

...jaz še ne. No, bom napisal bolj obširno. V 30 letih mi je na tehničnem samo dvakrat zahteval PP na vpogled. V začetku osemdesetih. Me je pa predlani ustavil policist. Običajna kontrola prometa pač. Pokažem dokumente in tako, mimogrede vpraša 'kaj pa prva pomoč, je nova?'... Stopim z motorja, odprem torbo in mu med odpiranjem govorim, da imam novo, pa da imam v tobri še nekaj stvari, ki jih itak rabiš...pa mu začnem kazati. Pva pomoč, žarnice, škatlica vijakov, objemke, trakove in pajke, gasilni aparat, pannenspray, telovnik, start kable,... Huh... je rekel, če bi vsi bili tako opremljeni... Boljše voziti zraven, pa ne rabiti, kot rabiti pa ne imeti. No, seveda pa na sportaku ne moreš, logično. Ampak, z njim tudi ne greš kam daleč. Vsaj večina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj to voziš harleya da imaš toliko robe zraven :P

 

Šalo na stran, tista prva pomoč za 7€ zgleda kar spodobna. Če je za Nemce ok bi morala tudi v slo rešit kako življenje najbrž. Če me bojo pa naši teksas rangerji pod....li zato ker ne piše kje Janša d.o.o. jim bom pa rekel a naj jo stran vržem in prvemu ki bo rabil pomoč rečem, da sem jo vrgel stran ker je nekdo menil da gaza pa kompresijska nima ustrznega hello kitty vzorca in je zato neprimerna za poskus reševanja?

 

Delno offtopic:

Res lepo biti v tej EU kjer naj bi imeli urejene predpise pa se gremo te oderuške bedarije z homologacijo na čelu kot biser idiotizma (ali pa biser idiotizma državljanov ki se ne znamo ustrezno pritožit proti takim debilnostim). (sej bi zastopil če bi uvažal iz Turkmenistana ampak iz IT, AT, DE, UK itd... pa je skrajno noro!)

 

Mimogrede kaj so pajki?

 

Kaj pa je treba sploh s seboj imet?

Razen palačinke PP in žarnic nimam nič drugega razen minimum orodja. (ok imam še vlažne robčke za očala ki ji nucam za pucat vizir pa nekaj krame ki spada pod oblačila ampak...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jaz še ne. No, bom napisal bolj obširno. V 30 letih mi je na tehničnem samo dvakrat zahteval PP na vpogled. V začetku osemdesetih. Me je pa predlani ustavil policist. Običajna kontrola prometa pač. Pokažem dokumente in tako, mimogrede vpraša 'kaj pa prva pomoč, je nova?'... Stopim z motorja, odprem torbo in mu med odpiranjem govorim, da imam novo, pa da imam v tobri še nekaj stvari, ki jih itak rabiš...pa mu začnem kazati. Pva pomoč, žarnice, škatlica vijakov, objemke, trakove in pajke, gasilni aparat, pannenspray, telovnik, start kable,... Huh... je rekel, če bi vsi bili tako opremljeni... Boljše voziti zraven, pa ne rabiti, kot rabiti pa ne imeti. No, seveda pa na sportaku ne moreš, logično. Ampak, z njim tudi ne greš kam daleč. Vsaj večina.

 

To ni vedno pozitivno, sestro so na tehničnim zaradi tega hotli vržt, ker je imela v kufru poleg prve pomoči še kup drugih povojev in podobno pač je iz te stroke. No preglednika je motil dodatni elastični povoj, ker ni bil sterilno zavit,..potem jih pa razumi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js bi reku, da mam ta povoj za tiste, ki bedarije trosjo....pol pa upas, da se dec najde v tem, pa da mu kapne. :evilgrin:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js bi reku, da mam ta povoj za tiste, ki bedarije trosjo....pol pa upas, da se dec najde v tem, pa da mu kapne. :evilgrin:

 

:eek:  :smoke:  :fredy: :slap:  :jezen  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Praksa; pod sedežem ni prostora za PP, o.k.,  imaš jo v nahrbtniku. Kaj pa v primeru, da imaš na sebi brezrokavnik z Airbagom? Nahrbtnik odpade, kaj potem s PP? V torbico za okoli pasu? Zakon ni življenjski, je inkasantski (in temu primerno domišljen).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole pa fino zgleda. Za to bi pa že plac najdu pod sedežem. Najbrž pa ni kompatibilno z našimi kekci v modrem... :/

off topic a vseeno... sem že priskočil na pomoč in uporabil nekaj prve pomoči nekaj let nazaj. Kasneje pa sem postal malo skeptičen saj je kolegu grozila tožba zaradi premalo strokovnosti ko je pomagal... krneki

tistim zaposlenim v notranjem ministrstvu , ki se držijo črke zakona se reče policisti...ostalim , ki pa želijo zakon prilagoditi svojim trenutnim frustracijam pa lahko rečeš policaji ...v nobenem primeru pa ne smeš žalit kekca ...kekec je car...

khmmm..a res ni noben prebral link-a ki sem ga prilepil? no ta PP verjetno zadovoljuje potrebam ..ne zadovoljuje pa zakonu v katerem je določena trdnost ter nepremočljivost embalaže...pa če temu zadovoljuje potem nima navodil v slovenskem jeziku - no s tem odstavkom o slovenskem jeziku se pa čisto strinjam ... 

eno podvprašanje zate - ali lahko tosama prodaja v sloveniji proizvedeno prvo pomoč na nemškem tržišču brez navodil v nemškem jeziku ??   simpl ane...

Hja, predpis obstaja, kakšna in kaj mora vsebovati PP... Res ni predpisan proizvajalec, samo vsebina in da je zadeva z nepretečenim rokom uporabe.

ter ostale stvari , ki so napisane v prilogi zakona pod poglavjem PP...

 

... Boljše voziti zraven, pa ne rabiti, kot rabiti pa ne imeti. No, seveda pa na sportaku ne moreš, logično. Ampak, z njim tudi ne greš kam daleč. Vsaj večina.

 

to se strinjam ... 

na sportaku?ma ne rabš...za sportake je dost prvi ovinek pa na sred maline...

Šalo na stran, tista prva pomoč za 7€ zgleda kar spodobna. Če je za Nemce ok bi morala tudi v slo rešit kako življenje najbrž. Če me bojo pa naši teksas rangerji pod....li zato ker ne piše kje Janša d.o.o. jim bom pa rekel a naj jo stran vržem in prvemu ki bo rabil pomoč rečem, da sem jo vrgel stran ker je nekdo menil da gaza pa kompresijska nima ustrznega hello kitty vzorca in je zato neprimerna za poskus reševanja?

 

Delno offtopic:

Res lepo biti v tej EU kjer naj bi imeli urejene predpise pa se gremo te oderuške bedarije z homologacijo na čelu kot biser idiotizma (ali pa biser idiotizma državljanov ki se ne znamo ustrezno pritožit proti takim debilnostim). (sej bi zastopil če bi uvažal iz Turkmenistana ampak iz IT, AT, DE, UK itd... pa je skrajno noro!)

 

Mimogrede kaj so pajki?

 

Kaj pa je treba sploh s seboj imet?

Razen palačinke PP in žarnic nimam nič drugega razen minimum orodja. (ok imam še vlažne robčke za očala ki ji nucam za pucat vizir pa nekaj krame ki spada pod oblačila ampak.. .)

še enkrat..preberi si na linku prilogo o prvi pomoči....zakonske zahteve so nedvoumno jasne...lepo piše , da je ustrezna tudi prva pomoč , ki nosi znak CE , je narejena v EU,ki ustreza s količino po našem zakonu predpisane vsebine , ima našemu zakonu odgovarjajočo embalažo ter ima slovenska navodila za uporabo !!

 

Praksa; pod sedežem ni prostora za PP, o.k.,  imaš jo v nahrbtniku. Kaj pa v primeru, da imaš na sebi brezrokavnik z Airbagom? Nahrbtnik odpade, kaj potem s PP? V torbico za okoli pasu? Zakon ni življenjski, je inkasantski (in temu primerno domišljen).

ups...tank torba je ena od rešitev ..poleg torbice za na zadek sportaka ...tiste bočne torbice pa ne zgledajo več cool priznam...sam PP pa gre noter ..res..

se pa strinjam , da bi moral biti zakon drugačen....določati bi moral , da se v sloveniji ne sme prodajati motocikel brez že vgrajene prve pomoči po slovenskih standardih / zakonih ... s tem bi rešili dve muhi na en mah  - zadostili zakonu o PP ter zaščitili uporabnika / kupca motorja.. pa da vidimo s čem bi se potem vozili...

ne vem kaj tako jokate kam dati prvo pomoč...če jaz na bonnevillu ne bi imel torb in tank torbe - sedež je komplet fiksno privijačen na okvir motorja spodaj pa je - no nič za nič...jebiga s tem se pač mora človek sprijazniti , če se pa ne naj pa plačuje kazni ... ali pa sproži postopek za spremembo zakona ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mau sm razmišljal, pa sm se odloču, da v prvo pomoč vtaknem komplet za flikanje gume....sej je tut to prva pomoč?  :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!